*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1956189 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aspinoulas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11158 στις: Αύγουστος 25, 2010, 01:37:56 μμ »
Προκειμένου να δικαιολογήσει το "δε φταίω εγώ για την κατάσταση στα σχολεία αλλά οι κακοί εκπαιδευτικοι" η κα Υπουργός θα πει και άλλα.
Τίποτε πλέον δε μου φαίνεται περίεργο ή παράξενο να βγει από τα χείλη της..Άμα ,δε, καταλάβει ότι η κατάσταση ξεφεύγει του ελέγχου (είναι ήδη  ο ρ ι α κ ό τ α τ η !!!!) , λέει στο Γιωργάκη να την αλλάξει (θα πει ότι αποδέχτηκε την νέα "πρόκληση" της αυτοδιοίκησης και ότι έχει θέσει "γερές βάσεις" στο υπεπθ = μας τα παν κι άλλοι )και μετά θα περιμένουμε "να ενημερωθεί ο νέος υπουργός" (=κερδίζουμε λίγο χρόνο) κ.ο.κ....Κατα τα άλλα φταίνε οι κακοί εκπαιδευτικοί....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:58:44 »

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11159 στις: Αύγουστος 25, 2010, 01:49:24 μμ »
Μόλις επικοινώνησα με το Λιακόπουλο και μου είπε πως έχει αναλύσει διεξοδικά το θέμα με τους εκπαιδευτικούς που δε δέχονται το διορισμό τους στο best seller του "Γιατί και πώς ζουν ανάμεσά μας".
;D ;D ;D ;D σε ποιο τομο;;;;  μηπως το Νεμεσις;;;D ;D ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος ngdek

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11160 στις: Αύγουστος 25, 2010, 02:25:30 μμ »
Προκειμένου να δικαιολογήσει το "δε φταίω εγώ για την κατάσταση στα σχολεία αλλά οι κακοί εκπαιδευτικοι" η κα Υπουργός θα πει και άλλα.
Τίποτε πλέον δε μου φαίνεται περίεργο ή παράξενο να βγει από τα χείλη της..Άμα ,δε, καταλάβει ότι η κατάσταση ξεφεύγει του ελέγχου (είναι ήδη  ο ρ ι α κ ό τ α τ η !!!!) , λέει στο Γιωργάκη να την αλλάξει (θα πει ότι αποδέχτηκε την νέα "πρόκληση" της αυτοδιοίκησης και ότι έχει θέσει "γερές βάσεις" στο υπεπθ = μας τα παν κι άλλοι )και μετά θα περιμένουμε "να ενημερωθεί ο νέος υπουργός" (=κερδίζουμε λίγο χρόνο) κ.ο.κ....Κατα τα άλλα φταίνε οι κακοί εκπαιδευτικοί....
σήμερα το πρωί άκουσα στο σκαι τον εκπρόσωπο του υπουργείου (δεν κατάλαβα ποιος είναι, δεν το έπιασα από την αρχή) να λεει πριν ακριβώς λήξει η εκπομπή του Λυριτζή ότι δεν έκαναν περισσότερους διορισμούς γιατί για να γίνει αυτό θα έπρεπε να έχουν τα κενα μέχρι 20 Ιουλίου και λόγω συνταξιοδοτήσεων δεν τα είχαν. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΤΑ ΚΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ; Αυτό είναι το πρόβλημά σας;
Έλεγε η εκπρόσωπος (μάλλον της ΟΛΜΕ) ότι τα κενά θα τα αναπληρώσουν ελαστικά εργαζόμενοι εκπαιδευτικοί 'ΞΕΡΕΤΕ Κε ΛΥΡΙΤΖΗ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΠΑΣΧΟΛΟΎΜΕΝΟΙ;' - 'ναι ναι ξερω' λέει ο Λυριτζής γελώντας. Τώρα ας γελάσουμε εμείς με το δημοσιογράφο που ξέρει τι θα πει ελαστικά απασχολούμενος με 400 ευρώ 400χλμ από το σπίτι του και χωρίς ελπίδα για το μέλλον.
Να δούμε όταν πάρει αναπληρωτές για τις μεγάλες πόλεις κυρίως και αυτοί μαζεύονται κάθε μέρα μπροστά στο υπουργείο αν θα τους γυρίσει μπούμεραγκ όλα αυτά τα ψέματα. ΚΑΤΙ ΔΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΑΝ ΚΑΛΑ... ΚΑΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ... ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΟΛΥ Η ΚΥΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΚΡΥΦΑ ΑΠΌ ΤΗΝ ΠΙΣΩ ΠΟΡΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΜΕΡΑΓΚ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΑΤΑΚΟΥΤΕΛΑ.

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11161 στις: Αύγουστος 25, 2010, 02:33:15 μμ »
Μόλις επικοινώνησα με το Λιακόπουλο και μου είπε πως έχει αναλύσει διεξοδικά το θέμα με τους εκπαιδευτικούς που δε δέχονται το διορισμό τους στο best seller του "Γιατί και πώς ζουν ανάμεσά μας".
;D ;D ;D ;D σε ποιο τομο;;;;  μηπως το Νεμεσις;;;D ;D ;D
\
Δεν ήξερα ότι υπάρχουν πολλοί τόμοι, προφανώς για να χωρέσουν οι χιλιάδες των εκπαιδευτικών που αρνούνται το διορισμό, οπότε δεν τον ρώτησα....
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:58:44 »

Αποσυνδεδεμένος markes

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11162 στις: Αύγουστος 25, 2010, 02:37:50 μμ »
Αύριο θα είναι στο πρωινό Μεγα , μήπως θα έπρεπε να είμαστε και εμεις στο στούντιο ?

ή απ έξω με διάφορα είδη λαικής αγοράς ?

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11163 στις: Αύγουστος 25, 2010, 02:41:02 μμ »
Αύριο θα είναι στο πρωινό Μεγα , μήπως θα έπρεπε να είμαστε και εμεις στο στούντιο ?

ή απ έξω με διάφορα είδη λαικής αγοράς ?
ααα! πολυ ωραια ...αρα θα δεχθει σκληρες ερωτησεις να υποθεσω απο τους αμιληκτους δημοσιοκαφρους του καναλιου ε;;;;  :-\ >:( >:( >:(
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος ngdek

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11164 στις: Αύγουστος 25, 2010, 02:43:14 μμ »
Αύριο θα είναι στο πρωινό Μεγα , μήπως θα έπρεπε να είμαστε και εμεις στο στούντιο ?

ή απ έξω με διάφορα είδη λαικής αγοράς ?
γαλακτοκομικά και αβγά επίσης
μήπως την μαγνητοφωνήσουν από σήμερα γιατί φοβούνται το αύριο, έχουν κακές εμπειρίες. Είπαμε σκέφτονται πολύ πριν από εμάς για μας.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11165 στις: Αύγουστος 25, 2010, 03:15:45 μμ »
Ρε παιδιά ένα πράγμα δεν αντέχω .Να τη βλέπω στο Mega ...Μπορώ να ανεκτώ τα πάντα στη ζωή μου .Μέχρι και σε στρατόπεδο συγκέντρωσης να μας βάλει η Διαμάντω ...θα το ανεκτώ ,αλλά αυτό το "τύπου" δημοσιογραφίας στο συγκεκριμένο κανάλι και το χειρότερο να μιλά μόνη της ,ούτε στην πιο άσχημη χούντα δε γίνεται. Το τι τηλέφωνο τους έχω πάρει ,το τι e-mail έχω στείλει ,δε λέγεται ..αλλά οι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος elleni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11166 στις: Αύγουστος 25, 2010, 03:20:16 μμ »
Παράθεση
Το τι τηλέφωνο τους έχω πάρει ,το τι e-mail έχω στείλει ,δε λέγεται ..αλλά οι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν.
Παράθεση

Μπα, δυστυχώς το χειρότερο είναι ότι καταλαβαίνουν πολύ καλά...

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11167 στις: Αύγουστος 25, 2010, 04:04:18 μμ »
Που ειναι αυτος ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΤΟΥΣ;;;;;χα χα χα χα χα ουαχα χα χα χαχα ουαχαχα,μπουχαχα,χα χα χαχου ουαχαχα.Αρκει


Ειναι υπαρκτοι;Ζουν αναμεσα μας;Να μας απαντησει ο Λιακοπουλος
παιδιά δεν καταλάβατε τι εννοεί η κυρία Διαμαντοπούλου! Έτσι όπως τα λέει είναι! Έδωσε την καταπληκτική ευκαιρία σε αυτούς που παραιτήθηκαν λόγω συνταξιοδότησης να τους ξαναδιορίσει και αυτοί ρε παιδιά δεν δέχτηκαν.εεεε??? τι λέτε???

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11168 στις: Αύγουστος 25, 2010, 04:27:06 μμ »
Αγωνιώδη Ερωτήματα προς την Υπουργό Παιδείας

Κυρία Υπουργέ Εθνικής Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων
Ετοιμάζομαι να φύγω αναπληρώτρια έχοντας εργαστεί ήδη δυόμιση χρόνια στο Δημόσιο Σχολείο και προσπαθώ να βρώ πόρους για τα εισιτήρια και τα πρώτα ενοίκια. Με πολύ κόπο, τα χρήματα τα δανείζομαι από τον πατέρα μου.Και τώρα μου λέτε ότι στερούμαι το δικαίωμα διορισμού,
έχοντας υπηρετήσει στην παραμεθόριο, για να βοηθήσω παιδιά που στερούνται βασικά αγαθά και για να μπορώ να έχω κάποια χρήματα επιστροφή από την εφορία.Μου λέτε ότι ενδεχομένως θα υπηρετήσω μειωμένο ωράριο με 300 ευρώ το μήνα, ή ότι θα υπηρετήσω με κανονικό ωράριο σε απομακρυσμένες-παραμεθόριες περιοχές με λίγα ευρώ, με έξοδα ενοικίου-ΔΕΗ-θέρμανσης και διατροφής.Και εντάξει, εγώ βοηθώ την πατρική μου οικογένεια μόνο.Τί θα κάνετε με τους συναδέλφους που χωρίσατε και συντηρούν δύο ή τρία σπίτια και παιδιά;;;Ερχόμαστε να δουλέψουμε με το όνειρο της προσφοράς στη Δημόσια Εκπαίδευση, με χίλιες δυο στερήσεις, με πολλαπλές επιτυχίες στον ΑΣΕΠ και εσείς κλειδώσατε τους πίνακες και μας στερείτε το διορισμό, επικαλούμενη το Δ.Ν.Τ. όταν ξοδεύετε εκατομμύρια ως κυβέρνηση για δημιουργία ιστοσελίδων και για την πρόσληψη των παιδιών σας ως υπαλλήλων στη Βουλή.Και τώρα, που λόγω Δ.Ν.Τ οι γονείς των μαθητών μας χάνουν τις δουλειές τους και γίνονται άνεργοι,τα παιδιά μας θα πεινάνε, θα προσπαθούν ίσως και με μικρές μορφές παραβατικότητας να βοηθήσουν την οικογένειά τους, μάλλον χρειάζονται διαδραστικούς πίνακες για να χορτάσουν...Αλήθεια, έχετε συζητήσει με τους συμβούλους σας την πιθανότητα να δίδεται δωρεάν πρωινό στα σχολεία, λόγω κρίσης;;;Ή δε σας περνά από το μυαλό αυτή η κατάσταση, που εν πολλοίς κάποιοι από εμάς τη βιώσαμε;;;Ζητάτε την αξιολόγηση των καθηγητών, οι οποίοι θα κάνουν μάθημα σε μαθητές που θα στερούνται βασικά είδη διατροφής.Πώς προτίθεστε να το αντιμετωπίσετε αυτό;;;Περιμένουμε μια απάντηση Κυρία Υπουργέ. Αναγνώστρια -Υποψήφια Αναπληρώτρια Εκπαιδευτικός
Αναρτήθηκε από tro(ma)ktikos στις 3:50 μ.μ.


http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/08/blog-post_9729.html#more






Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11169 στις: Αύγουστος 25, 2010, 04:35:57 μμ »
αυτοι μας θεωρουν πλουσιους και ανετους!!! αδιαφορουν οτι οι περισσοτεροι εχουμε οικογενειες και υποχρεωσεις (εγω παιδι που σπουδαζει) και μου αρεσει οτι θετουν μετρα για τη στηριξη της οικογενειας!!! οι αποσπασεις ηταν καθαρη απατη. οικογενειες χωριστηκαν, ενω την ιδια ωρα συναδελφοι ελευθεροι αποσπαστηκαν διπλα στο σπιτι του μπαμπα τους (πρωτοδιοριστη περυσι στη Ζακυνθο, με αποσπαση περυσι και φετος στη Μεσσηνια - χωρις οικογενεια ) χαρη της πολιτικης θεσης του μπαμπα της...τρεξτε αναπληρωτες και χωρις δικαιωμα αρνησης της θεσης σας μακρια απο τα σπιτια σας!!!

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11170 στις: Αύγουστος 25, 2010, 04:44:53 μμ »
http://www.readmetro.com/show/en/Athens/20100825/1/1/

http://www.readmetro.com/show/en/Athens/20100825/1/4/


Να κανω μια υποθεση...Εφοσον τα κενα ειναι 20000 οπως δηλωνει η ΟΛΜΕ κι αφαιρεσουμε τους 5000 αποσπασμενους που επιστρεφουν και τους 3000 μονιμους διορισμους, τοτε περισσευουν 12000 κενα για αναπληρωτες
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2010, 04:53:36 μμ από belw »

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11171 στις: Αύγουστος 25, 2010, 04:49:04 μμ »
Αγωνιώδη Ερωτήματα προς την Υπουργό Παιδείας

Κυρία Υπουργέ Εθνικής Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων
Ετοιμάζομαι να φύγω αναπληρώτρια έχοντας εργαστεί ήδη δυόμιση χρόνια στο Δημόσιο Σχολείο και προσπαθώ να βρώ πόρους για τα εισιτήρια και τα πρώτα ενοίκια. Με πολύ κόπο, τα χρήματα τα δανείζομαι από τον πατέρα μου.Και τώρα μου λέτε ότι στερούμαι το δικαίωμα διορισμού,
έχοντας υπηρετήσει στην παραμεθόριο, για να βοηθήσω παιδιά που στερούνται βασικά αγαθά και για να μπορώ να έχω κάποια χρήματα επιστροφή από την εφορία.Μου λέτε ότι ενδεχομένως θα υπηρετήσω μειωμένο ωράριο με 300 ευρώ το μήνα, ή ότι θα υπηρετήσω με κανονικό ωράριο σε απομακρυσμένες-παραμεθόριες περιοχές με λίγα ευρώ, με έξοδα ενοικίου-ΔΕΗ-θέρμανσης και διατροφής.Και εντάξει, εγώ βοηθώ την πατρική μου οικογένεια μόνο.Τί θα κάνετε με τους συναδέλφους που χωρίσατε και συντηρούν δύο ή τρία σπίτια και παιδιά;;;Ερχόμαστε να δουλέψουμε με το όνειρο της προσφοράς στη Δημόσια Εκπαίδευση, με χίλιες δυο στερήσεις, με πολλαπλές επιτυχίες στον ΑΣΕΠ και εσείς κλειδώσατε τους πίνακες και μας στερείτε το διορισμό, επικαλούμενη το Δ.Ν.Τ. όταν ξοδεύετε εκατομμύρια ως κυβέρνηση για δημιουργία ιστοσελίδων και για την πρόσληψη των παιδιών σας ως υπαλλήλων στη Βουλή.Και τώρα, που λόγω Δ.Ν.Τ οι γονείς των μαθητών μας χάνουν τις δουλειές τους και γίνονται άνεργοι,τα παιδιά μας θα πεινάνε, θα προσπαθούν ίσως και με μικρές μορφές παραβατικότητας να βοηθήσουν την οικογένειά τους, μάλλον χρειάζονται διαδραστικούς πίνακες για να χορτάσουν...Αλήθεια, έχετε συζητήσει με τους συμβούλους σας την πιθανότητα να δίδεται δωρεάν πρωινό στα σχολεία, λόγω κρίσης;;;Ή δε σας περνά από το μυαλό αυτή η κατάσταση, που εν πολλοίς κάποιοι από εμάς τη βιώσαμε;;;Ζητάτε την αξιολόγηση των καθηγητών, οι οποίοι θα κάνουν μάθημα σε μαθητές που θα στερούνται βασικά είδη διατροφής.Πώς προτίθεστε να το αντιμετωπίσετε αυτό;;;Περιμένουμε μια απάντηση Κυρία Υπουργέ. Αναγνώστρια -Υποψήφια Αναπληρώτρια Εκπαιδευτικός
Αναρτήθηκε από tro(ma)ktikos στις 3:50 μ.μ.


http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/08/blog-post_9729.html#more




Της απάντησαν?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159971
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 752
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 634
Σύνολο: 643

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.