*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1956205 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9520 στις: Απρίλιος 14, 2010, 12:57:16 μμ »
Τελικά μας δουλεύουνε όλοι.......Η υπουργός εμφανίστηκε στο πράσινο προπύργιο (μέγκα) με τα δυο γνωστά πράσινα παπαγαλάκια να σιγοντάρουνε την υπουργό και να κατακεραυνώνουνε τους εκπαιδευτικούς για όλα τα δεινά της εκπαίδευσης περνώντας έτσι τη δική τους γραμμή και παραπλανώντας το κοινό..

ΑΙΣΧΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Μόνο οι άμεσα εμπλεκόμενοι κ οι οικογένειές μας, όμως, καταλαβαίνουμε αυτή την παραπλάνηση.
Άντε να φέρουμε γονείς κ μαθητές με το μέρος μας ύστερα από όλα αυτά....  :-X

ποτε αλλοτε το επαγγελμα-λειτουργημα του εκπαιδευτικου δεν υποτιμηθηκε τοσο οσο σημερα.
σε λιγο θα ντρεπομαστε να λεμε "ειμαι εκπαιδευτικος"

Κάποιοι μας λυπούνται ήδη...  :-X  ::)
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:00:05 »

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9521 στις: Απρίλιος 14, 2010, 01:03:14 μμ »
θα το παρει ολο το 24μηνο?

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9522 στις: Απρίλιος 14, 2010, 01:03:36 μμ »
Τελικά μας δουλεύουνε όλοι.......Η υπουργός εμφανίστηκε στο πράσινο προπύργιο (μέγκα) με τα δυο γνωστά πράσινα παπαγαλάκια να σιγοντάρουνε την υπουργό και να κατακεραυνώνουνε τους εκπαιδευτικούς για όλα τα δεινά της εκπαίδευσης περνώντας έτσι τη δική τους γραμμή και παραπλανώντας το κοινό..


Το κορυφαίο είναι πως επιμένει πως έχουνε πληρωθεί οι ωρομίσθιοι μέχρι Δεκέμβρη.. εγώ, γιατί είμαι απλήρωτη από Οκτώβριο;;;;

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9523 στις: Απρίλιος 14, 2010, 01:08:22 μμ »
θα το παρει ολο το 24μηνο?

Ποιό 24μηνο;;; Για την υπουργό δεν υπάρχει προυπηρεσία 24 , 10 ή 3 μηνών.. έτσι είπε, παρά ένα δαιδαλώδες σύστημα προσλήψεων-διορισμών. Δεν υπάρχει εξάλλου αναρτημένος επίσημος πίνακας του ΥΠΕΠΘ για 24μηνίτες, άσε που τους καλύπτει ο υπάρχων νόμος περί "αναγκών της υπηρεσίας". Η Χριστοφιλοπούλου μίλησε για 6000 αποσπασμένους που θα επιστρέψουν στη σχολική τάξη, ενώ η Διαμαντοπούλου για 18000 ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:00:05 »

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9524 στις: Απρίλιος 14, 2010, 01:12:51 μμ »
ΠΑΣΟΚ ΔΕ ΘΕΛΑΜΕ ! ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΟΓΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΣΑΜΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ.

ΣΤΟ ΜΕΓΚΑ ΉΤΑΝ Η ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ, ΣΤΟΝ ΑΝΤ1 ΗΤΑΝ Η ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ (πολύ πουλου πέφτει στο υπεπθ.....),ΣΤΟ ΝΕΤ ΗΤΑΝ Ο ΠΑΝΑΡΕΤΟΣ !
ΚΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΙΟΣ ΉΤΑΝ?

ΤΑ ΣΧΟΛΕΊΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΕ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΈΣ ΚΑΙ ΩΡΟΜΊΣΘΙΟΥΣ?
ΈΡΓΟ ΔΕΝ ΠΡΟΣΈΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΊ?
ΕΊΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΊΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΚΌ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΑ?

δηλαδή εσύ πιστεύεις οτι όλο αυτό έχει να κάνει με κόμματα; ή αν ήταν η ΝΔ θα είμασταν καλύτερα; όλοκληρη η χώρα έχει πέσει στο βάλτο του χρέους από πρακτικές πολιτικών και δημοσίων υπαλλήλων των τελευταίων 50 χρόνων! θα ήταν ποτέ δυνατόν μέσα σε αυτές τις συγκυρίες να μείνει η παιδεία ανέπαφη;

προφανεστατα οχι ανεπαφη. Ομως, οπως λεει και ο/η ΤΕΜ και συμφωνω σε αυτο η ΝΔ με την "κακη"πολιτικη της δεν προχωρησε σε τοσο βαθιες αλλαγες οσο αφορα τον διορισμο των εκπ/κων.

μα όλες οι αλλαγές που μας ΚΑΙΝΕ έχουν αιτία την οικονομία! δεν υπάρχει άλλος λόγος γιατί ο διορισμός μας παρατείνεται σε 2 και 3 και όσες χρονιές, που γίνεται σύμπτυξη τμημάτων, παίρνουν υπερωρίες οι μόνιμοι κλπ!

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9525 στις: Απρίλιος 14, 2010, 01:16:05 μμ »
δεν άκουσα τη συνέντευξη αλλά από αυτά που μεταφέρετε εδώ καταλαβαίνω οτι δεν θα γίνει ασεπ σύντομα. θα πρέπει αλλιώς να τον κάνουν με το νέο σύστημα δηλαδή χωρίς προκήρυξη θέσεων και με τη νέα νοοτροπία διεξαγωγής όσον αφορά τα θέματα, οπότε θα γινόταν μπάχαλο έχοντας τους διοριστέους του προηγούμενου που πρέπει να απορροφηθούν σε δύο χρόνια και αυτούς που θα έχουν γράψει καλή βαθμολογία σε έναν πιθανό νέο ασεπ και θα περιμένουν και αυτοί να διοριστούν.. λογικό δεν είναι; εφόσον στα επόμενα δύο χρόνια θα διοριστούν οι του προηγούμενου ασεπ και θα εισαχθεί και ο αναπληρωτής μειωμένου ποιός ο λόγος για ασεπ τώρα;

κατ'αρχας σωστη η λογικη σου. Ομως, οπως ειπαν εξ αρχης, οι προσληψεις μεσω ασεπ σε υγεια-παιδεια θα γινουν κανονικα. Επειτα, υπαρχει το ενδεχομενο να γινει για ορισμενες ειδικοτητες οχι για ολες.
και το κυριοτερο. Δεν μπορει κανεις, και το βλεπουμε πλεον καθαρα, να βασιζομαστε στη λογικη και μονο.
Ζουμε το θεατρο του παραλογου, οποτε ολα ειναι ανοιχτα και επομενως πιθανα.

το παράλογο είναι το μόνο σίγουρο! αλλά πως θα γίνουν κανονικά οι προσλήψεις αφού οι επιτυχόντες της β' φουρνιάς θα "απορροφηθούν" τα δύο επόμενα χρόνια;

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9526 στις: Απρίλιος 14, 2010, 01:16:50 μμ »
Είναι πολλοί αυτοί που έβλεπαν ως καθαρση την κίνηση της Θατσερ.
Ελπίζω να έχουν πειστεί πλεον.
Ωστόσο συνεχίζουν μερικοί να ρίχνουν το φταίξιμο σε συναδέλφους άλλων ομάδων προσπαθώντας την τελευταία στιγμή να γίνουν βεζύριδες στην θέση του βεζίρη.......
Τι να πεις ; ; ;

Αν δεν γυρίσει τώρα ο κόσμος ανάποδα ...πότε θα γυρίσει?

Φταίει η οικονομία.....τι είναι η οικονομία είναι κάποια κυρία να πάμε να διαμαρτυρηθούμε?
Οι μόνοι που φταίνε είναι όλοι ΕΣΕΙΣ οι συνάδελφοι μου που τους  επιτρέπεται να μου κάνουν την ζωή πατίνι.
ΕΣΕΙΣ ΦΤΑΙΤΕ.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9527 στις: Απρίλιος 14, 2010, 01:18:41 μμ »
Τους δικαιολογείς τώρα? Αφήσαμε σπίτια,άρρωστους γονείς,μωρά παιδιά (Ο ΆΛΛΟΣ ΣΚΟΤΏΘΗΚΕ ΌΤΑΝ ΠΉΓΑΙΝΕ ΑΠΌ ΤΗ ΘΕΣ/ΚΗ ΣΤΗ ΦΛΩΡΙΝΑ ΓΙΑ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΕ ΈΓΚΥΟ ΓΥΝΑΙΚΑ!)
ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΩΛΟΜΌΡΙΑ ΠΟΥ ΤΏΡΑ ΑΠΑΞΙΏΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΣ?

ΠΌΣΟ ΠΟΡΩΜΈΝΟΣ ΕΊΣΑΙ ΠΙΑ ΠΟΥ ΒΆΖΕΙΣ ΠΆΝΩ ΑΠΌ ΤΟΝ ΑΓΏΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΣΟΥ?

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9528 στις: Απρίλιος 14, 2010, 01:20:52 μμ »
δεν άκουσα τη συνέντευξη αλλά από αυτά που μεταφέρετε εδώ καταλαβαίνω οτι δεν θα γίνει ασεπ σύντομα. θα πρέπει αλλιώς να τον κάνουν με το νέο σύστημα δηλαδή χωρίς προκήρυξη θέσεων και με τη νέα νοοτροπία διεξαγωγής όσον αφορά τα θέματα, οπότε θα γινόταν μπάχαλο έχοντας τους διοριστέους του προηγούμενου που πρέπει να απορροφηθούν σε δύο χρόνια και αυτούς που θα έχουν γράψει καλή βαθμολογία σε έναν πιθανό νέο ασεπ και θα περιμένουν και αυτοί να διοριστούν.. λογικό δεν είναι; εφόσον στα επόμενα δύο χρόνια θα διοριστούν οι του προηγούμενου ασεπ και θα εισαχθεί και ο αναπληρωτής μειωμένου ποιός ο λόγος για ασεπ τώρα;

κατ'αρχας σωστη η λογικη σου. Ομως, οπως ειπαν εξ αρχης, οι προσληψεις μεσω ασεπ σε υγεια-παιδεια θα γινουν κανονικα. Επειτα, υπαρχει το ενδεχομενο να γινει για ορισμενες ειδικοτητες οχι για ολες.
και το κυριοτερο. Δεν μπορει κανεις, και το βλεπουμε πλεον καθαρα, να βασιζομαστε στη λογικη και μονο.
Ζουμε το θεατρο του παραλογου, οποτε ολα ειναι ανοιχτα και επομενως πιθανα.

το παράλογο είναι το μόνο σίγουρο! αλλά πως θα γίνουν κανονικά οι προσλήψεις αφού οι επιτυχόντες της β' φουρνιάς θα "απορροφηθούν" τα δύο επόμενα χρόνια;



ισως, αλλα αυτο δεν ισχυει για ολες τις ειδικοτητες και στον ιδιο βαθμο απορροφησης.εξαρταται απο τιυς αποσπασμενους, την δημιουργια νεων 30 μελων τμηματων κλπ κλπ[
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 14, 2010, 01:23:42 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9529 στις: Απρίλιος 14, 2010, 01:27:13 μμ »
Οι μόνιμοι στη συντριπτική τους πλειοψηφία δεν έχουν πάρει χαμπάρι τίποτα. Στο σχολείο μου το πρωί όλοι έλεγαν ότι είναι πολύ καλό το νομοσχέδιο γιατί καταργεί το θεσμό των ωρομισθίων. Κι όταν τους εξήγησα περί διεύρυνσης του ωραρίου τους και περί αναπληρωτών μειωμένου ωραρίου μου είπαν ότι δεν κατάλαβα καλά εγώ κι ότι αυτά που λέω είναι επιστημονική φαντασία. Και στο τέλος οι περισσότεροι είπαν ότι δεν τους ενδιαφέρει γιατί θα βγουν στη σύνταξη! Ό,τι να 'ναι!
Συνάδελφοι αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι δεν μπορούμε καν να υπερασπιστούμε τη θέση μας, διότι πολύ απλά δεν μας δίνουν βήμα να μιλήσουμε. Κι αν τύχει και ασχοληθεί κανένα κανάλι με το θέμα μας, όλα διαστρεβλώνονται τόσο πολύ, που μέχρι κι εμείς μπερδευόμαστε (τρόπος του λέγειν).

Αποσυνδεδεμένος aspinoulas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9530 στις: Απρίλιος 14, 2010, 01:54:16 μμ »
Είναι δυνατόν να πιστέψουμε ό,τι λέει η Διαμαντοπούλου;;; Είναι περισσότερο από προφανές ότι όλα όσα παρουσίασε χθες είναι ΚΑΘΑΡΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ. 1) Όλοι οι δημοσιοι υπάλληλοι τα πρώτα χρόνια είναι δόκιμοι. Ισχύει και για τους εκπαιδευτικούς. Άρα παρουσίασε ως καινούργιο κάτι που ισχύει και σήμερα.Γιατί πιστέυετε ότι θα αλλάξει κάτι ;;; 2) Ο θεσμός του "Μέντορα" είναι επίσης επικοινωνιακό τρυκ. Έχω την αίσθηση ότι ποτέ κάποιος παλαιότερος δεν αρνήθηκε να βοηθήσει έναν νεότερο στα πρώτα χρόνια της σταδιοδρομίας του μέχρι να βρει βηματισμό. Άρα οι εξαγγελίες είναι για τα μάτια του κόσμου. 3) Μεταβατική δεν υπάρχει διότι διορίζει σε 2 χρόνια τους φετινούς επειδή δεν έχει λεφτά. 4) Δεν καταργείται η ωρομισθία. Τα κενά φέτος θα είναι πολλαπλάσια από πέρισυ και θα πάρει ωρομίσθιους που είναι φθηνοί. 5)Πιπίλα η επιτυχία στον ΑΣΕΠ αλλά οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ μέσα. 6) Αναπληρωτής με μειωμένο ωράριο = ωρομίσθιος με αρμοδιότητες αναπληρωτή. Η προυπηρεσία και ο μισθός θα είναι ανάλογα του ωραρίου(Παράρετος - ΝΕΤ σήμερα το πρωι . 7) Ανοιχτός διαγωνισμός = δε δεσμέυομαι να διορίσω , κόψτε το λαιμό σας να διαβάζετε, κλείνω μάτι στο Μπόνια και τους συν αυτώ .8 ) Πιστοποιητικό επάρκειας = ας τους να τρέχουν να "πιστοποιηθούν" , κάποια στιγμή θα βαρεθούν, κλείνω μάτι στα πανεπιστήμια για δίδακτρα , κλένω μάτι στο Μπόνια και συν Αυτώ ή (λόγω "μεγάλης ζήτησης) κλέινω μάτι σε κάποιο άλλο "φορέα" να το παρέχει. Συμπέρασμα : για ΟΛΑ φταίνε οι "κακοι" εκπαιδευτικοί και εγώ είμαι η "καλή" που θα βάλω τάξη..Έτσι τουλάχιστον θέλει η Διαμαντοπούλου να φανεί στην "κοινή γμώμη". Γιατί πολύ σύντομα θα γίνει ανασχηματισμός και θα πάρει πόδι..Να μην έχει επιχειρήματα στις μελλοντικές συνεντεύξεις της να λέει  "ηθελα να κάνω έργο αλλά δε με αφήσανε";;;;

Αποσυνδεδεμένος evita_thess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9531 στις: Απρίλιος 14, 2010, 01:56:42 μμ »
θα το παρει ολο το 24μηνο?

αποκλείεται δηλαδή συνάδερφοι τον ιουνιο να αναρτηθεί πίνακας 24μηνου, και να απορροφηθούν κάποιοι μέσω αυτού??

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9532 στις: Απρίλιος 14, 2010, 02:03:10 μμ »
Συγγνώμη αν το ύφος μου φανεί σε κάποιους επιθετικό,αλλά είμαι εξοργισμένη και θεωρώ ότι βρισκόμαστε σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης...
ΤΙ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ;
Το αν μία ειδικότητα πάρει 2 παραπάνω από άλλους, το αν θα διοριστεί φέτος αυτός που έχει 45 μόρια και οι άλλοι ποτέ, το αν ο ΑΣΕΠ μπορεί να ξαναγίνει ή όχι, τι ακριβώς; Εδώ η κυβέρνηση έχει υπογράψει 50% μείωση διορισμών και 70% μείωση αναπληρωτών, η κυρία δηλώνει στις 9/4 ότι πρέπει τα σχολεία να ανοίξουν με δεκάδες χιλιάδες εκπαιδευτικούς λιγότερους και στις 13/4 βγάζει μια συνταγή που ταιριάζει απόλυτα σε αυτό. Η κοινωνική δικαιοσύνη θα τη νοιάξει, εγώ που είμαι άνεργη ή εσύ που γύρισες όλη την Ελλάδα για να καλύψεις τα αίσχη τους;
Αν και τώρα δεν είμαστε δυναμικοί, τι να πω;
Αύριο θα συναντηθεί με ΟΛΜΕ και ΔΟΕ. Θα είμαστε έξω από το Υπουργείο και θα γίνει χαμός;
Αν οι ομοσπονδίες δε βγάζουν απεργίες, θα είμαστε στα ΔΣ και τις συνελεύσεις και θα τα κάνουμε μπάχαλο;
Αν γίνουν απεργίες θα κλείσουμε το σχολείο;
Δεν υπάρχουν, κατά τη γνώμη μου, άλλα ερωτήματα

Αποσυνδεδεμένος gatopardaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9533 στις: Απρίλιος 14, 2010, 02:10:55 μμ »
Συμφωνώ με  φίλη Chrisoula.σχετικά με την ΟΛΜΕ που δυστυχώς κοιμάται όρθια άλλη μέρα δε μπόρεσε να το βάλει τη Συγκέντρωση  έξω από το Παιδείας??Τα πάντα υπολειτουργούν και τα Μέσα Μεταφοράς απεργούν.!!!Σε προηγούμενες συγκεντρώσεις ήταν που ήταν τρεις και ο κούκος τώρα πώς θα πάμε αλήθεια???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159971
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 752
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 484
Σύνολο: 492

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.176 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.