*

Αποστολέας Θέμα: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα  (Αναγνώστηκε 137647 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #756 στις: Ιούλιος 22, 2022, 03:18:12 μμ »
Ναι, όντως, είμαι σε εσχάτως πολύ κορεσμένο κλάδο. Δεν θεωρώ πως θα πέσει κάτω από 53 η αναπλήρωση, αντιθέτως. Η εκτίμησή μου είναι πως θα κατατεθούν αδιανόητα πολλά τυπικά προσόντα στους επόμενους πίνακες και όλες οι "βάσεις" θα εκτιναχθούν.
Δεν υπάρχει κλάδος που δεν δουλεύεις αναπληρωτής, έστω και στην τέταρτη φάση, με 53 μόρια. Λογικά δεν βάζεις όλες τις περιοχές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:42:35 »

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #757 στις: Ιούλιος 22, 2022, 03:21:58 μμ »
Dume δεν είδα αν έχεις γράψει σε ποιον κλάδο ανήκεις αλλά απ'οτι καταλαβαίνω είναι κάποιος με μικρή απορρόφηση και μεγάλο πλήθος υποψηφίων. Σε αυτήν την περίπτωση, ακόμα και άριστα να γράψεις στον ΑΣΕΠ, θα προσμετρηθούν και άλλα προσόντα για τον διορισμό. Αντιλαμβάνομαι πως μπορεί να φαντάζει η μοναδική λύση, στην πραγματικότητα όμως, και ειδικά σε βάθος χρόνου, μόνο προβλήματα μπορεί να δημιουργήσει, τόσο στον δικό σου όσο και στους υπολοίπους κλάδους .

Ναι, όντως έχει πλέον πολύ μικρή απορρόφηση. Και ναι, θα υπάρχουν μεγάλες διαφορές στη βάση ενός πιθανού ΑΣΕΠ. Μα και τώρα υπάρχουν τεράστιες διαφορές στη "βάση διορισμού" με το προσοντολόγιο.

Πχ. ΠΕ03 με ΠΕ04.1

Τουλάχιστον στο γραπτό θα περνάει κάτι πραγματικά από το χέρι σου. Ο δικός σου προσωπικός κόπος και επίδοση. Στο προσοντολόγιο αυτό περνάει ενίοτε από τα χέρια και τρίτων.

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #758 στις: Ιούλιος 22, 2022, 03:25:32 μμ »
Δεν υπάρχει κλάδος που δεν δουλεύεις αναπληρωτής, έστω και στην τέταρτη φάση, με 53 μόρια. Λογικά δεν βάζεις όλες τις περιοχές.

Ναι, δεν μπορώ να τις βάλω όλες ούτε να παρατήσω τη δουλειά στην οποία ετεροαπασχολούμαι, για να φύγω για 3 μήνες αναπλήρωσης. Γιατί έχω πλέον μια ηλικία και υποχρεώσεις που δεν είχα στα 25 και στα 30 μου. Και είμαστε πιο οριακά από το οριακά στο οικονομικό.

Αν δεν ήμουν παρκαρισμένος σε πίνακα μηδενικής (elranna αυτό εννοώ για "κλειστούς") για μια δεκαετία, τώρα θα ήταν αλλιώς.

Για ποιο λόγο όμως να εγκαταλείψω το όνειρο της εκπαίδευσης που την λατρεύω;

Επειδή τη δεκαετία του 2010 ανακυκλώνονταν οι ίδιοι και οι ίδιοι;

Ή επειδή με το προσοντολόγιο, ξαφνικά εμφανίζονται προσόντα που πλέον ουδεμία σχέση έχουν με τον κόπο που κάποτε καταβάλαμε για αυτά;

Γιατί σε μένα και σε πολλούς άλλους δεν δόθηκε ποτέ μια ευκαιρία;

Γιατί το υπάρχον σύστημα ευνοεί περισσότερο όσους έχουν μια οικονομική άνεση, δυνατότητα 2 ενοικίων κτλ;







« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2022, 03:30:06 μμ από Dume »

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #759 στις: Ιούλιος 22, 2022, 03:30:56 μμ »
Ναι, δεν μπορώ να τις βάλω όλες ούτε να παρατήσω τη δουλειά στην οποία ετεροπασχολούμαι, για να φύγω για 3 μήνες. Γιατί έχω πλέον μια ηλικία και υποχρεώσεις που δεν είχα στα 25 και στα 30 μου. Και είμαστε πιο οριακά από το οριακά στο οικονομικό.

Αν δεν ήμουν παρκαρισμένος σε πίνακα μηδενικής (elranna αυτό εννοώ για "κλειστούς") για μια δεκαετία, τώρα θα ήταν αλλιώς.

Για ποιο λόγο όμως να εγκαταλείψω το όνειρο της εκπαίδευσης που την λατρεύω;

Επειδή τη δεκαετία του 2010 ανακυκλώνονταν οι ίδιοι και οι ίδιοι;

Ή επειδή με το προσοντολόγιο, ξαφνικά εμφανίζονται προσόντα που πλέον ουδεμία σχέση έχουν με τον κόπο που κάποτε καταβάλαμε για αυτά;

Γιατί σε μένα και σε πολλούς άλλους δεν δόθηκε ποτέ μια ευκαιρία;
Πολλοί ήμασταν σε αυτή την κατάσταση, αλλά τα τελευταία δύο χρόνια δουλέψαμε.
Οπότε η θεωρία ότι δεν έχουν τύχες οι της μηδενικής δεν ευσταθεί. Αυτό φαίνεται και από τα στατιστικά.
Εσύ δηλαδή θες να διοριστεί απευθείας, χωρίς να πας αναπληρωτής, σε κορεσμένο κλάδο, και πιστεύεις ότι θα το πετύχεις μέσω ΑΣΕΠ, διαβάζοντας εν μέσω υποχρεώσεων.
Οκ, πάσο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:42:35 »

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #760 στις: Ιούλιος 22, 2022, 03:32:53 μμ »
Πολλοί ήμασταν σε αυτή την κατάσταση, αλλά τα τελευταία δύο χρόνια δουλέψαμε.
Οπότε η θεωρία ότι δεν έχουν τύχες οι της μηδενικής δεν ευσταθεί. Αυτό φαίνεται και από τα στατιστικά.
Εσύ δηλαδή θες να διοριστεί απευθείας, χωρίς να πας αναπληρωτής, σε κορεσμένο κλάδο, και πιστεύεις ότι θα το πετύχεις μέσω ΑΣΕΠ, διαβάζοντας εν μέσω υποχρεώσεων.
Οκ, πάσο.

Πώς θα εξασφαλίσω με οικογένεια τους πόρους για να τα αφήσω όλα για τρίμηνο; Εσύ μπορεί να είχες τη δυνατότητα μετά από δέκα χρόνια αναμονής. Εγώ δεν την έχω πλέον, δυστυχώς.

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος πολλοί στηλίτευαν τα τρίμηνα. Τώρα είναι εντάξει αυτά; Δεν διασπούν τους εκπαιδευτικούς;


ΥΓ. Ναι, θα ξεκωλωθώ να διαβάζω. Και ελπίζω να τα καταφέρω.



Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4154
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #761 στις: Ιούλιος 22, 2022, 03:36:06 μμ »
Πολλοί ήμασταν σε αυτή την κατάσταση, αλλά τα τελευταία δύο χρόνια δουλέψαμε.
Οπότε η θεωρία ότι δεν έχουν τύχες οι της μηδενικής δεν ευσταθεί. Αυτό φαίνεται και από τα στατιστικά.
Εσύ δηλαδή θες να διοριστεί απευθείας, χωρίς να πας αναπληρωτής, σε κορεσμένο κλάδο, και πιστεύεις ότι θα το πετύχεις μέσω ΑΣΕΠ, διαβάζοντας εν μέσω υποχρεώσεων.
Οκ, πάσο.

\Το να είναι κατά ενός διαγωνισμού που θα φέρει τα πάνω κάτω, όποιος δουλεύει χρόνια (γιατί όταν ξεκίνησε, είχε κατά νου ότι κάποια στιγμή θα μονιμοποιηθεί), είναι πολυ λογικό και δικαιολογημένο.

ΤΟ να προσδοκά να πάει αναπληρωτής οπουδήποτε και οποτεδήποτε κάποιος, μόνο και μόνο για να μπει σε έναν πίνακα, και να του κάνουν και παρατήρηση γιατί φταίει που δεν το δέχτηκε αυτό το πράγμα, και να τον θεωρούν και κορόιδο επειδή θε΄λει να διαβάσει και να συμμετάσχει σε διαγωνισμό, συγγνώμη αλλά δεν είναι ούτε λογικό, ούτε δικαιολογημένο. Καλό είναι να μπαίνουμε και στη θέση των άλλων. Για κάποιον που ξεκινάει από μηδενική βάση, προφανώς και ο διαγωνισμός είναι μια απτή και άμεση ελπίδα (όχι αυτονόητο ότι θα τα καταφέρει, αλλά τουλάχιστον έχει έναν στόχο). ΓΙα κάποιους αυτό είναι ψυχοφθόρο, σεβαστό. ΓΙα κάποιους άλλους όμως, ψυχοφθόρο είναι το να σε τρέχουν κάθε χρόνο εδώ κι εκεί και να μην μπορείς να στρώσεις τη ζωή σου. Δεν μπορω να καταλάβω πραγματικά, γιατί η δεύτερη εναλλακτική θεωρείται προτιμότερη, πιο ελπιδοφόρα, πιο δίκαιη, πιο αξιοκρατική κλπ.

Αποσυνδεδεμένος zoek

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #762 στις: Ιούλιος 22, 2022, 04:25:26 μμ »
Το θέμα αγαπητέ μου είναι ότι δεν μπορεί εμάς που δουλεύουμε ήδη και  έχουμε δώσει ασεπ να μας πετάει απέξω και να μας λέει ξαναδώσε ασεπ για το αυτονόητο. Δηλαδή χρειάζεται μια κατανόηση και ενσυναίσθηση από όλους. Επειδή λοιπόν καταλαβαίνω και τον πόνο των νεότερων (πρέπει κ εκείνοι να καταλάβουν τον δικό μας πόνο) ας θεσπιστεί ένα μεικτό σύστημα με δύο πίνακες που να απορροφά και από τους δύο με ασεπ και χωρίς ασεπ. Οι πολιτικοί μας έχουν φτάσει σαυτό το σημείο να πλακωνόμαστε για τις λανθασμένες πολιτικές τους. Δεν μπορείς όμως να λες ότι εγώ θέλω να μπει ασεπ γιατί ΕΓΩ θέλω να διοριστώ και να μην υπολογίζει και τους άλλους, γιατί αυτόν εγώ θα τον αποκαλούσα μέγα ατομιστή.

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #763 στις: Ιούλιος 22, 2022, 04:38:59 μμ »
Αυτό λέω και εγώ. Μα πόσο δύσκολο είναι οι νεότεροι που δεν ξέρω και πόσο νέοι είναι (στην ηλικία μου θα είσαι Dume) να καταλάβουν ότι ένα πρόσθετο και on-off κριτήριο όπως ο γραπτός διαγωνισμός μόνο προβλήματα θα φέρει. Δηλαδή τι περιμένουν; Ότι θα μείνουν πάντα νέοι;

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4154
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #764 στις: Ιούλιος 22, 2022, 04:54:38 μμ »
Αυτό λέω και εγώ. Μα πόσο δύσκολο είναι οι νεότεροι που δεν ξέρω και πόσο νέοι είναι (στην ηλικία μου θα είσαι Dume) να καταλάβουν ότι ένα πρόσθετο και on-off κριτήριο όπως ο γραπτός διαγωνισμός μόνο προβλήματα θα φέρει. Δηλαδή τι περιμένουν; Ότι θα μείνουν πάντα νέοι;
Το θέμα αγαπητέ μου είναι ότι δεν μπορεί εμάς που δουλεύουμε ήδη και  έχουμε δώσει ασεπ να μας πετάει απέξω και να μας λέει ξαναδώσε ασεπ για το αυτονόητο. Δηλαδή χρειάζεται μια κατανόηση και ενσυναίσθηση από όλους. Επειδή λοιπόν καταλαβαίνω και τον πόνο των νεότερων (πρέπει κ εκείνοι να καταλάβουν τον δικό μας πόνο) ας θεσπιστεί ένα μεικτό σύστημα με δύο πίνακες που να απορροφά και από τους δύο με ασεπ και χωρίς ασεπ. Οι πολιτικοί μας έχουν φτάσει σαυτό το σημείο να πλακωνόμαστε για τις λανθασμένες πολιτικές τους. Δεν μπορείς όμως να λες ότι εγώ θέλω να μπει ασεπ γιατί ΕΓΩ θέλω να διοριστώ και να μην υπολογίζει και τους άλλους, γιατί αυτόν εγώ θα τον αποκαλούσα μέγα ατομιστή.

Δεν διαφωνω και το έχω γράψει. Δεδομένης της κατάστασης, δεν είναι δίκαιος ένας διαγωνισμός ή ένα προσοντολόγιο που θα πετάξει έξω όποιον έχει δουλέψει πολύ. Συνολικά όμως, θα προτιμούσα ένα οποιδήποτε μικτό σύστημα να έχει σαφή ημερομηνία λήξης και σε βάθος χρόνου ο διαγωνισμός να είναι ο μόνος δρόμος για πρόσληψη.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #765 στις: Ιούλιος 22, 2022, 05:01:47 μμ »
Όλοι καλά τα λέτε
Το θέμα όμως είναι ότι δε γίνεται να αλλάζεις τρόπο επιλογής κάθε 2-3 χρόνια
Τον κατανοώ τον dume και εγω ήμουν στη θέση του κάποτε
Αλλά ο γραπτός δεν εξασφαλίζει τπτ
Δεν είναι δεδομένη η επιτυχία
Και το λέω εγώ που έχει κάνει η γούνα μου στον γραπτό
Αυτό με τους 2 πίνακες εφαρμόστηκε κάποτε ,τον καταστρατηγησαν και έπεσε στα δικαστήρια νομίζω

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #766 στις: Ιούλιος 22, 2022, 09:12:14 μμ »
Εμένα μου εξασφάλισε να γράφω υψηλόβαθμα και να δουλεύουν άλλοι στην αναπλήρωση και στην μονιμότητα Passas.Γιατί κάποιοι ανακαλύπτουν την Δικαιοσύνη όταν δεν τους αρέσει.Όταν τους βολεύει η αντισυνταγματική κλοπή όλα καλά!Δεν τρέχει τίποτα!Εσένα κλέβουν και εμένα με βολεύουν λένε κάποιοι!Εις υγείαν του κορόιδου σαν και μένα και μερικούς άλλους.

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1348
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #767 στις: Ιούλιος 22, 2022, 11:03:08 μμ »
https://www.youtube.com/watch?v=QC7Js7M5ON4&t=1585s
26.10 δεν χρειάζεται ο ΑΣΕΠ σε εμάς

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #768 στις: Ιούλιος 23, 2022, 01:02:57 πμ »
Ειπώθηκαν πολλά σήμερα και νομίζω πως είναι ξεκάθαρα τα επιχειρήματα και από τις δυο πλευρές.

Επίσης, κατανοώ πολύ καλά τη θέση όσων έχουν μαζέψει μεγάλη προϋπηρεσία και ελπίζουν πως έχουν φθάσει πλέον κοντά στην πηγή.

Σε κάθε περίπτωση, συμφωνώ και εγώ με ένα μεικτό σύστημα ή ένα μεταβατικό, στο οποίο θα υπάρχουν 2 πίνακες, ένας για όσους θα διαγωνιστούν και ένας για όσους θέλουν να συνεχίσουν με τη μοριοδότηση, όπως πρότειναν η Έσπερος και η/ο zoek.

Όσον αφορά τη θέση του pasas123, πως ο γραπτός δεν διασφαλίζει την επιτυχία, θα πω πως δεν το θεωρώ μειονέκτημα αυτό, αλλά το αντίθετο. Κατά τη γνώμη μου μια σωστή διαδικασία επιλογής πρέπει να δίνει σε όλους πιθανότητα επιτυχίας (και επομένως και αποτυχίας). Με το υπάρχον σύστημα ωστόσο, πολλοί είναι καταδικασμένοι 100% στο να μη διοριστούν ποτέ. Και κάποιοι να μην μπορέσουν καν να διεκδικήσουν θέση αναπλήρωσης.

.....

Συνολικά, η γνώμη μου είναι πως το προσοντολόγιο είναι θνησιγενές και έχει ημερομηνία λήξης. Αν τρέξει άλλη μια φορά, θα διογκωθούν το δομικά προβλήματά του και πολλοί περισσότεροι υποψήφιοι εκπαιδευτικοί θα αρχίσουν να εκφράζουν τη δυσαρέσκειά τους και να ζητούν ένα νέο σύστημα, με διαγωνιστικά χαρακτηριστικά.

Η εκτίμησή μου είναι πως υποτιμούμε το πόσο θα εκτιναχθούν τα μόρια στους πίνακες. Όχι μόνο θα προστεθούν τα μόρια προϋπηρεσίας όσων πήγαν αναπληρωτές μες την τρέχουσα τριετία, αλλά θα υπάρξει περαιτέρω "πληθωρισμός" τους, λόγω της αυξημένης μοριοδότησης των τριμήνων covid ή του διπλασιασμού των δυσπρόσιτων.

Επιπλέον, δεκάδες χιλιάδες υποψήφιοι θα καταθέσουν νέα προσόντα. Με τον ευτελισμό του τρόπου να πάρει κανείς πλέον proficiency στα αγγλικά, θεωρώ δεδομένο πως όλοι θα έχουν πλέον τα 7 μόρια της άριστης γλώσσας. Επίσης, θα κατατεθούν χιλιάδες μεταπτυχιακά, αρκετά από ελληνικά πανεπιστήμια, αλλά και ένας εντυπωσιακός αριθμός από το εξωτερικό, από συγκεκριμένες χώρες και ιδρύματα...

Ως συνέπεια, κανείς νεοεισερχόμενος στους πίνακες δεν θα έχει ουδεμία ελπίδα στις περισσότερες ειδικότητες.

Σε κάποιες μάλιστα, ούτε καν το ένα μεταπτυχιακό δεν θα διασφαλίζει απασχόληση ή βάσιμες ελπίδες για το μέλλον και μια καλύτερη θέση στην κατάταξη.

Αυτό πιθανώς θα φανεί πολύ σύντομα, ήδη από τους νέους πίνακες της ειδικής.

Και προφανώς θα φουντώσει τη δυσαρέσκεια, γιατί πολύς κόσμος θα διαπιστώνει πως "τζάμπα" έκανε το μεταπτυχιακό, καθώς αυτό δεν τον προώθησε στην κατάταξη.

Δυσαρέσκεια θα υπάρξει και από όσους δεν μπόρεσαν να πάνε ανελλιπώς μες την τριετία αναπληρωτές, αν και θεωρητικά - βάσει της θέσης τους στην κατάταξη - θα μπορούσαν. Θα διαπιστώσουν πως θα βρεθούν χαμηλότερα στους νέους πίνακες και πως δεν θα μπορούν να ανακτήσουν το πλεονέκτημα που είχαν.

Αυτή η αιτία δυσαρέσκειας νομίζω θα ενταθεί το επόμενο διάστημα, καθώς πολλοί φέτος - ιδίως αυτοί στα μεσαία στρώματα της κατάταξης, δηλαδή αυτοί που τα μόριά τους δεν τους διασφαλίζουν πως θα είναι αναπληρωτές στον τόπο τους - θα αποσυρθούν από την αναπλήρωση, λόγω κόστους ενοικίων, μετακίνησης κτλ.

Αυτοί οι άνθρωποι θα δουν πως παρά την προσπάθειά τους ως εδώ, θα μείνουν πίσω στον ανταγωνισμό και πως το προσοντολόγιο τελικά τους πετάει έξω.

Τέλος, η εκτίμησή μου είναι πως καθώς θα αρχίσει να πυκνώνει η δυσαρέσκεια για το σύστημα του προσοντολογίου, θα αρχίσουν να έρχονται στην επιφάνεια ιστορίες περί λογοκλοπής, "αγορασμένων προσόντων" κτλ. Τα εν οίκω θα γίνουν δηλαδή εν δήμω...

Κάπως έτσι θα απονομιμοποιηθεί το σύστημα αυτό επιλογής και θα κινηθούμε προς ένα νέο...

Όπως και να έχει, εύχομαι τα καλύτερα σε όλες και όλους με τους οποίους συζήτησα σήμερα.
 
   
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2022, 01:09:53 πμ από Dume »

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1348
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #769 στις: Ιούλιος 23, 2022, 08:08:19 πμ »
το προσοντολόγιο Γαβρόγλου έδωσε τη δυνατότητα σε κάποιους να διοριστούν άμεσα...φιλόλογος με διδακτορικό και μόρια με ένα παιδί και χωρίς προϋπηρεσία διοριστηκε κατευθείαν...άλλοι με πολλούς ασεπ και μετρια επίδοση κάνανε 10-15 χρόνια να διοριστούν μέχρι να μαζέψουν την κατάλληλη προϋπηρεσία....απλώς θέλει ρεαλισμό αλλιώς εξαφανίζεσαι και αλλάζεις επαγγελματικό προσανατολισμό

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32297
  • Τελευταία: tt777
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160112
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 577
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 488
Σύνολο: 505

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.