*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1956325 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5880 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 03:17:19 μμ »
και παλι ρε παιδια δεν καταλαβαινω....... τι εννοει εναν ΑΣΕΠ?

Να τα παρουμε λογικα τα πραγματα .Να εννοει οτι ο καθενας θα εχει ΜΟΝΟ μια και ΜΟΝΑΔΙΚΗ ευκαιρια ,το αποκλειουμαι...γιατι 1ον. ειναι παραλογο και 2ον.θα ξεσηκωνονταν μεχρι και οι πετρες...ακομα και ο Χαρος σου δινει μια δευτερη ευκαιρια..Αρα το πιθανοτερο ειναι να εννοει οτι αν δωσεις μια φορα και περασεις ,δεν θα εισαι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να ξαναδωσεις(=αποδεσμευει).Αν ομως θες να πετυχεις μια καλυτερη βαθμολογια τοτε θα εχεις ολο το δικαιωμα να ξαναπροσπαθησεις..
Τουλαχιστον εγω αυτο καταλαβαινω...

αυτό που λες είναι το πιο λογικό, αλλα θυμηθηκα τώρα όταν κάναμε τις πορείες το 1998 με την κατάργηση της επετηρίδας, μας έλεγαν ότι με το νέο σύστημα του ασεπ δεν θα μπορούμε να δίνουμε εξετάσεις πάνω από δυο φορές για να βελτιώσουμε το βαθμό μας αλλα θα κρινόμαστε μόνο από δυο προσπάθειες, μετα θα αποκλειόμασταν, λέει,  και με αυτόν τον τρόπο θα λιγόστευαν οσοι ευελπιστούσαν διορισμό στο σχολείο. ελπίζω και εύχομαι αυτά να μην έχουν καμία απολύτως σχέση με το νεο σύστημα. απλά αναφερω  τι μας έλεγαν τότε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:43:38 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5881 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 03:19:33 μμ »
και παλι ρε παιδια δεν καταλαβαινω....... τι εννοει εναν ΑΣΕΠ?

Να τα παρουμε λογικα τα πραγματα .Να εννοει οτι ο καθενας θα εχει ΜΟΝΟ μια και ΜΟΝΑΔΙΚΗ ευκαιρια ,το αποκλειουμαι...γιατι 1ον. ειναι παραλογο και 2ον.θα ξεσηκωνονταν μεχρι και οι πετρες...ακομα και ο Χαρος σου δινει μια δευτερη ευκαιρια..Αρα το πιθανοτερο ειναι να εννοει οτι αν δωσεις μια φορα και περασεις ,δεν θα εισαι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να ξαναδωσεις(=αποδεσμευει).Αν ομως θες να πετυχεις μια καλυτερη βαθμολογια τοτε θα εχεις ολο το δικαιωμα να ξαναπροσπαθησεις..Τουλαχιστον εγω αυτο καταλαβαινω...

Άρα, ρε Αναστασία, ποια είναι η αλλαγή; Αυτό δεν ίσχυε και τώρα;;; Δεν ξαναέδιναν όσοι ήθελαν να πετύχουν καλύτερη βαθμολογία;
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος tagiw634

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5882 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 03:25:42 μμ »
Ισχυε, αλλα δεν μπορουσες να κρατησεις το βαθμο του προηγουμενου διαγωνισμου. Μηπως τωρα θα μπορεις? (εντελως υποθετικα παντα!)

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5883 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 03:29:41 μμ »
και παλι ρε παιδια δεν καταλαβαινω....... τι εννοει εναν ΑΣΕΠ?

Να τα παρουμε λογικα τα πραγματα .Να εννοει οτι ο καθενας θα εχει ΜΟΝΟ μια και ΜΟΝΑΔΙΚΗ ευκαιρια ,το αποκλειουμαι...γιατι 1ον. ειναι παραλογο και 2ον.θα ξεσηκωνονταν μεχρι και οι πετρες...ακομα και ο Χαρος σου δινει μια δευτερη ευκαιρια..Αρα το πιθανοτερο ειναι να εννοει οτι αν δωσεις μια φορα και περασεις ,δεν θα εισαι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να ξαναδωσεις(=αποδεσμευει).Αν ομως θες να πετυχεις μια καλυτερη βαθμολογια τοτε θα εχεις ολο το δικαιωμα να ξαναπροσπαθησεις..
Τουλαχιστον εγω αυτο καταλαβαινω...

Αναστασία,μην ψάχνεις να βρεις τι φαίνεται λογικό...
Οι πολιτικοί δεν ενεργούν ετσι, γι αυτό πάμε κατά διαόλου...



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:43:38 »

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5884 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 03:30:35 μμ »
και παλι ρε παιδια δεν καταλαβαινω....... τι εννοει εναν ΑΣΕΠ?

Να τα παρουμε λογικα τα πραγματα .Να εννοει οτι ο καθενας θα εχει ΜΟΝΟ μια και ΜΟΝΑΔΙΚΗ ευκαιρια ,το αποκλειουμαι...γιατι 1ον. ειναι παραλογο και 2ον.θα ξεσηκωνονταν μεχρι και οι πετρες...ακομα και ο Χαρος σου δινει μια δευτερη ευκαιρια..Αρα το πιθανοτερο ειναι να εννοει οτι αν δωσεις μια φορα και περασεις ,δεν θα εισαι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να ξαναδωσεις(=αποδεσμευει).Αν ομως θες να πετυχεις μια καλυτερη βαθμολογια τοτε θα εχεις ολο το δικαιωμα να ξαναπροσπαθησεις..Τουλαχιστον εγω αυτο καταλαβαινω...

Άρα, ρε Αναστασία, ποια είναι η αλλαγή; Αυτό δεν ίσχυε και τώρα;;; Δεν ξαναέδιναν όσοι ήθελαν να πετύχουν καλύτερη βαθμολογία;

Ετοτε το πιθανοτερο ειναι να μεινει ως εχει,και απλα αναφερθηκε για οσους δεν γνωριζουν,μη ξεχναμε οτι η εφημεριδα διαβαζεται απο πληθος κοσμου,οχι μονο απο τους αμεσα ενφιαφερομενους.
το δευτερο ενδεχομενο το αποκλειω ,δεν γινεται βρε παιδια,εκτος αν θελει να αυτοκτονησει πολιτικα η υπουργος....
υπηρχε νομος που ελεγε τοτε οτι εχεις δικαιωμα μονο δυο φορες να δωσεις;;;και τι απεγινε;; ξερω ατομα που εχουν αποτυχει τρεις και παλι δινουν,βεβαια δουλευουν στον ιδιωτικο τομεα ,αλλα παρολα αυτα δινουν κανονικα ...
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5885 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 03:31:57 μμ »
Δεν πιστεύω και στις χαρτορίχτρες/αστρολόγους/καφετζούδες να μας διαφωτίσουν....Θα μας πεθάνουν μέχρι να βγει το νομοσχέδιο!!!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5886 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 03:34:47 μμ »
Η αλήθεια είναι ότι πραγματικά είχε ακουστεί τότε πως όποιος είχε 2 αποτυχίες, έχανε το δικαίωμα να ξαναδώσει! Όμως ποτέ δεν ίσχυσε! Είναι πολλά τα λεφτά από τα παράβολα...Άρη-Άννα!!!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5887 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 03:36:46 μμ »
 ;D ;D ;D ;D εγω παλι αλλο δεν καταλαβαινω αν και εχω ξαναρωτησει ,απαντηση δεν πηρα...Υποθετουμε λοιπον οτι φευγουν ολοι οι πινακες,διορισμοι γινονται μονο μεσω ΑΣΕΠ.Αυτο δεν μας ξαναγυρνα στην επετηριδα αλλα με βαση την βαθμολογια που εχουμε και οχι βαση ετους κτησης πτυχιου;; η μονη διαφορα ,αν και εφοσον γινεται,ειναι οτι θα εχουμε την δυνατοτητα να ανεβουμε στην σειρα με μια καλυτερη βαθμολογια...τι δεν καταλαβαινω σωστα βρε παιδια;;εχω αρχισει και μπερδευομαι ... ???
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5888 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 03:38:01 μμ »
Είμαι αναπληρώτρια και θα έχω 23 μόρια προϋπηρεσίας τον Ιούνη. 'Ημουν κι εγώ χθες στην πορεία αλλά -για να είμαι ειλικρινής- περίμενα να ήταν ακόμη λιγότεροι! Με λίγα λόγια, για άλλη μια φορά είδα τα ίδια πρόσωπα που είδα λίγο καιρό πριν στο Υπουργείο. Επίσης, πιστεύω πως η απεργία στις 10/02 δε θα έχει επιτυχία, ούτε καν από τους αναπληρωτές, καθώς θα φοβηθούν μήπως χάσουν τα 50 ευρώ!!! Έχω διαβάσει σ' αυτές τις σελίδες πολλούς να κάνουν βαρύγδουπες δηλώσεις περί αντίστασης, ότι θα ρίξουν βόμβα στην Αννούλα, θα κάνουν κατάληψη στο Υπουργείο κλπ κλπ και μου φαίνονται κάπως γραφικοί. Τέλος πάντων! Κι εγώ πάντως δε συμφωνώ με αυτό που ακούστηκε περί κατάργησης του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ.

συμφωνω 100%
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος ;;;;;;;;;;;

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5889 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 03:46:45 μμ »
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΥΠΕΠΘ

Σε συνεχεια της χθεσινης ανακοινωσης, οσοι εμειναν στα σπιτια τους και δε συμμετειχαν

στη συγκεντρωση, μπορουν να περασουν απο το υπεπθ να παραλαβουν την πολυθρονα τους

μαζι με το απαραιτητο....αξεσουαρ πανω στο οποιο θα κατσουν μετα την εκ  παιδευτικη μου

μεταρυθμιση
                                                                          με αγαπη  η υπουργος σας

Υ.Γ. δυστυχως εκει θα κατσουμε και εμεις που πηγαμε, αλλα θα λεμε οτι αντισταθηκαμε, ηταν βιασμος, δεν κατσαμε να το απολαυσουμε......


ΑΨΟΓΟΣ! :P

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5890 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 03:48:23 μμ »
γιατί όμως οι γυμναστές (λιγότεροι όντες) πέρσυ είχαν κινητοποιήσει ,  εαν θυμάστε όλο το υπουργείο, ενω εμείς τίποτε δεν μπορούμε να κανουμε ??? ???
υπολογίστε επίσης οτι πολλοι αναπληρωτες και ωρομίσθιοι βρισκόταν πολύ μακρυα από την Αθηνα και με τετοια κακοκαιρία ήταν δύσκολο να έρθουν

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5891 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 03:50:52 μμ »
Νομίζω ότι αυτά είναι δικαιολογίες. Η Αθήνα έχει πολλούς αναπληρωτές. Πού ήταν; Να δεις που η απεργία θα έχει αλάχιστη συμμετοχή! Μακάρι να διαψευστώ....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 24, 2010, 03:53:23 μμ από fotini18 »
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5892 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 03:51:35 μμ »
;D ;D ;D ;D εγω παλι αλλο δεν καταλαβαινω αν και εχω ξαναρωτησει ,απαντηση δεν πηρα...Υποθετουμε λοιπον οτι φευγουν ολοι οι πινακες,διορισμοι γινονται μονο μεσω ΑΣΕΠ.Αυτο δεν μας ξαναγυρνα στην επετηριδα αλλα με βαση την βαθμολογια που εχουμε και οχι βαση ετους κτησης πτυχιου;; η μονη διαφορα ,αν και εφοσον γινεται,ειναι οτι θα εχουμε την δυνατοτητα να ανεβουμε στην σειρα με μια καλυτερη βαθμολογια...τι δεν καταλαβαινω σωστα βρε παιδια;;εχω αρχισει και μπερδευομαι ... ???

δλδ αν καποιος του χρονου εφευγε για αναπληρωτης και μεσολαβησει ΑΣΕΠ και καποιος γραψει και τον περασει στη σειρα καταταξης τοτε παλι δεν θα φυγει για αναπληρωτης αντε να παει ωρομισθιος.....ειναι σωστο αυτο;; τοτε παλι μπανουμε στη λογικη του ΑΣΕΠ να δινω μονιμως μεχρι να πετυχω 95 .....ξαναρωτω ΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΩΣΤΑ;;;;
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5893 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 03:52:47 μμ »
N
;

ΜΠΡΑΒΟ ΦΩΤΕΙΝΗ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ.. ;) ;D ;D ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159978
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 506

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.