*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2011  (Αναγνώστηκε 227534 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #518 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:17:29 μμ »
από καραμπόλες άλλο τίποτα....ειδικά στις εντός πυσδε αποσπάσεις..
αλλά σε κάποιες περιπτώσεις αυτό είναι και βολικό και δίκαιο..πχ έχουμε περίπτωση αμοιβαίας απόσπασης....δηλ. ο ένας που είναι στη διάθεση της περιοχής α θέλει να πάει στην οργανική του άλλου που είναι στην περιοχή β. Εφόσον κανένας άλλος εκπ/κός που να τους ξεπερνάει στα μόρια δεν έχει ζητήσει τα ίδια σχολεία, εννοείται πως αυτή η εξυπηρέτηση θα γίνει δεκτή.

απ΄την άλλη αν κάποιος κριθεί υπεράριθμος - και άρα θα πρεπει να "πάει" σε άλλη περιοχή του ίδιου πυσδε - κατ΄εφαρμογή της τελευταίας εγκυκλίου με τίτλο διαχείριση πλεοναζοντος προσωπικού - τότε αυτος θα προηγείται επειδή θα είναι λειτουργικά υπεράριθμος.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:19:56 »

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #519 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:19:27 μμ »
είμαι σίγουρη ότι δεν είναι μόνο το πυσπε γ αθήνας που δεν έχει προβεί σε τοποθετήσεις.... επομένως, καλή αναμονή!! Αν προλάβουν πριν τον αγιασμό, πάλι καλά να λέμε...αλλιώς απο βδομαδα και αν...
Και στην Αιτωλ/νια το ίδιο ισχύει και στην Άρτα και απ'ότι ακούγεται από βδομάδα κάτι θα κάνουν και βλέπουμε....

Κ στη Λέσβο...  ::)
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #520 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:24:59 μμ »
Βέβαια αν θέλουν να "βολέψουν" κάποιον έχουν τρόπο: Αφήνουν τον υπεράριθμο διαθεσίτη σε πλασματική θέση για κανα-δυό βδομάδες (και καλά μέχρι να ανοίξει κενό στην περιοχή του) και δίνουν την απόσπαση στον ενδιαφερόμενο.
Τέλος πάντων, υπάρχουν ένα εκατομμύριο περιπτώσεις, ζαλίστηκα.
Λεφτά για βενζίνη να 'χουμε...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #521 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:29:58 μμ »
και για υγραέριο πλέον..... 1.72 η βενζίνη ..έβαλα εικοσάευρω σήμερα και όταν γύρναγα άναψε λαμπάκι....
και απο 1300 μισθό αυγούστου, τον οκτώβριο πέφτω στα 965!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:19:56 »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #522 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:34:08 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2013, 11:09:11 μμ από glory3 »

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #523 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:45:30 μμ »
ουτε στο πυσπε που ανηκω εγω εχουν τοποθετηθει οι νεοδιοριστοι του 2010, αλλα γινεται το εξης με την διαδικασια τοποθετησεων:δηλωνουμε περιοχες οι περσινοι νεοδιοριστοι και οι αποσπασμενοι εκτος πυσπε-οι εντος εχουν κανει δηλωση απο το καλοκαιρι-αλλα θα μπουμε ολοι σε μια λιστα με μορια αποσπασης-οσα χρονια δουλευεις τοσα μορια, και οχι τα μορια που μας δινει καθε περιοχη που εχουμε δουλεψει.......................

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #524 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:50:12 μμ »
ουτε στο πυσπε που ανηκω εγω εχουν τοποθετηθει οι νεοδιοριστοι του 2010, αλλα γινεται το εξης με την διαδικασια τοποθετησεων:δηλωνουμε περιοχες οι περσινοι νεοδιοριστοι και οι αποσπασμενοι εκτος πυσπε-οι εντος εχουν κανει δηλωση απο το καλοκαιρι-αλλα θα μπουμε ολοι σε μια λιστα με μορια αποσπασης-οσα χρονια δουλευεις τοσα μορια, και οχι τα μορια που μας δινει καθε περιοχη που εχουμε δουλεψει.......................

ω ρε παιδιά - πού τα βρίσκουν αυτά γραμμένα; πάμε καλά; Οι τοποθετήσεις γίνονται βάσει νόμου λέμε...και από ό,τι διαβάζω εδώ...ό,τι του φανεί του λωλοστεφανή!!! Ενστάσεις γιατί δεν κάνετε; Δλδ, κάποιος που έχει πέντε χρόνια υπηρεσία στην άνω Ραχούλα και πενήντα μόρια θα περιμένει να τοποθετηθεί αυτός που έχει δέκα χρόνια δίπλα στο σπίτι του και δέκα μόρια; 
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #525 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 12:01:42 πμ »
ετσι ακριβως, για τετοια αδικια μιλαμε..................οι νεοδιοριστες για παραδειγμα του 2009 που εχουν δουλεψει εαν χρονο παραπανω απο εμας εχουν δυο μορια....................φωναξαμε αλλα το καθε πυσπε κανει οτι θελει.
μονο οι υπεραριθμοι τοποθετηθηκαν πρωτοι

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #526 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 12:06:36 πμ »
υπαρχει καποιο πυσπε που οι νεοδιοριστοι του 2010 τοποθετηθηκαν βασει νομου? το πυσπε χανιων εδωσε την επιλογη στους περσινους νεοδιοριστους να μεινουν στο ιδιο σχολειο εαν θελουν

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #527 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 12:12:52 πμ »
bitch να σε ρωτησω κατι?επειδη δεν θα υπαρχουν ατομα για τον αγιασμο καποια γραφεια ζητησαν απο τους εκπαιδευτικους να πανε να βοηθησουν τους εκει εκπαιδευτικους μεχρι να γινει η τοποθετηση τους. Υπαρχει καμμια πιθανοτητα να τους τοποθετησουν εκει χωρις την θεληση τους?

Αποσυνδεδεμένος katina80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #528 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 12:39:35 μμ »
Τελικά στη Χίο -λόγω βαβούρας που δημιουργήθηκε- το ΠΥΣΔΕ υπαναχώρησε: θα γίνει πρώτα τοποθέτηση των σε διάθεση (με βάση τα μόρια των μεταθέσεων) και κατόπιν οι εσωτερικές αποσπάσεις (με τα μόρια των αποπάσεων). Ένα είναι το συμπέρασμα: μην τους αφήνετε σε χλωρό κλαρί! Πιέστε τους να τηρήσουν τη νομιμότητα! KnKn ευχαριστώ για την απάντηση!

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #529 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 03:24:02 μμ »
και για υγραέριο πλέον..... 1.72 η βενζίνη ..έβαλα εικοσάευρω σήμερα και όταν γύρναγα άναψε λαμπάκι....
και απο 1300 μισθό αυγούστου, τον οκτώβριο πέφτω στα 965!!!

Από τα 1300 στα 965? Εντάξει είμαι κάπως off topic αλλά αυτό ισχύει? Αυτό το ξέρετε και οι υπόλοιποι? Εγώ ζω στον κόσμο μου?? Εγώ νόμιζα ότι αυτά τα 50 ήταν η μείωση...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #530 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 03:32:23 μμ »
τα πενήντα του πρώτα δεκαπενθημέρου Σεπτεμβρίου - και άλλα τόσα στο δεύτερο δεκαπενθήμερο - είναι αναδρομική κράτηση απο 1/7. Τον Οκτώβριο, νοέμβριο και δεκέμβριο η αναδρομική κράτηση γίνεται απο 1/1/11 οποτε έρχονται πιο πολλά!! Εγώ ζήτησα ανάλυση αποδοχών μηνός οκτωβρίου και το μαθα!! Αρχίστε την αποταμίευση γιατί χανόμαστε|!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #531 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 03:59:41 μμ »
τα πενήντα του πρώτα δεκαπενθημέρου Σεπτεμβρίου - και άλλα τόσα στο δεύτερο δεκαπενθήμερο - είναι αναδρομική κράτηση απο 1/7. Τον Οκτώβριο, νοέμβριο και δεκέμβριο η αναδρομική κράτηση γίνεται απο 1/1/11 οποτε έρχονται πιο πολλά!! Εγώ ζήτησα ανάλυση αποδοχών μηνός οκτωβρίου και το μαθα!! Αρχίστε την αποταμίευση γιατί χανόμαστε|!!!

...και είναι μόνο για τη μείωση του αφορολόγητου. Τα καλύτερα έρχονται: http://www.pde.gr/index.php?topic=23899.msg474075#msg474075

Alice ξεχάστηκες στη χώρα των θαυμάτων;  ;D
(Πού τα βρίσκω ώρες - ώρες...)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160440
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 609
Σύνολο: 627

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.