*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1786959 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #630 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:08:59 μμ »
Ποιος / ποια είμαι εγώ για να "δώσω χώρο σε ανθρώπους που έχουν ανάγκη πραγματικά;

Για να ολοκληρώνουμε: Τη σήμερον ημέρα δεν υπάρχει ένας που να μην έχει οικονομικό πρόβλημα.

Από εκεί και πέρα, διαφωνώ με την άποψή σας:

Παράθεση
να εστιάζουμε στην προνόηση της οργάνωσης των μεταθέσεων κ αποσπάσεων από νωρίς, αντί να εμμένουμε σε νόμους που μπορεί συχνά λύνοντας ένα πρόβλημα να προκαλούν ένα άλλο.

Ως προς το πρώτο σκέλος της.. δεν κατέχουμε θώκους, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Ίσως να διαβάζουμε επαρκώς τις εγκυκλίους και να μην τρέχουμε να καταθέτουμε αιτήσεις με ελλιπή δικαιολογητικά και να έχουμε ενώπιον μας τον / την υπάλληλο να μας εξηγεί τα αυτονόητα.

Ως προς το δεύτερο σκέλος:
Παράθεση
αντί να εμμένουμε σε νόμους που μπορεί συχνά λύνοντας ένα πρόβλημα να προκαλούν ένα άλλο

Εάν εμμέναμε τόσα χρόνια στους Νόμους δεν θα είχαμε όλο αυτό το χάλι που επικρατεί στην εκπαίδευση.

Στην καθημερινότητά μας οφείλουμε να δίνουμε αγώνα για την υπεράσπισή τους και όχι για την καταστρατήγησή τους..

Και αν καταστρατηγούνται τώρα από τις ίδιες τις κυβερνήσεις είναι επειδή η μη εφαρμογή ή παραβίασή τους οδήγησε σε χάος που μόνο με Οριζόντια απαράδεκτα μέτρα - υπαγορευμένα από την Τρόικα νομίζουν κάποιοι ότι θα μπει τάξη στο χάος..

Αλλά τάξη στο χάος θα μπει μόνο εάν ο καθένας από εμάς κάνει εκείνο που πρέπει να κάνει στην δική του σχολική γειτονιά. 

Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:12:22 »

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #631 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:17:31 μμ »
Μάλλον δεν επικοινωνούμε..
Προφανώς δεν αφήνεις το μυαλό σου λίγο πιο ανοικτό και δεκτικό σε μία κοινωνία πολυπαραγοντική.
Δεν εννοώ εμείς (εγω και εσυ) να οργανώσουμε τις αποσπάσεις αλλά οι αρμόδιοι για αυτή της εργασία, προφανέστατα. Το δώσε χώρο πήγαινε στην σκέψη σου που νιώθω πως είναι άκαμπτη, και όσον αφορά στο κομμάτι της νομοθεσίας, πέσμου σε παρακαλώ, θεωρείς πώς όλοι οι νόμοι είναι εύστοχοι, δίκαιοι και ηθικοί?

Τέλος πάντων, εγώ πήρα την αφορμή από τα λεγόμενά σου, όχι για να αντιπαρατεθώ μαζί σου, φυσικά, και σέβομαι τη γνώμη σου. Ωστόσο, καλό είναι να μιλάμε όταν έχουμε διαφορετική άποψη, μπας και ποτέ καταφέρουμε να πετύχουμε τα αυτονόητα, δηλαδή δικαιοσύνη για όλους.

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #632 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:22:33 μμ »
Αλλωστε μην ξεχναμε τις ομάδες που προηγούνται: σύζυγοι μελών ΔΕΠ, στρατιωτικών και δικαστικών. Αυτοι σίγουρα αντιμετωπίζουν οικονομικές δυσκολίες :-) . Στην εποχή της κρισης ειναι πρόκληση αυτος ο διαχωρισμός. Κατηγορίες που χρήζουν οντως ειδικής μεταχείρισης ειναι οι έχοντες ανάγκη λόγω σοβαρού προβλήματος υγειας και οσοι αντικειμενικά αδυνατούν να ανταπεξέλθουν οικονομικά και τίθεται θεμα οικονομικής κάλυψης βασικών αναγκών (εδω χρειάζονται εισοδηματικά κριτηρια)
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #633 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:24:39 μμ »
@ συνάδελφο kofia

Γι' αυτό υπάρχουν οι νόμοι και οι κανονιστικές διατάξεις για την διασφάλιση της δικαιοσύνης και της ισοτιμίας.
Εν προκειμένω όταν κάποιοι Δ/ντες Εκπ/σης περιμένουν τον αντικαταστάτη του προς μετακίνηση εκπ/κου
και άλλοι απλά του το επιτρέπουν για χ - y λόγους.. για ποια δικαιοσύνη για όλους μου μιλάτε;

Είναι προφανές ότι δεν επικοινωνούμε, τουλάχιστον ως προς αυτό συμφωνούμε  ::) Eίναι μια αρχή..

Αλλά όταν ο / οι μαθητές λόγω απουσίας εκπ/κου... παρανόμως μετακινούμενου.. πάθουν κάτι..σε ένα κενό που δεν πληρώθηκε με σύμπτυξη ωραρίου..
Και διενεργηθεί μία ΕΔΕ... θα κληθεί και ο Δ/ντης της σχολικής μονάδας που δεν προέβαλε αντίσταση να μετακινηθεί ο υπάλληλός του..
και ο Δ/ντης Εκπ/σης που το επέτρεψε (προφορικά το συνηθέστερο)
και φυσικά εσείς / εμείς και όσοι τέλος πάντων προσφύγαμε στην "δίκαιη μεταχείριση"...

τότε ας τρέχουμε να αποδεικνύουμε ότι πόναγε η μεσούλα μας.. και είχε εγκριθεί η απόσπασή μας..
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:12:22 »

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #634 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:26:20 μμ »
Προς troll...

Τίποτα στην ζωή δεν είναι μαύρο ή άσπρο.. Μακάρι όλοι οι συνάδελφοι να βόλευαν και την υπηρεσία και τους εαυτούς τους ταυτόχρονα. Επειδή αρκετοί καπηλεύονται την ευελιξία όσον αφορά στις μετακινήσεις μας δεν σημαίνει πως όλοι αυτό αποζητούν.. Δώσε λίγο χώρο και για ανθρώπους που έχουν ανάγκες, πραγματικές.

Εξάλλου, το να αποσπασθεί κάποιος από ένα σχολείο σε ένα άλλο, όπου θα παράγει ακριβώς το ίδιο έργο και θα είναι το ίδιο χρήσιμος και αναγκαίος, προκαλεί λύπη και προβλήματα στο σχολειο που αφήνει αλλά δίνει χαρά και συνεισφέρει στο σχολείο που πάει. Εφόσον και τα δύο σχολεία ειναι κενά, όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να κλωνοποιηθεί ο άνθρωπος, τι να κανουμε δηλαδη.

Θα πρέπει επομένως να εστιάζουμε στην προνόηση της οργάνωσης των μεταθέσεων κ αποσπάσεων από νωρίς, αντί να εμμένουμε σε νόμους που μπορεί συχνά λύνοντας ένα πρόβλημα να προκαλούν ένα άλλο.
Συμφωνω μαζι σου οτι και στα σχολεια αποσπασης παραγουμε εργο.Να προσθεσω ακομη οτι στο σχολειο του ΠΥΣΔΕ που ανηκω δεν θα ειχα καθολου ή ελαχιστες ωρες στο αντικειμενο μου,ενω στο ΠΥΣΠΕ που ημουν αποσπασμενη και δεν ηταν στον τοπο κατοικιας μου αλλά σε ομορο νομό οπου ταξιδευα 2 ωρες πανε ελα με ολα οσα συνεπαγεται αυτο και προσφερα υπηρεσια σε 4 δημοτικα σχολεια.Προσφερα ή δεν προσφερα λοιπον με το παραπανω?Τι θα προσφερα δηλαδη παραπανω αν δεν με αποδεσμευε ο διευθυντης του ΠΥΣΔΕ που ανηκω?Ας μη ''κολλαμε''τοσο σε εγκυκλιους και καταδικαζουμε τους συναδελφους μας που ουτε καν γνωριζουμε τι προβληματα μπορει να αντιμετωπιζουν!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #635 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:26:41 μμ »
giokspy, πολύ σωστά,

στην εποχή της κρίσης δεν πρέπει να υπάρχουν ειδικά μισθολόγια, με όλες τις ειδικές μεταχειρίσεις-προνόμια που απολαμβάνουν τα μέλη τους εις βάρος όσων εντάχθηκαν στο ενιαίο.
Ο παραλογισμός στη μπανανία που ζούμε είναι σύνηθες φαινόμενο  >:(
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #636 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:28:58 μμ »
Ποιος / ποια είμαι εγώ για να "δώσω χώρο σε ανθρώπους που έχουν ανάγκη πραγματικά;

Για να ολοκληρώνουμε: Τη σήμερον ημέρα δεν υπάρχει ένας που να μην έχει οικονομικό πρόβλημα.

Από εκεί και πέρα, διαφωνώ με την άποψή σας:

Παράθεση
να εστιάζουμε στην προνόηση της οργάνωσης των μεταθέσεων κ αποσπάσεων από νωρίς, αντί να εμμένουμε σε νόμους που μπορεί συχνά λύνοντας ένα πρόβλημα να προκαλούν ένα άλλο.

Ως προς το πρώτο σκέλος της.. δεν κατέχουμε θώκους, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Ίσως να διαβάζουμε επαρκώς τις εγκυκλίους και να μην τρέχουμε να καταθέτουμε αιτήσεις με ελλιπή δικαιολογητικά και να έχουμε ενώπιον μας τον / την υπάλληλο να μας εξηγεί τα αυτονόητα.

Ως προς το δεύτερο σκέλος:
Παράθεση
αντί να εμμένουμε σε νόμους που μπορεί συχνά λύνοντας ένα πρόβλημα να προκαλούν ένα άλλο

Εάν εμμέναμε τόσα χρόνια στους Νόμους δεν θα είχαμε όλο αυτό το χάλι που επικρατεί στην εκπαίδευση.

Στην καθημερινότητά μας οφείλουμε να δίνουμε αγώνα για την υπεράσπισή τους και όχι για την καταστρατήγησή τους..

Και αν καταστρατηγούνται τώρα από τις ίδιες τις κυβερνήσεις είναι επειδή η μη εφαρμογή ή παραβίασή τους οδήγησε σε χάος που μόνο με Οριζόντια απαράδεκτα μέτρα - υπαγορευμένα από την Τρόικα νομίζουν κάποιοι ότι θα μπει τάξη στο χάος..

Αλλά τάξη στο χάος θα μπει μόνο εάν ο καθένας από εμάς κάνει εκείνο που πρέπει να κάνει στην δική του σχολική γειτονιά.
Δεν μιλαμε μονο για οικονομικα προβληματα,υπαρχουν και ποιο σημαντικα και δεν αναφερομαι στο να περνουμε αποσπαση σε σχολειο διπλα στο σπιτακι μας ή διπλα στο σπιτακι του νεου μας ερωτα!!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #637 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:40:44 μμ »
Eγώ αυτό που είπα ήταν ότι ενώ βγήκε η απόσπασή μου και τοποθετήθηκα σε Λύκειο που μου έδωσαν εν τη απουσία μου μαθήματα κατεύθυνσης και ενώ δεν παρακάλεσα κανέναν και περίμενα τον αντικαταστάτη μου για τρεις μήνες(και τυχερή ήμουν που ήρθε), στη συνέχεια ο σχολικός σύμβουλος του ΠΥΣΔΕ που αποσπάστηκα με καλούσε να απολογηθώ που έμεινα πίσω στην κατεύθυνση και να τρέξω την ύλη εις βάρος των μαθητών μου αδιαφορώντας που ήμουν νομοταγής και ευσυνείδητος εκπαιδευτικός στις εγκυκλίους του υπουργείου.
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #638 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:46:12 μμ »
Προς troll και το λήγω εδώ..

Πρόσεξε, δεν υπερασπίστηκα τις βυσματικές αποσπάσεις, κακώς κατάλαβες εάν κατάλαβες κάτι τέτοιο. Απλά, δεν είναι όλες οι αποσπάσεις βυσματικές, πώς να το κάνουμε? Υπάρχουν κενά σε παραμεθόριες περιοχές (προφανώς λόγω βυσματικών αποσπάσεων σε γραφεία, που πάντα προηγούνται), και όταν εσύ θες να καλύψεις αυτά τα κενά (διότι αν θες πίστεψέ του υπάρχουν άνθρωποι που τους αρέσει να ζουν στην παραμεθόριο), σου λένε να κάτσεις να περιμένεις, όποτε και αν... ετσι και το σχολειο της παραμεθορίου που θες να πας μένει άδειο, και εσύ που περιμένεις είσαι δυστυχισμένος (δεν θα εξετάσω τους λόγους εδώ). Εγώ απλά επισημαίνω τον παραλογισμό της έλλειψης οργάνωσης, η οποία φυσικά είναι εσκεμμένη. Τώρα εάν εσύ θέλεις να εμμείνεις ακόμη στην νομοθεσία, τι να σου πω. Και εάν θέλεις να συνεχίσεις να δείχνεις αυτό το σκληρό πρόσωπο, καλή καρδιά. Να υποθέσω πως σε έχουν ρίξει οι βυσματωμένοι? Πιθανότατα, και κατανοώ την χολή σου. Όμως θα πρέπει να έχεις στα υπόψην πως πολλοί συνάδελφοι εδώ  μέσα ζητούν απλά τα αυτονόητα, και θα το ξαναπώ, δικαιοσύνη, ούτε βύσμα ούτε τίποτα άλλο. Μήπως χάσαμε και το δικαίωμα να απαιτούμε μια δίκαιη ζωή?

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #639 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:46:40 μμ »
Eγώ αυτό που είπα ήταν ότι ενώ βγήκε η απόσπασή μου και τοποθετήθηκα σε Λύκειο που μου έδωσαν εν τη απουσία μου μαθήματα κατεύθυνσης και ενώ δεν παρακάλεσα κανέναν και περίμενα τον αντικαταστάτη μου για τρεις μήνες(και τυχερή ήμουν που ήρθε), στη συνέχεια ο σχολικός σύμβουλος του ΠΥΣΔΕ που αποσπάστηκα με καλούσε να απολογηθώ που έμεινα πίσω στην κατεύθυνση και να τρέξω την ύλη εις βάρος των μαθητών μου αδιαφορώντας που ήμουν νομοταγής και ευσυνείδητος εκπαιδευτικός στις εγκυκλίους του υπουργείου.
Το να περιμενεις  τον αντικαταστατη σου και να σε αποδεσμευσουν-συμφωνα παντα με την εγκυκλιο-μονο κακο κανει τελικα.Ενω δεν εφταιξες σε τιποτα τα ακουσες και απο πανω...
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #640 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:49:36 μμ »
Το θέμα είναι απλό. Θα έπρεπε το υπουργείο να προνοεί ώστε να ολοκληρωθούν όλες οι υπηρεσιακές μεταβολές των υπαλλήλων του ως αρχές Ιουλίου, ώστε να κληθούν εγκαίρως και οι αντικαταστάτες και να λειτουργήσουν κανονικά τα σχολεία το Σεπτέμβρη και να μη μαλώνουμε μεταξύ μας για το ποιος είναι δίκαιος, ευσυνείδητος ή άδικος και βολεμένος!
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #641 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:53:01 μμ »
Το θέμα είναι απλό. Θα έπρεπε το υπουργείο να προνοεί ώστε να ολοκληρωθούν όλες οι υπηρεσιακές μεταβολές των υπαλλήλων του ως αρχές Ιουλίου, ώστε να κληθούν εγκαίρως και οι αντικαταστάτες και να λειτουργήσουν κανονικά τα σχολεία το Σεπτέμβρη και να μη μαλώνουμε μεταξύ μας για το ποιος είναι δίκαιος, ευσυνείδητος ή άδικος και βολεμένος!
Πολυ καλο για να'ναι αληθινο,αφου καθε χρονο ολο και περισσοτερο καθυστερουν ολα...δυστυχως!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #642 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:54:16 μμ »
Δημήτρης Μπράτης
ΟΠΩΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΤΩΝ 4933 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΒΘΜΙΑΣ ΣΤΗΝ ΑΘΜΙΑ(ΑΓΓΛΙΚΗΣ,ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ,ΜΟΥΣΙΚΗΣ,ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ,ΓΑΛΛΙΚΗΣ,ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ,ΕΙΚΑΤΙΚΩΝ ,ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΙΑΣ),ΘΑ ΠΡΟΗΓΗΘΟΥΝ ΤΩΝ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ ΑΠΟ ΠΥΣΠΕ ΣΕ ΠΥΣΠΕ...ΜΕ ΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ...ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ;;; ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ...ΜΕ ΠΟΙΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ;;;;ΙΔΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ 900 ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ, ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΧΑΝ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ,ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ...


αντε να δουμε τι θα γινει.....
(οσο για τον Μπρατης εξακολουθώ να λέω ότι μας δουλεύουν όλοι μαζι !)
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #643 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:55:28 μμ »
Πάντως, αν τελικά ισχύσει ο προγραμματισμός που ανακοίνωσε ο Δημήτρης Μπράτης, δεν υπάρχει ούτε 1/1.000.000 πιθανότητα, οι αποσπάσεις να ανακοινωθούν εντός Αυγούστου...



 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160767
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 395
Σύνολο: 407

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.