*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1956186 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #350 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:55:43 πμ »
Δηλαδή, μαζί με τα ξερά να καούν και τα χλωρά;;;[/b]

Να με συγχωρειται δεν υπαρχει προυπηρεσια αξιοκρατικη οπως θελετε να την εμφανισετε
μερικοι υποκριτικα.Αξιοκρατια ειναι το πτυχιο και ο βαθμος του γραπτου τερμα.Λυπαμαι
για ολους αυτους που μοχθησαν για την προυπηρεσια αλλα το εκαναν εκ του πονηρου
και για αυτο δεν μπορω να αισθανθω κανενα οικτο.Και οταν συμπληρωσουν μερικους ΑΣΕΠ
και θα πηγαινουν στο σπιτι και να βασανιζονται για βδομαδες γιατι δεν διαβασαν εκεινο και
εκεινο τοτε θα καταλαβουν για την απαθεια που δειχνουμε. ;D
κι εγώ λυπάμαι για όσα διαβάζω..σου είπε κανείς ότι αυτοι που εχουν προυπηρεσία δεν έχουν διαβάσει ή δεν εχουν περάσει ασεπ;;;
πολύ επιφανειακά τα αντιμετωπίζετε τα πράγματα :(
κ μη χαίρεστε γτ αν κάθε 3 χρόνια αλλάζει το σύστημα πρόσληψης όπως΄γίνεται μέχρι τώρα κάποια στιγμή θα είστε εσεις στη θέση όσων αδικούνται...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:26:30 »

Αποσυνδεδεμένος mona

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #351 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:55:50 πμ »
[Να με συγχωρείς,εγώ και πολλοί σαν εμένα, διαβάσαμε σαν μ.....ς ,ξενύχτησα, ζορίστηκα με δουλειές και τέτοια, όχι μία αλλά τρεις φορές, επιτυχούσα και τις τρεις, και έφυγα αναπληρώτρια στου διαόλου το κέρατο,και τίποτα δε μου χαρίστηκε,και μου λες οτι αν η προυπηρεσία μηδενιστει σ'αυτές τις περιπτώσεις σ'αφήνει αδιάφορη και απαθή;;;;;;;;;;;;;Δεν είμαστε καλά.....................
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος kriskris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #352 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:59:41 πμ »
Δηλαδή, μαζί με τα ξερά να καούν και τα χλωρά;;;[/b]

Να με συγχωρειται δεν υπαρχει προυπηρεσια αξιοκρατικη οπως θελετε να την εμφανισετε
μερικοι υποκριτικα.Αξιοκρατια ειναι το πτυχιο και ο βαθμος του γραπτου τερμα.Λυπαμαι
για ολους αυτους που μοχθησαν για την προυπηρεσια αλλα το εκαναν εκ του πονηρου
και για αυτο δεν μπορω να αισθανθω κανενα οικτο.Και οταν συμπληρωσουν μερικους ΑΣΕΠ
και θα πηγαινουν στο σπιτι και να βασανιζονται για βδομαδες γιατι δεν διαβασαν εκεινο και
εκεινο τοτε θα καταλαβουν για την απαθεια που δειχνουμε. ;D




Έδωσα 2φορές Ασεπ και στους 2με επιτυχία αλλά δεν είμαι μόνιμη....δουλευω 2 χρόνια αναπληρώτρια σαν νηπιαγωγός  και περιμενω πως και πως να μονιμοποιηθώ.Νομίζεις πως δεν ειμαι αξιοκρατικη?????? Βλέπεις να έχω μπει από κανένα παράθυρο????Μην τα βάζουμε όλα μάζι.....μην τρελαθούμε κιόλας!

Αποσυνδεδεμένος SAKIS1971

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #353 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:00:17 πμ »
Δηλαδή, μαζί με τα ξερά να καούν και τα χλωρά;;;[/b]

Να με συγχωρειται δεν υπαρχει προυπηρεσια αξιοκρατικη οπως θελετε να την εμφανισετε
μερικοι υποκριτικα.Αξιοκρατια ειναι το πτυχιο και ο βαθμος του γραπτου τερμα.Λυπαμαι
για ολους αυτους που μοχθησαν για την προυπηρεσια αλλα το εκαναν εκ του πονηρου
και για αυτο δεν μπορω να αισθανθω κανενα οικτο.Και οταν συμπληρωσουν μερικους ΑΣΕΠ
και θα πηγαινουν στο σπιτι και να βασανιζονται για βδομαδες γιατι δεν διαβασαν εκεινο και
εκεινο τοτε θα καταλαβουν για την απαθεια που δειχνουμε. ;D

ΟΧΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΥΓΧΩΡΟΥΜΕ ΕΧΩ ΠΤΥΧΙΟ ΑΠΟ ΤΟ 95 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΑΣΕΠ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΕΧΩ 18 ΜΟΡΙΑ ΦΕΤΟΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΚΑΙ ΕΚ ΤΟΥ ΠΟΝΗΡΟΥ ;; ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΝΑ ΜΑΣ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ.........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:26:30 »

Αποσυνδεδεμένος ολγα. χ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 224
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #354 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:01:18 πμ »
Χθες το βραδυ βγηκε στα καναλια ο Προεδρος των δασκαλων, ο Μπρατης και ειπε πως δεν θα επιτρεψει να μη διοριζονται οι δασκαλοι απο τους πινακες.Ειμαι σιγουρη πως για τους δασκαλους θα γινει εξαιρεση, παντα οτι διεκδικουν τον περνουν.Για τους καθηγητες φυσικα ουτε λογος!

Αποσυνδεδεμένος astron

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #355 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:02:59 πμ »
Εισαι κλεφτης και ασε την υποκρισια της δηθεν αξιοκρατιας στην επιλογη οταν εχει γνωριμιες συγγενειες ρουσφετια.Καποια πρεπει να σας πει την αληθεια στα μουτρα.
Δεν κατάλαβα, γυρίσαμε όλη την Ελλάδα για να μαζέψουμε κάποια μόρια μακριά από τις οικογένειες μας και είμαστε "κλέφτες" επειδή δεν δώσαμε σε έναν διαγωνισμό που στο κάτω κάτω δεν είναι και αδιάβλητος;

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #356 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:04:06 πμ »
Κοιταξε αδικιες θα υπαρξουν οπως υπαρχουν και με τους αναπληρωτες που διοριζονται χωρις κανενα ΑΣΕΠ.(Αυτο το κανεις γαργαρα)
Προσωπικα για μενα δεν υπαρχουν χλωρα και ξερα.Οταν πας για προυπηρεσια το κανεις για να εκμεταλευτεις
το παραθυρακι πατοντας αλλους που αγωνιζονται χρονια και εχουν 3+ επιτυχιες .
Εισαι κλεφτης και ασε την υποκρισια της δηθεν αξιοκρατιας στην επιλογη οταν εχει γνωριμιες συγγενειες ρουσφετια.
Καποια πρεπει να σας πει την αληθεια στα μουτρα.
καλά τα πιστεύεις όσα λες;; ξέρεις πόσοι άνθρωποι έχουν παει αναπληρωτές με τα μόρια του ασεπ;;;;
πραγματικά ή δεν τα ξέρεις όλα αυτά κ μιλάς έτσι λόγω άγνοιας ή απλώς είσαι εμπαθής..ελπίζω το πρώτο..

Αποσυνδεδεμένος gatopardaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #357 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:05:38 πμ »
συγνώμη αλλά ο kbazar έχει δίκιο!Καλό θα ειναι να μη σκεφτόμαστε μόνο το τομάρι μας!Τον κόσμο και τους αδιόριστους συναδέλφους που λόγω μεταρρύθμισης Αρσένη μείναν εκτός εκπαιδευσης δεν τους σκέφτεται κανείς??Το οτι αυτοι οι άνθρωποι μπορει να μην πέρασαν στον Ασεπ δε το συλλογίζεστε??Η μόνο  αυτοί που πέτυχαν ειναι οι άξιοι και οι ικανοι και οι άλλοι που για λίγο έμειναν έξω ειναι οι άχρηστοι???
Και όσον αφορά τα βύσματα και τους βυσματίες ποιος μας εγγυάται πως κάποιοι από τους επιτυχόντες δεν είναι βυσματα τρελά??Μην τα ισοπεδώνουμε όλα λοιπόν γιατι και για τον διαβόητο Ασεπ πολλά εχουν ακουστεί

Αποσυνδεδεμένος nickolas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #358 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:10:40 πμ »
Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση στους συναδέλφους που υποστηρίζουν ότι ο ΑΣΕΠ είναι το μόνο αξιοκρατικό μέσο διορισμού.

Κάθομαι και διαβάζω δύο χρόνια και προετοιμάζομαι καταλλήλως να πάω να γράψω, να περάσω και να διοριστώ. Και εκείνες τις μέρες τυχαίνει να είμαι άρρωστος ή να είμαι στο νοσοκομείο (λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας εισάγομαι αρκετά συχνά) και είτε δεν πάω να γράψω είτε πάω και δεν γράφω καλά.
Τι γίνεται τότε? Πάνε χαμένα δύο χρόνια και ετοιμάζομαι για τον επόμενο ΑΣΕΠ σε δύο χρόνια? Φτου και από την αρχή δηλαδή? Δεν είναι λίγο άδικο να εξαρτιέται η ζωή μας από ένα Σαββατοκύριακο και το οποίο έρχεται κάθε δύο χρόνια? Και σαν εμένα υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις...

Αποσυνδεδεμένος ppaio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #359 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:12:22 πμ »
Λοιπον σας καταλαβαινω αλλα
1)Η προυπηρεσια που αποκτησατε δεν στηριζεται σε αξιοκρατικα κριτηρια.
2)Εκμεταλευστε το παραθυρακι του 40% χωρις καμια ντροπη.
Σας ευχομαι οτι το καλυτερο αλλα βασικα ειστε κλεφτες , υποκριτες και βαθυτατα συμβιμβασμενοι με το πλιατσικο.

Την καλημερα μου.

ln03

  • Επισκέπτης
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #360 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:13:27 πμ »
Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση στους συναδέλφους που υποστηρίζουν ότι ο ΑΣΕΠ είναι το μόνο αξιοκρατικό μέσο διορισμού.

Κάθομαι και διαβάζω δύο χρόνια και προετοιμάζομαι καταλλήλως να πάω να γράψω, να περάσω και να διοριστώ. Και εκείνες τις μέρες τυχαίνει να είμαι άρρωστος ή να είμαι στο νοσοκομείο (λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας εισάγομαι αρκετά συχνά) και είτε δεν πάω να γράψω είτε πάω και δεν γράφω καλά.
Τι γίνεται τότε? Πάνε χαμένα δύο χρόνια και ετοιμάζομαι για τον επόμενο ΑΣΕΠ σε δύο χρόνια? Φτου και από την αρχή δηλαδή? Δεν είναι λίγο άδικο να εξαρτιέται η ζωή μας από ένα Σαββατοκύριακο και το οποίο έρχεται κάθε δύο χρόνια? Και σαν εμένα υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις...
Συμφωνώ! Ας κάνουν το διαγωνισμό κάθε χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος GIDA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #361 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:21:24 πμ »
Λοιπον σας καταλαβαινω αλλα
1)Η προυπηρεσια που αποκτησατε δεν στηριζεται σε αξιοκρατικα κριτηρια.
2)Εκμεταλευστε το παραθυρακι του 40% χωρις καμια ντροπη.
Σας ευχομαι οτι το καλυτερο αλλα βασικα ειστε κλεφτες , υποκριτες και βαθυτατα συμβιμβασμενοι με το πλιατσικο.

Την καλημερα μου.
1. οσοι απέκτησαν προϋπηρεσια μέσω ΑΣΕΠ είναι αναξιοκρατική;  ! διαφωτισε μας σε ικετεύω την έννοια της αξιοκρατίας, όπως την αντιλαμβάνεσαι
2. παραθυράκι ο νόμος 40% της πολιτείας;   ΚΑΛΟ!!!!!!!
3. ΠΛΙΑΤΣΙΚΟ και υποκρισια δεν συμβαδίζουν με όσους έχουν επιτυχίες ΑΣΕΠ και δουλεύουν ΒΑΣΕΙ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΕΠΙΤΥΧΙΩΝ αλλά με ριζοσπάστες και ρηξικέλευθους, όπως θέλουν να ονομάζονται όσοι επαγγέλονται την πληρη ΙΣΟΠΕΔΩΣΗ στο όνομα μιας δηθεν αξιοκρατίας

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #362 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:25:49 πμ »
ΤΕΛΙΚΑ Η ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΠΕΤΥΧΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΗΘΕΛΕ ΧΘΕΣ...Η ΔΙΧΟΝΟΙΑ ΚΑΙ Ο ΔΙΧΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΙΚΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΜΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΜΙΑΣ ΩΡΑΣ...ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

Αποσυνδεδεμένος youla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #363 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:25:59 πμ »
Λοιπον σας καταλαβαινω αλλα
1)Η προυπηρεσια που αποκτησατε δεν στηριζεται σε αξιοκρατικα κριτηρια.
Πτυχίο με 8.04, μεταπτυχιακό στην Αγγλία (όχι κολλέγια κλπ), σεμινάρια και άλλα, δουλειά και δύο παιδιά μαζί, ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΡΕ ΦΙΛΕ; Kαι όλα αυτά με το σταυρό στο χερι.. γιατί αν γλείφαμε, θα είχαμε διοριστεί τωρα...

2)Εκμεταλευστε το παραθυρακι του 40% χωρις καμια ντροπη.
Ποιο "παράθυρο", όταν άφησα καλοπληρωμένη δουλειά γιατί με κάλεσαν ωρομίσθια, και το έκανα με βάση τα ισχύοντα τότε; Γιατί αλλάζουν ξαφνικά το σύστημα; Να αλλάξει πάλι του χρόνου, να δούμε τι θα λες τότε. Να υπάρχει κάτι ΣΤΑΘΕΡΟ να προγραμματίσει ο καθένας τη ζωή του, αυτό ζητάμε.

Σας ευχομαι οτι το καλυτερο αλλα βασικα ειστε κλεφτες , υποκριτες και βαθυτατα συμβιμβασμενοι με το πλιατσικο.
Αν με λες "κλέφτη και υποκριτή" , πες το στα παιδάκια που κάθε Ιούνιο που "απολύομαι" ως ωρομίσθια με παρακαλούν "κυρία, θα σας έχουμε και του χρόνου;"... και μία διευθυντρια στο σχολείο που ήμουν μου είπε "είσαι εξαιρετική, δεν ειχαμε ποτέ αλλη σαν εσένα, μακάρι να μπορούσα να ζητήσω ειδικά εσένα από τη διευθυνση". Ε ΝΑΙ, ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΜΕ 350 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ, εχω προσφέρει πολλά σε πολύ κόσμο (μαθητές, διευθυντές και δασκάλους) και είναι ΑΔΙΚΟ να τα ισοπεδώνουν όλα τώρα.

Την καλημερα μου.
Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται... Παρασκευή και 13...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2009, 11:27:36 πμ από youla »
It is better to light a candle than to curse the darkness..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159971
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 752
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 510

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.