*

Αποστολέας Θέμα: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;  (Αναγνώστηκε 254686 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #1022 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 04:13:55 μμ »
να λοιπόν ένα σιγουράκι...οι προϋπηρεσίες από ιδιωτικά βγαίνουν από πίνακες πραγματικής προϋπηρεσίας...
κι ερχόμαστε στις λοιπές κατηγορίες...
α) επιτυχόνες ασεπ χωρις βυσματική προϋπηρεσία
β)επιτυχόντες ασεπ με βυσματική προϋπηρεσία
γ)μη επιτυχόντες με βυσματική προϋπηρεσία
δ)μη επιτυχόντες χωρίς βυσματική προϋπηρεσία
ας πούμε πως βγάζουμε τα ιδιωτικά. Πως ξεκαθαρίζουμε τα άλλα; διότι σας λέω ''πέρασα με ασεπ και με πήραν πδσ  επειδή είχα μπάρμπα στην Κορώνη...πως θα το ξέρεις εσύ; πως φαίνεται;  Δεν μου απαντάτε .Γιατί διαβάζω εδώ, '''...άμα δεις στο ξεκάρφωτο εμφανίζετε χωρίς ΑΣΕΠ χωρίς τίποτα προυπηρεσία 2,3,4,5,6,7 μορίων ''' κι εγώ σου λέω με ασεπ πως ξέρεις την προέλευσή προυπηρεσίας 2,3,4,5,6,7 ; δεν την ξέρεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 19, 2015, 04:22:55 μμ από ERTA »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:55:39 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #1023 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 04:27:28 μμ »
να λοιπόν ένα σιγουράκι...οι προϋπηρεσίες από ιδιωτικά βγαίνουν από πίνακες πραγματικής προϋπηρεσίας...
κι ερχόμαστε στις λοιπές κατηγορίες...
α) επιτυχόνες ασεπ χωρις βυσματική προϋπηρεσία
β)επιτυχόντες ασεπ με βυσματική προϋπηρεσία
γ)μη επιτυχόντες με βυσματική προϋπηρεσία
δ)μη επιτυχόντες χωρίς βυσματική προϋπηρεσία
ας πούμε πως βγάζουμε ιδιωτικά πως ξακαθαρίζουμε τα άλλα; διότι σας λέω ''πέρασα με ασεπ και με πήραν πδσ  επειδή είχα μπάρμπα στην Κορώνη...πως θα το ξέρεις εσύ πως φαίνεται  δεν μου απαντάτε γιατί διαβάζω εδώ '''...άμα δεις στο ξεκάρφωτο εμφανίζετε χωρίς ΑΣΕΠ χωρίς τίποτα προυπηρεσία 2,3,4,5,6,7 μορίων ''' κι εγώ σου λέω με ασεπ πως ξέρεις την προέλευσή προυπηρεσίας 2,3,4,5,6,7 ; δεν την ξέρεις...
Δεν τη ξερεις. Σωστα. Βλεποντας τους πινακες μπορεις να ξεχωρισεις μονο προυπηρεσια πριν κα μετα από ασεπ. Δεν φαινεται ποια ειναι βυσματική και ποια οχι, θα χρειαστεί να κανουν καποιοι τους ντετεκτιβ αλλα και προσωπκες καταγγελίες και μάλλον και παραδοχή. Οταν εγινε αντιληπτό απο τους περισσότερους νομίζω, οτι δεν γινόταν να σβησεις τις προυπηρεσίες πριν απο ασεπ χωρίς να αδικησεις κάποιους, οπως και οτι αυτο δεν αρκουσε για να τα καθαρισει ολα, εγω συμβιβαστηκα στο να ζητω να μην γινεται του βυσματος το καγγελο από εδω και περα. Και ο καλυτερος τρόπος για να το διασφαλισω αυτο ήταν η απόλυτη διαφάνεια, όλες οι θεσεις, όλες οι ώρες όλα τα μαθήματα, ανα πασα στιγμή, όλα τα μορια, ολα τα προςόντα, όλες οι αιτησεις, ορατά από όλους, από εδώ και περα, το εδω ηταν κατι χρονια πριν. Μεθοδος τσιτσιδι. Αλλα και τωρα να γινει πάλι ευχαριστημενος θα ειμαι. Και σε πεντε χρόνια να γινει δηλαδή παλι δεν θα πω κουβεντα. Από "εδώ" και περα λοιπόν.
Αν ομως με καποιο τροπο η πλειοψηφια εκφραστει και ζητησει δικαιοσυνη και τιμωρία για τα βυσματα κοι τους πατρονους τους, αποκατασταση θυματων, παλι μεσα ειμαι και προσφέρομαι να κανω και τον ντετεκτιβ. Δεν κανω πλακα, το εχω αποθημενο να γινω οταν μεγαλωσω
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 19, 2015, 04:35:05 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #1024 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 04:36:03 μμ »
α μπράβο συνάδελφε,  έρχεσαι στα λόγια μου! δεν μπορούμε να τις ξεδιαλύνουμε κι αυτό που λένε μερικοί , να πάμε από την αρχή....δηλαδή ποια αρχή  βρε παιδιά; να σβηστούν όλα; μα αυτό θα ισοδυναμούσε με σφαγιασμό χιλιάδων αναπληρωτών...γι' αυτό λέμε να μετρήσει η προϋπηρεσία ως ένα από τα βασικά κριτήρια,αν όχι το πιο βασικό, στις όποιες προσλήψεις γίνουν όχι για τίποτε άλλο,  αλλά για να υπάρχει μια ηθική ανταμοιβή για όσους στηρίξαμε το δημόσιο σχολείο με προσωπικούς κόπους και θυσίες  όλα αυτά τα χρόνια και είναι πολύτιμο κεφάλαιο όλοι αυτοί οι συνάδελφοι με προϋπηρεσίες για τη δημόσια εκπ/ση. Και νομίζω, ταπεινή σκέψη διατυπώνω και νομίζω εκφράζω την πλειοψηφία όλων όσων έχουν μεγάλες προϋπηρεσιες +ασεπ , πως οι κόποι πρέπει να δικαιωθούν και θα δικαιωθούν-αυτή είναι η εκπεφρασμένη βούλησή της- από την παρούσα κυβέρνηση, εκτός φυσικά απροόπτου...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 19, 2015, 04:38:50 μμ από ERTA »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #1025 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 04:42:38 μμ »
α μπράβο συνάδελφε,  έρχεσαι στα λόγια μου! δεν μπορούμε να τις ξεδιαλύνουμε κι αυτό που λένε μερικοί , να πάμε από την αρχή....δηλαδή ποια αρχή  βρε παιδιά; να σβηστούν όλα; μα αυτό θα ισοδυναμούσε με σφαγιασμό χιλιάδων αναπληρωτών...γι' αυτό λέμε να μετρήσει η προϋπηρεσία στις όποιες προσλήψεις γίνουν όχι για τίποτε άλλο,  αλλά για να υπάρχει μια ηθική ανταμοιβή για όσους στηρίξαμε το δημόσιο σχολείο με προσωπικούς κόπους και θυσίες  όλα αυτά τα χρόνια και είναι πολύτιμο κεφάλαιο όλοι αυτοί οι συνάδελφοι με προϋπηρεσίες για τη δημόσια εκπ/ση. Και νομίζω, ταπεινή σκέψη διατυπώνω και νομίζω εκφράζω την πλειοψηφία όλων όσων έχουν μεγάλες προϋπηρεσιες +ασεπ , πως οι κόποι πρέπει να δικαιωθούν και θα δικαιωθούν-αυτή είναι η εκπεφρασμένη βούλησή της- από την παρούσα κυβέρνηση, εκτός φυσικά απροόπτου...
Οκ αλλα δεν μπορω να κανω τα στραβα ματια για τα θυματα πιθανους συναδελφους. Η σιωπη μπορει να ειναι συνενοχη, και δεν το θελω στο κεφάλι μου. Αν ρωτησεις τους πατρονους και τα βυσματα γιατι το καναν θα σου πουν για το καλο, για να βοηθησουν καλα παιδια, για να στηρίξουν το σχολείο στα ρυζια κλπ. Και τα θύματα? επειδη δεν τα βλεπουμε? δεν μιλάνε? προτιμαμε να μην τα σκεφτόμαστε? δεν ηταν ικανοι να μιλησουν, ξυπνιοι να δρασουν πρωτοι?
Ασε με με πιανει αναγουλα και που το σκεφτομαι, δεν θελω τετοιο κόσμο. Αν υπήρχε τροπος να αποφασισει η πλειψηφεία τι θέλει να γίνει? αν θελουν οι περισσοτεροι δικαιοσυνη ή να μοιραστούν την ντροπή! Αυτό θα ήθελα. Πως να γίνεται άραγε αυτό...... Χμμ Α Στασου ειχα ακουσει για μια περιεργη χωρα που ειχαν ενα περιεργο συστημα που αποφασιζαν ομαδικα... Να δεις πως το λεγαν....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 19, 2015, 04:45:47 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:55:39 »

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #1026 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 04:47:53 μμ »
ωραία, κι εγώ ξέρω τον Τάδε Ταδόπουλο καραβυσματάρα που είναι στους πίνακες πάνω από εμένα...να πάω στον εισαγγελέα; τώρα ; μα είναι πια αργά, πολύ αργά...Το θέμα είναι κυρίες, δεσποινίδες και κύριοι συνάδελφοι την αδικία να μην την επαναλαμβάνεις αλλά κυρίως να μην τη διορθώνεις με άλλη αδικία.... :)

Αποσυνδεδεμένος animanim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Je suis εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #1027 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 04:56:23 μμ »
Πολύ φιλόδοξα κάποια παιδάκια εδώ μέσα! Φαίνεται πως δεν ενδιαφέρονται (και τόσο) να γίνουν εκπαιδευτικοί αλλά να γίνουν τάχαμου κατευθείαν πολιτικοί!
Φαλακρός πράκτωρ ΘΒ  ;D

Εμένα όποιος δεν γνωρίζω προσωπικά μου βρωμάει βύσμα στην Ελλάδα! Πού μπορώ να καταδίδω τους εγκληματίες που πήραν 0,5 μόριο πδσ να ξεσκαρτάρουμε τις σειρές μπας κι έτσι διοριστούν οι πεντακάθαροι-άμεμπτοι άριστοι των άριστων;

Μια ερωτησούλα: πώς γίνεται το εξαράκι του πτυχίου να γράφει στον ,... ΞΑΣΕΠ τόσο ψιλά πια; Απορία  ::)

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #1028 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 05:03:53 μμ »
Παράθεση
Με αφορμή ερωτήματά σας ,σχετικά με την απόφαση της Ολομέλειας του Συμβουλίου Επικρατείας για τις προσλήψεις μέσω του 40% σας ενημερώνω για τα εξής:
1.Η απόφαση δεν έχει ακόμη καθαρογραφεί ,οπότε κανείς ακόμη δεν γνωρίζει επακριβώς τι λέει.
2.Με βάση το παραπάνω δεν πρέπει να δίνετε βάση σε φήμες και ερμηνείες που δεν στηρίζονται ακόμη σε πραγματικά δεδομένα.
Γι αυτό,λοιπόν,ψυχραιμία ...

Παράθεση
Με αφορμή ερωτήματά σας για διάφορα θέματα,όπως: μεταθέσεις,μετατάξεις,μόνιμους διορισμούς,αναγνώριση προυπηρεσίας,προσλήψεις αναπληρωτών,απόφαση Συμβουλίου Επικρατείας για το 40% κλπ σας ενημερώνω πως ,προς το παρόν,δεν μπορώ να σας απαντήσω ,αφού δεν έχει γίνει ως τώρα καμιά συνάντηση της πολιτικής ηγεσίας με τους φορείς της εκπαίδευσης ,ούτε απάντηση στην επιστολή που απέστειλα πριν 20 περίπου μέρες.
Είναι αλήθεια ότι η πολιτική ηγεσία του υπουργείου παιδείας έχει καθυστερήσει τις συναντήσεις με τους φορείς-υπάρχει σήμερα και σχετική διαμαρτυρία της ΟΛΜΕ-τη στιγμή που άλλοι υπουργοί της κυβέρνησης έχουν κάνει περισσότερες από μία συναντήσεις(π.χ Κατρούγκαλος,Βούτσης,Σκουρλέτης,Στρατούλης,Πανούσης) με τους εκπροσώπους των εργαζομένων.
Επειδή,λοιπόν,τα προβλήματα "τρέχουν"και δεν περιμένουν θα πρέπει να γίνουν άμεσα οι συναντήσεις και να δοθούν ξεκάθαρες απαντήσεις για όλα τα θέματα,έτσι ώστε να μην δημιουργείται σύγχυση από τις "ερμηνείες"που ο καθένας δίνει σε πιθανές προθέσειςτης πολιτικής ηγεσίας.

https://www.facebook.com/d.mpratis?fref=ts

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #1029 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 05:06:11 μμ »
Δεν είπατε τίποτα για τα μόρια από β ανάθεση και τα μόρια από ειδική αγωγή αν μετρήσουν στην γενική…

Όσο προσλαμβάνουν αναπληρωτές είναι αναγκασμένοι να διορίζουν και με προϋπηρεσία, δεν γίνεται διαφορετικά.]
 Η νέα κυβέρνηση θα μπορούσε να μηδενίσει την προϋπηρεσία αλλά δεν συμφέρει, δεν θα μπορεί να εκμεταλλευτεί τους εκπαιδευτικούς. Όσοι συνάδελφοι κατάφεραν να αποκτήσουν τα μόριά τους πρέπει να διοριστούν έστω με κάποιο ποσοστό, γιατί σε 5-10 40 χρόνια μπορεί να βρεθούμε στη θέση τους, οι περισσότεροι δεν είχαν άλλη επιλογή για 7 χρόνια δεν γίνεται ασεπ και κάθε χρόνο χιλιάδες εκπαιδευτικοί δουλεύουν ως αναπληρωτές.
Όσο για τις μούμιες του ασεπ, πως είναι δυνατόν να τον καταργήσουν και να διορίζουν με μόρια από προηγούμενους διαγωνισμούς? ήταν γνωστό πως μετά από 2-4 χρόνια οι όποιες επιτυχίες θα χανόταν!!! Tο μόνο αισιόδοξο νέο που κυκλοφορεί είναι πως θα αλλάξει η μοριοδότηση του 3848, τα προσόντα δεν θα μετρούν σε τόσο μεγάλο βαθμό σε σημείο να καθιστούν αδύνατο τον διορισμό σε όλους όσους δεν είχαν την οικονομική δυνατότητα να τα αποκτήσουν.

Ο νέος γραπτός διαγωνισμός μπορεί να έχει γενικές γνώσεις παιδαγωγικών + πληροφορική + ξένες γλώσσες- (ελληνικά - ιστορικά- θετικές επιστήμες τα βασικά) απαλλαγμένος από το γνωστικό αντικείμενο, για να μπορούν να διορίζουν και να αναθέτουν ελεύθερα τα μαθήματα.
Πόσο τραγικό είναι να μοιράζουν απλόχερα μόρια για προσόντα που αποκτήθηκαν από την παιδική ηλικία που ίσως να μην κατέχουν πλέον το αντικείμενο και να μην διαγωνίζονται να το αποδείξουν!!!

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #1030 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 05:08:31 μμ »
Δεν είπατε τίποτα για τα μόρια από β ανάθεση και τα μόρια από ειδική αγωγή αν μετρήσουν στην γενική…

Όσο προσλαμβάνουν αναπληρωτές είναι αναγκασμένοι να διορίζουν και με προϋπηρεσία, δεν γίνεται διαφορετικά.]
 Η νέα κυβέρνηση θα μπορούσε να μηδενίσει την προϋπηρεσία αλλά δεν συμφέρει, δεν θα μπορεί να εκμεταλλευτεί τους εκπαιδευτικούς. Όσοι συνάδελφοι κατάφεραν να αποκτήσουν τα μόριά τους πρέπει να διοριστούν έστω με κάποιο ποσοστό, γιατί σε 5-10 40 χρόνια μπορεί να βρεθούμε στη θέση τους, οι περισσότεροι δεν είχαν άλλη επιλογή για 7 χρόνια δεν γίνεται ασεπ και κάθε χρόνο χιλιάδες εκπαιδευτικοί δουλεύουν ως αναπληρωτές.
Όσο για τις μούμιες του ασεπ, πως είναι δυνατόν να τον καταργήσουν και να διορίζουν με μόρια από προηγούμενους διαγωνισμούς? ήταν γνωστό πως μετά από 2-4 χρόνια οι όποιες επιτυχίες θα χανόταν!!! Tο μόνο αισιόδοξο νέο που κυκλοφορεί είναι πως θα αλλάξει η μοριοδότηση του 3848, τα προσόντα δεν θα μετρούν σε τόσο μεγάλο βαθμό σε σημείο να καθιστούν αδύνατο τον διορισμό σε όλους όσους δεν είχαν την οικονομική δυνατότητα να τα αποκτήσουν.

Ο νέος γραπτός διαγωνισμός μπορεί να έχει γενικές γνώσεις παιδαγωγικών + πληροφορική + ξένες γλώσσες- (ελληνικά - ιστορικά- θετικές επιστήμες τα βασικά) απαλλαγμένος από το γνωστικό αντικείμενο, για να μπορούν να διορίζουν και να αναθέτουν ελεύθερα τα μαθήματα.
Πόσο τραγικό είναι να μοιράζουν απλόχερα μόρια για προσόντα που αποκτήθηκαν από την παιδική ηλικία που ίσως να μην κατέχουν πλέον το αντικείμενο και να μην διαγωνίζονται να το αποδείξουν!!!
Όσοι συνάδελφοι κατάφεραν να αποκτήσουν τα μόριά τους πρέπει να διοριστούν έστω με κάποιο ποσοστό, γιατί σε 5-10 40 χρόνια μπορεί να βρεθούμε στη θέση τους, οι περισσότεροι δεν είχαν άλλη επιλογή για 7 χρόνια δεν γίνεται ασεπ και κάθε χρόνο χιλιάδες εκπαιδευτικοί δουλεύουν ως αναπληρωτές.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #1031 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 05:34:37 μμ »
Παράθεση
Η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ θα εφαρμόσει την απόφαση του Ευρωπαϊκού δικαστηρίου και στην Ελλάδα?Δηλαδή θα έχουμε μαζικούς ΜΟΝΙΜΟΥΣ διορισμούς αναπληρωτών εκπαιδευτικών που έχουν 36 μήνες προϋπηρεσία?΄Εχει πρόθεση να φτιάξει ένα ξεχωριστό πίνακα διορισμών με βάση αυτή την απόφαση?Το Δικαστήριο της Ευρωπαϊκής Ένωσης στο Λουξεμβούργο (πρώην Δικαστήριο των Ευρωπαϊκών Κοινοτήτων) είναι το ανώτατο δικαιοδοτικό όργανο (όργανο της δικαστικής εξουσίας) στην Ευρωπαϊκή Ένωση

https://www.facebook.com/anaplirwtesme36minesproyphresia

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #1032 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 05:53:44 μμ »
Ποια άραγε θα ήταν η απόφαση του Ευρ.Δικ. αν γνώριζε πως αποκτούσαν κάποιοι την προϋπηρεσία στην Ελλάδα ? Πριν ρωτήσουμε για την κυβέρνηση του ΣΎΡΙΖα ,θα ήταν χρήσιμο να ξέρουμε αν η ιταλική κυβέρνηση συμμορφώθηκε και θα διορίσει  τους 36μηνιτες ...

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #1033 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 05:59:41 μμ »
όσο θα συμμορφωθεί η δική μας με ΣτΕ...αλλά η απόφαση του Ευρωπαϊκού δικαστηρίου  είναι πιο πάνω από ΣτΕ

Αποσυνδεδεμένος ΛΕΤΑ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #1034 στις: Φεβρουάριος 19, 2015, 06:03:52 μμ »
Που ειναι το υπουργειο παιδείας ,γιατι δεν απαντά και δεν συναντήθηκε με κανέναν ΔΟΕ ΟΛΜΕ πεαδ κτλ .πηξαμε στις δηλώσεις μπλα μπλα .στα υπόλοιπα υπουργεια
εχουν ξεκινήσει ήδη συναντήσεις ,το βλεπετε δε μας παίρνει κανείς στα σοβαρά γιατι είμαστε φαγωμένοι .δε νομίζω ότι οι υπουργοί έταζαν διορισμούς ενώ ήξεραν ότι εκρεμουν δικαστήρια.ειναι βέβαιο ότι γνώριζαν και τωρα τουμπεκι.


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160777
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 485
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 464
Σύνολο: 475

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.