*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1956341 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7532 στις: Μάρτιος 10, 2010, 09:36:58 μμ »
Διαφωνώ με την πρόβλεψη μηδενικών διορισμών. Συγκλίνω περισσότερο δτην άποψη ότι η Διαμαντοπούλου ζει σε μια εικονική πραγματικότητα και είναι θέμα χρόνου να έρθει αντιμέτωπη με τα προβλήματα του υπουργείου και με τις δύσκολες αποφάσεις. Όπως και να έχει δεν έχει σχεδιάσει εως τώρα καμιά σχολική χρονιά και ως εκ τουτου δεν έχει κρατήσει στα χέρια της αναμμένα κάρβουνα. Από διαβούλεψη και σιγοντάρισμα απο τα κανάλια χορτάσαμε. Η πραγματικότητα είναι σκληρή κι όταν έρθει αντιμέτωπη με αυτή θα εισπράξει και το ανάλογο κόστος για όσα λέει και φέρεται.
Είδομεν,.....παλι με χρόνους με καιρούς πάλι δικά μας θα είναι.

υ.γ. Οσο για την εκτίμηση και το ενδιαφέρον της/των το δείχνει και μόνο ο τύπος σχολείου στον οποίο φοιτούν τα παιδιά τους.

εχουμε την ιδια ακριβως αποψη, και νομιζω οτι πολλα απο αυτα που λενε θα τα μαζεψουν, αλλωστε γι αυτο ακουμε σκορπιες δηλωσεις μονο, προσπαθουν να δουν αντιδρασεις και να κερδισουν και αλλο χρονο μεχρι να βγαλουν ακρη, πραγμα πολυ δυσκολο, αν οχι απιθανο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:48:33 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7533 στις: Μάρτιος 10, 2010, 09:59:56 μμ »
λοιπον για να μας φυγει λιγο το αγχος προτεινω να προβλεψουμε σε ποια σελιδα θα ειμαστε οταν το νομοσχεδιο θα ψηφιστει και θα γινει νομος του κρατους... ;D ;D ;D
ειμαστε στη σελ. 503,εγω το υπολογιζω κοντα στο 950, δηλαδη για τμημα θερινων διακοπων της βουλης,
ξερετε με σαγιοναρα και αντιηλιακο σε πορειες με καυσωνα(ποτε ποτε)

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7534 στις: Μάρτιος 10, 2010, 10:11:59 μμ »
Κερδίζουν αυτοί χρόνο και χάνουμε εμείς χρόνια από τη ζωή μας... Φέτος ονειρευόμουν ότι θα ήταν η πρώτη ήρεμη χρονιά μου.. (Διοριζόμουν υπό κανονικές συνθήκες με 24μηνο τον Σεπτέμβρη). Υπολόγιζα ότι θα αφοσιωθώ επιτέλους στο αντικείμενό μου, θα εργαστώ χωρίς άγχος και αντιπερισπασμούς..  Τώρα μπαίνω στην τάξη και νιώθω σαν μελλοθάνατη. Κοιτώ τα παιδιά κάθε φορά σα να 'ναι η τελευταία. Ούτε όταν ήμουν ωρομίσθια δεν ένιωθα έτσι μετέωρη.
Απορώ η αγανάκτησή μας πότε επιτέλους θα ξεσπάσει πραγματικά και ποιούς θα πάρει σβάρνα..
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος geolil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7535 στις: Μάρτιος 10, 2010, 10:14:51 μμ »
Κερδίζουν αυτοί χρόνο και χάνουμε εμείς χρόνια από τη ζωή μας... Φέτος ονειρευόμουν ότι θα ήταν η πρώτη ήρεμη χρονιά μου.. (Διοριζόμουν υπό κανονικές συνθήκες με 24μηνο τον Σεπτέμβρη). Υπολόγιζα ότι θα αφοσιωθώ επιτέλους στο αντικείμενό μου, θα εργαστώ χωρίς άγχος και αντιπερισπασμούς..  Τώρα μπαίνω στην τάξη και νιώθω σαν μελλοθάνατη. Κοιτώ τα παιδιά κάθε φορά σα να 'ναι η τελευταία. Ούτε όταν ήμουν ωρομίσθια δεν ένιωθα έτσι μετέωρη.
Απορώ η αγανάκτησή μας πότε επιτέλους θα ξεσπάσει πραγματικά και ποιούς θα πάρει σβάρνα..
ελπίζω να σε παρηγορεί ότι δεν είσαι μόνη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:48:33 »

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7536 στις: Μάρτιος 10, 2010, 10:15:01 μμ »
λοιπον για να μας φυγει λιγο το αγχος προτεινω να προβλεψουμε σε ποια σελιδα θα ειμαστε οταν το νομοσχεδιο θα ψηφιστει και θα γινει νομος του κρατους... ;D ;D ;D
ειμαστε στη σελ. 503,εγω το υπολογιζω κοντα στο 950, δηλαδη για τμημα θερινων διακοπων της βουλης,
ξερετε με σαγιοναρα και αντιηλιακο σε πορειες με καυσωνα(ποτε ποτε)
συμφωνω απολυτα....και που να τρεχεις με τη σαγιοναρα σε πορειες...ειδικα αμα εισαι σε κανα νησι και λιαζεσαι...
παντως για να επανερθουμε εγω ενημερωνομαι απο το site της διαμαντοπουλου για οτι λεει και οτι γινεται.Εχω γινει και μελος και μου στελνουν πληροφοριες στο mail μου.Για οποιον ενδιαφερεται...www.diamantopoulou.gr.
καλο βραδυ.

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7537 στις: Μάρτιος 10, 2010, 10:18:40 μμ »
Κερδίζουν αυτοί χρόνο και χάνουμε εμείς χρόνια από τη ζωή μας... Φέτος ονειρευόμουν ότι θα ήταν η πρώτη ήρεμη χρονιά μου.. (Διοριζόμουν υπό κανονικές συνθήκες με 24μηνο τον Σεπτέμβρη). Υπολόγιζα ότι θα αφοσιωθώ επιτέλους στο αντικείμενό μου, θα εργαστώ χωρίς άγχος και αντιπερισπασμούς..  Τώρα μπαίνω στην τάξη και νιώθω σαν μελλοθάνατη. Κοιτώ τα παιδιά κάθε φορά σα να 'ναι η τελευταία. Ούτε όταν ήμουν ωρομίσθια δεν ένιωθα έτσι μετέωρη.
Απορώ η αγανάκτησή μας πότε επιτέλους θα ξεσπάσει πραγματικά και ποιούς θα πάρει σβάρνα..
σα να μιλάω εγώ!!! ειμαστε πολλοι που βραζουμε σε αυτο το καζανι τελικά!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 10, 2010, 10:20:22 μμ από aeee »

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7538 στις: Μάρτιος 10, 2010, 10:21:58 μμ »
Κερδίζουν αυτοί χρόνο και χάνουμε εμείς χρόνια από τη ζωή μας... Φέτος ονειρευόμουν ότι θα ήταν η πρώτη ήρεμη χρονιά μου.. (Διοριζόμουν υπό κανονικές συνθήκες με 24μηνο τον Σεπτέμβρη). Υπολόγιζα ότι θα αφοσιωθώ επιτέλους στο αντικείμενό μου, θα εργαστώ χωρίς άγχος και αντιπερισπασμούς..  Τώρα μπαίνω στην τάξη και νιώθω σαν μελλοθάνατη. Κοιτώ τα παιδιά κάθε φορά σα να 'ναι η τελευταία. Ούτε όταν ήμουν ωρομίσθια δεν ένιωθα έτσι μετέωρη.
Απορώ η αγανάκτησή μας πότε επιτέλους θα ξεσπάσει πραγματικά και ποιούς θα πάρει σβάρνα..
σα να μιλάω εγώ!!!

Το μικρό αλλά περιεκτικό αυτό κείμενο μίλησε στις ψυχές μας. Πιστεύω όχι μόνο εμείς αλλά και χιλιάδες άλλοι συνάδελφοι που αναμέναμε φέτος σίγουρο διορισμό βιώνουμε ακριβώς έτσι πλέον όχι μόνο την εργασιακή μας ζωή αλλά συνολικά το 24ωρό μας. Προσωπικά έχω ήδη αρχίσει να βγάζω φωτογραφίες τις τάξεις μου γιατί ποιος ξέρει πότε (και αν) θα τις ξαναδώ...

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7539 στις: Μάρτιος 10, 2010, 10:24:44 μμ »
Κερδίζουν αυτοί χρόνο και χάνουμε εμείς χρόνια από τη ζωή μας... Φέτος ονειρευόμουν ότι θα ήταν η πρώτη ήρεμη χρονιά μου.. (Διοριζόμουν υπό κανονικές συνθήκες με 24μηνο τον Σεπτέμβρη). Υπολόγιζα ότι θα αφοσιωθώ επιτέλους στο αντικείμενό μου, θα εργαστώ χωρίς άγχος και αντιπερισπασμούς..  Τώρα μπαίνω στην τάξη και νιώθω σαν μελλοθάνατη. Κοιτώ τα παιδιά κάθε φορά σα να 'ναι η τελευταία. Ούτε όταν ήμουν ωρομίσθια δεν ένιωθα έτσι μετέωρη.
Απορώ η αγανάκτησή μας πότε επιτέλους θα ξεσπάσει πραγματικά και ποιούς θα πάρει σβάρνα..
προσθεσε αλλον εναν στην ιδια ακριβως κατηγορια...με τα ιδια συναισθηματα

Αποσυνδεδεμένος tsounga

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7540 στις: Μάρτιος 10, 2010, 10:32:24 μμ »
http://www.diamantopoulou.gr/beta/
Στην εκπομπή "κοινωνία ώρα MEGA"
Τρίτη, 09 Μαρτίου 2010

το "τώρα θα δεις τι έχει να γίνει" στην πολύ αρχή του βίντεο, που της ξέφυγε πριν καταλάβει ότι είναι στον αέρα το προσέξατε? τι να λέγανε άραγε?
έχει και ύφος  >:(

Αποσυνδεδεμένος geolil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7541 στις: Μάρτιος 10, 2010, 10:42:06 μμ »
http://www.diamantopoulou.gr/beta/
Στην εκπομπή "κοινωνία ώρα MEGA"
Τρίτη, 09 Μαρτίου 2010

το "τώρα θα δεις τι έχει να γίνει" στην πολύ αρχή του βίντεο, που της ξέφυγε πριν καταλάβει ότι είναι στον αέρα το προσέξατε? τι να λέγανε άραγε?
έχει και ύφος  >:(

α ρε tsounga έγραψες!!!

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7542 στις: Μάρτιος 10, 2010, 10:53:06 μμ »
αποσπασματα απο σημερινη συνεντευξη της χριστοφιλοπουλου

Και τώρα, ξέρετε, έρχεται το επόμενο ερώτημα: Αντιλαμβανόμαστε ότι υπάρχει η πολιτική βούληση για αλλαγές στο σχολείο. Για να έρθουμε λίγο στο χώρο των εκπαιδευτικών: Πιστεύετε ότι υπάρχει η διάθεση;
Ε. ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ: Μιλώντας για τη Φλώρινα, αυτό είναι ακριβώς το πρότυπο. Όχι μόνο για τις εκπαιδευτικές εκδρομές και τα μουσεία, αλλά το Ανοιχτό Σχολείο είναι ένα σχολείο στο οποίο όλοι έχουν ρόλο. Οι εκπαιδευτικοί, βεβαίως πρωταγωνιστικό ρόλο, οι γονείς, η Τοπική Αυτοδιοίκηση, οι εθελοντικοί φορείς και η Εκκλησία. Όλοι έχουν ρόλο στο νέο σχολείο. Στο επίκεντρο είναι ο μαθητής και αυτά που πρέπει να ξέρει. Εμείς  θα τον βοηθήσουμε να μάθει.

                                Τούτου δοθέντος, πάμε στους εκπαιδευτικούς. Σήμερα το εκπαιδευτικό δυναμικό της χώρας παραμένει σε μεγάλο βαθμό εγκλωβισμένο σε μια πολυνομία και ένα σύστημα πελατειακό, για το οποίο μόνο οι ίδιοι οι εκπαιδευτικοί δεν ευθύνονται. Ευθύνονται διάφορες ηγεσίες διαχρονικά και πολιτικές και συνδικαλιστικές. Είναι κρίμα ότι την ίδια στιγμή έχουμε πολλές δυσλειτουργίες, πλασματικά κενά, πραγματικά κενά και ταυτόχρονα πολλά πλεονάσματα.

                                Έχουμε δηλαδή μια εντελώς ανορθολογική κατανομή. Η νέα νομοθετική πρωτοβουλία αλλάζει το σύστημα διορισμών σε ένα αξιοκρατικό σύστημα που αξιοποιεί τον ΑΣΕΠ 100%. Το αλλάζει προς το παιδαγωγικότερο, αλλά προσθέτει και την προϋπηρεσία. Δεν πρόκειται  να πετάξουμε τα μόρια και την προϋπηρεσία ανθρώπων οι οποίοι μέχρι και τώρα κάνουν είτε ωρομισθίες είτε αναπληρώσεις είτε είναι σε ιδιωτικά σχολεία. Η προϋπηρεσία δεν θα πεταχτεί. Βεβαίως θα υπάρχει κι ένα μεταβατικό διάστημα.

                                Ο νόμος θα είναι δίκαιος και σύντομα θα ξεκινήσει και η δεύτερη φάση διαβούλευσης. Η μεγάλη πλειοψηφία των εκπαιδευτικών είναι έτοιμοι για τέτοιες αλλαγές. Θέλουν ν’ αλλάξει  η κατάσταση στο σχολείο. Είναι και οι ίδιοι εγκλωβισμένοι σε ένα σχολείο, που είναι σχολείο αγγαρείας.

Κ. ΧΟΥΖΟΥΡΗ: Που δεν αρέσει ούτε σ’ αυτούς, έτσι πολύ απλά. Δεν αρέσει στα παιδιά και δεν αρέσει και στους εκπαιδευτικούς.
Ε. ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ: Που είναι βαρετό. Το νέο αναλυτικό πρόγραμμα σπουδών θα απελευθερώνει κατ' αρχήν τον εκπαιδευτικό για να μπορέσει έτσι ν’ αναπτυχθεί ο μαθητής. Όταν ο εκπαιδευτικός έχει διάφορα εργαλεία και έχει ουσιαστική επιμόρφωση, τότε μπορεί να δει - πάντα έχουμε μαθητές διαφορετικών ταχυτήτων στην τάξη- πώς να αξιοποιήσει τον μαθητή που πάει πιο γρήγορα για να βοηθηθεί και αυτός που πάει λιγότερο γρήγορα.

                                Το έργο του γίνεται πολύ πιο ουσιαστικό. Θα είναι μεγάλοι σύμμαχοι οι εκπαιδευτικοί, παρ’ όλες τις ενστάσεις που έχουν εκφραστεί, κυρίως από τις συνδικαλιστικές ηγεσίες. Ιδιαίτερα σε ό,τι αφορά τους διορισμούς είναι κατανοητές. Θα πρέπει όμως κι εμείς να κάνουμε κάθε προσπάθεια - και θα την κάνουμε με την κα Διαμαντοπούλου, ούτως ώστε το νέο σύστημα διορισμών να μην επέλθει χωρίς μεταβατική περίοδο και αξιοποίηση της εμπειρίας από κάθε προϋπηρεσία.


ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΣΤΟ http://www.christofilopoulou.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=175:-----------o---l--r--------&catid=45:synenteukseis&Itemid=80

Αποσυνδεδεμένος SIOUXSIE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7543 στις: Μάρτιος 10, 2010, 11:42:54 μμ »
ΈΧΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΩ ΑΠΟ ΝΟΕΒΡΙΟ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΧΩΡΙΣ ΦΡΑΓΚΟ.5 ΦΟΡΕΣ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ ΑΣΕΠ.ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΄91.Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΕΦΤΩ ΕΊΝΑΙ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ. ΟΤΑΝ Μ ΈΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΕΙΝΑ Κ ΣΤΑ ΔΑΝΕΙΚΑ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΤΑΞΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΑΘΗΤΗ ΘΑ ΣΚΕΦΤΩ?

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7544 στις: Μάρτιος 11, 2010, 12:40:14 πμ »
Κερδίζουν αυτοί χρόνο και χάνουμε εμείς χρόνια από τη ζωή μας... Φέτος ονειρευόμουν ότι θα ήταν η πρώτη ήρεμη χρονιά μου.. (Διοριζόμουν υπό κανονικές συνθήκες με 24μηνο τον Σεπτέμβρη). Υπολόγιζα ότι θα αφοσιωθώ επιτέλους στο αντικείμενό μου, θα εργαστώ χωρίς άγχος και αντιπερισπασμούς..  Τώρα μπαίνω στην τάξη και νιώθω σαν μελλοθάνατη. Κοιτώ τα παιδιά κάθε φορά σα να 'ναι η τελευταία. Ούτε όταν ήμουν ωρομίσθια δεν ένιωθα έτσι μετέωρη.
Απορώ η αγανάκτησή μας πότε επιτέλους θα ξεσπάσει πραγματικά και ποιούς θα πάρει σβάρνα..
προσθεσε αλλον εναν στην ιδια ακριβως κατηγορια...με τα ιδια συναισθηματα

... Τα βλέπω και εγώ ;) Ρε, ούτε στις Πανελλήνιες, που περιμέναμε τα αποτελέσματα, δεν είχαμε τέτοιο... συκώτι! >:(

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7545 στις: Μάρτιος 11, 2010, 01:05:50 πμ »
ΈΧΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΩ ΑΠΟ ΝΟΕΒΡΙΟ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΧΩΡΙΣ ΦΡΑΓΚΟ.5 ΦΟΡΕΣ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ ΑΣΕΠ.ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΄91.Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΕΦΤΩ ΕΊΝΑΙ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ. ΟΤΑΝ Μ ΈΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΕΙΝΑ Κ ΣΤΑ ΔΑΝΕΙΚΑ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΤΑΞΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΑΘΗΤΗ ΘΑ ΣΚΕΦΤΩ?

Αυτό καλό θα ήταν κάποτε να το καταλάβουν στο υπουργείο.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159980
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 615
Σύνολο: 621

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.