*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος Σχολείων Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 91139 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #84 στις: Αύγουστος 09, 2011, 03:54:41 μμ »
Παράθεση
Παράθεση
Δηλαδή ούτε και αν δουλεύεις παράλληλα ως αναπληρωτής σε κάποιο σχολείο γλυτώνεις τον ΟΑΕΕ;
πως να δουλέψεις αναπληρωτής αφου στη αίτηση/υπεύθυνη δήλωση που είχες κάνει δήλωσες οτι δεν έχεις την ιδιότητα του έμπορου δηλ οτι δεν έχεις τεβε, εαν σε πιάσει το υπουργείο θα έχεις πρόβλημα με την ψευδή δήλωση
[/quote]
Eπομένως αν έχεις ξεκινήσει ήδη στα ΣΔΕ και σε καλέσουν αναπληρωτή πρέπει να παραιτηθείς από τα ΣΔΕ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:34:35 »

Αποσυνδεδεμένος smaranda

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #85 στις: Αύγουστος 09, 2011, 03:55:57 μμ »
Εμένα μου απάντησαν ρητά οχι , εδώ στα τοπικά γραφεία. Επειδή μου μίλησαν απότομα   και τα πήρα στο κρανίο , τηλεφώνησα στα   κεντρικά οπού βρήκα μια ευγενική κυρία η οποία μου είπε κάτι για μια εγκύκλιο του 80 ( το οποίο δεν έψαξα ακόμα ) και πως υπάρχει ένας νόμος η απόφαση ..δεν κατάλαβα ακριβώς τι είναι αλλά κάποιος το ανέφερε παραπάνω, σε αυτό το θέμα , το οποίο λέει πως για νέους ασφαλιζόμενους ( μετά το 93 ) μπορεί να γίνει απαλλαγή ...Την διαδικασία θα την μάθω την τρίτη.
Πάντως θυμήθηκα πως έχω και μια γνωστή η οποία δουλεύει χρόνια με τα μπλοκάκια ενώ έχει το ΙΚΑ σαν κύρια ασφάλιση οπότε μπορεί κάτι να γίνει .
Παράθεση

Αν μάθεις κάτι θα μας βοηθούσες ..πραγματικά....
ναι μπορείς να πάρεις απαλλαγή απο το τεβε με την προυπόθεση οτι έχεις συνεχή ασφάλιση στο ικα, δηλαδή καποιος σου κολλάει 25 ένσημα στο ικα και στα σδε θα δουλέψεις σαν δεύτερη δουλειά
κύρια ασφάλιση στο ικα σημαίνει 25 ένσημα το μήνα για 12 μήνες το χρόνο, το ρώτησα σήμερα στο τοπικό ικα και στο τεβε. θέλει το τέβε βεβαίωση εργοδότη οτι σε απασχολεί όλο το χρόνο με πλήρη ασφάλεια

Άλλα λένε στα τοπικά ....και άλλα στα κεντρικά . Δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα με το ΙΚΑ , εγώ έχω άλλη κύρια ασφάλιση ( όπως πάω θα έχω τρεις  :o ) αλλά το σίγουρο είναι πως θέλει ψάξιμο ...Σήμερα μίλησα με τρεις και μου είπαν τρία διαφορετικά πράγματα. Την τρίτη θα ξαναπάρω τηλέφωνο στην πηγή ( στα κεντρικά δηλαδή) και ελπίζω να μάθω ακριβώς τι γίνεται.
Φυσικά θα σας ενημερώσω αν θέλετε αλλά μπορείτε και σεις να ρωτήστε  για να διασταυρώσουμε τις πληροφορίες .

υγ. Μ αρέσει που παλεύουμε για κάτι που ακόμα δεν υφίσταται   ::) . Αλλά έχω βαρεθεί την αδικία.
ΠΕ.Ο4.02

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 09, 2011, 03:59:36 μμ »
Παράθεση
Παράθεση
Δηλαδή ούτε και αν δουλεύεις παράλληλα ως αναπληρωτής σε κάποιο σχολείο γλυτώνεις τον ΟΑΕΕ;
πως να δουλέψεις αναπληρωτής αφου στη αίτηση/υπεύθυνη δήλωση που είχες κάνει δήλωσες οτι δεν έχεις την ιδιότητα του έμπορου δηλ οτι δεν έχεις τεβε, εαν σε πιάσει το υπουργείο θα έχεις πρόβλημα με την ψευδή δήλωση
Eπομένως αν έχεις ξεκινήσει ήδη στα ΣΔΕ και σε καλέσουν αναπληρωτή πρέπει να παραιτηθείς από τα ΣΔΕ?
[/quote]ναι και να κόψεις το τεβε, πάντως η αλήθεια είναι οτι πολλά σδε δεν θα πάρουν ωρομισθίους αφού τα περισσότερα λειτουργούν μετα βίας με τους μονίμους και τις ελάχιστες εγγραφές νέων μαθητών, στη λάρισα για το σδε πριν απο ένα μήνα περίπου είπαν οτι δεν θα χρειαστούν αφου δεν έχουν εγγραφές που να δικαιολογούν παραπάνω προσλήψεις για ορισμένες ειδικότητες

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 09, 2011, 04:01:42 μμ »
Παράθεση
Παράθεση
Παράθεση
Δηλαδή ούτε και αν δουλεύεις παράλληλα ως αναπληρωτής σε κάποιο σχολείο γλυτώνεις τον ΟΑΕΕ;
πως να δουλέψεις αναπληρωτής αφου στη αίτηση/υπεύθυνη δήλωση που είχες κάνει δήλωσες οτι δεν έχεις την ιδιότητα του έμπορου δηλ οτι δεν έχεις τεβε, εαν σε πιάσει το υπουργείο θα έχεις πρόβλημα με την ψευδή δήλωση
Eπομένως αν έχεις ξεκινήσει ήδη στα ΣΔΕ και σε καλέσουν αναπληρωτή πρέπει να παραιτηθείς από τα ΣΔΕ?
ναι και να κόψεις το τεβε, πάντως η αλήθεια είναι οτι πολλά σδε δεν θα πάρουν ωρομισθίους αφού τα περισσότερα λειτουργούν μετα βίας με τους μονίμους και τις ελάχιστες εγγραφές νέων μαθητών, στη λάρισα για το σδε πριν απο ένα μήνα περίπου είπαν οτι δεν θα χρειαστούν αφου δεν έχουν εγγραφές που να δικαιολογούν παραπάνω προσλήψεις για ορισμένες ειδικότητες
Οκ, άλλο θέμα το αν θα ζητήσουν ωρομίσθιους. Πάντως στον ΟΑΕΕ δεν εγγραφονται μόνο έμποροι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:34:35 »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 09, 2011, 04:05:02 μμ »
Παράθεση
Παράθεση
Παράθεση
Δηλαδή ούτε και αν δουλεύεις παράλληλα ως αναπληρωτής σε κάποιο σχολείο γλυτώνεις τον ΟΑΕΕ;
πως να δουλέψεις αναπληρωτής αφου στη αίτηση/υπεύθυνη δήλωση που είχες κάνει δήλωσες οτι δεν έχεις την ιδιότητα του έμπορου δηλ οτι δεν έχεις τεβε, εαν σε πιάσει το υπουργείο θα έχεις πρόβλημα με την ψευδή δήλωση
Eπομένως αν έχεις ξεκινήσει ήδη στα ΣΔΕ και σε καλέσουν αναπληρωτή πρέπει να παραιτηθείς από τα ΣΔΕ?
ναι και να κόψεις το τεβε, πάντως η αλήθεια είναι οτι πολλά σδε δεν θα πάρουν ωρομισθίους αφού τα περισσότερα λειτουργούν μετα βίας με τους μονίμους και τις ελάχιστες εγγραφές νέων μαθητών, στη λάρισα για το σδε πριν απο ένα μήνα περίπου είπαν οτι δεν θα χρειαστούν αφου δεν έχουν εγγραφές που να δικαιολογούν παραπάνω προσλήψεις για ορισμένες ειδικότητες
Οκ, άλλο θέμα το αν θα ζητήσουν ωρομίσθιους. Πάντως στον ΟΑΕΕ δεν εγγραφονται μόνο έμποροι.
ναι είναι και οι αυτοκινητιστές (ταξί)στον οαεε, το πρόβλημα είναι οτι με την εγγραφή στο τεβε αυτόματα θεωρεί το ελληνικό κράτος οτι είσαι γραμμένος ως ελεύθερος επαγγελματίας και ασκείς την ιδιότητα του εμπόρου

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 09, 2011, 04:38:28 μμ »
Πρέπει να έχεις πλήρη ασφάλιση σε οποιονδήποτε ασφαλιστικό φορέα για να μπορείς να πάρεις εξαίρεση από τον ΟΑΕΕ.

Επίσης μπορείς να πληρώνεις τον ΟΑΕΕ και να πάρεις εξαίρεση από το ΙΚΑ ;)

Πάντως για λεπτομέρειες ρωτήστε στον ΟΑΕΕ της περιοχής σας τι έγγραφα χρειάζεστε για "εξαίρεση από τον ΟΑΕΕ".

Αν θυμάμαι καλά χρειάζεται:
- βεβαίωση εργοδότη
- ένσημα
- χαρτί από ΙΚΑ που να δείχνει ότι είσαι νέος ασφαλισμένος (νομίζω είναι κάποια συγκεκριμένη βεβαίωση)

Εννοείται ότι μετά θα πρέπει να πάτε εφορία να κάνετε έναρξη κλπ (δηλώσεις ΦΠΑ, Ε3, βιβλίο εσόδων-εξόδων)

ΥΓ: πάντως είναι τεράστια ταλαιπωρία και μάλλον δεν αξίζει τον κόπο καθώς θα χρειαστείτε και λογιστή για να σας κρατάει τα βιβλία.

ΥΓ2: Ρωτήστε αν γίνεται να πληρώνεστε με απόδειξη δαπάνης.

Να διορθώσω κάτι σε αυτά που έγραψα παραπάνω. Ίσως υπάρχει τρόπος απαλλαγής από τις εισφορές στο ΟΑΕΕ.
Εμένα μου απάντησαν ρητά οχι , εδώ στα τοπικά γραφεία. Επειδή μου μίλησαν απότομα  >:( και τα πήρα στο κρανίο , τηλεφώνησα στα   κεντρικά οπού βρήκα μια ευγενική κυρία η οποία μου είπε κάτι για μια εγκύκλιο του 80 ( το οποίο δεν έψαξα ακόμα ) και πως υπάρχει ένας νόμος η απόφαση ..δεν κατάλαβα ακριβώς τι είναι αλλά κάποιος το ανέφερε παραπάνω, σε αυτό το θέμα , το οποίο λέει πως για νέους ασφαλιζόμενους ( μετά το 93 ) μπορεί να γίνει απαλλαγή ...Την διαδικασία θα την μάθω την τρίτη.
Πάντως θυμήθηκα πως έχω και μια γνωστή η οποία δουλεύει χρόνια με τα μπλοκάκια ενώ έχει το ΙΚΑ σαν κύρια ασφάλιση οπότε μπορεί κάτι να γίνει .
Αυτό που έχω καταλάβει είναι πως πρέπει να γνωρίζουμε τους νόμους καλύτερα από τους δικηγόρους  :-\ και να πηγαίνουμε στις υπηρεσίες με αυτούς στο χέρι ....

Τόσος κόπος...για  να κάνεις μερικές ωρίτσες την δουλειά που αγαπάς .....σκέτη απογοήτευση ...

Αποσυνδεδεμένος e-labor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #90 στις: Αύγουστος 09, 2011, 04:56:59 μμ »
Γεια σας και από μένα συνάδελφοι, παρακολουθώντας το θέμα έχω να προσθέσω ότι μίλησα σήμερα με το ΙΔΕΚΕ και ζήτησα διευκρνίσεις για το θέμα του ποσού αμοιβής, δεδομένου ότι πέρυσι και πρόπερσι αναφερόταν ρητά στην εγκύλκιο ότι η ωριαία αντιμισθία ξεκινούσε από 12 ευρώ μικτά. Ο υπάλληλος δεν γνώριζε να μου απαντήσει και άρχισε να μου λέει ότι μάλλον θα ισχύει το περσινό καθεστώς. Όταν τον στρίμωξα μου είπε ότι δεν ξέρει τπτ παραπάνω απ'ότι αναφέρει η εγκύκλιος. Η συγκεκριμένη εγκύκλιος εσκεμμένα δεν αναφέρει ποσό και επιμελώς ΔΕΝ χρησιμοποιεί πουθενά όρους όπως "ωρομίσθιο ή ωρομίσθιος". Οι συμβάσεις για τα ΣΔΕ πάντα ήταν μίσθωσης έργου και τα ένσημα που μας κόλλαγαν τα φτηνά, δλδ δεν περιελάμβαναν εισφορές υπέρ ΟΑΕΔ κλπ. Πέρυσι εφαρμόστηκε το καθεστώς αυτό στους ΣΣ και ΣΨ και φέτος θα εφαρμοστεί και στους εκπαιδευτές. Επίσης αυτά είναι ανησυχητικά για όποιον ελπίζει ότι δουλεύοντας στα ΣΔΕ θα συγκεντρώνει μόρια για τον ενιαίο πίνακα τούδε και στο εξής.
Από την άλλη όποιος θέλει να εργαστεί στα ΣΔΕ επειδή αγαπάει τους ενήλικες και πιστεύει στις αρχές της δια βίου μάθησης(!) θα πρέπει να κάνει έναρξη επαγγέλματος στην εφορία και εγγραφή στο ΟΑΕΕ. Για απαλλαγή από την υποχρέωση εγγραφής στο ΟΑΕΕ (απ' ότι συνέβαινε πέρυσι με τους ψυχολόγους) θα πρέπει να έχει κανείς κύρια ασφάλιση ΙΚΑ (δηλαδή 25 ένσημα επί 12 μήνες) τότε κόβει ΑΠΔ. Οι ΣΣ ΚΑΙ ΣΨ πληρωνόταν με το τμήμα και όχι με την ώρα. Παίζει να πάει έτσι και με τους εκπαιδευτές, αλλιώς ο όρος μίσθωση έργου είναι άκυρος. Τέσπα νομικά χολαίνει από παντού αλλά όλες οι συμβάσεις τους δημοσίου τα τελευταία χρόνια τέτοιες είναι ειδικά στους ΟΤΑ...
Συμπέρασμα:ΚΑΝΤΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΦΑΝΕΙ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΣΑΣ..και μετά συνεχίστε να ανανεώνετε την κάρτα σας!!!!

Αποσυνδεδεμένος smaranda

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #91 στις: Αύγουστος 09, 2011, 05:08:49 μμ »
Διαβάζω κάτι στην εγκύκλιο που νομίζω ότι δεν το έχω ξαναδεί άλλη φορά και μου έχει κάνει πραγματικά εντύπωση...λέει λοιπόν στη σελίδα 6:
"Τυχόν ενστάσεις κατά της Πρόσκλησης Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος υποβάλλονται σε
αποκλειστική προθεσμία  τριών (3) εργάσιμων ημερών από την επομένη της
ανάρτησης της Πρόσκλησης στην ιστοσελίδα του Ι.Δ.ΕΚ.Ε.

Τυχόν ενστάσεις κατά των προσωρινών αποτελεσμάτων υποβάλλονται σε
αποκλειστική προθεσμία  τριών (3) εργάσιμων ημερών από την επομένη της
ανάρτησης των προσωρινών αποτελεσμάτων στην ιστοσελίδα του Ι.Δ.ΕΚ.Ε."

Και ασφαλώς δεν μου κάνει εντύπωση το δεύτερο κομμάτι αλλά το πρώτο που έχω μαρκάρει. Συγγνώμη ρε παιδιά μήπως εμμέσως πλην σαφώς μας λέει ότι πρέπει να κάνουμε ένσταση κατά της απαράδεκτης αυτής εγκυκλίου (αναφέρομαι στο ζήτημα περί έκδοσης Α.Π.Υ.); Τι να σας πω, εγώ πάντως πρώτη φορά διαβάζω σε εγκύκλιο ότι μπορώ να κάνω ένσταση κατά της ίδιας της εγκυκλίου. Μήπως να αρχίσουμε τις ενστάσεις;

Αυτό , τώρα το είδα . Και έχεις δίκιο ! Πως είναι δυνατόν να γίνει ένσταση κατά της εγκυκλίου ;;;;;;;;;;;
ΠΕ.Ο4.02

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #92 στις: Αύγουστος 09, 2011, 06:04:31 μμ »
ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ

Αποσυνδεδεμένος vantonis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν υπάρχει ελπίδα...ΠΕ04.01
    • Προφίλ
    • Κοινότητα συζητήσεων Φυσικού ΑΠΘ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #93 στις: Αύγουστος 09, 2011, 06:09:52 μμ »
Ερώτηση:

Αν εγώ δουλεύω (ημιαπασχόληση) και είμαι ασφαλισμένος στο ΙΚΑ, μπορώ ταυτόχρονα να δουλεύω και σε ΣΔΕ και να δηλώσω ως ασφάλιση το ΙΚΑ οπότε να γλυτώσω τον ΟΑΕΕ (ΤΕΒΕ);;;

22 ένσημα παίρνω τον μήνα όχι 25...

υ.γ. Σαν τα μούτρα τους τα κάνανε!!!!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #94 στις: Αύγουστος 09, 2011, 06:13:10 μμ »
Εμένα μου απάντησαν ρητά οχι , εδώ στα τοπικά γραφεία. Επειδή μου μίλησαν απότομα   και τα πήρα στο κρανίο , τηλεφώνησα στα   κεντρικά οπού βρήκα μια ευγενική κυρία η οποία μου είπε κάτι για μια εγκύκλιο του 80 ( το οποίο δεν έψαξα ακόμα ) και πως υπάρχει ένας νόμος η απόφαση ..δεν κατάλαβα ακριβώς τι είναι αλλά κάποιος το ανέφερε παραπάνω, σε αυτό το θέμα , το οποίο λέει πως για νέους ασφαλιζόμενους ( μετά το 93 ) μπορεί να γίνει απαλλαγή ...Την διαδικασία θα την μάθω την τρίτη.
Πάντως θυμήθηκα πως έχω και μια γνωστή η οποία δουλεύει χρόνια με τα μπλοκάκια ενώ έχει το ΙΚΑ σαν κύρια ασφάλιση οπότε μπορεί κάτι να γίνει .
Παράθεση

Αν μάθεις κάτι θα μας βοηθούσες ..πραγματικά....
ναι μπορείς να πάρεις απαλλαγή απο το τεβε με την προυπόθεση οτι έχεις συνεχή ασφάλιση στο ικα, δηλαδή καποιος σου κολλάει 25 ένσημα στο ικα και στα σδε θα δουλέψεις σαν δεύτερη δουλειά
κύρια ασφάλιση στο ικα σημαίνει 25 ένσημα το μήνα για 12 μήνες το χρόνο, το ρώτησα σήμερα στο τοπικό ικα και στο τεβε. θέλει το τέβε βεβαίωση εργοδότη οτι σε απασχολεί όλο το χρόνο με πλήρη ασφάλεια
Ερώτηση:

Αν εγώ δουλεύω (ημιαπασχόληση) και είμαι ασφαλισμένος στο ΙΚΑ, μπορώ ταυτόχρονα να δουλεύω και σε ΣΔΕ και να δηλώσω ως ασφάλιση το ΙΚΑ οπότε να γλυτώσω τον ΟΑΕΕ (ΤΕΒΕ);;;

22 ένσημα παίρνω τον μήνα όχι 25...

υ.γ. Σαν τα μούτρα τους τα κάνανε!!!!
αφου δουλεύεις και κολλάς ενσημα και τους 12 μήνες μάλλον μπορείς, ρώτα το τέβε για τη δική σου περίπτωση, εγω που ρώτησα μου ε'ιπαν οτι θα δώσουν απαλλαγή για όσο χρονικό διάστημα λεει η βεβαίωση του εργοδότη και εαν με απολύσει ο εργοδότης νωρίτερα θα πρεπει να πληρώσω εισφορές στο τεβε για τον χρόνο που δεν ειχα ικα
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2011, 06:17:52 μμ από mpesg »

Αποσυνδεδεμένος vantonis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν υπάρχει ελπίδα...ΠΕ04.01
    • Προφίλ
    • Κοινότητα συζητήσεων Φυσικού ΑΠΘ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #95 στις: Αύγουστος 09, 2011, 06:18:37 μμ »
Άρα εμένα με συμφέρει. Εμ δουλέυω εμ με συμφέρει. Οι άνεργοι πάλι στην απέξω. Με πια λογική βγάζουν τέτοιες εγκυκλίους; Είναι τελείως βλάκες;

Αποσυνδεδεμένος vantonis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν υπάρχει ελπίδα...ΠΕ04.01
    • Προφίλ
    • Κοινότητα συζητήσεων Φυσικού ΑΠΘ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #96 στις: Αύγουστος 09, 2011, 06:22:49 μμ »
Επίσης δεν μπορείς να κάνεις εγγραφή στο http://sde.ideke.edu.gr/ideke/default/index βγάζει λάθος... Οίκος ανοχής (σικ!)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: εγκύκλιος ΣΔΕ;;;
« Απάντηση #97 στις: Αύγουστος 09, 2011, 06:23:18 μμ »
Άρα εμένα με συμφέρει. Εμ δουλέυω εμ με συμφέρει. Οι άνεργοι πάλι στην απέξω. Με πια λογική βγάζουν τέτοιες εγκυκλίους; Είναι τελείως βλάκες;
με τη λογική του οτι δεν έχει το κράτος χρήματα για να πληρώσει το ικα μας και οτι οποιος θέλει να δουλέψει, πρέπει ν πληρώσει στο κράτος. Είναι απλά τα πράγματα με το μνημόνιο δεν μπορούν να κάνουν προσλήψεις  και βρήκαν τον τρόπο να διώξουν τους υποψήφιους εκπαιδευτικούς απο την παιδεία. πως αλλιώς να μας πουν οτι κακώς σπουδάσαμε?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159970
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 752
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 624
Σύνολο: 636

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.139 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.