*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1566244 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3388 στις: Οκτώβριος 06, 2014, 09:20:53 μμ »
Με πήρε και εμένα ο Διευθυντης του σχολείου 'καταντροπιασμένος' και μου ανακοίνωσε την μείωση των ωρών .

Για όσους ρωτούν έχουμε πάρει βεβαιώσεις προϋπηρεσίας με όλες τις ώρες ούτε μια λιγότερη. Όσοι δεν έχετε πάρει ακόμη σπεύσατε μήπως προλάβετε την αρχική με όλες τις ώρες. Γιατί θα το πάρουν μυρωδιά όλες οι δευτεροβάθμιες και μπορεί να μην την δίνουν . .Προσοχή απο την δευτεροβάθμια την ζητάτε το ινεδιβιμ δεν εχει σχέση.

Τι να πω που φτασαμε παίζουμε κλέφτες και αστυνόμους με το υπουργείο
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2014, 09:23:03 μμ από iosifina »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:43:30 »

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3389 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 02:13:02 μμ »
Με πήρε και εμένα ο Διευθυντης του σχολείου 'καταντροπιασμένος' και μου ανακοίνωσε την μείωση των ωρών .

Για όσους ρωτούν έχουμε πάρει βεβαιώσεις προϋπηρεσίας με όλες τις ώρες ούτε μια λιγότερη. Όσοι δεν έχετε πάρει ακόμη σπεύσατε μήπως προλάβετε την αρχική με όλες τις ώρες. Γιατί θα το πάρουν μυρωδιά όλες οι δευτεροβάθμιες και μπορεί να μην την δίνουν . .Προσοχή απο την δευτεροβάθμια την ζητάτε το ινεδιβιμ δεν εχει σχέση.

Τι να πω που φτασαμε παίζουμε κλέφτες και αστυνόμους με το υπουργείο

πραγματικα δεν μπορω να το πιστεψω....εσενα ποσες ωρες σου ειπε ο διευθυντης θα σου κοψει; ολο τον ιουνιο και το ιουλιο;.....ειναι δυνατον; ουτε αυτες που δικαιουμαστε οπως λενε σου αφησαν; και τα γραπτα τον παιδιων μεχρι τον ιουλιο ποιος τα διορθωνε;;; ελεος....δεν ειναι λογικο να μας κοψουν ολες τις ωρες απο αυτους τους δυο μηνες...

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3390 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 02:31:42 μμ »
πραγματικα δεν μπορω να το πιστεψω....εσενα ποσες ωρες σου ειπε ο διευθυντης θα σου κοψει; ολο τον ιουνιο και το ιουλιο;.....ειναι δυνατον; ουτε αυτες που δικαιουμαστε οπως λενε σου αφησαν; και τα γραπτα τον παιδιων μεχρι τον ιουλιο ποιος τα διορθωνε;;; ελεος....δεν ειναι λογικο να μας κοψουν ολες τις ωρες απο αυτους τους δυο μηνες...
οι    ω ρες  που δικαιουμαστε  ειναι τον μαιο..22  σταματησαν τα μαθηματα  οποτε  εως  τελη ειναι  οι ωρες μας

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3391 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 05:09:12 μμ »
πρεπει να κανουμε κατι εγω τουλαχιστον δεν θα τα αφησω ετσι........εαν ειναι οπως τα λενε ειναι και ακυρες και οι εξετασεις το  παιδιων εστω να μας εβαζαν τις ωρες που πηγαιναμε στα μαθηματα τα δικα μας στις εξετασεις τις δικες μας...δεν βγαζει νοημα ολο αυτο ......οποιος θελει και συμφωνει να μαζευτουμε να κανουμε κατι καλως...ας μου πει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:43:30 »

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3392 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 05:30:22 μμ »
πρεπει να κανουμε κατι εγω τουλαχιστον δεν θα τα αφησω ετσι........εαν ειναι οπως τα λενε ειναι και ακυρες και οι εξετασεις το  παιδιων εστω να μας εβαζαν τις ωρες που πηγαιναμε στα μαθηματα τα δικα μας στις εξετασεις τις δικες μας...δεν βγαζει νοημα ολο αυτο ......οποιος θελει και συμφωνει να μαζευτουμε να κανουμε κατι καλως...ας μου πει
οι  12 ωρες  και οι εισηγησεις των μαθηματων  μας..αυτα  τα  πληρωνομαστε

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3393 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 05:52:26 μμ »
οι  12 ωρες  και οι εισηγησεις των μαθηματων  μας..αυτα  τα  πληρωνομαστε

αυτα ανηκουν στον ιουνιο και στον ιουλιο ομως αρα δεν κοβουν ολες τις ωρες των μηνων αυτων;;;

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3394 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 06:21:48 μμ »
αυτα ανηκουν στον ιουνιο και στον ιουλιο ομως αρα δεν κοβουν ολες τις ωρες των μηνων αυτων;;;
δεν εχει  σημασια  ποτε  ηταν τα  μαθηματα μας  που ηταν τελη ιουνιου.....τις  ωρες  ή απο  τον μαιο  ή απο τον ιουνιο  θα  τις παρουμε...το θεμα  ειναι  οτι  ειναι συγκεκριμενες......εσενα ποσες ωρες  σε αφαιρουν;  εμενα  μαλλον  98

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3395 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 06:40:31 μμ »
δεν εχει  σημασια  ποτε  ηταν τα  μαθηματα μας  που ηταν τελη ιουνιου.....τις  ωρες  ή απο  τον μαιο  ή απο τον ιουνιο  θα  τις παρουμε...το θεμα  ειναι  οτι  ειναι συγκεκριμενες......εσενα ποσες ωρες  σε αφαιρουν;  εμενα  μαλλον  98
αμα ειναι οπως τα λες να αφαιρεσουν και τους 2 μηνες μου αφαιρουν 78

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3396 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 11:06:33 μμ »
τις ώρες θα τις μειώσουν σε όλους όσους έκαναν πάνω από 12 ώρες σε Ιούνιο και Ιούλιο.
Η γνώμη μου είναι πως τα χρήματα θα τα πάρουμε απλώς όχι από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ.
Η μείωση πιστεύω γίνεται για να πληρωθούμε έστω από το Ινεδιβιμ και από κει και πέρα οι διευθυντές δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης θα υπογράψουν με απόφαση του υπουργείου για να πληρωθούμε το υπόλοιπο κάποια στιγμή .
Αυτά όοοολα με την προυπόθεση ότι προηγουμένως θα έχουμε κινηθεί. Σκέφτομαι για το συνήγορο του πολίτη αρχικά.

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3397 στις: Οκτώβριος 07, 2014, 11:28:29 μμ »
τις ώρες θα τις μειώσουν σε όλους όσους έκαναν πάνω από 12 ώρες σε Ιούνιο και Ιούλιο.
Η γνώμη μου είναι πως τα χρήματα θα τα πάρουμε απλώς όχι από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ.
Η μείωση πιστεύω γίνεται για να πληρωθούμε έστω από το Ινεδιβιμ και από κει και πέρα οι διευθυντές δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης θα υπογράψουν με απόφαση του υπουργείου για να πληρωθούμε το υπόλοιπο κάποια στιγμή .
Αυτά όοοολα με την προυπόθεση ότι προηγουμένως θα έχουμε κινηθεί. Σκέφτομαι για το συνήγορο του πολίτη αρχικά.
λοιπον να  σας  πω εγω τι σκεφτομαι...μια  αναφορα  αρχικα  που θα κοινωποιηθει  στη  βθμια  μου  στον περιφεριακο  και στο υπουργειο παιδειας....απο  το  σχολειο  που ημουν  θα βγαλω φωτοτυπια  τα  παρουσιολογια  καθως  και  καθε  επιτηρηση  και εισηγηση που εκανα..ολο  αυτο  το  διαστημα.....θα  τα  σκαναρω  και  σκεφτομαι  οπως    ειπες  για  το  συνηγορο του πολιτη....αποδεικτικα  στοιχεια υπαρχουν..οι υπογραφες  σε  καθε  επιτηρηση  καθε  μερα....αυτο  σκεφτομαι  να κανω

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3398 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 12:14:38 πμ »
τις ώρες θα τις μειώσουν σε όλους όσους έκαναν πάνω από 12 ώρες σε Ιούνιο και Ιούλιο.
Η γνώμη μου είναι πως τα χρήματα θα τα πάρουμε απλώς όχι από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ.
Η μείωση πιστεύω γίνεται για να πληρωθούμε έστω από το Ινεδιβιμ και από κει και πέρα οι διευθυντές δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης θα υπογράψουν με απόφαση του υπουργείου για να πληρωθούμε το υπόλοιπο κάποια στιγμή .
Αυτά όοοολα με την προυπόθεση ότι προηγουμένως θα έχουμε κινηθεί. Σκέφτομαι για το συνήγορο του πολίτη αρχικά.
βοηθησε με λιγο οταν λες 12 ωρες εννοεις συνολικα τον μηνα η την εβδομαδα των δυο τελευταιων μηνων

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3399 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 06:58:34 πμ »
 Εδώ τα πράγματα "χοντραίνουν".
 Είναι άλλο πράγμα να υποστηρίζει το ΙΝΕΔΙΒΜ ότι θα πληρώσει μόνο τις ώρες που περιγράφονται από τη σύμβαση και εντελώς άλλο να αφαιρούνται ώρες από τον Διευθυντή του σχολείου.
 Είναι άλλο πράγμα να λες δεν σου πληρώνω τις παραπάνω ώρες και άλλο να λες ότι δεν τις έχεις δουλέψει.
 Το δεύτερο είναι ποινικό αδίκημα , εφόσον βέβαια οι ώρες έχουν υπογραφεί από τον εκπαιδευτή και από τον Διευθυντή , όπως πιστεύω ότι έχει γίνει σε όλους. Δεν μπορεί να έρχεται ο Διευθυντής εκ των υστέρων και να αφαιρεί ώρες κατά το δοκούν.
 Φαίνεται ότι το ΙΝΕΔΙΒΜ δεν είναι καλυμμένο από την σύμβαση και μόνο. Αλλιώς δεν θα ζητούσε εγγράφως την μείωση των ωρών διδασκαλίας από τα ΕΠΑΛ.
 Και εδώ έρχονται οι μεγάλες ευθύνες των Διευθυντών των ΕΠΑΛ αλλά και της Δευτεροβάθμιας. Κάθε σοβαρός Διευθυντής θα αρνούνταν να προβεί σε μία τέτοια πράξη , προστατεύοντας και τιμώντας τους εκπαιδευτικούς του. Αλλά , βέβαια , θα μου πείτε πόσοι έχουν μείνει . Εμένα προσωπικά δεν με έχει πάρει τηλέφωνο να μου ανακοινώσει μείωση ωρών , αλλά δεν έχω καμία αμφιβολία ότι το έχει ήδη κάνει χωρίς κανένα ενδοιασμό.

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3400 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 12:06:05 μμ »
βοηθησε με λιγο οταν λες 12 ωρες εννοεις συνολικα τον μηνα η την εβδομαδα των δυο τελευταιων μηνων
δεν θέλω να σε μπερδέψω ή να σε παραπληροφορήσω αλλά όταν λέει το ινεδιβιμ 3 επιτηρήσεις γενικά αυτό σημαίνει έτσι όπως το βγάζω εγώ 6 ώρες βάλε +- άλλες τόσες από τις εισηγήσεις.

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3401 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 11:43:20 μμ »
πληρωθηκε κανεις;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160683
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 380
Σύνολο: 388

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.