*

Αποστολέας Θέμα: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής  (Αναγνώστηκε 212192 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #924 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:34:09 μμ »
Βέβαια όσοι θεωρούν ότι καλό θα είναι να πάμε σε Ασεπ,θα ήθελα να τους δω στον επόμενο Ασεπ να γράφουν 90-100 να βρίσκονται στους πρώτους 20,αλλα τελικά να μην διορίζονται, γιατί θα αποφασίζει το υπουργ.ότι δεν θα κάνει τόσους διορισμούς.Πράγματι αυτό είναι πολύ καλύτερο και συμφέρει όλους...............

Αυτό είναι δική σου εκτίμηση.
Λυπάμαι αλλά δεν είναι καμία δική μου εκτίμηση, αυτό ακριβώς λέει ο 3848(δεν θα υπάρχει αριθμός θέσεων),μπορείς να τον διαβάσεις.

Ναι, αλλά δεν ήξερα ότι έχει ήδη ορίσει κάτω από είκοσι θέσεις ...
Πιστεύεις δηλ. ότι θα είναι τόσες οι θέσεις ωστε να περιλαμβάνουν εσένα.Αν κρίνω από τον αριθμό των θέσεων από όλους τους προηγούμενους Ασεπ, από τους φετινούς διορισμούς και την οικονομική κατασταση της χώρας, σίγουρα θα είναι πάρα πολλοί.

Μπορεί να φανεί απίθανο, αλλά δεν ξεκινάνε οι σκέψεις όλων από τον εαυτούλη τους. Αφού το έθιξες όμως θα ήθελα να σου πω ότι σαφώς και δεν πιστεύω ότι θα διοριστώ με τον επόμενο ΑΣΕΠ. Υπάρχουν άτομα με το ίδιο καλούς βαθμούς με μένα και καλύτερους και πολύ μεγαλύτερες προϋπηρεσίες. Και τώρα η σειρά σου να ανατρέξεις στο νόμο και να δεις τη μοριοδότηση της προϋπηρεσίας, για να καταλάβεις τη διαφορά που θα έχει κάποιος που έχει ακόμα και 8 μήνες παραπάνω προϋπηρεσία.

Για να σου πω την αλήθεια, θεωρώ ότι είτε ξεκινήσει το νέο σύστημα είτε παραταθεί το προηγούμενο θεωρώ ότι πάνω κάτω στο ίδιο διάστημα θα διοριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #925 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:36:06 μμ »
Σας διαβάζω τόση ώρα και δεν μπορώ να βγάλω άκρη.Αφού όπως λέει το κείμενό σας οι περισσότεροι έχετε ασεπ γιατί δεν το βάζετε ως όρο στο 40%; Έτσι θα συμφωνήσετε και με τη διαμάντω που διατείνεται : κανένας διορισμός χωρίς ασεπ.Εμείς οι ασεπίτες γιατί να το δεχτούμε;για να διοριστούν οι πδσάκηδες (σημειωτέον η προυπηρεσία τους δεν ήταν 2 μήνες αλλά 6 όταν ήταν σε δυσπρόσιτο) οι τρίτεκνοι και οι οαεδίτες; Ε, όχι βρε παιδιά.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #926 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:36:33 μμ »
δεν παιζεις κανα τζοκερ αντι για ασεπ?τελικα ειχε δικιο ο Αινσταιν για το απειρο και το αλλο ;D ;D

Κάτι παραπάνω θα ξέρεις. Θα σε συμβούλευα πάντως (αν μου επιτρέπεις) όταν συζητάς με συναδέφους σου να χρησιμοποιείς επιχειρήματα, όχι ευτέλειες. Δείχνεις ότι σου τελειώνουν τα επιχειρήματα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #927 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:37:27 μμ »
AndreaEirini συγνώμη αλλά μου δίνεις την εντύπωση ότι φλυαρείς ασκόπως χωρίς να έχεις διαβάσει το κείμενο , χωρίς να έχεις καταλάβει το πεύμα του και το κυριότερο δεν έχεις καταλάβει το νόημα .Το ότι μιλάς εκ του ασφαλούς δεν σε σου δίνει κανένα δικαίωμα να μέμφεσαι ,με τέτοιο πάθος   :-[ συναδέλφους που παλεύουν πραγματικά για το μέλλον τους και την οικογενειά τους .

dina μου, για το μελλον παλευει και αυτος που σημερα πηρε πτυχιο. Δεν καταλαβαινω το νοημα της παρατασης για να βολευτουν οι 100 !! Ας κανει 85-15 %

οσο για το μένος της συναδελφου που λες, συγγνωμη αλλα εχω διαβασει απο αλλους χειροτερα...και μαλιστα στην ιδια σελιδα.
Να πεσουν ομως οι τονοι!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος margar78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #928 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:38:02 μμ »
Ρε παιδια διαβαζω τοση ωρα ολα τα μηνυματα και δεν μπορω να καταλαβω ποιον ακριβως συμφερει η προταση που κανετε,τους πιο αδικημενους παντως που ειναι και επιτυχοντες και με προυπηρεσια δεν βλεπω να τους ευνοει.Θα εξηγησω τη δικη μου περιπτωση -φανταζομαι ειναι ομοια με πολλων αλλων-και αν καπου δεν εχω καταλαβει καλα διορθωστε με.πετυχα στον ΑΣΕΠ 07 με βαθμο 70.3 -ΠΕ02-και πηγα 1,5 χρονο ωρομισθια.Ξαναπετυχαιινω στον ΑΣΕΠ του 09 με βαθμο 70,8 και πηγαινω 2 χρονιες αναπληρωτρια.Φετος εκλεισα 24μηνο αρα απο κει δε διοριζομαι,στον πινακα ΑΣΕΠ ΕΧΩ σειρα γυρω στο 900 αρα παλι δε διοριζομαι οσους και να παρει σε ενδεχομενη παραταση του 60%.στον ενιαιο εχω σειρα γυρω στο 400 αρα παλι δε διοριζομαι σε ενδεχομενη παραταση του 40%.ΑΡΑ γιατι να θελω παραταση μεταβατικης περαν του οτι θα παω μια ακομη χρονια αναπληρωτρια;Δεν εχω καταλαβει κατι καλα;παιζει κι αυτο....

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #929 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:41:03 μμ »
ΑΣΕΠ 100%  και τελος! Δε θα κατσει τωρα η υποργος να ασχοληθει με την καθε περιπτωση ξεχωριστα. Αλλη δουλεια δεν ειχε παρα να δει πως θα ικανοποιησει τη βουληση και την επιθυμια του καθενος απο μας ! ;D
Εννοείς να πάμε για ασεπ όλοι απ' την αρχή;φαντάζομαι πως όχι, ή ασεπ σε ποιαδήποτε περίπτωση διορισμού;
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #930 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:42:23 μμ »
Βέβαια όσοι θεωρούν ότι καλό θα είναι να πάμε σε Ασεπ,θα ήθελα να τους δω στον επόμενο Ασεπ να γράφουν 90-100 να βρίσκονται στους πρώτους 20,αλλα τελικά να μην διορίζονται, γιατί θα αποφασίζει το υπουργ.ότι δεν θα κάνει τόσους διορισμούς.Πράγματι αυτό είναι πολύ καλύτερο και συμφέρει όλους...............

Αυτό είναι δική σου εκτίμηση.
Λυπάμαι αλλά δεν είναι καμία δική μου εκτίμηση, αυτό ακριβώς λέει ο 3848(δεν θα υπάρχει αριθμός θέσεων),μπορείς να τον διαβάσεις.

Ναι, αλλά δεν ήξερα ότι έχει ήδη ορίσει κάτω από είκοσι θέσεις ...
Πιστεύεις δηλ. ότι θα είναι τόσες οι θέσεις ωστε να περιλαμβάνουν εσένα.Αν κρίνω από τον αριθμό των θέσεων από όλους τους προηγούμενους Ασεπ, από τους φετινούς διορισμούς και την οικονομική κατασταση της χώρας, σίγουρα θα είναι πάρα πολλοί.

Μπορεί να φανεί απίθανο, αλλά δεν ξεκινάνε οι σκέψεις όλων από τον εαυτούλη τους. Αφού το έθιξες όμως θα ήθελα να σου πω ότι σαφώς και δεν πιστεύω ότι θα διοριστώ με τον επόμενο ΑΣΕΠ. Υπάρχουν άτομα με το ίδιο καλούς βαθμούς με μένα και καλύτερους και πολύ μεγαλύτερες προϋπηρεσίες. Και τώρα η σειρά σου να ανατρέξεις στο νόμο και να δεις τη μοριοδότηση της προϋπηρεσίας, για να καταλάβεις τη διαφορά που θα έχει κάποιος που έχει ακόμα και 8 μήνες παραπάνω προϋπηρεσία.

Για να σου πω την αλήθεια, θεωρώ ότι είτε ξεκινήσει το νέο σύστημα είτε παραταθεί το προηγούμενο θεωρώ ότι πάνω κάτω στο ίδιο διάστημα θα διοριστώ.
Αφού είσαι τόσο σίγουρη ότι θα διοριστείς,εγώ εύχομαι καλό διορισμό με οποιοδήποτε σύστημα.

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #931 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:42:44 μμ »
AndreaEirini συγνώμη αλλά μου δίνεις την εντύπωση ότι φλυαρείς ασκόπως χωρίς να έχεις διαβάσει το κείμενο , χωρίς να έχεις καταλάβει το πεύμα του και το κυριότερο δεν έχεις καταλάβει το νόημα .Το ότι μιλάς εκ του ασφαλούς δεν σε σου δίνει κανένα δικαίωμα να μέμφεσαι ,με τέτοιο πάθος   :-[ συναδέλφους που παλεύουν πραγματικά για το μέλλον τους και την οικογενειά τους .

Μου λες ότι φλυαρώ, μου λες ότι δεν διαβάζω και δεν κατανοώ, όταν έχω πει ότι διάβασα και απλά διαφωνώ. Και νομίζω ότι είπα και γιατί. Και μέμφομαι εγώ; Άλλο μέμφομαι και άλλο προασπίζω.
Το ότι μιλάω εκ του ασφαλούς είναι δική σου γνώμη, δε νιώθω απολύτως καμία ασφάλεια αναφορικά με διορισμό. Το μόνο για το οποίο νιώθω ασφάλεια έιναι ότι θα ξαναπροσπαθήσω να διασφαλίσω και το δικό μου μέλλον και τη δική μου οικογένεια, όπως έκανα και στο παρελθόν.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #932 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:44:40 μμ »
Σας διαβάζω τόση ώρα και δεν μπορώ να βγάλω άκρη.Αφού όπως λέει το κείμενό σας οι περισσότεροι έχετε ασεπ γιατί δεν το βάζετε ως όρο στο 40%; Έτσι θα συμφωνήσετε και με τη διαμάντω που διατείνεται : κανένας διορισμός χωρίς ασεπ.Εμείς οι ασεπίτες γιατί να το δεχτούμε;για να διοριστούν οι πδσάκηδες (σημειωτέον η προυπηρεσία τους δεν ήταν 2 μήνες αλλά 6 όταν ήταν σε δυσπρόσιτο) οι τρίτεκνοι και οι οαεδίτες; Ε, όχι βρε παιδιά.
Οσο για την πδς συνεχίζεις να διαστρεβλώνεις τα πράγματα,στον πίνακα διοριστέων μπαίνουν όλοι με την πραγματική προϋπηρεσία και όχι τη μοριοδότηση απο τα δυσπρόσιτα.

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #933 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:45:50 μμ »
Βέβαια όσοι θεωρούν ότι καλό θα είναι να πάμε σε Ασεπ,θα ήθελα να τους δω στον επόμενο Ασεπ να γράφουν 90-100 να βρίσκονται στους πρώτους 20,αλλα τελικά να μην διορίζονται, γιατί θα αποφασίζει το υπουργ.ότι δεν θα κάνει τόσους διορισμούς.Πράγματι αυτό είναι πολύ καλύτερο και συμφέρει όλους...............

Αυτό είναι δική σου εκτίμηση.
Λυπάμαι αλλά δεν είναι καμία δική μου εκτίμηση, αυτό ακριβώς λέει ο 3848(δεν θα υπάρχει αριθμός θέσεων),μπορείς να τον διαβάσεις.

Ναι, αλλά δεν ήξερα ότι έχει ήδη ορίσει κάτω από είκοσι θέσεις ...
Πιστεύεις δηλ. ότι θα είναι τόσες οι θέσεις ωστε να περιλαμβάνουν εσένα.Αν κρίνω από τον αριθμό των θέσεων από όλους τους προηγούμενους Ασεπ, από τους φετινούς διορισμούς και την οικονομική κατασταση της χώρας, σίγουρα θα είναι πάρα πολλοί.

Μπορεί να φανεί απίθανο, αλλά δεν ξεκινάνε οι σκέψεις όλων από τον εαυτούλη τους. Αφού το έθιξες όμως θα ήθελα να σου πω ότι σαφώς και δεν πιστεύω ότι θα διοριστώ με τον επόμενο ΑΣΕΠ. Υπάρχουν άτομα με το ίδιο καλούς βαθμούς με μένα και καλύτερους και πολύ μεγαλύτερες προϋπηρεσίες. Και τώρα η σειρά σου να ανατρέξεις στο νόμο και να δεις τη μοριοδότηση της προϋπηρεσίας, για να καταλάβεις τη διαφορά που θα έχει κάποιος που έχει ακόμα και 8 μήνες παραπάνω προϋπηρεσία.

Για να σου πω την αλήθεια, θεωρώ ότι είτε ξεκινήσει το νέο σύστημα είτε παραταθεί το προηγούμενο θεωρώ ότι πάνω κάτω στο ίδιο διάστημα θα διοριστώ.
Αφού είσαι τόσο σίγουρη ότι θα διοριστείς,εγώ εύχομαι καλό διορισμό με οποιοδήποτε σύστημα.

Μην κάνεις επιλεκτική ανάγνωση, και κατανόηση. Διάβασε και τα υπόλοιπα. Εννούσα ότι δεν υπάρχει πιθανότητα να διοριστώ σύντομα, είτε με το ένα σύστημα είτε με το άλλο. Και δεν είμαι νέα χωρίς προϋπηρεσία. Έχω ήδη πάει 1 χρονιά ωρομίσθια και 2 αναπληρώτρια.

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #934 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:46:27 μμ »
Και εγω διαφωνω με την εξηγηση που παρεθεσες. Κατ αρχας συγχαρητηρια για τις επιτυχιες σου, αλλα λυπαμαι που το διαβασμα σου δεν σε τοποθετησε στους διοριστεους ..
Να σου θυμισω ομως οτι διαβαζες για να διοριστεις με βαση το 60-40.
Η ακομη και να συμπληρωσεις 24 μηνο κλπ κλπ. Γιατι αυτο ισχυε.
Οι προφητες διαφερουν απο τα κορακια γιατι οι μεν γνωριζουν το μελλον και πρατουν εγκαιρα αναλογως, τα δε κορακια χαιρονται οταν συναντησουν ευκαιριακα  θυματα. Θελω κ ελπιζω να ανηκεις στους προφητες .

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #935 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:49:50 μμ »
Δε διαστεβλώνω τίποτα και ξέρω πολύ καλά τι λέω γιατί έχω πλείστα παραδείγματα.Λοιπόν: Ένα βύσμα πάει 2-3 χρόνια πδσ και γράφει 6-7 μήνες τη χρονιά.Μετά καλείται αναπληρωτής και γράφει 9-10 μήνες. Την προυπηρεσία για τον πίνακα διορισμών πώς την απέκτησε ;βυσματικά.Βλέπεις λοιπόν ότι έχω δίκαιο.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #936 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:51:23 μμ »
Και εγω διαφωνω με την εξηγηση που παρεθεσες. Κατ αρχας συγχαρητηρια για τις επιτυχιες σου, αλλα λυπαμαι που το διαβασμα σου δεν σε τοποθετησε στους διοριστεους ..
Να σου θυμισω ομως οτι διαβαζες για να διοριστεις με βαση το 60-40.
Η ακομη και να συμπληρωσεις 24 μηνο κλπ κλπ. Γιατι αυτο ισχυε.
Οι προφητες διαφερουν απο τα κορακια γιατι οι μεν γνωριζουν το μελλον και πρατουν εγκαιρα αναλογως, τα δε κορακια χαιρονται οταν συναντησουν ευκαιριακα  θυματα. Θελω κ ελπιζω να ανηκεις στους προφητες .

Κι εγώ το ίδιο ελπίζω. Πάντως το μόνο που μπορώ να σου εγγυηθώ είναι ότι δεν έχω πρόθεση να ανήκω στα κοράκια. Τώρα αν κάποιος θεωρεί ότι ανήκω εκεί επειδή διαφωνώ μ' αυτήν την κίνηση δε μπορώ να κάνω κάτι.

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #937 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 07:52:11 μμ »
συναδελφοι περιοριστειτε στο θεμα διαβαστε το κειμενο και αν συμφωνειτε υπογραψτε 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 414
Σύνολο: 422

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.