*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1956180 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #336 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:13:43 πμ »
Eπιτέλους!!!!! κατι σωστο! μονο με ΑΣΕΠ ολοι, τερμα στο να μετραμε μορια (ευτυχως γιατι μπερδευομουν τοσο καιρο, και τωρα ηρθε η κα.Διαμαντοπουλου και μου λεει: Μαρκος, μη στεναχωριεσαι και μη βαστας το κομιουτερακι....ηρθα για να σου κανω τη ζωη ευκολη!! δεν θα υπολογιζω τα μορια για διορισμο αλλα μονο για μετάθεση. Καλό ? Τρίκαλο.
κα.Διαμαντοπουλου μου, να ηξερες ποσο αγωνα εδωσα εδω στο pde και με ποσους πλακωθηκα για να γινει μια τετοια δικαιη ρυθμιση!!!
Πρασινος δεν ειμαι, Παναθηναικος ειμαι.

τελος, πόσο με γοητευει ο θεσμος του....επιθεωρητη !!!!
να ξερω ρε παιδι μου που βαδιζω, να μου πει τι κανω σωστο, τί λαθος, να γινω καλυτερος, "γηρασκω αει διδασκόμενος"

ΠΕΣΤΑ ΡΕ ΜΑΡΚΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!ΚΑΙ ΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:55:10 »

Αποσυνδεδεμένος iole

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #337 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:16:58 πμ »
Δεν σκεφτομαι τον εαυτο μου, δεν εχω ουτε παιδια ουτε πτυχιο 10 ετων , απλα δεν μπορουμε να κοροιδευουμε και να παιζουμε με το μελλον χιλιαδων συναδελφων, ελεος.... Ειμαι συγουρη οτι θα βρεθει μια  μεση λυση.
...and the great cold death of the earth

ln03

  • Επισκέπτης
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #338 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:17:36 πμ »
Ως επιτυχούσα στον τελευταίο ΑΣΕΠ θέλω να ισχύσει από ΣΕΠτέμβρη το μέτρο αυτό!

Γιατί να πάει χαμένη αυτή η επιτυχία μου;

Αλλά ας μας πει ΑΜΕΣΑ τί θα γίνει με την προυπηρεσία, έτσι ώστε να παραιτηθούμε από τα δυσπρόσιτα και τα σχολεία που είναι μακρυά από τον τόπο κατοικίας μας!! Μην χρεωνόμαστε άδικα και στο τέλος μας πει προυπηρεσία γιοκ!!

Αποσυνδεδεμένος ppaio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #339 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:18:03 πμ »
οι αναπληρωτες δωσαν ασεπ και δε στησανε λωλο....
ντροπη σου...ελεος....λιγος σεβασμος....

Εαν δεν εχεις λεφτα για βαζελινη να σου δωσω εγω απο τι φαινεται χρειαζεσαι κανενα τονο :P
Καταλαβαινω εχεις παιδια κτλ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:55:10 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #340 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:18:42 πμ »
δεν θελω "μεση λυση"
ειμαι ριζοσπαστικος.....χαχα
απο αυτη τη στιγμη να μηδενιστουν τα "κοντερ" των μοριων για παλιους και νεους και στον επομενο ασεπ ολοι ισοι για μια σειρα στον πινακα για μονιμο διορισμο.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #341 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:27:32 πμ »
παιιδια εγω δεν νομιζω να μηδενισει κανενα κοντερ απλα θα μπει προυποθεση διορισμου η προσληψης αναπληρωτη και ωρομισθιου η επιτυχια στον Ασεπ και απο αυτην την αποψη ειναι πολυ σωστο και δικαιο. Δεν γινεται καποοι να διινουν χρονια ασεπ και να ειναι εππιτυχοντες και σε καποιες περιφερεις να προσλαμβαννται ως ωρομισθιοι χωρις καν να εχουν διαγωνιστει σε Ασεπ? το θεωρειτε δικαιο? Αυτο που δεν μου αρεσε ειναι ο δοκιμος εκπαιδευτικος.Σωστό μεν αλλα οταν δινουμε Ασεπ και μας εξεταζουν εκει γιατι να εξεταζομαι και στην πρωτη διετια ως δοκιμος?

Αποσυνδεδεμένος youla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #342 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:31:23 πμ »
Θεωρω πολυ σωστα τα νέα μέτρα.

Μέσα στους πίνακες είναι πολλοί με βυσματικές προυπηρεσίες.

Και όσοι δεν είναι;;;

Δηλαδή, μαζί με τα ξερά να καούν και τα χλωρά;;;
It is better to light a candle than to curse the darkness..

Αποσυνδεδεμένος popai

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #343 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:33:45 πμ »
Αφού θέλει η κα. Διαμαντοπούλου να φτιάξει ένα εκπαιδευτικό σύστημα σύμφωνα με την Ε.Ε. γιατί δεν φτιάχνει και τους μισθούς όπως είναι στην Ε.Ε. ?

Αποσυνδεδεμένος youla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #344 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:35:43 πμ »
οταν δινουμε Ασεπ και μας εξεταζουν εκει γιατι να εξεταζομαι και στην πρωτη διετια ως δοκιμος?

Και καλά η διετία... το να δώσεις ΑΣΕΠ (ειδικά το γνωστικό) λίγους μήνες μετά το πτυχίο, τι σου λέει; Εντελώς σουρεάλ;;;
It is better to light a candle than to curse the darkness..

Αποσυνδεδεμένος ppaio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #345 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:39:30 πμ »
Δηλαδή, μαζί με τα ξερά να καούν και τα χλωρά;;;[/b]

Να με συγχωρειται δεν υπαρχει προυπηρεσια αξιοκρατικη οπως θελετε να την εμφανισετε
μερικοι υποκριτικα.Αξιοκρατια ειναι το πτυχιο και ο βαθμος του γραπτου τερμα.Λυπαμαι
για ολους αυτους που μοχθησαν για την προυπηρεσια αλλα το εκαναν εκ του πονηρου
και για αυτο δεν μπορω να αισθανθω κανενα οικτο.Και οταν συμπληρωσουν μερικους ΑΣΕΠ
και θα πηγαινουν στο σπιτι και να βασανιζονται για βδομαδες γιατι δεν διαβασαν εκεινο και
εκεινο τοτε θα καταλαβουν για την απαθεια που δειχνουμε. ;D

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #346 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:45:21 πμ »
Να με συγχωρειται δεν υπαρχει προυπηρεσια αξιοκρατικη οπως θελετε να την εμφανισετε
μερικοι υποκριτικα.Αξιοκρατια ειναι το πτυχιο και ο βαθμος του γραπτου τερμα.Λυπαμαι
για ολους αυτους που μοχθησαν για την προυπηρεσια αλλα το εκαναν εκ του πονηρου
και για αυτο δεν μπορω να αισθανθω κανενα οικτο.Και οταν συμπληρωσουν μερικους ΑΣΕΠ
και θα πηγαινουν στο σπιτι και να βασανιζονται για βδομαδες γιατι δεν διαβασαν εκεινο και
εκεινο τοτε θα καταλαβουν για την απαθεια που δειχνουμε. ;D
Κάτσε ρε συ, δηλαδή όποιος έδωσε ΑΣΕΠ, έγραψε καλά αλλά δεν διορίστηκε και πήγε ωρομίσθιος/αναπληρωτής, δεν απέκτησε την προυπηρεσία του αξιοκρατικά;;;;; Μήπως αναφέρεσαι σε ΠΔΣ κλπ; Μην τους βάζουμε όλους στο ίδιον τουρβά!

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #347 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:52:16 πμ »


αυτοι που έχουν προυπηρεσία κ επιτυχία ασεπ είναι εκατοντάδες για να μη πω χιλιάδες σε κάποιους κλάδους όπως στον πε 02..
αν το μεταβατικό στάδιο διαρκέσει 1-2 χρόνια είναι πρακτικά αδύνατο να απορροφηθούν όλοι αυτοι..
η διαφωνία έγκειται στο ότι εμεις που έχουμε χρονάκια στην πλάτη μας, χάσαμε στο παρά πεντε το διορισμό με επετηρίδα γτ ξαφνικά καταργήθηκε κ δεν υπήρξε καμμιά ρυθμιση μεταβατική, χάσαμε το διορισμο μέσω ασεπ κ ας ήμασταν πολλοι στους διοριστέους γτ ξαφνικά το 2002 αλλάζουν τα ποστοστά κ παίρνουν περισσότερους απο ενιαιο πίνακα, χάνουμε κ τώρα πάλι αν κ έχουμε φάει τους δρόμους κ τις ταλαιπωρίες τοσων χρόνων στη μάπα για να μαζέψουμε κανένα μόριο κ να προστεθεί στον πίνακα του ασεπ...έλεος πια!!!
δεν μπορεί σε μια χωρα μέσα σε 10 χρόνια να χει αλλάξει το σύστημα διορισμών 3-4 φορές κ όποιον πάρει ο χαρος!! κάθε αλλαγή που ο καθένας κάνει αβασάνιστα - γτ κάθε υπουργός θέλει να το παιξει μεταρρυθμιστής- έχει κόστος ανθρώπινο απο πίσω!! ας καθιερώσουν το ασεπ να μην υπάρχουν εκατο πίνακες - εγώ υπερ είμαι κ θα μουν κ διορισμένη αν ίσχυε αυτο- αλλά ας φροντίσουν να εξασφαλίσουν τα δικαιώματα όσων τόσα χρόνια είχαν κ πάλευαν με άλλα δεδομένα...
 
 

Αποσυνδεδεμένος kbazar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #348 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:54:33 πμ »
Συμφωνώ με την iole και την Georgia s. Καρατομηθήκαν με την κατάργηση της επετηρίδας πολλοί νέοι συνάδελφοι με όνειρα και σχέδια ζωής. Όσοι επέζησαν είδαν τα όνειρά τους να ξαναζωντανεύουν με τις κάθε λίγο αναρτήσεις νέων πινάκων(καμία ευθύνη δε φέρουν οι ίδιοι γι'αυτό)και τώρα όσοι από αυτούς(μετά από τόσο τρέξιμο και τόσους ΑΣΕΠ)ήλπιζαν σε κάτι, δέχονται την τελική βολή.Αλλά τι τα γράφω και τα ξαναγράφω είναι ολοφάνερο και εκεί βασίζονται οι εκάστοτε κυβερνόντες πως στον κλάδο μας επικρατεί ο νόμος της ζούγκλας και της μη συναδελφοσύνης.Πριν ευνοήθηκαν κάποιοι άλλοι, πολλές φορές, εις βάρος άλλων,τώρα θα ευνοηθούν άλλοι που κομπάζουν και επαίρονται.Πάντα θα υπάρχουν όμως οι αδικημένοι(για πολλοστή φόρα σε αρκετές περιπτώσεις)για τους οποίους πρέπει να ενδιαφερθούμε  και όχι ο καθένας να κοιτάει τον εαυτό του.Μόνο έτσι θα προχωρήσουμε μπροστά σαν κλάδος,διαφορετικά θα αγόμαστε και θα φερόμαστε όπου η εκάστοτε εξουσία θέλει.Και ας μη ξεχνάμε κάτι που ίσως θα απασχολήσει κάποια στιγμή πολλούς από εμάς ''εκεί που είσαι ήμουνα (αυτό για όσους αναφέρονται συνεχώς στα νιάτα)κι εδώ που είμαι θα 'ρθεις''μιας  και ''έχει ο καιρός γυρίσματα''.Αυτό που θα μας βοηθήσει πραγματικά όλους μας είναι να σκεφτόμαστε και να ενεργούμε ''όλοι για έναν και ένας για όλους''διαφορετικά το ξανάγραψα είμαστε άξιοι της μοίρας μας.Συγνώμη, αν στενοχώρησα πολλούς,όμως βλέπω κάθε φορά(είτε με τον ένα είτε με τον άλλο τρόπο) τίποτε δε γίνεται προς όφελος όλων.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2009, 10:57:23 πμ από kbazar »

Αποσυνδεδεμένος GIDA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #349 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:55:35 πμ »
δεν θελω "μεση λυση"
ειμαι ριζοσπαστικος.....χαχα
απο αυτη τη στιγμη να μηδενιστουν τα "κοντερ" των μοριων για παλιους και νεους και στον επομενο ασεπ ολοι ισοι για μια σειρα στον πινακα για μονιμο διορισμο.

ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΟΣ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΙΣΟΠΕΔΩΤΙΚΟΣ  και τα "κοντερ" γραφουν για κάποιο λόγο που μείς ορίζουμε (κράτος δικαίου με διάρκεια και συνέχεια και όχι με αποσπασματικές κινήσεις διάλυσης)
συμφωνω παρά ταυτα με τις δηλώσεις της υπουργού για αξιοκρατία και ΑΣΕΠ ΑΛΛΆ ΌΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΟΠΕΔΩΣΗ τύπου ΑΡΣΕΝΗ(τη θυμόσαστε ή δεν είχατε γεννηθεί; ) επομένως  ΑΣΕΠ  αλλά ο μηδενισμός των ¨κοντερ¨ βάναυσος άδικος και δίκαια να δοθεί μία συγκεκριμένη και οριοθετημενη χρονικα περίοδος για όσους έχουν συγκεκριμένη προϋπηρεσία  ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΣΕΠ και οι οποιοι πίστεψαν στη συνέχεια ενός κράτους με νόμους και όχι με αναξιοκρατία
αυτοί μάλιστα που έχουν επιτυχία ΑΣΕΠ και ήδη συμπληρώνουν ορισμένους μηνες (ας δουμε πόσοι θα είναι αυτοί οι μήνες) νομίζουν ότι με αίσθημα το λίγοτερο ευθύνης και αξιοκρατίας δεν μπορουν να ¨τσουβαλιαστούν " όπως επί ΑΡΣΕΝΗ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159971
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 752
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 574
Σύνολο: 586

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.