*

Αποστολέας Θέμα: Βοήθεια !!! Βαθμολογία ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 4495 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος humus

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Βοήθεια !!! Βαθμολογία ΑΣΕΠ
« στις: Ιούλιος 17, 2007, 08:51:08 μμ »
ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΟ ΠΩΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ?ΟΙ ΒΑΘΜΟΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2007, 01:29:05 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!! ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:30:17 »

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!! ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 17, 2007, 08:54:16 μμ »
Τα θέματα και ο τρόπος βαθμολόγησης βρίσκονται στη σελίδα του ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!! ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 17, 2007, 08:55:39 μμ »
ελα ντε
δεν εισαι ο μονος/η μονη

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!! ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 17, 2007, 11:23:20 μμ »
εμένα δεν παρουσιάζουν κανένα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!! ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:30:17 »

Αποσυνδεδεμένος humus

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!! ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 18, 2007, 08:31:35 μμ »
ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΑΝ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ.ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΟ ΚΑΙΡΟΥ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΤΑΝΤΑΡ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΑΣΧΕΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!! ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 18, 2007, 08:50:04 μμ »
φυσικα και υπαρχει προβλημα... εγω περιμενα 64,4 ιστορια και ειδα 55. και το ζητημα ειναι οτι η φιλη μου που τα υπολογιζαμε μαζι οταν βγηκανε οι επισημες απαντησεις ειχε 3 λαθη περισσοτερα απο μενα. και ηρθε η βαθμολογια της.... 84,17 μπορει να αρνηθει κανεις οτι υπαρχει προβλημα?????

Αποσυνδεδεμένος Angel1ca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!! ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 18, 2007, 11:33:19 μμ »
Συγχαίρω όλους όσοι διορίστηκαν και εύχομαι ατσάλινα νεύρα και γερό στομάχι στους υπόλοιπους συμμετέχοντες, επιτυχόντες και μη. Δυστυχώς ο παράγοντας "τύχη", γιατί δε θέλω να πιστέψω στα διαπλεκόμενα συμφέροντα που αναφέρουν πολλοί, είναι καθοριστικός για τη βαθμολόγηση των γραπτών μας. Ανήκω στους επιτυχόντες αλλά μη διοριστέους με μηδενικό διάβασμα, άρα αντιλαμβάνεστε ότι ευνοήθηκαν από την τύχη... Παρόλα αυτά θέλω να καταθέσω τον προβληματισμό μου σχετικά με τη βαθμολόγηση της ειδικής διδακτικής των αρχαίων. Συμμετείχα στους δύο προηγούμενους διαγωνισμούς και είχα επιλέξει αρχαία. Δίχως να είμαι σίγουρη για όλες τις απαντήσεις μου βαθμολογήθηκα με 70-75. Τώρα ήμουν ψυχολογικά προετοιμασμένη να επιλέξω διδακτική νέων ή ιστορίας λόγω της ευνοϊκότερης βαθμολόγησης. Όταν όμως είδα τα θέματα των αρχαίων αισθάνθηκα αφενός χρέος προς τους μαθητές μου που τόσα χρόνια προετοιμάζω για τις πανελλήνιες σε αυτά τα θέματα αφετέρου σιγουριά για τον τρόπο διδασκαλίας μου... Αποτέλεσμα;;; Με φιλοδώρησαν με ένα ξεγυρισμένο 62... Δεν ενοχλήθηκα τόσο από το βαθμό όσο από τη δημιουργία αναρωτήσεων σχετικά με το πόσο καλά διδάσκω τα φυντανάκια μου... Μα επιτέλους, χειρότερα από τους προηγούμενους διαγωνισμούς???

Αποσυνδεδεμένος XRISA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!! ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 19, 2007, 10:27:42 πμ »
Καλήμέρα!!!!
εγώ έχω πέσει από τα σύννεφα. Στα νέα ελληνικά είχα υπολογίσει με ακρίβεια ποσο είχα γράψει και έβγαινε γύρω στο 75\100 άντε πες 70. στα αποτελέσματα όμως πήρα 60/100.Είναι δυνατόν να υπάρχει τόσο μεγάλη απόκλιση? Αποτέλεσμα? ενώ έχω μέσο όρο 62,3 είμαι αποτυχούσα γιατί έπεσα κάτω από τη βάση στην α θεματική.....όχι πως θα γινόταν κάτι αν ήμουν επιτυχούσα αλλά τουλάχιστον θα ένιωθα καλύτερα ψυχολογικά...είχα πέσει σε ΄μαύρη κατάθλιψη.... :(

Αποσυνδεδεμένος anthios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πάμε γι' άλλα..
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!! ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 19, 2007, 11:06:12 πμ »
καλημέρα! σκέφτομαι μήπως η μεγάλη απόκλιση βαθμολογίας (στα σκαναρισμένα γραπτά ) οφείλεται σε αχνό πάτημα του στυλό στα κουτάκια.. θυμάμαι ότι όταν έδωσα το γραπτό μου στα παιδαγωγικά, μου το γύρισαν πίσω οι επιτηρήτριες και είπαν να τα πατήσω περισσότερο γιατί δεν θα τα αναγνωρίσει καθόλου -τα χα μαυρίσει αλλά πολύ αχνά-ωστόσο είχα σχετική αγωνία για τις βαθμολογίες μου στο γνωστικό καθώς εκεί οι επιτηρητές δεν μου είχαν πει τίποτα για το αχνό πάτημα. η απόκλιση στα γραπτά μου πολλαπλής επιλογής  δεν είναι μεγάλη, μόνο στην ιστορία αντί 50+ που υπολόγιζα, πήρα 47,5.  Μια σκέψη γιατί απορώ κι εγώ με όλα αυτα που ακούω...

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!! ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 19, 2007, 03:47:39 μμ »
Για φανταστείτε να πέσεις μέσα και στο εκατοστό του μορίου στα Νέα και τα Παιδαγωγικά και να έχεις 17 μονάδες απόκλιση στην Ιστορία! Τί μου λέτε τώρα; Δεν με χωράει ο τόπος και ανυπομονώ να ρθει η στιγμή που θα τους αποδείξω το ηλίου φαεινότερον λάθος τους! Τίποτα δεν τέλειωσε ακόμη!

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!! ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 19, 2007, 03:49:22 μμ »
Τα θέματα και ο τρόπος βαθμολόγησης βρίσκονται στη σελίδα του ΑΣΕΠ.
ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΑΝ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ.ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΟ ΚΑΙΡΟΥ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΤΑΝΤΑΡ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΑΣΧΕΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

humus, σε παρακαλώ γράφε με πεζά  :)

Ευχαριστώ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159961
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 571
Σύνολο: 577

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.