*

Αποστολέας Θέμα: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής  (Αναγνώστηκε 212188 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #882 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 05:57:15 μμ »
fotini18, αντι να αφοριζεις και να μηδενιζεις αυτη την προσπαθεια που στοχο εχει να μας συμπεριλαβει ολους, θα σε παρακαλουσα να κανεις προτασεις... η περιπτωση σου ειναι σχεδον ταυτοσημη με τη δικη μου. 4η χρονια αναπληρωτης με ασεπ.τωρα, πως τα βλεπεις εσυ τοσο διαφορετικα, δεν το αντιλαμβανομαι.
ας φαγωθουμε μια φορα ακομα και ας αφησουμε τη φασιστοκυβερνηση να μας διαλυσει εντελως. αυτο προτιματε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #883 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 05:59:43 μμ »
fotini18, αντι να αφοριζεις και να μηδενιζεις αυτη την προσπαθεια που στοχο εχει να μας συμπεριλαβει ολους, θα σε παρακαλουσα να κανεις προτασεις... η περιπτωση σου ειναι σχεδον ταυτοσημη με τη δικη μου. 4η χρονια αναπληρωτης με ασεπ.τωρα, πως τα βλεπεις εσυ τοσο διαφορετικα, δεν το αντιλαμβανομαι.
ας φαγωθουμε μια φορα ακομα και ας αφησουμε τη φασιστοκυβερνηση να μας διαλυσει εντελως. αυτο προτιματε;
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #884 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 06:01:49 μμ »


Ξέρω πολύ καλά τι είναι το 60-40.
Και πριν από αυτό ήταν 75-25. Και ΑΣΕΠ και πρόβλεψη για το 16μηνο. Η Γιαννάκου το έκανε 60-40, και ο Στυλιανίδης αποτελείωσε τον ΑΣΕΠ όταν με την πρόβλεψη του 24μηνου - που μετά από πολλές αντιδράσεις έβαλε και προϋπόθεση ΑΣΕΠ - έριξε το ποσοστό του ΑΣΕΠ σε λιγότερο από 40%.
Εσύ τι δεν καταλαβαίνεις από τα παραπάνω;;

Μου κάνει εντύπωση ότι από όσα έχω γράψει βρήκες αυτό για να σχολιάσεις!
Και στις ερωτήσεις που έχω θέσει ακόμα απάντηση δεν πήρα. 

Να σου θυμίσω :

...ζητώντας να δίνουν μια ζωή ΑΣΕΠ αδιαφορώντας ή αγνοώντας ότι όλοι μας είμαστε έστω και μια φορά επιτυχόντες σε ένα διαγωνισμό που πολύ δύσκολα κάποιος πετυχαίνει πλέον, αφού η προετοιμασία είναι πραγματικά εξοντωτική για τους υποψηφίους.


Το παραπάνω δεν είναι παραπλανητικό;; Γιατί απ' όσα πιάνει το μυαλό μου το ότι δεν είχατε όλοι βύσμα δε ισοδυναμεί με ότι όλοι είστε από μια φορά τουλάχιστον επιτυχόντες!!

Και το πιο σημαντικό, για το οποίο δεν πήρα φυσικά απάντηση - υποθέτω δε συμφέρει- :

μέχρι να γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ από πού ζητάτε να γίνονται οι διορισμοί; από πίνακες προϋπηρεσίας; Από πίνακες 24μηνου; Από πίνακες 40% χωρίς να υπάρχει αντίστοιχο 60%; θα πάμε δηλαδή σε 0% ΑΣΕΠ;
Να υπαρξει πραγματικη μεταβατικη περιοδος, να προσμετρουντε οι προυπηρεσιες και οι διορισμοι να συνεχισουν να γινονται οπως γινονταν μεχρι τωρα.
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #885 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 06:04:49 μμ »
Αυτό είναι απάντηση σ' αυτό που ρώτησα κι εγώ είμαι τόσο χαζή που δεν το καταλαβαίνω;;;  :o :o

Μέχρι τη διενέργεια του επόμενου διαγωνισμού από πού θα καλύπτονται οι θέσεις 60%, αφού μιλάμε για διορισμούς όπως τώρα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #886 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 06:06:55 μμ »
Δεν αφόρισα κανέναν, είπα τη γνώμη μου. Αν θες να το υπογράψεις, φυσικά και είναι δικαίωμά σου. Δε θέλω να φαγωθώ με κανέναν συνάδελφο ούτε αποδέχομαι τη φασιστοκυβέρνηση, όπως σωστά την αποκάλεσες. Όσο για το ότι βλέπουμε διαφορετικά τα πράγματα, ίσως γιατί κάποιος από τους δυο μας ήταν πιο παρατηρητικός και είδε πώς απέκτησαν κάποιοι ψηλά στον πίνακα υψηλές προϋπηρεσίες. Εγώ θέλω δικαιο και αντικειμενικό σύστημα προσλήψεων και όχι να σώσω το τομάρι μου. Φυσικά δε θέλω να δώσω και πάλι ασεπ. Ελεος...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος Andr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #887 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 06:08:52 μμ »
Fotini 18 έχεις όλα τα δίκια το κόσμου, όπως όμως και κάποιες χιλιάδες ακόμη που είδαμε στο παρα πέντε να μας κλείνουν όλες τις πόρτες προς τη μονιμοποίηση. Μην ξεχνάς ότι και όσοι είναι εντός κλειδωμένων πινάκων έχουν πάνω κάτω +18 μόρια από αυτά που φαίνονται σήμερα. Άρα όλοι αυτοί θα πρέπει να απορροφηθούν λογικά πριν από σένα. Το πρόβλημα είναι ότι δεν απορροφούνται γιατί δεν κάνει διορισμούς. Και πάνω σ'αυτό θα έπρεπε να εστιάσουμε τις διεκδικήσεις μας. Προσωπικά θεωρώ ότι ο πίνακας του 24μηνου έδινε μία διέξοδο... αλλά όλα αυτά προ Διαμαντοπούλου. Μακάρι να τον διατηρούσε, χωρίς όμως τη ρήτρα "εφόσον υπάρχουν ανάγκες"... γιατί ζήσαμε και το τραγελαφικό, να υπάρχουν τεράστιες ανάγκες και να μην διορίζει κόσμο!

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #888 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 06:10:59 μμ »
Δεν αφόρισα κανέναν, είπα τη γνώμη μου. Αν θες να το υπογράψεις, φυσικά και είναι δικαίωμά σου. Δε θέλω να φαγωθώ με κανέναν συνάδελφο ούτε αποδέχομαι τη φασιστοκυβέρνηση, όπως σωστά την αποκάλεσες. Όσο για το ότι βλέπουμε διαφορετικά τα πράγματα, ίσως γιατί κάποιος από τους δυο μας ήταν πιο παρατηρητικός και είδε πώς απέκτησαν κάποιοι ψηλά στον πίνακα υψηλές προϋπηρεσίες. Εγώ θέλω δικαιο και αντικειμενικό σύστημα προσλήψεων και όχι να σώσω το τομάρι μου. Φυσικά δε θέλω να δώσω και πάλι ασεπ. Ελεος...


στον ενιαιο με περασαν 70 οαεδιτες. ισως και να διοριζομουν φετος.ειμαι παθων και εγω...
 η προταση ειναι 60% νεος ασεπ και 40% απο τον ενιαιο ΧΩΡΙΣ ΦΑΤΡΙΑΣΜΟΥΣ. ειλικρινα δεν θα περασω απο κοσκινο την προϋπηρεσια κανενος, και ας με αδικει αυτο. ο στοχος ειναι κοινος φωτεινη. ας το καταλαβουμε επιτελους.

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #889 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 06:12:44 μμ »
και εν τελει πρεπει να μπει πλαφον στην κωλοπροϋπηρεσια..... δεν θα δουλευουμε 100 μηνες ως αναπληρωτες. το ανοιχτο 30μηνο που προτεινουμε κινειται σ'αυτη την κατευθυνση.

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #890 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 06:13:36 μμ »
Αυτό είναι απάντηση σ' αυτό που ρώτησα κι εγώ είμαι τόσο χαζή που δεν το καταλαβαίνω;;;  :o :o

Μέχρι τη διενέργεια του επόμενου διαγωνισμού από πού θα καλύπτονται οι θέσεις 60%, αφού μιλάμε για διορισμούς όπως τώρα;
Στις ειδικοτητες που τελειωσε με το 60% το πιο πιθανο ειναι να μην διορισει ΚΑΝΕΝΑΝ οπως εκανε φετος με τους ΠΕ 18-19 ΚΑΙ 20.
Η θα στησει μονο γιαυτες τις ειδικοτητες καινουργιο ΑΣΕΠ
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #891 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 06:14:01 μμ »
Fotini 18 έχεις όλα τα δίκια το κόσμου, όπως όμως και κάποιες χιλιάδες ακόμη που είδαμε στο παρα πέντε να μας κλείνουν όλες τις πόρτες προς τη μονιμοποίηση. Μην ξεχνάς ότι και όσοι είναι εντός κλειδωμένων πινάκων έχουν πάνω κάτω +18 μόρια από αυτά που φαίνονται σήμερα. Άρα όλοι αυτοί θα πρέπει να απορροφηθούν λογικά πριν από σένα. Το πρόβλημα είναι ότι δεν απορροφούνται γιατί δεν κάνει διορισμούς. Και πάνω σ'αυτό θα έπρεπε να εστιάσουμε τις διεκδικήσεις μας. Προσωπικά θεωρώ ότι ο πίνακας του 24μηνου έδινε μία διέξοδο... αλλά όλα αυτά προ Διαμαντοπούλου. Μακάρι να τον διατηρούσε, χωρίς όμως τη ρήτρα "εφόσον υπάρχουν ανάγκες"... γιατί ζήσαμε και το τραγελαφικό, να υπάρχουν τεράστιες ανάγκες και να μην διορίζει κόσμο!
Συμφωνώ μαζί σου αλλά ξέρεις τι δεν μπορώ να καταλάβω; Γιατί το 60% να είναι από τους επιλαχόντες του '09. Αυτό δεν είναι άδικο για τους άλλους των προηγούμενων διαγωνισμών ή εγώ το βλέπω λάθος; Φυσικά και να μετρήσει όλων μας η προϋπηρεσία. Εννοείται πως πρέπει να διεκδικήσουμε πραγματικούς διορισμούς και όχι κοροϊδία.
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος dolphinn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #892 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 06:20:49 μμ »
Το σύστημα πρέπει να γίνει όπως ήτανε πρώτα , να καταργηθεί ο άκυρος νέος νόμος !!!!

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #893 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 06:22:08 μμ »
ο thanoss εκανε την καλυτερη προταση. το 60-40 χωρις παραθυρα ηταν μεγαλη κατακτηση. ευχομαστε να επανερθει.

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #894 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 06:24:22 μμ »
Fotini 18 έχεις όλα τα δίκια το κόσμου, όπως όμως και κάποιες χιλιάδες ακόμη που είδαμε στο παρα πέντε να μας κλείνουν όλες τις πόρτες προς τη μονιμοποίηση. Μην ξεχνάς ότι και όσοι είναι εντός κλειδωμένων πινάκων έχουν πάνω κάτω +18 μόρια από αυτά που φαίνονται σήμερα. Άρα όλοι αυτοί θα πρέπει να απορροφηθούν λογικά πριν από σένα. Το πρόβλημα είναι ότι δεν απορροφούνται γιατί δεν κάνει διορισμούς. Και πάνω σ'αυτό θα έπρεπε να εστιάσουμε τις διεκδικήσεις μας. Προσωπικά θεωρώ ότι ο πίνακας του 24μηνου έδινε μία διέξοδο... αλλά όλα αυτά προ Διαμαντοπούλου. Μακάρι να τον διατηρούσε, χωρίς όμως τη ρήτρα "εφόσον υπάρχουν ανάγκες"... γιατί ζήσαμε και το τραγελαφικό, να υπάρχουν τεράστιες ανάγκες και να μην διορίζει κόσμο!
Συμφωνώ μαζί σου αλλά ξέρεις τι δεν μπορώ να καταλάβω; Γιατί το 60% να είναι από τους επιλαχόντες του '09. Αυτό δεν είναι άδικο για τους άλλους των προηγούμενων διαγωνισμών ή εγώ το βλέπω λάθος; Φυσικά και να μετρήσει όλων μας η προϋπηρεσία. Εννοείται πως πρέπει να διεκδικήσουμε πραγματικούς διορισμούς και όχι κοροϊδία.

σιγα μη διορισει η κουρουνα επιλαχοντες ρε φωτεινη... το θεμα ειναι τι θα γινει μετα το νεο ασεπ. εκει επικεντρωνομαστε, να δωσει ενα ποσοστο απο τον παλιο ενιαιο.και ακομα καλυτερα, να μετρησουν ολες οι προϋπηρεσιες.

Αποσυνδεδεμένος dolphinn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #895 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 06:24:31 μμ »
Ε ναι παιδια , ο προηγούμενος νόμος χωρίς τα βύσματα πδς , σιβιτανίδειος κλπ είναι ο καλύτερος !!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 525
Σύνολο: 534

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.