*

Αποστολέας Θέμα: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 30616 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος margaritaroni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 12, 2009, 02:53:05 μμ »
Δηλαδή Maro θεωρέις ότι φέτος θα πάρουν μέχρι 22 μόρια (δηλαδή θα ανέβουν περίπου μισό βαθμό σε σχέση με τον προηγούμενο ασεπ?όπου την πρώτη χρονιά πήραν μέχρι 21,60 περίπου?) Ετσι την δευτερη χρονιά θα πάρουν μέχρι 18 περίπου ( γιατί στον προηγ. την δευτερη χρονιά πήραν μέχρι 17,6 περίπου). Μακάρι.. ομως στον πινακα του npanag όσοι έχουν 22 μόρια βρίσκονται στην θεση 2000 περίπου και αυτοι που έχουν 18 μόρια βρίσκονται στην 3000 και πιο κάτω!!!προσωπική εκτίμηση(αν και δεν με συμφέρει είναι ότι φετος θα πάρουν μέχρι 23 και του χρόνου μέχρι 19)μακάρι να κάνω λάθος!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:14:51 »

Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 12, 2009, 03:13:57 μμ »
Με 23.375 διοριστηκε η τελευταια 3 Οκτωβριου 2007.
Γιατι μετα αυτον τον ΑΣΕΠ να αλλαξουν τοσο τα δεδομενα;δεν μπορω να σκεφτω καποιο λογο που να συνηγορει υπερ μιας δυσοιωνης προβλεψης.

Αποσυνδεδεμένος TESY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 12, 2009, 03:30:23 μμ »
Με 23.375 διοριστηκε η τελευταια 3 Οκτωβριου 2007.
Γιατι μετα αυτον τον ΑΣΕΠ να αλλαξουν τοσο τα δεδομενα;δεν μπορω να σκεφτω καποιο λογο που να συνηγορει υπερ μιας δυσοιωνης προβλεψης.

Απλούστατο συγκρινε τον πίνακα του προηγούμενου ασεπ με τον τωρινό του panaq και θα καταλάβεις.Στον προηγούμενο ασεπ αυτος που βρισκόταν σε σειρα 1500 είχε 21,6 μόρια.Τωρα στην ιδια σειρά εχει 25,62.Επομένως τα δεδομένα δεν είναι τα ίδια. :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 12, 2009, 03:44:19 μμ »
Ολοι αυτο σκεφτομαστε...γιατι να αλλάξουν τοσο τα δεδομένα ??? ??? ???
Φαίνεται όμως οτι  ο npanag έχει κανει καλή δουλειά και σύμφωνα με τον πίνακα, θα ανέβουν τα μόρια αναπλήρωσης, κατα 6 περίπου μονάδες. :o ισως γιατί τα τελευταία δυο χρόνια πήραν περισσότερους αναπληρωτες από καθε άλλη φορα με αποτελεμα να έχουν πολλά μορια...
(Αν και πιστεύω ότι οι περισσότεροι έχουμε μια κρυφη ελπίδα οτι έχει γινει καποιο λάθος.Προσωπικά μου είναι πολύ δύσκολο να πιστεύψω οτι ανέβηκαν τοσο πολύ και δεν είναι οτι εθελοτυφλώ αλλά η ελπίδα πεθαινει πάντα τελευταια....)

Υ.Γ. Η Κρήτη ειναι το δεύτερο ποιο αγαπημένο μου νησί!!! Κάθε χρονο κατεβαίνω!

Παράθεση
ειμαι με σειρα καταταξης στον πινακα του ασεπ 651
Είσαι πολύ καλυτερα από μένα, εγώ ειμαι κοντά στο 710 για την ακρίβεια....οπότε και 100 επιπλέον ατομα να πάρουν πάλι απ'εξω μενω....Αλλά καταλαβαίνω γιατί αγχώνεσαι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:14:51 »

Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 12, 2009, 03:55:50 μμ »
Οντως υπαρχουν πολλες αναπληρωτριες και οι διοριστεες ειναι 600(ενω ηταν 960)και ειναι και οι κατηγοριες 40% -24μηνο,ωστοσο δεν πρεπει να σας πτοει τιποτα και μαλιστα προτου βγουν οι οριστικοι πινακες

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 12, 2009, 08:24:54 μμ »
651η σειρα σου δινει τη δυνατοτητα να ελπιζεις για του χρονου στους συμπληρωματικους.
1771η σειρα δεν με βοηθα γιατι δεν εχω παρακολουθησει τον πινακα.
Παντως νομιζω οτι καποια/ος με 22 μορια περιπου θα κληθει αναπληρωτρια/ης μεσα στην χρονια που ερχεται.
Δεν πιστευω οτι θα αλλαξουν ιδιαιτερα τα δεδομενα του 2007-2008(ως προς τις/τους αναπληρωτριες/ες)γιατι αναγκες εξακολουθουν να υπαρχουν.
Υπομονη και καλα αποτελεσματα!!!
Τι εγινε;
Κλαδος:ΠΕ 60,Νηπιαγωγοι.

Απ' το στομα σου και στου θεου το αυτι!εφτασα πολυ κοντα στην πηγη για να διοριστω με τελικο συνολο μοριων στην καταταξη του ασεπ 82,36%, τι κριμα αν εγραφα 0.5-1% επιπλεον θα ημουν στους διοριστεους :(συγνωμη ξεχασα να αναφερω εχω σειρα στους αναπληρωτες 1771 με 24,09 μορια.

κλαδος πε60 φυσικα

Αποσυνδεδεμένος Termar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 13, 2009, 07:22:05 μμ »
Καλησπερα, να ρωτήσω, Είμαι στη θέση 649 στο φετινό διαγωνισμό, αν φύγουν περίπου 60-70 με το 40 % ή 24μηνο λογικά θα είμαι στους συμπληρωματικούς διορισμούς. Πότε θα το ξέρω ώστε να κάνω αίτηση διορισμού φέτος ή του χρόνου; Αν γίνουν φέτος αιτήσεις θα γίνουν και τον επόμενο χρόνο;

Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 14, 2009, 10:03:54 πμ »
 Tο σχ.ετος 2010-2011,γυρω στα μεσα του Αυγουστου.

Αποσυνδεδεμένος aggie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 14, 2009, 08:16:27 μμ »
καλησπερα και απο εμενα.πιστευετε οτι φετος θα "ανοιξουν" οι θεσεις ή θα κυμανθουν στα δεδομενα της προηγούμενης δυετιας?τι θα γινει με τα ολοημερα θα φτιαχτουν περισσοτερα ή τζιφος τα πραγματα?γιατι για εμενα εκει ειναι η ουσια της καταστασης.εχει καποιος καμια ιδιαιτερη πληροφορηση???? :)

Αποσυνδεδεμένος arlene

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Post Tenebras Lux
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 14, 2009, 08:32:56 μμ »
για τα ολοημερα διαβασε το τοπικ ολοημερα γυμνασια

Αποσυνδεδεμένος asyria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 14, 2009, 10:36:41 μμ »
<<συναδελφισα>> για νηπειαγωγους μιλαμε οχι για γυμνασια......................

Αποσυνδεδεμένος LINX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 239
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 16, 2009, 01:13:49 πμ »
γεια σε όλους και όλες...με σειρα στον πίνακα του ασεπ 670 εχς πιθανότητες για μόνιμο διορισμό του χρόνου..και για αλλη μια φορα να ρωτήσω και εγω που δεν ξέρω,οι συμπληρωματικοί διορισμοί γίνονται από τον πίνακα του ασεπ¨?(και όχι από τον πίνακα των αναπληρωτων ετσι?)
επίσης με 24 μόρια(περίπου 1770 θέση στον πίνακα προβλέψεων για αναπληρωτές) θα μπώ φέτος αναπληρώτρια..σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
και καλή τύχη σε όλους-ες σας!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Mafalda2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • BASTA! και Βάστα καρδιά μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 16, 2009, 10:25:50 πμ »
γεια σε όλους και όλες...με σειρα στον πίνακα του ασεπ 670 εχς πιθανότητες για μόνιμο διορισμό του χρόνου..και για αλλη μια φορα να ρωτήσω και εγω που δεν ξέρω,οι συμπληρωματικοί διορισμοί γίνονται από τον πίνακα του ασεπ¨?(και όχι από τον πίνακα των αναπληρωτων ετσι?)
επίσης με 24 μόρια(περίπου 1770 θέση στον πίνακα προβλέψεων για αναπληρωτές) θα μπώ φέτος αναπληρώτρια..σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
και καλή τύχη σε όλους-ες σας!!!!!!!

Από οτι ακούγεται, αν γίνουν συμπληρωματικοί διορισμοί θα είμαστε μέσα (βάζω και τον εαυτό μου που είμαι καμιά 30ριά θέσεις παραπάνω). Το άσχημο είναι ότι αυτό δεν είναι σίγουρο και ότι όταν γίνει (γύρω στα μέσα Αυγούστου του 2010) θα έχουμε πολύ λίγο χρόνο να κάνουμε αίτηση (πέρισυ είχαν δώσει από ότι έμαθα μία μέρα προθεσμία να καταθέσουν τα χαρτιά τους). Συνεπώς θα πρέπει να πάμε φέτος διακοπές γιατί του χρόνου χλωμό....

Α! Διάβαζα χθές στα ΝΕΑ τις ρυθμίσεις που προτείνει ο Σπηλιωτόπουλος για την παιδεία και μέσα σε αυτές ήταν και η υποχρεωτική φοίτηση για τα προνήπια! Λέτε??????  ::)
I never teach my pupils. I only attempt to provide the conditions in which they can learn. - Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος ioanol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε0401
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 16, 2009, 10:40:22 πμ »
 την προηγούμενη χρονια, παίρνανε τηλέφωνο σε όλους όσους ήταν στους επιπλέον διορισμούς

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160424
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 789
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 789
Σύνολο: 806

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.