*

Αποστολέας Θέμα: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;  (Αναγνώστηκε 254684 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #980 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 11:54:38 πμ »
εγω βρίσκω νοημα, και υπάρχει και στε πλέον.
οταν βγει η απόφαση θα αρχίσουν οι διεκδικήσεις.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:54:02 »

Αποσυνδεδεμένος Αρβανίτη Χρυσή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #981 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 12:10:21 μμ »
Παιδιά ειλικρινά δε θέλω να συμμετέχω σε αντιπαραθέσεις γι' αυτό και ζητάω εκ των προτέρων συγνώμη, αν τα γραφόμενά μου ενοχλήσουν κάποιον, όλοι είμαστε σε αναμμένα κάρβουνα και περιμένουμε να ξεκαθαρίσει επιτέλους ο νέος τρόπος διορισμού.Απλά θέλω να μου πείτε πως βγάζει νόημα να έχει συμφοιτήτριά μου 20 μόρια από πδσ, τα οποία της έδωσαν τρομερό πλεονέκτημα στους πίνακες(κάποτε η πδσ σε δυσπρόσιτο του Έβρου έδινε πολλάααα μόρια), την ίδια στιγμή που εγώ πάλευα με την υπέρογκη ύλη του ΑΣΕΠ κι έδινα και ξαναέδινα στο διαγωνισμό για να καταφέρω να δουλέψω έστω και ωρομίσθια...πολλα δυστυχώς δεν έχουν νόημα στην ελληνική πραγματικότητα...κάποτε όμως πρέπει να γίνει μια νέα, καθαρή αρχή, ώστε να αποκτήσουν.Είμαι από αυτούς που υποστηρίζουν πως όσοι έχουν μεγάλη προυπηρεσία χωρίς ΑΣΕΠ σε καμμία περίπτωση δεν πρέπει να αποκλειστούν αλλά κι όσοι έχουν επιτυχία-ες δεν πρέπει, έστω με ποσόστωση να απορροφηθούν,έστω και σε βάθος χρόνου μια και λέγεται ότι δε θα ξαναγίνει διαγωνισμός;

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #982 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 12:15:48 μμ »
Παιδιά ειλικρινά δε θέλω να συμμετέχω σε αντιπαραθέσεις γι' αυτό και ζητάω εκ των προτέρων συγνώμη, αν τα γραφόμενά μου ενοχλήσουν κάποιον, όλοι είμαστε σε αναμμένα κάρβουνα και περιμένουμε να ξεκαθαρίσει επιτέλους ο νέος τρόπος διορισμού.Απλά θέλω να μου πείτε πως βγάζει νόημα να έχει συμφοιτήτριά μου 20 μόρια από πδσ, τα οποία της έδωσαν τρομερό πλεονέκτημα στους πίνακες(κάποτε η πδσ σε δυσπρόσιτο του Έβρου έδινε πολλάααα μόρια), την ίδια στιγμή που εγώ πάλευα με την υπέρογκη ύλη του ΑΣΕΠ κι έδινα και ξαναέδινα στο διαγωνισμό για να καταφέρω να δουλέψω έστω και ωρομίσθια...πολλα δυστυχώς δεν έχουν νόημα στην ελληνική πραγματικότητα...κάποτε όμως πρέπει να γίνει μια νέα, καθαρή αρχή, ώστε να αποκτήσουν.Είμαι από αυτούς που υποστηρίζουν πως όσοι έχουν μεγάλη προυπηρεσία χωρίς ΑΣΕΠ σε καμμία περίπτωση δεν πρέπει να αποκλειστούν αλλά κι όσοι έχουν επιτυχία-ες δεν πρέπει, έστω με ποσόστωση να απορροφηθούν,έστω και σε βάθος χρόνου μια και λέγεται ότι δε θα ξαναγίνει διαγωνισμός;
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #983 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 12:31:46 μμ »
Παιδιά ειλικρινά δε θέλω να συμμετέχω σε αντιπαραθέσεις γι' αυτό και ζητάω εκ των προτέρων συγνώμη, αν τα γραφόμενά μου ενοχλήσουν κάποιον, όλοι είμαστε σε αναμμένα κάρβουνα και περιμένουμε να ξεκαθαρίσει επιτέλους ο νέος τρόπος διορισμού.Απλά θέλω να μου πείτε πως βγάζει νόημα να έχει συμφοιτήτριά μου 20 μόρια από πδσ, τα οποία της έδωσαν τρομερό πλεονέκτημα στους πίνακες(κάποτε η πδσ σε δυσπρόσιτο του Έβρου έδινε πολλάααα μόρια), την ίδια στιγμή που εγώ πάλευα με την υπέρογκη ύλη του ΑΣΕΠ κι έδινα και ξαναέδινα στο διαγωνισμό για να καταφέρω να δουλέψω έστω και ωρομίσθια...πολλα δυστυχώς δεν έχουν νόημα στην ελληνική πραγματικότητα...κάποτε όμως πρέπει να γίνει μια νέα, καθαρή αρχή, ώστε να αποκτήσουν.Είμαι από αυτούς που υποστηρίζουν πως όσοι έχουν μεγάλη προυπηρεσία χωρίς ΑΣΕΠ σε καμμία περίπτωση δεν πρέπει να αποκλειστούν αλλά κι όσοι έχουν επιτυχία-ες δεν πρέπει, έστω με ποσόστωση να απορροφηθούν,έστω και σε βάθος χρόνου μια και λέγεται ότι δε θα ξαναγίνει διαγωνισμός;
να σου εγώ πως βγαίνει νόημα: διότι ξαφνικά άτομα που μια ζωή κάνουν αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων  λησμονούν κάποιες στοιχειώδεις παραμέτρους όλων αυτών των συνθηκών εργασίας που υπέστημεν όλοι τα τελευταία χρόνια.
Εσύ λες: έκανα αίτηση και δεν με πήραν ωρομίσθια... ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΑΙΤΗΣΗ ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΕΒΑΛΕΣ; Προσέξτε, θα σας μεταφέρω την εμπειρία του κλάδου μου που έπαιρνε μετ σταγονόμετρο και αναπληρωτες και ωρομίσθιους (τότε με τις 11 ώρες_
Κάναμε δύο αιτήσεις για αναπληρωτές και ωρομίσθιους οκ; οκ! στους ωρομίσθιους δηλώναμε μια περιφερρειακή διέυθυνση ναι ή όχι Διότι ακούω εδώ κάτι απίθανα ΄Εβαζα και δεν με καλούσαν και η φίλη μου η Κούλα,Σούλα, Τούλα δούλευε κι ανέβαινε...η φίλη σου Σούλα Κούλα Τούλα αγαπητή συναδέλφισσα έβαζε τις ίδιες προτιμήσεις με εσένα; μάλλον όχι. Εσύ στους ωρομίσθιους  έβαζες Αθήνα ή ηπειρωτική Ελλάδα γιατί, ''τα λεφτά δεν φτάνουν'', ''να είμαι στην Αθήνα να κάνω κανένα ιδιαιτεράκι, να είμαι κοντά στον αντρούλι μου και στα παιδάκια μου κλπ...Οι επιλογές σου λοιπόν ήταν περιορισμένες Τι σειρά ήσουν στους ωρομίσθιους στην Αθήνα; δεν ήσουν και πολύ ψηλά, φυσικά, και τα κενά για ωρομίσθιους στον κλάδο σου όχι πολλά, και οι πιο πάνω από εσένα έλεγαν ''ναι'' κι εσύ δεν δούλευες...Η φίλη σου η Κούλα,Τούλα, Σούλα, όμως ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΕΒΡΟ Ή ΝΑ ΕΠΕΛΕΓΕ ΕΒΡΟ -ΕΓΩ έβαζα νότιο αιγαίο γιατί είχα ψάξει από που φεύγουν πιο πολλοί του κλάδου μου με αποσπάσεις συνταξιοδοτησεις κλπ κυνήγαγα το μεροκάματο με το ντουφέκι ή που είχε πιο πολλά δυσπρόσιτα...αφού το κράτος τα πριμοδοτούσε,κακό; -έβαζε εκεί που θα ήταν οι πιο σαβούρες λόγω μορίων...Όταν ερχόταν η ώρα του ταμείου η φίλη σου που είχε φάει το ''σκατό''  6,7,8.9 μήνες σε προσπέρναγε σιγά-σιγά Κι έρχεσαι τώρα εσύ και λες : μα γιατί με πέρασε; έγραψε πιο κάτω από εμένα; κι αυτή έφαγε πιο ''σκατό από εσένα στις εσχατιές της Ελλάδος....Τι πρέπει να γίνει;
Ακούστε κάτι αν η κυβέρνηση δεν δικαιώσει όσους έχουν προϋπηρεσίες θα υπάρχει κατακραυγή γιατί η πλειοψηφία όσων την ψήφισαν είναι όλο αυτοί που τράβηξαν κουπί Δεν ήθελες δεν μπορούσες να πας στην επαρχία; ωραία, σεβαστό! σεβαστείτε τους κόπους των αλλων στα ξερόνησα...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 19, 2015, 12:41:26 μμ από ERTA »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:54:02 »

Αποσυνδεδεμένος crown1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #984 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 12:46:59 μμ »
συγνώμη βρε ΕΡΤΑ δηλαδή οι προυπηρεσίες στην ελλάδα εγιναν λιθαρακι λιθαρακι από ανθρωπους που ετρεχαν σε σημεια της ελλάδας που προσφερονταν σε όλους αλλά δεν τις δέχονταν?
δεν εχεις ακουσει τιποτα για πδσ, εκκλησιαστιες και παντως είδους σχολες, αθλητικα- μουσικα και εγω δεν ξερω τι άλλο.
όλοι αυτοι κρύβονται πίσω από από αυτούς που μετα από ασεπ μαζεψαν λίγη προυπηρεσία
τα αδικαιολόγητα δεν δικαιολογούνται και εκεί πατά και το ΣΤΕ, ισως θα πρεπει να απολογηθούν οι συνδικαλιστες που απέρριψαν τον 3848 που θα μπορούσε να κρατήσει κάποιες ισορροπίες, αλλα φρόντισαν να τον σαμποτάρουν να τον απαξιώσουν και φτάνουμε τωρα εδώ.

Αποσυνδεδεμένος fasvil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τους υπουργούς της
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #985 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 12:50:10 μμ »
Καλά που μας τα εξήγησες ΕΡΤΑ, γιατί εμείς δεν τα ζήσαμε στο πετσί μας. Ποιος σου λέει ότι δεν είχαμε καλή σειρά στην Αθήνα; Έλα όμως που δεν έφτανε ποτέ η σειρά μας, αφού για την ΠΔΣ δεν έπαιρναν από τους πίνακες ωρομισθίων, αλλά από τα γραφεία γνωριμιών. Κι επίσης δεν είχαμε χορηγούς, όπως εσύ , για να μπορούμε να πάμε στην άλλη άκρη της Ελλάδας. Εγώ όταν μπήκα πρώτη φορά σε τάξη ως ωρομίσθια με τα μόρια από δύο ΑΣΕΠ, ξέρεις τι βρήκα; Στο ίδιο σχολείο την ΠΔΣ στο Λύκειο έκανε κάποια που μόλις τον Ιούνιο είχε τελειώσει και βέβαια την είχαν πάρει νωρίτερα από μένα, και άλλη μία που είχε ακριβώς περάσει τη βάση του ΑΣΕΠ αλλά την έπαιρναν ήδη καθε χρόνο και είχε μαζέψει μια ωραιότατη προϋπηρεσία. Κι εγώ; Πήρα τέλη Νοέμβρη 10 ώρες κι όχι 11 γιατί μου πήραν τις ώρες οι άλλες. 

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #986 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 12:54:07 μμ »
τα έχω ακούσει και τα έχω ζήσει -σε Επαλ όπου ήμουν,μια μόνιμη μας έλεγε το 2007, :αν δεν ήταν ο θείος μου στη Σιβιταννίδειο να μεσολαβεί να με παίρνουν αναπληρώτρια εγώ δεν θα ήμουν μόνιμη...-Ωραία Πόσοι είναι πια αυτοί; όλοι εσείς που ξιφουλκείτε σε  βάρος τους του γνωρίζετε ανά κλάδο και ειδικότητα; όχι Τι να κάνουμε τώρα να μηδενίσουμε το κοντέρ σε όλους; αυτό δεν θα είναι αδικία;

Αποσυνδεδεμένος fasvil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τους υπουργούς της
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #987 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 01:00:11 μμ »
Κι η αδικία εις βάρος μας, δεν είναι αδικία; Ναι, σε κάθε κλάδο να μείνουν οι προϋπηρεσίες που αποκτήθηκαν μετά από ΑΣΕΠ μόνο.

Αποσυνδεδεμένος Αρβανίτη Χρυσή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #988 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 01:00:30 μμ »
Δυστυχώς και οι δύο Έβρο δηλώναμε συνάδελφε.Τόπος καταγωγής και των δύο βλέπεις.Όταν διαμαρτυρήθηκα στον τότε  διευθυντή δευτεροβάθμιας γιατί εγώ είχα την πρώτη μου επιτυχία στο διαγωνισμό κι η συνάδελφος είχε δώσει και αποτύχει ξέρετε ποια ήταν η απάντησή του;Πως δεν είναι στη δική του αρμοδιότητα οι προσλήψεις στην πδσ...μετά από λίγα χρόνια κι έχοντας πια και τη δεύτερη επιτυχία στο διαγωνισμό του 09 έμαθα και το πολιτικό πρόσωπο που την τοποθετούσε.Μπορούσα να κινηθώ νομικά.Δεν το έκανα μη με ρωτήσετε γιατί.Αν ξεκινούσα τώρα θα ενεργούσα διαφορετικά...αλλά τωρα πια πέρασα και δέκα χρόνια στην αδιοριστία μαζί με πολλούς ακόμη συναδέλφους, με δύο, τρεις ή και περισσότερες ακόμα επιτυχίες στον εξαιρετικά ψυχοφθόρο ΑΣΕΠ, οι συμμετέχοντες σίγουρα θα συμφωνήσουν μαζί μου.

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #989 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 01:02:39 μμ »
Κι η αδικία εις βάρος μας, δεν είναι αδικία; Ναι, σε κάθε κλάδο να μείνουν οι προϋπηρεσίες που αποκτήθηκαν μετά από ΑΣΕΠ μόνο.
κι αν κάποιος μεταπήδησε από πίνακα γ; φέτος πήρε αρκετούς σε πολλούς κλάδους...

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #990 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 01:05:20 μμ »
Δυστυχώς και οι δύο Έβρο δηλώναμε συνάδελφε.Τόπος καταγωγής και των δύο βλέπεις.Όταν διαμαρτυρήθηκα στον τότε  διευθυντή δευτεροβάθμιας γιατί εγώ είχα την πρώτη μου επιτυχία στο διαγωνισμό κι η συνάδελφος είχε δώσει και αποτύχει ξέρετε ποια ήταν η απάντησή του;Πως δεν είναι στη δική του αρμοδιότητα οι προσλήψεις στην πδσ...μετά από λίγα χρόνια κι έχοντας πια και τη δεύτερη επιτυχία στο διαγωνισμό του 09 έμαθα και το πολιτικό πρόσωπο που την τοποθετούσε.Μπορούσα να κινηθώ νομικά.Δεν το έκανα μη με ρωτήσετε γιατί.Αν ξεκινούσα τώρα θα ενεργούσα διαφορετικά...αλλά τωρα πια πέρασα και δέκα χρόνια στην αδιοριστία μαζί με πολλούς ακόμη συναδέλφους, με δύο, τρεις ή και περισσότερες ακόμα επιτυχίες στον εξαιρετικά ψυχοφθόρο ΑΣΕΠ, οι συμμετέχοντες σίγουρα θα συμφωνήσουν μαζί μου.
ωρομίσθια ή αναπληρώτρια τι σειρά ήσουν και ποιες οι επιλογές σου;

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #991 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 01:06:40 μμ »
συγνώμη βρε ΕΡΤΑ δηλαδή οι προυπηρεσίες στην ελλάδα εγιναν λιθαρακι λιθαρακι από ανθρωπους που ετρεχαν σε σημεια της ελλάδας που προσφερονταν σε όλους αλλά δεν τις δέχονταν?
δεν εχεις ακουσει τιποτα για πδσ, εκκλησιαστιες και παντως είδους σχολες, αθλητικα- μουσικα και εγω δεν ξερω τι άλλο.
όλοι αυτοι κρύβονται πίσω από από αυτούς που μετα από ασεπ μαζεψαν λίγη προυπηρεσία
τα αδικαιολόγητα δεν δικαιολογούνται και εκεί πατά και το ΣΤΕ, ισως θα πρεπει να απολογηθούν οι συνδικαλιστες που απέρριψαν τον 3848 που θα μπορούσε να κρατήσει κάποιες ισορροπίες, αλλα φρόντισαν να τον σαμποτάρουν να τον απαξιώσουν και φτάνουμε τωρα εδώ.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος fasvil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τους υπουργούς της
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #992 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 01:09:16 μμ »
Αυτά φαίνονται ΕΡΤΑ, βρίσκονται από τους πίνακες, δεν είναι τόσο δύσκολο, ούτε κι εμείς παράλογοι. Αλλά κάποτε πρέπει να βρούμε κι εμείς το δίκιο μας. Στο κάτω κάτω της γραφής ακολουθήσαμε τους νόμους και τους κανόνες και τιμωρούμαστε χρόνια ολόκληρα γι' αυτό.

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #993 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 01:13:36 μμ »
κι εγώ τους νόμους ακολούθησα, ασεπ-επιτυχία,μόρια ασεπ σε πίνακα κλήση ωρομίσθιος σε δυσπρόσιτα-ξανα ασεπ επιτυχία ωρομίσθιος αναπληρωτής σε δυσπρόσιτα...να τιμωρηθώ κι εγώ κι όσοι  είναι σαν κι εμένα;...ως πότε θα δίνουμε μια ζωή ασεπ ή θα πηγαίνουμε μια ζωή αναπληρωτες; πότε θα φτάσουμε στο ''λιμάνι'; και είναι οι ζωές μας καθηλωμένες και πρέπει να απολογούμαστε και  γιατί τρέχαμε στις εσχατιές της Ελλάδος;....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 407
Σύνολο: 419

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.