*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1956300 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΛΤΟΣΤΑΜΜΥ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #784 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 01:59:25 πμ »
ΝΑ ΦΥΓΩ ΤΩΡΑ ΑΠ ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ? 5 ΦΟΡΕΣ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ ΑΣΕΠ ΗΡΘΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΓΙΑ ΜΟΡΙΑΑΑΑ.ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΔΙΑΓΡΑΨΕΤΕ?
ΕΜΕΙΣ σίγουρα οχι τώρα η Διαμαντοπούλου δεν ξέρω θα περιμένεις από βδομάδα ;)
ΜΕΓΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ;;;  ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΒΥΣΜΑ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:06:05 »

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #785 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:01:08 πμ »
Έτσι είναι. Τον τελευταίο λόγο τον έχει ο λαός. Δε μας έκανε η ΝΔ? Τη στείλαμε σπίτι της. ;)


καλή νύχτα σε όλους

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #786 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:03:04 πμ »
Ξέρει κανείς πότε πρέπει να στείλουμε τον δικό μας επίτροπο στην ΕΕ;Γιατί κάτι ακούγεται για την Διαμαντοπούλου πάλι.Μήπως έτσι εξηγείται το θάρρος της;

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #787 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:07:12 πμ »
ΝΑ ΦΥΓΩ ΤΩΡΑ ΑΠ ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ? 5 ΦΟΡΕΣ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ ΑΣΕΠ ΗΡΘΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΓΙΑ ΜΟΡΙΑΑΑΑ.ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΔΙΑΓΡΑΨΕΤΕ?
ΕΜΕΙΣ σίγουρα οχι τώρα η Διαμαντοπούλου δεν ξέρω θα περιμένεις από βδομάδα ;)
Εξάλου μην αποκλείεις και το παρανοϊκό σενάριο μετά από 3 χρόνια να επαναφέρουνε τα μόρια!!! Και να μουτζώνεσαι που παραιτήθηκες γιατί έπαιξες σύμφωνα με τους ισχύοντες  κανόνες...
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:06:05 »

Αποσυνδεδεμένος isambo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #788 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:09:12 πμ »
Ασε που οι κινητοποιήσεις θεωρώ ότι δεν θα τύχουν υψηλής απήχησης στην κοινή γνώμη.Ιδιαίτερα σε εποχή οικονομικής κρίσης, οι εργαζόμενοι στον ιδιωτικό τομέα,οι οποίοι βιώνουν εργασιακό μεσαίωνα και θεωρούν τους εαυτούς τους ως εργαζόμενους δεύτερης κατηγορίας εν συγκρίσει προς τους δημοσίους υπαλλήλους,αποκλείεται να ανεχτούν το διαρκές κλείσιμο των δρόμων.Θα δούμε.
Αυτό μας έλειπε να κοιτάξουμε τι θα πούνε για τους κλειστούς δρόμους! Το θέμα είναι η κάστα των μόνιμαων θα βρεθεί στο πλάι μας ή θα εποικαλείται τα δάνεια που έχει πάρει και δεν μπορεί να απεργήσει...
Πάντως σας το λέω, αν συμβεί το χειρότερο τσιγάρα στη φυλακή θα μου φέρνετε (ή μήπως το έχουν απαγορεύσει κι εκεί γ... τους ευρωπαικούς κανονισμούς μου μέσα!)
"Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι μας πώς θα γενούνε τα σκοτάδια λάμψη;"
Ναζίμ Χικμέτ

Αποσυνδεδεμένος anna4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #789 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 04:49:09 πμ »
Το ίδιο  λεω και εγω...είναι άδικο...εμένα με στείλανε σε νησί για δέκα ώρες...μακρυά απο το σπίτι μου....δεν έχω επιτυχία στον ασέπ...
Τη πδσ μου τη δώσανε χωρίς μέσον....
γιατί να μπαίνουμε όλοι στο ίδιο καζάνι...
Μην είστε άδικοι....δεν είμαστε ολόι βύσματα....αν είναι να μη πάρω μόρια ποιός ο λόγος που παραιτήθηκα απο τη δουλεία μου για να πάω;;;;

Ας είμαστε ειλικρινείς και ας πάψουμε να κλαιγόμαστε όλη την ώρα!!!
Δε σε έστειλαν όπως λες σε νησί για 10 ώρες....εσύ επέλεξες να δηλώσεις το "νησί" και σε κάλεσαν...και δεν το δήλωσες γιατί γούσταρες, αλλά για τις πιθανές 10 ώρες που θα έπαιρνες...που όπως είναι γνωστό στα νησιά και ειδικά στα πλέον άγονα μας ψάχνουν με το τουφέκι.
Εμένα που μένω Αθήνα γιατί δε με έστειλαν Μονεμβασιά, που με πήρε μια φίλη να μου πει ότι δεν έχουν καθηγητή για ΠΔΣ? Γιατί δεν έκανα αίτηση μακρια....επιλογή μου....επιλογή σου!!!

Αποσυνδεδεμένος sartr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • hesta la vista
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #790 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 05:52:06 πμ »
ΝΑ ΦΥΓΩ ΤΩΡΑ ΑΠ ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ? 5 ΦΟΡΕΣ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ ΑΣΕΠ ΗΡΘΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΓΙΑ ΜΟΡΙΑΑΑΑ.ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΔΙΑΓΡΑΨΕΤΕ?

Για τη διαγραφή των 5 επιτυχιών ΑΣΕΠ δεν διαμαρτύρεσαι.
Σκέψου τους επιλαχόντες κάθε διαγωνισμού, ειδικά αν είναι επαναλαμβανόμενοι.
Τόσα χρόνια  μετράνε μόρια από οποιαδήποτε προϋπηρεσία, ενώ του διαγωνισμού διαγράφονται.
Αφού διαγράφονταν και διαγράφονται οι επιτυχίες στο διαγωνισμό, γιατί να μην διαγράφεται η καταγραφή μορίων προϋπηρεσίας;

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #791 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 06:01:04 πμ »
Κυρία Υπουργέ
Σας ευχαριστώ που θέλετε να καταστρέψετε το παράδειγμα υπομονής και κουράγιου που αποτελούσα για τους μαθητές και τα παιδιά μου.
Σας ευχαριστώ που ενώ βρήκα τη δύναμη μετά την κατάργηση της επετηρίδας να συνεχίσω να κυνηγώ τα όνειρα μου για την εκπαίδευση με το να εργάζομαι σε φροντιστήρια  προσφέροντας μαύρη εργασία, εσείς παριστάνετε τον θεό και αποφασίζετε για την τύχη μου.
Σας ευχαριστώ που ενώ βρήκα το κουράγιο και τελείωσα και την ΑΣΠΑΙΤΕ σε άλλη πόλη και έδωσα τρεις φορές ΑΣΕΠ και ήμουν και επιτυχούσα, τώρα θέλετε να τα ακυρώσετε όλα.
Σας ευχαριστώ γιατί όταν με ρωτούσαν τα παιδιά μου «γιατί διαβάζεις συνέχεια μανούλα»,  είχα  απάντηση να δώσω και τώρα δεν θα έχω.
Σας ευχαριστώ που τσαλακώνετε την υπηρηφάνεια μου για τα πρώτα μόρια προϋπηρεσίας που κατάφερα να αποκτήσω αποκλειστικά και μόνο μέσω ΑΣΕΠ, κάνοντας εκατοντάδες χιλ.
Ζητώ συγγνώμη από  το σύζυγο που με στήριζε σε όλη την πορεία μου για να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα. Για τα χιλιόμετρα που έκανε μαζί μου, για τα ξενύχτια όταν μου έκανε παρέα επειδή διάβαζα για τον ΑΣΕΠ, για τα άγχη και τις αγωνίες που ανέχθηκε, για το ότι ήταν και μάννα και πατέρας για τα παιδιά μας, όταν εγώ έλειπα κυριολεκτικά και μεταφορικά για να διαβάζω.
 Ζητώ συγγνώμη από τα παιδιά μου για κάθε «κάντε ησυχία διαβάζω» και για τον πολύτιμο χρόνο που χάσαμε, για τις στερήσεις λόγω των 200 και των 300 ευρώ.
Ζητώ συγγνώμη από τους μαθητές μου για τους οποίους αποτελούσα «ζωντανό παράδειγμα» όταν τους έλεγα να μην το βάζουν κάτω και να είναι αγωνιστές για να δικαιωθούν κάποτε.
Κυρία Υπουργέ,
Σας ευχαριστώ που έχετε σκοπό να μηδενίσετε το κοντέρ της προϋπηρεσίας. Δυστυχώς όμως ο χρόνος δεν μηδενίζει το δικό μου κοντέρ και παραμένω στα 45 χρόνια.

Και τώρα φεύγω 150 χιλ. για το σεμινάριο ειδικής αγωγής... Καλημέρα σε όλους ... όσο μπορεί να είναι...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2009, 06:19:58 πμ από marias »

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #792 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 06:29:40 πμ »
Κυρία Υπουργέ
Σας ευχαριστώ που θέλετε να καταστρέψετε το παράδειγμα υπομονής και κουράγιου που αποτελούσα για τους μαθητές και τα παιδιά μου.
Σας ευχαριστώ που ενώ βρήκα τη δύναμη μετά την κατάργηση της επετηρίδας να συνεχίσω να κυνηγώ τα όνειρα μου για την εκπαίδευση με το να εργάζομαι σε φροντιστήρια  προσφέροντας μαύρη εργασία, εσείς παριστάνετε τον θεό και αποφασίζετε για την τύχη μου.
Σας ευχαριστώ που ενώ βρήκα το κουράγιο και τελείωσα και την ΑΣΠΑΙΤΕ σε άλλη πόλη και έδωσα τρεις φορές ΑΣΕΠ και ήμουν και επιτυχούσα, τώρα θέλετε να τα ακυρώσετε όλα.
Σας ευχαριστώ γιατί όταν με ρωτούσαν τα παιδιά μου «γιατί διαβάζεις συνέχεια μανούλα»,  είχα  απάντηση να δώσω και τώρα δεν θα έχω.
Σας ευχαριστώ που τσαλακώνετε την υπηρηφάνεια μου για τα πρώτα μόρια προϋπηρεσίας που κατάφερα να αποκτήσω αποκλειστικά και μόνο μέσω ΑΣΕΠ, κάνοντας εκατοντάδες χιλ.
Ζητώ συγγνώμη από  το σύζυγο που με στήριζε σε όλη την πορεία μου για να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα. Για τα χιλιόμετρα που έκανε μαζί μου, για τα ξενύχτια όταν μου έκανε παρέα επειδή διάβαζα για τον ΑΣΕΠ, για τα άγχη και τις αγωνίες που ανέχθηκε, για το ότι ήταν και μάννα και πατέρας για τα παιδιά μας, όταν εγώ έλειπα κυριολεκτικά και μεταφορικά για να διαβάζω.
 Ζητώ συγγνώμη από τα παιδιά μου για κάθε «κάντε ησυχία διαβάζω» και για τον πολύτιμο χρόνο που χάσαμε, για τις στερήσεις λόγω των 200 και των 300 ευρώ.
Ζητώ συγγνώμη από τους μαθητές μου για τους οποίους αποτελούσα «ζωντανό παράδειγμα» όταν τους έλεγα να μην το βάζουν κάτω και να είναι αγωνιστές για να δικαιωθούν κάποτε.
Κυρία Υπουργέ,
Σας ευχαριστώ που έχετε σκοπό να μηδενίσετε το κοντέρ της προϋπηρεσίας. Δυστυχώς όμως ο χρόνος δεν μηδενίζει το δικό μου κοντέρ και παραμένω στα 45 χρόνια.

Και τώρα φεύγω 150 χιλ. για το σεμινάριο ειδικής αγωγής...

Για να εμπεδώσουμε τον σοσιαλισμό και τις ιδεολογίες που μας πουλάνε στην tv.....

Οικογενειακή εξαθλίωση.....

Οσοι από εμάς βολεύονται με την πλήρη κατάργηση των πινάκων, εναντιώνονται στους υπόλοιπους!

Εκει ποντάρουν και αυτοί.

Οσο για σένα συμπαθητικέ συνάδελφε κουράγιο...

Το χαμόγελο των παιδιών σου μπορεί να διώξει κάθε δικαιολογημένη απογοήτευση !

Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #793 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 07:52:41 πμ »
Χθες το βράδυ είχε η ΕΡΤ3 στις 11-12 τον Πανάρετο τον Υφυπουργό παιδείας.... Βγήκε και ο πρόεδρος της ΟΛΜΕ τηλεφωνικά και μίλησε για την απαράδεκτη και αιφνιδιαστική κίνηση του ΥΠΕΠΘ... Όταν ο δημοσιογράφος ρώτησε τον Πανάρετο τι γίνεται με όσους έχουν προϋοηρεσίες και τρέχουν κατάπιες τη γλώσσα του ο άνθρωπος δεν ήξερε τι να πει:

Μια πρόταση κάναμε , είπε, που θα τη θέσουμε στη διαβούλευση και μετά θα αποφασίσουμε, δε ξέρουμε τι προβλήματα μπορεί να δημιουργηθούν , θα προσπαθήσουμε να τα λύσουμε...και προσπάθησε να περάσει σε άλλο θέμα.....

Αν δεν ξέρετε τι προβλήματα δημιουργείτε καλύτερα να μασάτε παρά να μιλάτε....πάντως φαινόταν ότι δεν ξέρει τίποτα....η Διαμαντοπούλου τα κάνει όλα...

Αποσυνδεδεμένος morfoula_mc

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #794 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 08:34:15 πμ »
Αν δεν ξέρετε τι προβλήματα δημιουργείτε καλύτερα να μασάτε παρά να μιλάτε....

 ;D ;D

πάντως φαινόταν ότι δεν ξέρει τίποτα....η Διαμαντοπούλου τα κάνει όλα...


Ο φωτεινός παντογνώστης... η σοφή κουκουβάγια.. ::) :-X ::) :-X
Οι ρίζες της βίας και του πολέμου(...)βρίσκονται πρώτα απ' όλα σ'ένα σύστημα εκπαίδευσης που διδάσκει τον ανταγωνισμό, αγνοεί την αγάπη και παράγει τελικά αδύναμα άτομα, χωρίς ηθική αντίσταση. Ενάντια σ' αυτή την αναχρονιστική εκπαίδευση πρέπει τώρα ν' αγωνιστούμε όλοι. Μ.Μοντεσσόρι

Αποσυνδεδεμένος turtle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 368
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #795 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 08:54:04 πμ »
Το να στοχοποιούνται οι εκπαιδευτικοί για μια σειρά πρακτικών που στηρίχθηκαν από την κομματικοποιημένη διοίκηση είναι τουλάχιστον απαράδεκτο... Προσπαθώ να αντιληφθώ εδώ και τρεις μέρες για ποιο λόγο παρουσιαζόμαστε όλοι γενικά βύσματα. Ο πίνακας έχει μια συγκεκριμένη λογική τουλάχιστον σε ό,τι αφορά το μεγαλύτερο μέρος των εκπαιδευτικών. Άτομα με πολλές επιτυχίες στον ΑΣΕΠ μαζεύουν μόρια πάνε για κάποια χρόνια αναπληρωτές και τελικά μετά από χρόνια διορίζονται. Γιατί αυτό είναι μεμπτό; Κάποιος δηλαδή που γράφει 70 στον ΑΣΕΠ και δεν είναι διοριστέος τι είναι; Χειρότερος καθηγητής από εκείνον που γράφει 72 και είναι στους διοριστέους; Σίγουρα υπάρχουν και τα βύσματα, αλλά υπάρχουν τρόποι να αντιμετωπιστεί το φαινόμενο χωρίς να γίνουν όλα άνω κάτω. Η λογική της υπουργού μου κάνει κάπως από "πονάει κεφάλι κόψει κεφάλι".

Νιώθω απογοητευμένη γιατί ζω δε μια χώρα που στερείται της παραμικρής προβλεψιμότητας σε μια σειρα από θέματα. Δεν είναι δυνατό όλα να αντιμετωπίζονται σαν το μαγαζάκι της εκάστοτε πλειοψηφίας. "Θέλω να βολέψω αυτούς...ψηφίζω ένα νόμο". "Θέλω να βολέψω τους άλλους καταργώ τον προηγούμενο και ψηφίζω έναν άλλο". Αυτά σίγουρα δεν είναι σοβαρά πράγματα.

Και επιτέλους πότε σαν κλάδος θα δράσουμε ενωμένοι; Είμαστε πάρα πολλοί και σίγουρα οι ανάγκες που καλύπτουμε είναι διαρκείς. Ας αγωνιστούμε όλοι μαζί. Διαβάζω πως ορισμένοι πανηγυρίζουν. Για ποιο πράγμα; Για τη μελλοντική μείωση των διορισμών; Ή για το ότι για όλα φταίνε οι εκπαιδευτικοί; Έλεος. Έχουμε φτάσει πλέον να βλέπουμε τα πάντα ως ο θάνατός σου η ζωή μου. Ποτέ όμως δεν κερδίθηκε κάτι έτσι. Πότε θα το καταλάβουμε;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2009, 09:05:53 πμ από turtle »

Αποσυνδεδεμένος stroumfita

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #796 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 08:54:48 πμ »
καλημέρα παιδιά! διάβασα τις χτεσινοβραδινές συζητήσεις και σκέφτομαι ότι δεν αξίζει τόσο άγχος και τόσο κόπο για μια δουλειά που σίγουρα κάποτε θα έρθει και τότε θα λέμε : τι κατάλαβα που αγχωνόμουν τόσα χρόνια; πραγματικά δεν αξίζει, η ζωή περνά γρήγορα πρέπει να βρούμε το νόημά της και να περνάμε καλά!
Οπότε προτείνω σηκωθείτε φύγετε όλοι από τα ερημονήσια και τα δυσπρόσιτα για 10 ωρίτσες, αράξτε σπιτάκι σας, βρείτε και κάνα ιδιαίτερο να κάνετε -μα με τόσα κενά στα σχολεία όλοι ιδιαίτερα θα κάνουνε σε λίγο-, άντε διαβάζετε και αλαρά για ασεπ χωρίς άγχος όποτε έχετε όρεξη!αα! και κάντε και οποιαδήποτε δουλειά!δεν είναι ντροπή η δουλειά, καμία δουλειά και το όνειρο αν είναι δυνατό θα γίνει πραγματικότητα!ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ!!!!
φιλικά

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #797 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:04:15 πμ »
ΝΑ ΦΥΓΩ ΤΩΡΑ ΑΠ ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ? 5 ΦΟΡΕΣ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ ΑΣΕΠ ΗΡΘΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΓΙΑ ΜΟΡΙΑΑΑΑ.ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΔΙΑΓΡΑΨΕΤΕ?

Για τη διαγραφή των 5 επιτυχιών ΑΣΕΠ δεν διαμαρτύρεσαι.
Σκέψου τους επιλαχόντες κάθε διαγωνισμού, ειδικά αν είναι επαναλαμβανόμενοι.
Τόσα χρόνια  μετράνε μόρια από οποιαδήποτε προϋπηρεσία, ενώ του διαγωνισμού διαγράφονται.
Αφού διαγράφονταν και διαγράφονται οι επιτυχίες στο διαγωνισμό, γιατί να μην διαγράφεται η καταγραφή μορίων προϋπηρεσίας;
δεν καταλαβαίνουμε παιδιά πως δε ξέρουμε πώς να διεκδικήσουμε το δίκαιο κ το όσο το δυνατόν πιο ανώδυνο για τον κλάδο μας..μόνο τρωγώμαστε...και ότι δεν είμαστε εσεις κ εμείς...πως σήμερα είμαι εγώ κ αυριο εσύ..πως σήμερα είμαι θιγμένος γτ πήραν περισσοτερους απο πίνακες προυπηρεσίας  κ αυριο θιγμένος γτ πήραν απο ασεπ κ όχι απο προυπηρεσία...
και για του λόγου το αληθές αν κ δε συνηθίζω να αναφέρομαι στον εαυτό μου: έχασα το διορισμό μέσω ασεπ το 2002 γτ άλλαξαν το νόμο κ πήραν περισσότερους απο πίνακες κ τώρα ξανά  θα χάσω την ελπίδα διορισμού γιατί θα παψουν να μετρούν τα μόρια στους πίνακες...για το ακριβώς αντίθετο δηλαδή!!! :P
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΣΕΙΣ Κ ΕΜΕΙΣ!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159978
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 445
Σύνολο: 445

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.146 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.