*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1956180 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11284 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:08:22 πμ »
Εννοώ..πιάσε λίγο σήμα,συντονίσου...και δεν το λέω ειρωνικά....αλλά πάνε στην δεύτερη ανάγνωση των πραγμάτων...κι εγώ πιστεύω πως κάποια απ'αυτά που είπε πως θέλει να κάνει είναι απαραίτητα,αλλά τα συνοδεύει με πολλά δεινά,όπως τα 30αρια και το συνεχές κλείσιμο σχολείων...έτσι κάνει ένα βήμα μπροστά και τρία πίσω...καμιά εκπαιδευτική αλλαγή και κανένας εξορθολογισμός δεν επιτυγχάνεται με συνεχείς περικοπές....αυτό το έρμο το 5% του ΑΕΠ έμεινε όνειρο απατηλό και αντιθέτως μας πήρε η κατηφόρα!!

Αν ήθελε πραγματικές αλλαγές δεν αρκούν τα σχέδια,αλλά έπρεπε αντί να βγαίνει με παντιέρα τις περικοπές να διεκδικεί ειδικά για την Παιδεία να εξαιρεθεί ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ απ'τις περικοπές των κρατικών δαπανών....
Τότε,ακόμη και αν έκαιγε (όπως και θα κάψει πολλούς εκπαιδευτικούς) θα την  παραδεχόμουν περισσότερο....
αυτή αντιθέτως έχει παζαρεύεται συνέχεια λες και είναι η Coca Cola ή η κάθε πολυεθνική που εκμεταλλεύεται τα φτηνά εργατικά χέρια στην Ταυλάνδη...
Και όπως είπα στο ποστάρισμά μου παραπάνω (δες το) δεν είναι τυχαία η επιλογή της Διαμαντοπούλου γι'αυτή την αποστολή....έχει ντοκτορά στο θέμα η γυναίκα!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:49:56 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11285 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:10:07 πμ »
αυτα τα συνομωτικα με τις λεσχες δεν τα πιστευω

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11286 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:11:27 πμ »
τι 25 τι 30,πανω κατω ιδια ειναι, αν θελεις να κανεις μαθημα κανεις

εγώ θα έλεγα και 35 μια χαρα είναι. κάποτε πως υπηρχαν τμηματα με 40 παιδιά και τώρα δεν μπορούμε να κανουμε καλα τα 30; αρα είμαστε άχρηστοι εκπαιδευτικοι. επίσης τι 21 τι 12 ώρες; το ίδιο είναι... και για τους μονιμους τι 21 τι 26;
να σου πω δεν εχεις και αδικο
ειμαστε μεσα στη μεταρυθμιση αυτη τη στιγμη, πρεπει να περασει χρονος για να ηρεμησουν τα παθη και τοτε θα καταλαβουμε οτι χαρασει σωστη πολιτικη στο παιδειας

να μου το θυμηθείς μια μερα τα βιβλία της ιστορίας θα την αναφερουν ως την καλυτερη υπουργό παιδείας όλων των εποχών! και επειδη το κόβω αν διοριστώ ακόμη να διδάσκω τότε θα το παραδίδω το μαθημα αυτό και ένα ριγος θα με διαπερνά.....θα νιωθω περηφανη που στην αρχή της καριέρας μου τα εζησα όλα αυτά!!!
τα κανάλια ήδη το αναφέρουν,,, άρα καμμιά προτομή σε κανά προαύλιο χώρο των πανεπιστημιών μένει....
ενταξει μην υπερβαλλουμε κιολας, το καθηκον της κανει, αλλωστε κανενος το εργο δεν αναγνωριζεται αμεσα, θα περασουν πολλα χρονια για να κριθει
χαχα ναι σκέφτονται ακόμη τι μορφή θα δώσουν στην προτομή( βρυκόλακα κλπ)!!! μάλλον θα περιμένουν να δούν πόσα θύματα θα υπάρξουν και μετά, μην την αδικήσουν κιόλας...

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11287 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:11:59 πμ »
αυτα τα συνομωτικα με τις λεσχες δεν τα πιστευω
Ξανα hello...η ίδια το παραδέχτηκε πως παραβρέθηκε στην λέσχη Bildeberg! ???
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:49:56 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11288 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:13:09 πμ »
ναι αλλα δεν συνομωτουν

Αποσυνδεδεμένος kaitoula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11289 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:13:41 πμ »
αυτα τα συνομωτικα με τις λεσχες δεν τα πιστευω

κι όμως σε κάθε αγώνα υπάρχει και κάτι το συνομωτικο (βλ. φιλικους το 1821, ΕΑΜ το '40)

Αποσυνδεδεμένος kaitoula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11290 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:15:05 πμ »
τι 25 τι 30,πανω κατω ιδια ειναι, αν θελεις να κανεις μαθημα κανεις

εγώ θα έλεγα και 35 μια χαρα είναι. κάποτε πως υπηρχαν τμηματα με 40 παιδιά και τώρα δεν μπορούμε να κανουμε καλα τα 30; αρα είμαστε άχρηστοι εκπαιδευτικοι. επίσης τι 21 τι 12 ώρες; το ίδιο είναι... και για τους μονιμους τι 21 τι 26;
να σου πω δεν εχεις και αδικο
ειμαστε μεσα στη μεταρυθμιση αυτη τη στιγμη, πρεπει να περασει χρονος για να ηρεμησουν τα παθη και τοτε θα καταλαβουμε οτι χαρασει σωστη πολιτικη στο παιδειας

να μου το θυμηθείς μια μερα τα βιβλία της ιστορίας θα την αναφερουν ως την καλυτερη υπουργό παιδείας όλων των εποχών! και επειδη το κόβω αν διοριστώ ακόμη να διδάσκω τότε θα το παραδίδω το μαθημα αυτό και ένα ριγος θα με διαπερνά.....θα νιωθω περηφανη που στην αρχή της καριέρας μου τα εζησα όλα αυτά!!!
τα κανάλια ήδη το αναφέρουν,,, άρα καμμιά προτομή σε κανά προαύλιο χώρο των πανεπιστημιών μένει....
ενταξει μην υπερβαλλουμε κιολας, το καθηκον της κανει, αλλωστε κανενος το εργο δεν αναγνωριζεται αμεσα, θα περασουν πολλα χρονια για να κριθει
χαχα ναι σκέφτονται ακόμη τι μορφή θα δώσουν στην προτομή( βρυκόλακα κλπ)!!! μάλλον θα περιμένουν να δούν πόσα θύματα θα υπάρξουν και μετά, μην την αδικήσουν κιόλας...


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11291 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:17:17 πμ »
αυτά με τις λέσχες και εγώ δεν τα πιστεύω και δεν ξέρω και για την συγκεκριμένη λέσχη! Πάντως είναι ανησυχητική η είδηση οτι οι Εβραίοι θα βοηθήσουν την Ελλάδα! χμμμ ...

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11292 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:18:08 πμ »
ναι αλλα δεν συνομωτουν
Και τι κάνουν...πλέκουν;; Ρε φίλε...και τον Κεννεντυ τον σκότωσε ο Όσβαλντ ε....;

Το ήξερα πως θέλουν να μας κάνουν χάπατα...αλλά άν ούτε οι εκπαιδευτικοί δεν καταλαβαίνουν-αντιλαμβάνονται...καήκαμε!!

Εκτός αν βαριέσαι αφόρητα και είπες να πετάξεις κανένα χαριτωμένο στο φόρουμ να γίνει τζέρτζελο....γιατί αλλιώς δεν εξηγούνται αυτά που λες...πήγαινε στην δεύτερη ανάγνωση των πραγμάτων λέμε...και στο λέω εγώ που δεν είμαι απ'τους πλέον αδικημένους αυτής της αλλαγής!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11293 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:19:17 πμ »
τι 25 τι 30,πανω κατω ιδια ειναι, αν θελεις να κανεις μαθημα κανεις

εγώ θα έλεγα και 35 μια χαρα είναι. κάποτε πως υπηρχαν τμηματα με 40 παιδιά και τώρα δεν μπορούμε να κανουμε καλα τα 30; αρα είμαστε άχρηστοι εκπαιδευτικοι. επίσης τι 21 τι 12 ώρες; το ίδιο είναι... και για τους μονιμους τι 21 τι 26;
να σου πω δεν εχεις και αδικο
ειμαστε μεσα στη μεταρυθμιση αυτη τη στιγμη, πρεπει να περασει χρονος για να ηρεμησουν τα παθη και τοτε θα καταλαβουμε οτι χαρασει σωστη πολιτικη στο παιδειας

να μου το θυμηθείς μια μερα τα βιβλία της ιστορίας θα την αναφερουν ως την καλυτερη υπουργό παιδείας όλων των εποχών! και επειδη το κόβω αν διοριστώ ακόμη να διδάσκω τότε θα το παραδίδω το μαθημα αυτό και ένα ριγος θα με διαπερνά.....θα νιωθω περηφανη που στην αρχή της καριέρας μου τα εζησα όλα αυτά!!!
τα κανάλια ήδη το αναφέρουν,,, άρα καμμιά προτομή σε κανά προαύλιο χώρο των πανεπιστημιών μένει....
ενταξει μην υπερβαλλουμε κιολας, το καθηκον της κανει, αλλωστε κανενος το εργο δεν αναγνωριζεται αμεσα, θα περασουν πολλα χρονια για να κριθει
χαχα ναι σκέφτονται ακόμη τι μορφή θα δώσουν στην προτομή( βρυκόλακα κλπ)!!! μάλλον θα περιμένουν να δούν πόσα θύματα θα υπάρξουν και μετά, μην την αδικήσουν κιόλας...

τι σου φταινε τα καημενα τα βαμπιρια?
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11294 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:21:11 πμ »
ακουσα οτι θα γινει χαμος με τους αμω και ακω, μπορει να πεσει τρελο μεσο και ετσι ειπα να φτιαξω το προφιλ μου λιγακι σημερα το βραδυ, γιατι πολλα της εχω συρει 9 μηνες τωρα
καλα δεν τα παω πολυχρονεμενη σαν υπερασπιστης σας
λετε αντι ωρομισθιας φετος να δουλεψω σε μεγκαλο καναλι;
παντως καιτουλα,λωρα κτλ....εχω δακρυσει απο τα γελια σε σημειο να κινδυνευει το laptop
ελπιζω να μη μου θυμωσατε
ασε που απο 7-8 συνολικα ατομα στην αρχη καποια στιγμη ηταν 30 στo θεμα αυτο(μηπως να γραφω με ποσοστα;)

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11295 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:23:07 πμ »
αναψανε λιγο τα αιματα; γιατι πολυ χαλαρους σας ειδα, επρεπε να χωσετε κι αλλα ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11296 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:23:43 πμ »
ακουσα οτι θα γινει χαμος με τους αμω και ακω, μπορει να πεσει τρελο μεσο και ετσι ειπα να φτιαξω το προφιλ μου λιγακι σημερα το βραδυ, γιατι πολλα της εχω συρει 9 μηνες τωρα
καλα δεν τα παω πολυχρονεμενη σαν υπερασπιστης σας
λετε αντι ωρομισθιας φετος να δουλεψω σε μεγκαλο καναλι;
παντως καιτουλα,λωρα κτλ....εχω δακρυσει απο τα γελια σε σημειο να κινδυνευει το laptop
ελπιζω να μη μου θυμωσατε
ασε που απο 7-8 συνολικα ατομα στην αρχη καποια στιγμη ηταν 30 στo θεμα αυτο(μηπως να γραφω με ποσοστα;)
με ποσοστά και τις ευλογίες της Διαμάντως!!!( τυχερούλι )

Αποσυνδεδεμένος kaitoula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11297 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:24:44 πμ »
ακουσα οτι θα γινει χαμος με τους αμω και ακω, μπορει να πεσει τρελο μεσο και ετσι ειπα να φτιαξω το προφιλ μου λιγακι σημερα το βραδυ, γιατι πολλα της εχω συρει 9 μηνες τωρα
καλα δεν τα παω πολυχρονεμενη σαν υπερασπιστης σας
λετε αντι ωρομισθιας φετος να δουλεψω σε μεγκαλο καναλι;
παντως καιτουλα,λωρα κτλ....εχω δακρυσει απο τα γελια σε σημειο να κινδυνευει το laptop
ελπιζω να μη μου θυμωσατε
ασε που απο 7-8 συνολικα ατομα στην αρχη καποια στιγμη ηταν 30 στo θεμα αυτο(μηπως να γραφω με ποσοστα;)

είναι 1:20 και νομίζω πως είναι καλυτερα να χτυπιόμαστε απο τα γελια μπροστά στον υπολογιστη παρα να ξεροσταλιάζουμε για 1 ανακοινωση της Α.Μ. Δε θα της κανουμε τη χαρη να πεθάνουμε κιολας! ..... και η φτώχια θέλει καλοπέραση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159971
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 752
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 430
Σύνολο: 447

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.