*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1956174 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #420 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:30:25 μμ »
Για αλλη μια φορα η πολιτικη ηγεσια περιφρονει και απαξιωνει τους εκπαιδευτικους, οσο ελαχιστους αλλους κλαδους του δημοσιου.

Το δυσσαρεστο ειναι οτι καποιοι στρατευμενοι απο το εκαστοτε κομμα γραφουν ανακριβειες στο τοπικ προσπαθοντας να επιβαλλουν εσφαλμενες αποψεις περι αξιοκρατιας (και αξιοπιστιας) ΑΣΕΠ, σκορπωντας τη διχονοια.Προφανως κατι προσδοκουν ν' αποκομισουν και αυτοι !
...Εκτος αν το χουν δεδομενο απο τωρα οτι θα ναι επιτυχοντες στον ΑΣΕΠ.

Εξλλου ο ΑΣΕΠ ειναι εντελως λαθος κριτηριο εξ αρχης εφοσον ΑΚΥΡΩΝΕΙ το πτυχιο σου, ενω την ιδια στιγμη παρεχει ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΗ κριση του υποψηφιου καθως εξυψωνει τις ικανοτητες αποστηθισης του, και δεν λαμβανει υποψην τις αλλες πλευρες του εκπαιδευτικου οπως δυνατοτητα μεταδοτικοτητας.
σε ποιον αναφερεσε ? αν αναφερεσε σε μενα δεν ανηκω σε κανεναν ανηκω σε μενα και δεν ειμαι σιγουρος αν θα ειαι επιτυχον εχω δωσει ομωψς πολλες φορες και εχω κοπιασει να γραψωκαλα εσυ ποσες φορες εδωσες?αν εδωσες.Και να θελετε να μιλησουμε για αξιοκρατια αξιοκρατια σημαινει ο ικανοτερος ο αξιολογημενος πως προκυπτει ο ικανοτερος λοιπον? η μεσω πτυχιου επετηριδας η μεσω ασεπ αλλα η το ενα η το αλλο οχι 4ομηνα 24μηνμα πολυτεκνοι και μορια απο βισματα σωστα?

Εντάξει, μην τα ισοπεδώνουμε και όλα. Το 24μηνο προϋποθέτει επιτυχία Ασέπ. Για το 40%, το 30μηνο, τα εκκλησιαστικά, ΣΔΕ, Σιβιτανίδειο, Οεαδίτες συμφωνώ απόλυτα ότι θα πρέπει να πάψουν να υφίστανται. Απαραίτητη προϋπόθεση ο διαγωνισμός, κι από ΄κει και πέρα όσοι μάζεψαν μόρια πραγματικής προϋπηρεσίας και έχουν τουλάχιστον μια επιτυχία στον Ασέπ, σαφώς και δε θα πρέπει να χάσουν τα μόρια τους. Όπως, κανονικά δε θα 'πρεπε να χάνονται και τα μόρια που αποκτά κανείς μέσω του διαγωνισμού, κι αυτό θεωρώ ότι είναι κάτι που θα πρέπει να απαιτηθεί από 'δω και στο εξής.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:50:31 »

Αποσυνδεδεμένος anna4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #421 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:30:42 μμ »
Αν θέλει η Αννούλα να κάνει τις προσλήψεις 100% απο τον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ, να κοιτάξει πρώτα να μονιμοποιήσει όλους εκείνους που κάποτε πέτυχαν σε κάποιον διαγωνισμό.

Συμφωνώ με χίλια....μπας και νιώσουμε όλοι εμείς που δίνουμε ασεπ, ότι έχει κάποιο νόημα που το κάνουμε!!!Και να ισχύσουν αναδρομικά, όλες οι επιτυχίες μας σε ασεπ....Αυτά τα"μόρια" να μετράνε μόνο που με τόσο κόπο αποκτούμε κι όμως τα χάνουμε τελικά!!!!

Και να "διώξει"από παντού όσους δεν έχουν πετύχει ποτέ σε κανέναν διαγωνισμό.....να δεις τότε εκκαθάριση και χαμός που έχει να γίνει.

Αποσυνδεδεμένος kriskris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #422 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:31:27 μμ »
Για αλλη μια φορα η πολιτικη ηγεσια περιφρονει και απαξιωνει τους εκπαιδευτικους, οσο ελαχιστους αλλους κλαδους του δημοσιου.

Το δυσσαρεστο ειναι οτι καποιοι στρατευμενοι απο το εκαστοτε κομμα γραφουν ανακριβειες στο τοπικ προσπαθοντας να επιβαλλουν εσφαλμενες αποψεις περι αξιοκρατιας (και αξιοπιστιας) ΑΣΕΠ, σκορπωντας τη διχονοια.Προφανως κατι προσδοκουν ν' αποκομισουν και αυτοι !
...Εκτος αν το χουν δεδομενο απο τωρα οτι θα ναι επιτυχοντες στον ΑΣΕΠ.

Εξλλου ο ΑΣΕΠ ειναι εντελως λαθος κριτηριο εξ αρχης εφοσον ΑΚΥΡΩΝΕΙ το πτυχιο σου, ενω την ιδια στιγμη παρεχει ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΗ κριση του υποψηφιου καθως εξυψωνει τις ικανοτητες αποστηθισης του, και δεν λαμβανει υποψην τις αλλες πλευρες του εκπαιδευτικου οπως δυνατοτητα μεταδοτικοτητας.
σε ποιον αναφερεσε ? αν αναφερεσε σε μενα δεν ανηκω σε κανεναν ανηκω σε μενα και δεν ειμαι σιγουρος αν θα ειαι επιτυχον εχω δωσει ομωψς πολλες φορες και εχω κοπιασει να γραψωκαλα εσυ ποσες φορες εδωσες?αν εδωσες.Και να θελετε να μιλησουμε για αξιοκρατια αξιοκρατια σημαινει ο ικανοτερος ο αξιολογημενος πως προκυπτει ο ικανοτερος λοιπον? η μεσω πτυχιου επετηριδας η μεσω ασεπ αλλα η το ενα η το αλλο οχι 4ομηνα 24μηνμα πολυτεκνοι και μορια απο βισματα σωστα?




Δηλαδή ρε Γιαννη εγω που εχω δωσει 2φορες Ασεπ και ημουν επιτυχουσα και στους 2 και δουλευω 2χρονια χρονια αναπληρωτρια αν  γινω μόνιμη απο το 24μηνο ειμαι βισμα? δεν εχω μπει αξιοκρατικα?

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #423 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:31:44 μμ »
Όλα όσα είπε το Αννάκι μόνο γέλιο και οργή μπορούν να προκαλέσουν.
Λίγη σοβαρότητα στους προγραμματισμούς δεκαετίας δεκάδων χιλιάδων οικογενειών δεν βλάπτει.
Αν ανακάλυψε ξαφνικά ότι η γη είναι στρογγυλή είναι δικό της πρόβλημα.
Θα καταλάβει για μία ακόμη φορά ότι όποιος σπέρνει καταιγίδες θερίζει θύελλες…
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:50:31 »

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #424 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:32:29 μμ »
Για αλλη μια φορα η πολιτικη ηγεσια περιφρονει και απαξιωνει τους εκπαιδευτικους, οσο ελαχιστους αλλους κλαδους του δημοσιου.

Το δυσσαρεστο ειναι οτι καποιοι στρατευμενοι απο το εκαστοτε κομμα γραφουν ανακριβειες στο τοπικ προσπαθοντας να επιβαλλουν εσφαλμενες αποψεις περι αξιοκρατιας (και αξιοπιστιας) ΑΣΕΠ, σκορπωντας τη διχονοια.Προφανως κατι προσδοκουν ν' αποκομισουν και αυτοι !
...Εκτος αν το χουν δεδομενο απο τωρα οτι θα ναι επιτυχοντες στον ΑΣΕΠ.

Εξλλου ο ΑΣΕΠ ειναι εντελως λαθος κριτηριο εξ αρχης εφοσον ΑΚΥΡΩΝΕΙ το πτυχιο σου, ενω την ιδια στιγμη παρεχει ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΗ κριση του υποψηφιου καθως εξυψωνει τις ικανοτητες αποστηθισης του, και δεν λαμβανει υποψην τις αλλες πλευρες του εκπαιδευτικου οπως δυνατοτητα μεταδοτικοτητας.
σε ποιον αναφερεσε ? αν αναφερεσε σε μενα δεν ανηκω σε κανεναν ανηκω σε μενα και δεν ειμαι σιγουρος αν θα ειαι επιτυχον εχω δωσει ομωψς πολλες φορες και εχω κοπιασει να γραψωκαλα εσυ ποσες φορες εδωσες?αν εδωσες.Και να θελετε να μιλησουμε για αξιοκρατια αξιοκρατια σημαινει ο ικανοτερος ο αξιολογημενος πως προκυπτει ο ικανοτερος λοιπον? η μεσω πτυχιου επετηριδας η μεσω ασεπ αλλα η το ενα η το αλλο οχι 4ομηνα 24μηνμα πολυτεκνοι και μορια απο βισματα σωστα?

Τι αλχημείες είναι αυτές που λες ρε?
Σε πειράζες  που π'ηρα πτυχίο κάνω μεταπτυχιακό έχω δύο εξειδικεύσεις είμαι επιτυχών του ΑΣΕΠ και δουλεύω 7 χρόνια ορομίσθιος και αναπληρωτής με το καρασπαθί μου ,γ@μω την τρέλα μου εδω μέσα τι θα πεί η το ένα ή το άλλο?'Οποιος με πει βίσμα είναι μεγάλος αλήτης

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #425 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:32:36 μμ »
ακριβως αυτο λεω τοση παιδια τα πε ολα η μαριον για μενα μπραβο ακριβως αυτο ειναι το δικαιο. Ποσοι απο σας κυριοι με προυππηγρεσια δεχεστε να π[ερνουν οι επιτυχοντες ασεπ ολα τα μορια απο παλαιοτεροτους διιαγωνισμους? εδω θελω να δω την αντιληψη περι αξιοκρατιας

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #426 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:33:56 μμ »
Αν θέλει η Αννούλα να κάνει τις προσλήψεις 100% απο τον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ, να κοιτάξει πρώτα να μονιμοποιήσει όλους εκείνους που κάποτε πέτυχαν σε κάποιον διαγωνισμό.

Συμφωνώ με χίλια....μπας και νιώσουμε όλοι εμείς που δίνουμε ασεπ, ότι έχει κάποιο νόημα που το κάνουμε!!!Και να ισχύσουν αναδρομικά, όλες οι επιτυχίες μας σε ασεπ....Αυτά τα"μόρια" να μετράνε μόνο που με τόσο κόπο αποκτούμε κι όμως τα χάνουμε τελικά!!!!

Και να "διώξει"από παντού όσους δεν έχουν πετύχει ποτέ σε κανέναν διαγωνισμό.....να δεις τότε εκκαθάριση και χαμός που έχει να γίνει.

μπραβο αννα μιλας πολυ σωστα ξυπνηστε κι εσεις οι επιτυχοντες μπειτε στην διαβουλλεσυη να το επιδιωξετε γιατι μεχρι τωρα βλεπω αλλοι να φωναζουν

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #427 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:34:13 μμ »
Αφου ο ΑΣΕΠ εχει τοσο μεγαλη αξια, ας καταργησουν τις σχολες που βγαζουν καθηγητες και οσοι επιθυμουν να διοριστουν σε σχολεια ας διαβαζουν την υλη και να δινουν εξετασεις.Στην ουσια αυτο που μας λενε ειναι οτι τα πτυχια μας ειναι αχρηστα, γι αυτο πρεπει να κρινομαστε.Το θεμα εχει μεγαλυτερες διαστασεις.Θα ηταν καλυτερο το Υπουργειο να δινει στα Πανεπιστημια τον αριθμο των καθηγητων που χρειαζεται για να τους απορροφησει.Ποιος ο λογος να βγαινουν χιλιαδες και να ειναι αδιοριστοι?Ο ΑΣΕΠ δεν ειναι λυση, αλλα κοροιδια.Οταν εγιναν τα ολοημερα δημοτικα, οι περισσοτεροι δασκαλοι απορροφηθηκαν απο τους πινακες, αλλοι μολις τελειωναν τη σχολη δουλευαν ως αναπληρωτες, επιασαν προυπηρεσια και διοριστηκαν χωρις καν να δωσουν εξετασεις.Εκει γιατι δεν υπαρχει αξιοκρατια?Τωρα θυμηθηκαν τον ΑΣΕΠ, αφου πρωτα βολεψαν εκεινους που ηθελαν?
αν περιορίσουν τους εισακτέους φοιτητές ανάλογα με τις ανάγκες που υπάρχουν τότε η ανεργία θα εκτοξευτεί στα ύψη. όσο είναι όμως στις σχολές δεν θεωρούνται άνεργοι.και τώρα με τα νέα συστήματα μοριοδότησης μεταπτυχιακού και διδακτορικού παρατείνουν το χρόνο εκπαίδευσης ενός νέου για να μη θεωρείται άνεργος.
απολυτα σωστο το σκεπτικο σας και ετσι τα εχουν ολα υπο ελεγχο.... >:( >:(
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #428 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:35:20 μμ »
Για αλλη μια φορα η πολιτικη ηγεσια περιφρονει και απαξιωνει τους εκπαιδευτικους, οσο ελαχιστους αλλους κλαδους του δημοσιου.

Το δυσσαρεστο ειναι οτι καποιοι στρατευμενοι απο το εκαστοτε κομμα γραφουν ανακριβειες στο τοπικ προσπαθοντας να επιβαλλουν εσφαλμενες αποψεις περι αξιοκρατιας (και αξιοπιστιας) ΑΣΕΠ, σκορπωντας τη διχονοια.Προφανως κατι προσδοκουν ν' αποκομισουν και αυτοι !
...Εκτος αν το χουν δεδομενο απο τωρα οτι θα ναι επιτυχοντες στον ΑΣΕΠ.

Εξλλου ο ΑΣΕΠ ειναι εντελως λαθος κριτηριο εξ αρχης εφοσον ΑΚΥΡΩΝΕΙ το πτυχιο σου, ενω την ιδια στιγμη παρεχει ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΗ κριση του υποψηφιου καθως εξυψωνει τις ικανοτητες αποστηθισης του, και δεν λαμβανει υποψην τις αλλες πλευρες του εκπαιδευτικου οπως δυνατοτητα μεταδοτικοτητας.
σε ποιον αναφερεσε ? αν αναφερεσε σε μενα δεν ανηκω σε κανεναν ανηκω σε μενα και δεν ειμαι σιγουρος αν θα ειαι επιτυχον εχω δωσει ομωψς πολλες φορες και εχω κοπιασει να γραψωκαλα εσυ ποσες φορες εδωσες?αν εδωσες.Και να θελετε να μιλησουμε για αξιοκρατια αξιοκρατια σημαινει ο ικανοτερος ο αξιολογημενος πως προκυπτει ο ικανοτερος λοιπον? η μεσω πτυχιου επετηριδας η μεσω ασεπ αλλα η το ενα η το αλλο οχι 4ομηνα 24μηνμα πολυτεκνοι και μορια απο βισματα σωστα?




Δηλαδή ρε Γιαννη εγω που εχω δωσει 2φορες Ασεπ και ημουν επιτυχουσα και στους 2 και δουλευω 2χρονια χρονια αναπληρωτρια αν  γινω μόνιμη απο το 24μηνο ειμαι βισμα? δεν εχω μπει αξιοκρατικα?το 24μηνο εχει ορο μια επιτυχια στον ασεπ αρα εισαι οκ δεν εννουσα εσενα αλλα τα 40 μηνα και τα αλλα απλα ειιπα καλυτερα να μηξν υπηρχαν αυτα να υπγηρχε ενας μοναδικος τροπος ουτε 24μηνα ουτε 4ο μηνα αυτο ειπα.

Αποσυνδεδεμένος karavolias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #429 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:35:30 μμ »
πάντως για τους ηλεκτρολόγους ΠΕ17.03 και μηχανολόγους ΠΕ17.02 δεν τίθεται θέμα πρόσληψης από ασέπ γιατί και φέτος πέρασαν λιγοτεροι τη βάση από όσους ζητάνε. οπότε όσοι είσαστε μαθητές κι έχετε βλέψεις να μπείτε στην εκπαίδευση με καλές πιθανότητες προτιμήστε ασπαίτε ή τεί μηχανολογιας-ηλεκτρολογιας.

Αποσυνδεδεμένος anna4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #430 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:36:33 μμ »
ακριβως αυτο λεω τοση παιδια τα πε ολα η μαριον για μενα μπραβο ακριβως αυτο ειναι το δικαιο. Ποσοι απο σας κυριοι με προυππηγρεσια δεχεστε να π[ερνουν οι επιτυχοντες ασεπ ολα τα μορια απο παλαιοτεροτους διιαγωνισμους? εδω θελω να δω την αντιληψη περι αξιοκρατιας

ΚΑΝΕΙΣ!
Απαντάω εγώ για όλους....αν και ανήκω στους επιτυχόντες ασεπ με χαμένα μόρια....Όλοι είναι υπέρ της αξιοκρατίςα,αρκεί να μη θίγονται τα δικά τους συμφέροντα.

Αποσυνδεδεμένος fysikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #431 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:37:11 μμ »
Συνάδελφοι μην ελπίζετε ότι η μεταβατική περίοδος θα μας σώσει. Είμαστε χιλιάδες στους πίνακες. Δηλαδή πόσα χρόνια θα έχει διάρκεια η μεταβατική περίοδος? Είναι αδύνατον να ελπίζουμε ότι τα νέα μέτρα δεν θα επηρρεάσουν αυτούς που ήδη βρίσκονται στους πίνακες. Μεταβατική περίοδος υπήρξε και στον νόμο Αρσένη, δεν είδα όμως να απορροφήθηκε η επετηρίδα. Έμειναν ξεκρέμαστοι.

Αποσυνδεδεμένος filolosof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #432 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:39:32 μμ »
Για αλλη μια φορα η πολιτικη ηγεσια περιφρονει και απαξιωνει τους εκπαιδευτικους, οσο ελαχιστους αλλους κλαδους του δημοσιου.

Το δυσσαρεστο ειναι οτι καποιοι στρατευμενοι απο το εκαστοτε κομμα γραφουν ανακριβειες στο τοπικ προσπαθοντας να επιβαλλουν εσφαλμενες αποψεις περι αξιοκρατιας (και αξιοπιστιας) ΑΣΕΠ, σκορπωντας τη διχονοια.Προφανως κατι προσδοκουν ν' αποκομισουν και αυτοι !
...Εκτος αν το χουν δεδομενο απο τωρα οτι θα ναι επιτυχοντες στον ΑΣΕΠ.

Εξλλου ο ΑΣΕΠ ειναι εντελως λαθος κριτηριο εξ αρχης εφοσον ΑΚΥΡΩΝΕΙ το πτυχιο σου, ενω την ιδια στιγμη παρεχει ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΗ κριση του υποψηφιου καθως εξυψωνει τις ικανοτητες αποστηθισης του, και δεν λαμβανει υποψην τις αλλες πλευρες του εκπαιδευτικου οπως δυνατοτητα μεταδοτικοτητας.
σε ποιον αναφερεσε ? αν αναφερεσε σε μενα δεν ανηκω σε κανεναν ανηκω σε μενα και δεν ειμαι σιγουρος αν θα ειαι επιτυχον εχω δωσει ομωψς πολλες φορες και εχω κοπιασει να γραψωκαλα εσυ ποσες φορες εδωσες?αν εδωσες.Και να θελετε να μιλησουμε για αξιοκρατια αξιοκρατια σημαινει ο ικανοτερος ο αξιολογημενος πως προκυπτει ο ικανοτερος λοιπον? η μεσω πτυχιου επετηριδας η μεσω ασεπ αλλα η το ενα η το αλλο οχι 4ομηνα 24μηνμα πολυτεκνοι και μορια απο βισματα σωστα?

Εντάξει, μην τα ισοπεδώνουμε και όλα. Το 24μηνο προϋποθέτει επιτυχία Ασέπ. Για το 40%, το 30μηνο, τα εκκλησιαστικά, ΣΔΕ, Σιβιτανίδειο, Οεαδίτες συμφωνώ απόλυτα ότι θα πρέπει να πάψουν να υφίστανται. Απαραίτητη προϋπόθεση ο διαγωνισμός, κι από ΄κει και πέρα όσοι μάζεψαν μόρια πραγματικής προϋπηρεσίας και έχουν τουλάχιστον μια επιτυχία στον Ασέπ, σαφώς και δε θα πρέπει να χάσουν τα μόρια τους. Όπως, κανονικά δε θα 'πρεπε να χάνονται και τα μόρια που αποκτά κανείς μέσω του διαγωνισμού, κι αυτό θεωρώ ότι είναι κάτι που θα πρέπει να απαιτηθεί από 'δω και στο εξής.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Είμαι δύο φορές επιτυχούσα στον Ασέπ όχι όμως σε σειρά που να μου επιτρέπει να φύγω αναπληρωτρια. Πρέπει να υπάρξει πλέον ένας δρόμος για τον διορισμό και όχι παραθυράκια που επειδή μας βολεύουν τα συντηρούμε. Μην αντιδράτε στον αξιοκρατικό τρόπο πρόσληψης αλλά ενισχύστε τον. Το μέτρο δεν αφορά ούτως η άλλως τους ήδη κατέχοντες προυπηρεσία καθώς θα υπάρξει μεταβατική περίοδος. Κοιτάξτε πιο μακροπρόθεσμα και όχι μόνο το τώρα

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου???
« Απάντηση #433 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:42:41 μμ »
ξερετε αν οι δασκαλοι με προυπηρεσια κ χωρις ασεπ την γλιτωσουν για του χρονου;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159967
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 752
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 517

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.