*

Αποστολέας Θέμα: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής  (Αναγνώστηκε 212189 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #672 στις: Αύγουστος 27, 2011, 10:23:11 μμ »
Green ΔΕΝ κάνουμε όλοι ιδιαίτερα!!!Τι είναι βόλεμα;;Να αφήνεις την οικογένειά σου για να πας στην άλλη άκρη;; Τις ώρες που δουλεύουν οι εκπαιδευτικοί  δεν κάθονται καθόλου ούτε υπάρχει η περίπτωση να ξεκουραστούν μέσα στην τάξη! Μια ώρα εργασίας εκπαιδευτικού δεν είναι το ίδιο με αυτήν των άλλων δημοσίων υπαλλήλων!Και φυσικά υπάρχει και η δουλειά στο σπίτι για εμάς!
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #673 στις: Αύγουστος 27, 2011, 10:26:21 μμ »
GREEN........................


Δεν απαντας ομως σε αυτο που σε ρωτησα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Δεν απαντάω καλή μου σε προσωπικές ερωτήσεις, όπως δεν κάνω και εγώ σε άλλους. Δεν γνωριζόμαστε για να μου κάνεις ανακριση και ούτε σου έχω δώσει αυτό το θάρρος. Δεν είπα φυσικά ποτέ ότι όσοι είναι στους πίνακες είναι λαμόγια, είπα ότι επειδή για την απόκτηση προυπηρεσίας έχουν χρησιμοποιηθεί κατά καιρούς και κατά περιπτώσεις και πλάγιοι τρόποι, και επειδή φυσικά τώρα ούτε μπορείς να τους αποδέιξεις ούτε πολύ περισσότερο να διάγραψεις προυπηρεσίες, καλό θα ήταν το βασικό κριτήριο διορισμού να είναι πλέον άλλο από την προυπηρεσία, ο ΑΣΕΠ.

Υ.Γ. Για τη ΑΣΠΑΙΤΕ προσπαθώ να αποκτήσω τις τυπικές προυποθέσεις για να μπω. Αν χρησιμοποιούσα άλλες πρακτικές θα είχα ήδη μπει...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2011, 10:30:12 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #674 στις: Αύγουστος 27, 2011, 10:29:33 μμ »
Green ΔΕΝ κάνουμε όλοι ιδιαίτερα!!!Τι είναι βόλεμα;;Να αφήνεις την οικογένειά σου για να πας στην άλλη άκρη;; Τις ώρες που δουλεύουν οι εκπαιδευτικοί  δεν κάθονται καθόλου ούτε υπάρχει η περίπτωση να ξεκουραστούν μέσα στην τάξη! Μια ώρα εργασίας εκπαιδευτικού δεν είναι το ίδιο με αυτήν των άλλων δημοσίων υπαλλήλων!Και φυσικά υπάρχει και η δουλειά στο σπίτι για εμάς!
Μην τα λες σε εμένα, δεν διατύπωσα προσωπική άποψη, εκεί έξω να τα πεις. Η ουσία είναι ότι είμαστε από τους πλέον στοχοποιημένους επαγγελματικούς κλάδους στην Ελλάδα. Ας μας προβληματίσει πως και γιατί το καταφέραμε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #675 στις: Αύγουστος 27, 2011, 10:33:25 μμ »
Έχεις την εντύπωση πως υπάρχει κάποιος κλάδος που δεν είναι στοχοποιημένος; εφοριακοί, αστυνομικοί, γιατροί κτλ.Δεν αναφέρω κι άλλους! Μέχρι και με τους αρτοποιούς τα είχαν βάλει θυμάσαι;;;
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #676 στις: Αύγουστος 27, 2011, 10:36:42 μμ »
Έχεις την εντύπωση πως υπάρχει κάποιος κλάδος που δεν είναι στοχοποιημένος; εφοριακοί, αστυνομικοί, γιατροί κτλ.Δεν αναφέρω κι άλλους! Μέχρι και με τους αρτοποιούς τα είχαν βάλει θυμάσαι;;;
Μαζί με τους εφοριακούς κρατάμε εδώ και χρόνια τα πρωτεία, πίστεψε με. Εμένα πάντως μου την έχουν πέσει τουλάχιστον 10 φορές όταν έμαθαν ότι εργάζομαι στην εκπαίδευση (το «εκπαιδευτικός» το έχω κόψει πια, εργάζομαι στην εκπαίδευση λέω).

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #677 στις: Αύγουστος 27, 2011, 10:37:30 μμ »
Δεν υπάρχει απολύτως καμία περίπτωση ο μόνιμος να απεργήσει επειδή εσύ έμεινες αδιόριστος. Δεν τον αφορά και δεν του καθορίζει τη ζωή αυτό. Εδώ τους έκοβαν τους μισθούς και έκλειναν σχολεία και δεν απήργησαν.
ειπα οτι ειναι δυσκολο, αλλα ηδη οι μονιμοι στριμωχθηκαν οικονομικα(απο τον ιουλιο και μετα πολυ χειροτερα), γι αυτο μιλαω για απεργια και με δικα μας αιτηματα μαζι, που ως τωρα μας ειχαν
θεωρω οτι οι μονιμοι εχουν ταρακουνηθει πια, και θα βγουν απο τη βολεψη τους, θα αρχισουν απεργιες

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #678 στις: Αύγουστος 27, 2011, 10:38:19 μμ »
 
Έχεις την εντύπωση πως υπάρχει κάποιος κλάδος που δεν είναι στοχοποιημένος; εφοριακοί, αστυνομικοί, γιατροί κτλ.Δεν αναφέρω κι άλλους! Μέχρι και με τους αρτοποιούς τα είχαν βάλει θυμάσαι;;;
Μαζί με τους εφοριακούς κρατάμε εδώ και χρόνια τα πρωτεία, πίστεψε με. Εμένα πάντως μου την έχουν πέσει τουλάχιστον 10 φορές όταν έμαθαν ότι εργάζομαι στην εκπαίδευση (το «εκπαιδευτικός» το έχω κόψει πια, εργάζομαι στην εκπαίδευση λέω).
εμένα πάλι όχι, κανένας... εγώ πάντως ΚΑΜΑΡΩΝΩ!!!!!
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #679 στις: Αύγουστος 27, 2011, 10:38:32 μμ »
Δεν πάτε παράδίπλα στο λιμάνι να σηκώσετε τις άγκυρες από δω μπας και δει καμιά άσπρη μέρα το νήμα;;;
http://www.pde.gr/index.php?PHPSESSID=082888e726240e08213b31a976f0146d&topic=23951.msg474756;topicseen#new

Αποσυνδεδεμένος loukritiα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #680 στις: Αύγουστος 27, 2011, 10:38:47 μμ »
Παράθεση
καλό θα ήταν το βασικό κριτήριο διορισμού να είναι πλέον άλλο από την προυπηρεσία, ο ΑΣΕΠ.
Εγώ θα έλεγα το βασικό κριτήριο να είναι η ηλικία και ιδίως εκείνων που έχασαν το μέλλον τους από την κατάργηση της επετηρίδας. Εκτός αν πιστεύει ο κάθε green ότι με δυο τετράωρες εξετάσεις μπορεί να θεωρηθεί ικανότερος άλλων.
Προσγειωθείτε!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #681 στις: Αύγουστος 27, 2011, 10:43:22 μμ »
Παράθεση
καλό θα ήταν το βασικό κριτήριο διορισμού να είναι πλέον άλλο από την προυπηρεσία, ο ΑΣΕΠ.
Εγώ θα έλεγα το βασικό κριτήριο να είναι η ηλικία και ιδίως εκείνων που έχασαν το μέλλον τους από την κατάργηση της επετηρίδας. Εκτός αν πιστεύει ο κάθε green ότι με δυο τετράωρες εξετάσεις μπορεί να θεωρηθεί ικανότερος άλλων.
Προσγειωθείτε!
Ο κάθε green (τυχαίο το όνομα) δεν πιστεύει ούτε ότι αυτός που έτυχε να αποφοιτήσει νωρίτερα είναι εξορισμούς πιο ικανός να διδάξει σε μία τάξη από κάποιον άλλο που έτυχε να αποφοιτήσει αργότερα.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #682 στις: Αύγουστος 27, 2011, 10:45:46 μμ »
Δεν πάτε παράδίπλα στο λιμάνι να σηκώσετε τις άγκυρες από δω μπας και δει καμιά άσπρη μέρα το νήμα;;;
http://www.pde.gr/index.php?PHPSESSID=082888e726240e08213b31a976f0146d&topic=23951.msg474756;topicseen#new
Ο κυματισμός στην προβλήτα μου φέρνει ναυτία...  :P

Αποσυνδεδεμένος pdak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #683 στις: Αύγουστος 27, 2011, 10:47:42 μμ »
συναδελφοι μην ξεχναμε οτι ειναι και οι μεγαλες προυπηρεσιες απο κορφοβουνι σε κορφοβουνι και απο δυσπροσιτο νησι σε αλλο!! Και αυτη η προυπηρεσια δεν μπορει να ατικατασταθει με κανεναν ΑΣΕΠ!! μιλαμε για τρεξιμο μακρυα απο οικογενεια και παιδια!!!! παραταση μεταβατικης για ολες τις κατρηγοριες ανεξαρτητως ΑΣΕΠ, 24μηνου,προυπηρεσιων! Πρεπει να απορροφηθουν οσοι ειναι στους πινακες! Στην τελικη γιατι να τους δωσουμε εναλλακτικες λυσεις?! Οχι! ΠΑΡΑΤΑΣΗ για ΟΛΟΥΣ μας!
Σωστή!!!!!!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Αγώνας έγινε για το ΑΣΕΠ , αγώνας κ για την προυπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #684 στις: Αύγουστος 27, 2011, 10:51:06 μμ »
Εγώ αποχωρώ από την κουβέντα (είδες sec?), η θέση μου έγινε σαφής εξάλλου. Διαβλέπω ότι θα κατατεθεί μία εφαρμόσιμη και πειστική πρόταση στο Υπουργείο (σε περίπτωση που είναι η δική μου θα ζητηθούν πνευματικά δικαιώματα)... Καλή σας νύχτα.

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #685 στις: Αύγουστος 27, 2011, 10:51:25 μμ »
Δεν πάτε παράδίπλα στο λιμάνι να σηκώσετε τις άγκυρες από δω μπας και δει καμιά άσπρη μέρα το νήμα;;;
http://www.pde.gr/index.php?PHPSESSID=082888e726240e08213b31a976f0146d&topic=23951.msg474756;topicseen#new
Ο κυματισμός στην προβλήτα μου φέρνει ναυτία...  :P

Μα γιαυτό σου λέω να αράξεις στο λιμάνι! Περιπλανιέσαι στο πέλαγο με φάρο την ελπίδα :P

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 633
Σύνολο: 642

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.