*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1249344 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Και κάπως έτσι, σήμερα, αυτοί που μας πήρανε παράνομα τις θέσεις μας θα πάρουν την μεταθεσούλα στο σπίτι τους και εμείς θα πάμε στο κενό που θα έχουνε αφήσει στην άγονη γραμμή.
Ωραίο κράτος δικαίου!
Καταρχάς, αν ανήκεις κι εσύ στους δικαιωθέντες και είσαι σίγουρη για όσα κατά καιρούς γράφεις εδώ και δε σε συμφέρει να πας ως διορισμένη εκεί που λες, μπορείς να μην αποδεχτείς την πρόσκληση για διορισμό! Τόσο απλά είναι τα πράγματα!
Αν όμως, δεν ανήκεις στους μέχρι τώρα δικαιωθέντες, άσε τους υπόλοιπους συναδέλφους να κάνουν αυτό που θέλουν και μη βλέπεις το δέντρο, όμως ταυτόχρονα χάνεις το δάσος!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και κάπως έτσι, σήμερα, αυτοί που μας πήρανε παράνομα τις θέσεις μας θα πάρουν την μεταθεσούλα στο σπίτι τους και εμείς θα πάμε στο κενό που θα έχουνε αφήσει στην άγονη γραμμή.
Ωραίο κράτος δικαίου!
Γιατι τι συνέβη σημερα και λες οως σου πήραν τη θέση??? Η πρόσκληση βρε παιδια που ειναι επιτελους???

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Και κάπως έτσι, σήμερα, αυτοί που μας πήρανε παράνομα τις θέσεις μας θα πάρουν την μεταθεσούλα στο σπίτι τους και εμείς θα πάμε στο κενό που θα έχουνε αφήσει στην άγονη γραμμή.
Ωραίο κράτος δικαίου!
Αυτοι που θεωρεις οτι σου πηραν παρανομα τη θεση σου πριν καποια χρονια εχουν ηδη παρει μεταθεση (η συντριπτικη πλειοψηφια). Αν καποιοι δεν εχουν ακομη παρει μεταθεση (και μακαρι μεθαυριο να παρουν) ειναι η πλειοψηφια των διοριστεων του τελευταιου ασεπ.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Γιατι τι συνέβη σημερα και λες πως σου πήραν τη θέση??? Η πρόσκληση βρε παιδια που ειναι επιτελους???
Δεν λέει ότι της πήραν σήμερα τη θέση. Λέει ότι εκείνοι που κάποτε διορίστηκαν σε θέσεις άλλων, τώρα θα πάρουν τη μετάθεσή τους. Μέχρι την Παρασκευή περιμένουμε να ανακοινωθούν οι μεταθέσεις των μονίμων εκπαιδευτικών.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος paparouna92

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Δεν λέει ότι της πήραν σήμερα τη θέση. Λέει ότι εκείνοι που κάποτε διορίστηκαν σε θέσεις άλλων, τώρα θα πάρουν τη μετάθεσή τους. Μέχρι την Παρασκευή περιμένουμε να ανακοινωθούν οι μεταθέσεις των μονίμων εκπαιδευτικών.

μην υποστηρίζεις το άδικο..δεν ξέρεις λεπτομέρειες...οι δικαιωθέντες που υποστηρίζεις έγραψαν 55 και διορίζονται λόγω βερναρδάκη....καμία σχέση με εσάς τους φεκίτες...κοιμάσαι συνάδελφε......βαθιά ακόμη

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
μην υποστηρίζεις το άδικο..δεν ξέρεις λεπτομέρειες...οι δικαιωθέντες που υποστηρίζεις έγραψαν 55 και διορίζονται λόγω βερναρδάκη....καμία σχέση με εσάς τους φεκίτες...κοιμάσαι συνάδελφε......βαθιά ακόμη
Είσαι μηδενίστρια!
Όλοι οι δικαιωθέντες διορίζονται, γιατί έχουν αμετάκλητες δικαστικές αποφάσεις. Και το Υπουργείο Παιδείας είχε τη βούληση να προχωρήσει σε διορισμούς!
Κοίταξε πρώτα ποιοι έχουν μπει τόσα χρόνια στα σχολεία και κάνουν μάθημα στα παιδιά σου και μετά να "λασπώνεις" συναδέλφους που πέρασαν με επιτυχία από τον γραπτό ΑΣΕΠ του 2008!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Παραθέτω ένα μήνυμα απ' την paparouna88 δημοσιευμένο στις 25 Φλεβάρη του '15. Εν τω μεταξύ περάσαν τέσσερα χρόνια, το παπαρουνάκι μεγάλωσε κι έγινε paparouna92. Στο μήνυμα, λοιπόν, αναφέρει ότι προσφεύγει αν κι οριακά χαμηλόβαθμη. Οπότε τώρα πρέπει να 'ναι στους δικαιωθέντες. Εκτός κι αν τελικά δεν προσέφυγε κι έχει λυσσάξει. Ή αν τρόλλαρε και το '15 και τώρα.

"Συνάδερφοι θέλω να ξέρετε πως πρέπει όλοι να αναλάβουν την ευθύνη τους για το πως θα αντιμετωπίσουν το θέμα. Εμένα μου μετέφεραν πως ομαδικά είναι δύσκολο να κινηθεί το θέμα, αν και για μένα αυτό θα ήταν το ευκταίο.
Επειδή έχω λάβει κάποια μηνύματα, έχω να πω τα εξής:
Κανείς δεν είναι δικηγόρος εδώ μέσα, έτσι ώστε να δώσει κατευθυντήριες γραμμές. Αναφέρθηκαν κάποια ονόματα δικηγόρων εδώ για όποιον έχει χαθεί. Επίσης είμαστε διαφορετικές περιπτώσεις. Εγώ προσωπικά είμαι δυστυχώς οριακά έξω από το νούμερο που βρήκα για το 2008, και ίσως να μη μπορώ να συμπεριληφθώ στους αναδρομικούς διορισμούς.  :(
Κάποιος που είναι πιο κοντά φαντάζομαι θα το κυνηγήσει περισσότερο.
Απλά να μεταφέρω τη σκέψη μου ότι πέρα από τους αναδρομικούς διορισμούς , υπάρχει και το θέμα των άμεσων διορισμών που έχουν εξαγγελθεί. Ελπίζω να συμπεριλάβουν αρκετούς επιτυχόντες πε02 του 2008  και μεσόπρόθεσμα να διοριστούν και αρκετοί παλιοί επιτυχόντες."

Αποσυνδεδεμένος lost snow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Πάντως πέρα από το θετικό του διορισμού όλες οι υπόλοιπες παράμετροι φαίνεται να έχουν αρνητική χροιά... δυστυχώς το υπουργείο, προς το παρόν, φαίνεται να  υποκύπτει στις πιέσεις των μονιμων που μας βλέπουν σαν απειλή στις αποσπάσεις τους...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
μην υποστηρίζεις το άδικο..δεν ξέρεις λεπτομέρειες...οι δικαιωθέντες που υποστηρίζεις έγραψαν 55 και διορίζονται λόγω βερναρδάκη....καμία σχέση με εσάς τους φεκίτες...κοιμάσαι συνάδελφε......βαθιά ακόμη
Δεν υποστηρίζω ποτέ κάτι άδικο. Εδώ δεν τίθεται θέμα για το πόσο έγραψε ο καθένας. Κάποιοι που διορίστηκαν πριν από αρκετά χρόνια δεν έγραψαν ποτέ σε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ. Σε αυτούς αναφέρεται η συνάδελφος.

Για το θέμα που αναφέρεις ξέρω τι έχει γίνει. Όσοι επιτυχόντες προσέφυγαν, δικαιώθηκαν και περιμένουν διορισμό διεκδίκησαν τη θέση που το Υπουργείο παιδείας δεν είχε πρόθεση να δώσει σε κανέναν. Εκ των υστέρων δεν καταλαβαίνω γιατί διαμαρτύρονται αυτοί που είχαν γράψει περισσότερο. Αν δεν προσφύγεις δεν γίνεται να διοριστείς, επειδή αυτοί δεν είναι κανονικοί διορισμοί. Είναι διορισμοί με αμετάκλητη δικαστική απόφαση. Εννοείται ότι όταν κριθεί το εμπρόθεσμο των αιτήσεών τους θα ακολουθήσουν οι διορισμοί και άλλων επιτυχόντων.

Ξέρω ότι οι συνάδελφοι δεν είχαν αρχικά ΦΕΚ όπως εμείς οι διοριστέοι. Είμαι ενημερωμένος για τις δικαστικές υποθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Είσαι μηδενίστρια!
Όλοι οι δικαιωθέντες διορίζονται, γιατί έχουν
αμετάκλητες δικαστικές αποφάσεις. Και το Υπουργείο Παιδείας είχε τη βούληση να προχωρήσει σε διορισμούς!
Κοίταξε πρώτα ποιοι έχουν μπει τόσα χρόνια στα σχολεία και κάνουν μάθημα στα παιδιά σου και μετά να "λασπώνεις" συναδέλφους που πέρασαν με επιτυχία από τον γραπτό ΑΣΕΠ του 2008!

Και εσύ δεν κάνεις κάτι διαφορετικό.. Λασπολογεις κατά συρροή μάλιστα
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 27, 2019, 07:50:01 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Και εσύ δεν κάνεις κάτι διαφορετικό.. Λασπολογεις κατά συρροή μάλιστα
Δεν θα βγάλεις άκρη φίλε μου! Το μικρόβιο της εγωπάθειας...ΕΓΩ και ο κόσμος γύρω μου.

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Οι δικαιωθεντες Ασεπιτες θα κληθουν σε διορισμο μετα τις μεταθεσεις των μονιμων. Δυστυχως οι περισσοτερoι Ασεπιτες θα πανε ας το πουμε σε "χαλια" κενα..Ετσι αυτοι που διοριστηκαν παρανομα (ειτε στεναχωρει ειτε οχι ειναι η αποφαση του δικαστηριου) θα πανε σπιτι τους... και οι μακακες Ασεπιτες στην θεση τους... και ειναι αγνωστο αν θα πανε ποτε σπιτι τους...Εικαζω με τα τωρινα δεδομενα τουλαχιστον μετα απο μια 10ετια... >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2019, 02:07:23 μμ από kpet »

Αποσυνδεδεμένος lost snow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Εξαιρετικά σημαντική ήταν η μη αναγνώριση  αναδρομικότητας..πλέον κρίνεται επιτακτικό να κερδίθει δικαστικά....για κάποιους η αναδρομικοτητα είναι σχεδόν το ίδιο σημαντική με τον διορισμό...

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Δεν νομιζω οτι θα υπαρχει δικαιωθεντας που δεν θα την διεκδικησει ...απο την αλλη τα ορια συνταξιοδοτησης πανε στο 67 απο το 2022...θα εχουν νοημα τα μορια μεταθεσης οταν θα εχει μπουκωσει παντου το συστημα ?

Εξαιρετικά σημαντική ήταν η μη αναγνώριση  αναδρομικότητας..πλέον κρίνεται επιτακτικό να κερδίθει δικαστικά....για κάποιους η αναδρομικοτητα είναι σχεδόν το ίδιο σημαντική με τον διορισμό...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160668
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 364
Σύνολο: 378

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.