*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3152934 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Chara-x_x

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6216 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 12:56:24 μμ »
Μήπως γνωρίζει κανεις παλια θέματα για 624;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος theodorakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6217 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 02:49:50 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,
Είμαι στο τελευταίο εξάμηνο του μεταπτυχιακού και χρειάζομαι 2 επιλεγόμενα για να ολοκληρώσω. Θα ήθελα το 623 (Ψυχοπαθολογία του παιδιού) το οποίο έχει κλείσει και με ενδιαφέρει πολύ. Υπάρχει κάποιος ο οποίος το έχει δηλώσει και σκέφτεται να το αφήσει; Αν ναι, θα μπορούσε να με ενημερώσει;

Είναι το τελευταίο εξάμηνο και δεν έχω περιθώριο να το αφήσω για μετά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Καλή συνέχεια..

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 688
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6218 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 03:12:50 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,
Είμαι στο τελευταίο εξάμηνο του μεταπτυχιακού και χρειάζομαι 2 επιλεγόμενα για να ολοκληρώσω. Θα ήθελα το 623 (Ψυχοπαθολογία του παιδιού) το οποίο έχει κλείσει και με ενδιαφέρει πολύ. Υπάρχει κάποιος ο οποίος το έχει δηλώσει και σκέφτεται να το αφήσει; Αν ναι, θα μπορούσε να με ενημερώσει;

Είναι το τελευταίο εξάμηνο και δεν έχω περιθώριο να το αφήσω για μετά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Καλή συνέχεια..

Καλωσήρθες στο club!!Εγω ξέρω άλλους 5 μαζί μ εμένα που θέλουμε Ψυχοπαθολογία και πήρα τηλέφωνο και τους το είπα και μου είπα να δηλώσω Αυτισμό που έχει τμήμα...Στον Αυτισμό έχουν δημιουργηθεί καμιά δεκαριά τμήματα και στην Ψυχοπαθολογία μόνο 2 και δεν θ ανοίξει μάλλον άλλο...Δεν τους παίρνεις και εσύ ένα τηλέφωνο μήπως γίνει κάτι;

Αποσυνδεδεμένος theodorakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6219 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 03:26:32 μμ »
Καλώς σας βρήκα  :)
Εγώ στο πρώτο εξάμηνο είχα πάρει τον αυτισμό. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να περιμένω μήπως και το αφήσει κάποιος. Καταλαβαίνεις. Άντε βρες άκρη τώρα. Και εγώ ξέρω σίγουρα άλλη μια κοπέλα η οποία το θέλει. Η αλήθεια είναι ότι και στην δυσλεξία έχουν πολλά τμήματα σε σύγκριση με αυτό και όταν τους το είπα μου τα μασούσαν. Δεν είπαν τίποτα για καινούριο τμήμα. Υποτίθεται όμως ότι τα επιλεγόμενα πάνε με βάση τα ενδιαφέροντα του καθενός και είναι κρίμα να μας υποχρεώνουν να παίρνουμε ότι να ναι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sandoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6220 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 03:42:16 μμ »
παιδιά εγώ μπαίνω τώρα στο μεταπτυχιακό , στο εαρινό εξάμηνο
Ξέρετε πότε θα μου έρθει ενημέρωσh με τα μαθήματα ; Δηλαδή πότε θα μπορούμε να επιλέξουμε τα μαθήματα κτλ

Κι εγώ τώρα θα ξεκινήσω στο εαρινό, αλλά δε μου έχουν στείλει ακόμη Mail με κωδικούς για να μπορέσω να μπω στην πλατφόρμα. Εσένα;

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 688
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6221 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 03:58:02 μμ »
Καλώς σας βρήκα  :)
Εγώ στο πρώτο εξάμηνο είχα πάρει τον αυτισμό. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να περιμένω μήπως και το αφήσει κάποιος. Καταλαβαίνεις. Άντε βρες άκρη τώρα. Και εγώ ξέρω σίγουρα άλλη μια κοπέλα η οποία το θέλει. Η αλήθεια είναι ότι και στην δυσλεξία έχουν πολλά τμήματα σε σύγκριση με αυτό και όταν τους το είπα μου τα μασούσαν. Δεν είπαν τίποτα για καινούριο τμήμα. Υποτίθεται όμως ότι τα επιλεγόμενα πάνε με βάση τα ενδιαφέροντα του καθενός και είναι κρίμα να μας υποχρεώνουν να παίρνουμε ότι να ναι.

χαχαχ..Το ειπα ειρωνικά.Εννούσα το club των φοιτητών που έχουν παραπονά με τα μαθήματα...Τωρα είδα ότι είσαι καινούρια στο φόρουμ εδώ..χαχ.Ναι απ ότι φαίνεται είμαστε πολλοί και πρέπει να γίνει τμήμα...Εγώ θέλω να πάρω και τα Συναισθηματικά προβλήματα που έχει προαπαιτούμενο την Ψυχοπαθολογία...και όταν τους το ειπα μου ειπαν δεν πειράζει πάρε άλλο,υπάρχουν πολλες επιλογές...Και ο αυτισμός καλός είναι...Δεν ξέρω αν είναι και έτσι με τα τμήματα που λένε...06 του μήνα που μπήκα εγώ για την δήλωση...είχαν κλείσει και τα δυο τμήματα που άνοιξαν...μέσα σε μια μέρα δηλαδή έκλεισαν δυο τμήματα;

Αποσυνδεδεμένος theodorakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6222 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 04:22:07 μμ »
Κοίτα όντως μπορεί να έκλεισαν γιατί μπαίνουν όλοι μαζί στην αρχή. Και εγώ θέλω τα ίδια με εσένα το 623 και 626. Αυτά είχα στο μυαλό μου εξαρχής. Το πρόβλημα μου είναι επειδή τελειώνω δεν έχω περιθώριο να τα πάρω κάποια άλλη στιγμή και αυτά που έχουν μείνει προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν και τους το είπα  :(

Έχει κανείς ιδέα τι είναι αυτό το 527;

Αποσυνδεδεμένος demy4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6223 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 09:26:27 μμ »
Αυτα τα λέει το Πανεπιστήμιο,επειδή έχουν αρχίσει οι εγγραφές για το επόμενο τετράμηνο και είναι λογικό...Ο Κουρμπετης όμως δε έχει πει τίποτα τέτοιο...Αυτό με ανησυχεί εμένα...
Γνώμη μου ότι μας δουλέυουν κανονικά από το Πανεπιστήμιο για να μην χάσουν "πελατεία". Εμένα με πήραν τηλέφωνο σήμερα και με ρώτησαν ότι δεν γνωρίζουν καν τι θα γίνει γενικά ούτε με τους ήδη εγγεγραμμένους.Αυτό που διάβασα στο "αλφα βήτα" είναι απλώς ένα άρθρο -λένε-που αναφέρει μία πρόταση που έχει γίνει, αλλά χωρίς να έχει παρθεί κάποια απόφαση ακόμη, όπως είχε γίνει και το καλοκαίρι που τελικά δεν ψηφίστηκε.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι σόι συμφέροντα παίζονται και μας έχουν πάλι σε αναμμένα κάρβουνα, εν όψει δε της έναρξης του εαρινού εξαμήνου.....

Αποσυνδεδεμένος Lina92

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6224 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 09:58:21 μμ »
Κι εγώ τώρα θα ξεκινήσω στο εαρινό, αλλά δε μου έχουν στείλει ακόμη Mail με κωδικούς για να μπορέσω να μπω στην πλατφόρμα. Εσένα;

Τώρα ξεκινάω κι εγώ το μεταπτυχιακό .Δεν μου έχουν στείλει κωδικούς.Όταν θα μας στείλουν το πολυπόθητο email θα έχουν μείνει μαθήματα που μας αρέσουν για να δηλώσουμε;

Αποσυνδεδεμένος Ioanna199

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6225 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 10:56:27 μμ »
Κι εγώ τώρα ξεκινάω παιδιά και δεν μου εχουν στείλει ακομα κωδικούς. Πηρα τηλέφωνο σήμερα και μου είπαν οτι θα μας στείλουν μέχρι 30 του μήνα το ενημερωτικό e mail με τους κωδικούς

Αποσυνδεδεμένος MariaTsak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6226 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 11:17:07 μμ »
Απολύτως τίποτε...Τα περιεχόμενα σίγουρα... για να ξέρεις που θα αναζητήσεις τις ερωτήσεις. Καθαρή αντιγραφή είναι..όπως και η εργασία του...

Σοβαρά;;;;;;; Πω πω μας έσωσες!!!!! Ειλικρινά δεν ήξερα τι να πρωτοδιαβάσω...

Αποσυνδεδεμένος Vicky 99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6227 στις: Ιανουάριος 16, 2016, 01:17:44 μμ »
Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα!

Στα πλαίσια της διπλωματικής μου εργασίας για την απόκτηση του μεταπτυχιακού τίτλου Ειδικής (Ενιαίας) Εκπαίδευσης, πραγματοποιώ έρευνα με θέμα: "Ο σχολικός εκφοβισμός σε μαθητές με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες". Το μήνυμα αυτό απευθύνεται σε όλους τους εκπαιδευτικούς δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (γενικής αγωγής) που έχουν αντιμετωπίσει κάποιο περιστατικό εκφοβισμού απέναντι σε μαθητές με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (δυσλεξία, αυτισμό, ΔΕΠ -Υ, αναπηρία). Το ερευνητικό εργαλείο που θα χρησιμοποιηθεί είναι η συνέντευξη, η οποία αναμένεται να διαρκέσει 30 λεπτά.

Η συμμετοχή σας στην έρευνα θα αποβεί εξαιρετικά βοηθητική για την ερευνήτρια.

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ:

bkaminaridi@hotmail.com
698-7775005

Βασιλική

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 688
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6228 στις: Ιανουάριος 16, 2016, 02:20:23 μμ »
Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα!

Στα πλαίσια της διπλωματικής μου εργασίας για την απόκτηση του μεταπτυχιακού τίτλου Ειδικής (Ενιαίας) Εκπαίδευσης, πραγματοποιώ έρευνα με θέμα: "Ο σχολικός εκφοβισμός σε μαθητές με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες". Το μήνυμα αυτό απευθύνεται σε όλους τους εκπαιδευτικούς δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (γενικής αγωγής) που έχουν αντιμετωπίσει κάποιο περιστατικό εκφοβισμού απέναντι σε μαθητές με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (δυσλεξία, αυτισμό, ΔΕΠ -Υ, αναπηρία). Το ερευνητικό εργαλείο που θα χρησιμοποιηθεί είναι η συνέντευξη, η οποία αναμένεται να διαρκέσει 30 λεπτά.

Η συμμετοχή σας στην έρευνα θα αποβεί εξαιρετικά βοηθητική για την ερευνήτρια.

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ:

bkaminaridi@hotmail.com
698-7775005

Βασιλική

Καλησπέρα.Θα ήθελα πολυ να σε βοηθήσω αλλά δυστυχώς δεν έχω αντιμετωπίσει στο σχολείο τέτοιο περιστατικό.Θελω όμως να σε ρωτήσω ποια είναι η διαδικασία για να κάνεις διπλωματική στο μεταπτυχιακό αυτό;Δηλαδή μας δίνουν μια λίστα απο θέματα που μπορούμε να επιλέξουμε η προτείνουμε εμείς θέμα;Καλή επιτυχία στη διπλωματική σου.

Αποσυνδεδεμένος taniademe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6229 στις: Ιανουάριος 16, 2016, 03:18:26 μμ »
Βασιλική και εγώ είμαι εκπαιδευτικός αλλά δεν έχω συνεργαστεί ακόμα με παιδί με κάποια ειδική μαθησιακή δυσκολία. Θα ήθελα και εγώ να με ενημερώσεις ποια είναι η διαδικασία για τη διπλωματική και αν έχεις το κατάλογο με τους καθηγητές που προσφέρονταν για τη διπλωματική σε παρακαλώ στείλτο μου στο email μου taniademe@yahoo.gr καθώς και εγώ θα εκπονήσω διπλωματική το σεπτέμβρη και θα ήθελα να κάνω μια έρευνα για τους καθηγητές...καλή επιτυχία με την εργασία!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160488
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 647
Σύνολο: 667

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.