*

Ψηφοφορία

να υπάρχει αξιολόγηση;

ναι
οχι

Αποστολέας Θέμα: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 720499 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1358 στις: Μάρτιος 16, 2013, 10:28:40 μμ »
για μισό !! Εδώ και πανω απο δυο μήνες οι Περιφερειακοί και οι Δ/ντές Εκπ/σης και οι Σχολικοί σύμβουλοι  σε όλη την Ελλάδα παρακολουθούν - με υποχρεωτική παρακολούθηση - την Επιμορφωση Διοικητικής Επάρκειας. Το πρόγραμμα τελείωσε την προηγούμενη βδομάδα. Οι παρακολουθήσαντες πρέπει να υποβάλουν και σχετική εργασία στην οποία και θα βαθμολογηθούν / αξιολογηθούν μαζί με όλη την συνεισφορά τους κατά τη διάρκεια της Επιμόρφωσης.
Θα ακολουθήσουν οι Διευθυντές Σχολείων. 

Και αυτό γιατί προφανώς οι αξιολογούντες πρέπει προηγουμένως να έχουν αξιολογηθεί οι ίδιοι. Αυτό δε λέτε όλοι; Πώς θα μας αξιολογήσουν αυτοί που δεν έχουν αξιολογηθεί ποτέ; Σωστά. Και τώρα λοιπόν θα αξιολογηθούν πρώτοι αυτοί και μετά θα αξιολογήσουν όλους τους υπόλοιπους  Και μη μου πείτε " σιγά την αξιολόγηση αυτών" γιατί , συγνώμη κιόλας, αλλά όταν έπεσε η διαβούλευση περί αξιολόγησης η συντριπτική πλειοψηφία δεν συμμετείχε, σνομπάροντας επιδεικτικά το εγχείρημα και υπακούοντας στην οδηγία του συνδικαλιστικού οργάνου... Ε δε φταίνε πάντα οι άλλοι...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:32:30 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1359 στις: Μάρτιος 16, 2013, 10:32:37 μμ »
για μισό !! Εδώ και πανω απο δυο μήνες οι Περιφερειακοί και οι Δ/ντές Εκπ/σης και οι Σχολικοί σύμβουλοι  σε όλη την Ελλάδα παρακολουθούν - με υποχρεωτική παρακολούθηση - την Επιμορφωση Διοικητικής Επάρκειας. Το πρόγραμμα τελείωσε την προηγούμενη βδομάδα. Οι παρακολουθήσαντες πρέπει να υποβάλουν και σχετική εργασία στην οποία και θα βαθμολογηθούν / αξιολογηθούν μαζί με όλη την συνεισφορά τους κατά τη διάρκεια της Επιμόρφωσης.
Θα ακολουθήσουν οι Διευθυντές Σχολείων. 

Και αυτό γιατί προφανώς οι αξιολογούντες πρέπει προηγουμένως να έχουν αξιολογηθεί οι ίδιοι. Αυτό δε λέτε όλοι; Πώς θα μας αξιολογήσουν αυτοί που δεν έχουν αξιολογηθεί ποτέ; Σωστά. Και τώρα λοιπόν θα αξιολογηθούν πρώτοι αυτοί και μετά θα αξιολογήσουν όλους τους υπόλοιπους  Και μη μου πείτε " σιγά την αξιολόγηση αυτών" γιατί , συγνώμη κιόλας, αλλά όταν έπεσε η διαβούλευση περί αξιολόγησης η συντριπτική πλειοψηφία δεν συμμετείχε, σνομπάροντας επιδεικτικά το εγχείρημα και υπακούοντας στην οδηγία του συνδικαλιστικού οργάνου... Ε δε φταίνε πάντα οι άλλοι...

συγνώμη αλλά μιλάμε για τους ίδιους περιφερειακούς και δ/ντες εκπ/σης οι οποίοι είναι εκεί που είναι με καθαρά κομματικά κριτήρια ;
μιλάμε για τους σύμβουλους που αντίστοιχα έγινε η γνωστή κοπτοραπτική στην αποτίμηση των προσόντων τους για να βγουν αυτοί που θέλαμε;

επειδή επιμορφώνονται και θα κάνουν μια εργασία δεν βαπτίζονται ως αμερόληπτοι αξιολογητές.... ή μήπως ναι;
κάπως έτσι τρώμε το άλογο που βαπτίζεται μοσχάρι

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1360 στις: Μάρτιος 16, 2013, 10:36:14 μμ »
ε, ρε αξιολογηση που σας χρειαζεται......!!!!

* συγγνωμη, αλλα αυτο θα ελεγε οποιος σας/μας διαβαζε. Ασε που ....της φταινε οι τρίχες!!!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1361 στις: Μάρτιος 16, 2013, 10:36:38 μμ »
ναι , για αυτούς μιλάμε.
Όπως και για όσους διορίστηκαν με μούφα ΠΔΣ, σαραντάρηδες πολύτεκνους, αιώνια βυσματίες, συνδικαλιστές με μηδέν ωράριο, διευθυνταράδες σχολείων που προέκυψαν απο το πουθενά - και από τα ίδια ακριβώς κόμματα που προέκυψαν και οι προίστάμενοί τους....


Στου κρεμασμένου το σπίτι αγάπη μου...

Θα δικαιούμασταν όλοι οι εργαζόμενο να κράζουμε τους προίσταμένους μας αν όλοι μα όλοι μας ειχαμε διαορισθει με απολύτως διαφανή και ξεκάθαρα κριτήρια.... Εφόσον αυτό δεν ισχύει.... πάπια πεκίνου!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 16, 2013, 10:57:22 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:32:30 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1362 στις: Μάρτιος 16, 2013, 10:40:49 μμ »
ναι , για αυτούς μιλάμε.
Όπως και για όσους διορίστηκαν με μούφα ΠΔΣ, σαραντάρηδες πολύτεκνους, αιώνια βυσματίες, συνδικαλιστές με μηδέν ωράριο, διευθυνταράδες σχολείων που προέκυψαν απο το πουθενά - και από τα ίδια ακριβώς κόμματα που προέκυψαν και οι προίστάμενοί τους....


Στου κρεμασμένου το σπίτι αγάπη μου...

Θα δικαιούμασταν όλοι οι εργαζόμενο να κράζουμε τους προίσταμένους μας αν όλοι μα όλοι μας ειχαμε διαορισθει με απολύτως διαφανή και ξεκάθαρα κριτήρια.... Εφόσον αυτό δεν ισχύει.... πάπια πεκίνου!!

Δηλαδή όσοι διορίστηκαν με διαφανή κριτήρια έχουν ή οχι δικαίωμα να κράζουν? Όσοι διορίστηκαν μ' επετηρίδα, που ουσιαστικά δε θέτει κάποια κριτήρια? δικαιούνται?
 
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1363 στις: Μάρτιος 16, 2013, 10:44:26 μμ »
ναι , για αυτούς μιλάμε.
Όπως και για όσους διορίστηκαν με μούφα ΠΔΣ, σαραντάρηδες πολύτεκνους, αιώνια βυσματίες, συνδικαλιστές με μηδέν ωράριο, διευθυνταράδες σχολείων που προέκυψαν απο το πουθενά - και από τα ίδια ακριβώς κόμματα που προέκυψαν και οι προίστάμενοί τους....


Στου κρεμασμένου το σπίτι αγάπη μου...

Θα δικαιούμασταν όλοι οι εργαζόμενο να κράζουμε τους προίσταμένους μας αν όλοι μα όλοι μας ειχαμε διαορισθει με απολύτως διαφανή και ξεκάθαρα κριτήρια.... Εφόσον αυτό δεν ισχύει.... πάπια πεκίνου!!

ρε bitch τι σου είναι ο Σόιμπλε ; είσαι προτεστάντισα; πρέπει να μαρτυρήσουμε όλοι για να εξαγνιστούν οι αμαρτίες ελαχίστων που στην τελική δεν θα πάθουν τίποτα ;

Τι σχέση έχει ο ΑΣΕΠ με την αξιολόγηση ; είναι μεμπτό να υπάρχει συνάδελφος διορισμένος επειδή είναι πολύτεκνος και προβλεπόταν με νόμο του κράτους ο διορισμός του; Η ΠΔΣ γιατί αποτελεί κριτήριο που κατατάσσει έναν συνάδελφο που δούλεψε ως ανήθικο αφού οι εγκύκλιοι που καθόριζαν την λειτουργία ήταν σαφείς.
Τι σχέση έχει ο τρόπος διορισμού με την αξιολόγηση. Τι ενοχικά συμπλέγματα και τι ομαδοποιήσεις είναι αυτές που κάνεις. Κόψε το άλογο !
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 16, 2013, 10:55:30 μμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1364 στις: Μάρτιος 16, 2013, 10:49:22 μμ »
όχι δεν δικαιούνται Γιάννη. Κανένας μας πια δεν δικαιούται. Θες να σου πω γιατί;

Γιατί όλα αυτά που ζούμε δεν προέκυψαν έτσι σε μια μέρα, διαμορφώθηκαν μέσα απο την ανοχή όλων μας.
Γιατί αυτός που διορίστηκε με επετεηρίδα κατόπιν ήξερε κάποιον που ήξερε κάποιον και του έδωσαν άδεια μεταπτυχιακής εκπαίδευσης για΄τι ήταν πιο πράσινος από τους υπόλοιπους και σήμερα βρίσκεται μπροστά από τον άλλον που επίσης διορίστηκε μέσω επετηρίδας αλλά δεν ήταν τόσο πράσινος για να πάρει την αδειούλα... 

Γιατί μετά οι πράσινοι αντικαταστάθηκαν από κάποιους μπλε και πάλι απο άλλους πράσινους.

Γιατί αυτοί οι "κύριοι" πίεζαν για αθρόους διορισμούς και άλλες τόσες μεταθέσεις και τώρα βλέπεις κόσμο σε διάθεση να οδύρεται γιατί δεν ξέρει πού θα βρεθεί του χρόνου.

Γιατί αυτοί που διορίστηκαν με ΑΣΕΠ νόμισαν ότι έπιασαν τον Πάπα από ξέρεις πού και πως αυτοί και μόνο είναι οι καλύτεροι.

Όπως σωστά έγραψε και ο Μάρκος.... της στραβής τέτοιας οι τρίχες της φταίνε... Μήπως καποτε να δούμε και πού φταίει και ο καθένας μας ξεχωριστά; Γιατί αν για όλα φταίνε οι άλλοι και μεις σε τίποτα, τότε είμαστε και πολύ μάπες αδελφάκι μου ( για να το θέσω κομψά )

καλέ μου  Kinegire  το άλογο κόψτο εσύ !! Αυτό που λέω είναι πως όσοι διορίσθηκαν ή βρέθηκαν εκεί που βρέθηκαν με αδιαφανή κριτήρια δεν δικαιούνται να μιλάνε τώρα για διαφάνεια. Τόσο απλο. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Α και στην τελική, αφού μιλάς για νόμους του  κράτους ε μα και η αξιολόγηση νόμος του κράτους είναι...Σ αρέσει δε σ αρέσει.....ρούφα τ αυγό σου!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1365 στις: Μάρτιος 16, 2013, 10:54:01 μμ »
καλέ μου  Kinegire  το άλογο κόψτο εσύ !! Αυτό που λέω είναι πως όσοι διορίσθηκαν ή βρέθηκαν εκεί που βρέθηκαν με αδιαφανή κριτήρια δεν δικαιούνται να μιλάνε τώρα για διαφάνεια. Τόσο απλο. Τι δεν καταλαβαίνεις;

ας δεχτώ ότι δεν δικαιούνται να μιλάνε όσοι διορίσθηκαν με αδιαφανή κριτήρια.
Για τον μόνο που ξέρω 100% είναι ο εαυτός μου. Εγώ μπορώ να μιλώ λοιπόν.
Εσύ σε ποιον αναφέρεσαι; γιατί όταν μιλάς αόριστα για κάποιους για να μην μιλάνε κατά επέκταση μιλάς για τους πάντες. Έχεις αυτό το divine right;  μην είμαστε άλογοι όσο άλογο και αν τρώμε τόσα χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1366 στις: Μάρτιος 16, 2013, 10:57:19 μμ »
Τα σουβλακια που έφαγα τη τσικνοπέμπτη, από κρεας αλόγου ηταν?
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1367 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:00:32 μμ »
μου φαίνεται είσαι μεγαλομέταοχος στα ΙΚΕΑ, δεν εξηγείται αλλιώς!! Το έγραψα ξεκάθαρα:



Θα δικαιούμασταν όλοι οι εργαζόμενο να κράζουμε τους προίσταμένους μας αν όλοι μα όλοι μας ειχαμε διαορισθει με απολύτως διαφανή και ξεκάθαρα κριτήρια.... Εφόσον αυτό δεν ισχύει.... πάπια πεκίνου!!

και αφού λοιπόν εσύ, εγώ κι ο φουφουτος διοριστήκαμε με διαφανή κριτήρια αυτό δε σημαινει ότι μπορούμε να μιλάμε. Γιατί - ακριβώς επειδή δεν είναι μόνο ο τρόπος διορισμού που παίζει ρόλο αλλά και η όλη στάση του καθενός μας - το ότι βλέπαμε και δε μιλάγαμε μας καθιστά το ίδιο ένοχους με όλους τους άλλους. Και επομένως, τώρα , και συ και γω και ο φούφουτος, μώκο γιατί δεν μας παίρνει.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1368 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:02:02 μμ »
όχι δεν δικαιούνται Γιάννη. Κανένας μας πια δεν δικαιούται. Θες να σου πω γιατί;

Γιατί όλα αυτά που ζούμε δεν προέκυψαν έτσι σε μια μέρα, διαμορφώθηκαν μέσα απο την ανοχή όλων μας.
Γιατί αυτός που διορίστηκε με επετεηρίδα κατόπιν ήξερε κάποιον που ήξερε κάποιον και του έδωσαν άδεια μεταπτυχιακής εκπαίδευσης για΄τι ήταν πιο πράσινος από τους υπόλοιπους και σήμερα βρίσκεται μπροστά από τον άλλον που επίσης διορίστηκε μέσω επετηρίδας αλλά δεν ήταν τόσο πράσινος για να πάρει την αδειούλα... 

Γιατί μετά οι πράσινοι αντικαταστάθηκαν από κάποιους μπλε και πάλι απο άλλους πράσινους.

Γιατί αυτοί οι "κύριοι" πίεζαν για αθρόους διορισμούς και άλλες τόσες μεταθέσεις και τώρα βλέπεις κόσμο σε διάθεση να οδύρεται γιατί δεν ξέρει πού θα βρεθεί του χρόνου.

Γιατί αυτοί που διορίστηκαν με ΑΣΕΠ νόμισαν ότι έπιασαν τον Πάπα από ξέρεις πού και πως αυτοί και μόνο είναι οι καλύτεροι.

Όπως σωστά έγραψε και ο Μάρκος.... της στραβής τέτοιας οι τρίχες της φταίνε... Μήπως καποτε να δούμε και πού φταίει και ο καθένας μας ξεχωριστά; Γιατί αν για όλα φταίνε οι άλλοι και μεις σε τίποτα, τότε είμαστε και πολύ μάπες αδελφάκι μου ( για να το θέσω κομψά )

καλέ μου  Kinegire  το άλογο κόψτο εσύ !! Αυτό που λέω είναι πως όσοι διορίσθηκαν ή βρέθηκαν εκεί που βρέθηκαν με αδιαφανή κριτήρια δεν δικαιούνται να μιλάνε τώρα για διαφάνεια. Τόσο απλο. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Α και στην τελική, αφού μιλάς για νόμους του  κράτους ε μα και η αξιολόγηση νόμος του κράτους είναι...Σ αρέσει δε σ αρέσει.....ρούφα τ αυγό σου!!

Mα τα έχουμε ξανασυζητήσει αυτά. Αυτό το "δε δικαιούστε δια να ομιλείτε" (κάποιος το είχε πεί, αλλά δε θυμάμαι) και οι συλλογικές ευθύνες, είναι κατά την άποψή μου, τριπάκι του συστήματος. Δηλαδή, με την ίδια λογική, ουδείς εδικαιούτο να μιλάει κατά των Γερμανών κατακτητών τη περίοδο της Κατοχής, γιατί όταν έπιαναν και εκτελούσαν, εκείνοι, ή όταν έκαναν τις άλλες αδικίες που έκαναν, δε βγήκε μπροστά στα σμάισερ να φωνάξει, να πει αυτά τα πράγματα που κάνετε δεν είναι σωστά. Μα, αν το έκανε, απλά θα τον θερίζανε. Τόσο απλό είναι. Και τότε, βέβαια θα εδικαιούτο να μιλάει μετά, μόνο που το μετά δε θα υπήρχε γι' αυτόν.
Ομοίως και γι' αυτόν που μιλούσε κατά διαφόρων καταστάσεων στην εκπαίδευση. Πολύ απλά θα εκπαραθυρωνόταν/περιθωριοποιούνταν.

Μάρκο μου, τα σουβλάκια άντε να ήταν από κρέας αλόγου, και το άλογο κρεατάκι είναι. Άλλωστε ο παστουρμάς λένε οτι είναι από κρέας καμήλας και τον τρώμε και λέμε τί καλός που ήταν. Κάτι τάρτες να προσέχεις, γιατί ακούστηκαν διάφορα και γι' αυτές.
Αλλά δε πειράζει ευρωπαϊκό να είναι κι ό,τι να'ναι.  ;D :P
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1369 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:02:34 μμ »
Bitch να κανονίσουμε εγώ εσύ και ο φούφουτος να πάμε για κινέζικο! άντε να πάρουμε και τον Μάρκο που αναρωτιέται για τα σουβλάκια του.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1370 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:08:45 μμ »
Γιάννη
αφού αναφέρεις ιστορικά παραδείγματα θα ξέρεις φαντάζομαι και πώς οι Έλληνες πολέμησαν εναντίον των Γερμανών, πώς έφτιαξαν το έπος του Γοργοπόταμου ας πούμε ή την μάχη της Κρήτης. 

Αντίστοιχο "ανταρτοπόλεμο" δεν είδα απο κανέναν μας στο εκπαιδευτικό ζήτημα. Άρα μην συγκρίνεις ανόμοια. Ειναι ασέβεια για τους προγόνους μας.  Εκείνοι ρίσκαραν τη ζωή τους και ο εκπαιδευτικός κόσμος μου λες ότι ρισκάρει την....περιθωριοποιηση; Και γμ τα αγωνιστικά συναισθήματα!! επανάσταση του κανα-πέος!! Τι καλά!!

όλοι φταίμε, πάρτε το απόφαση, όλοι μας χωρίς καμία εξαίρεση. Εξ ου και δεν δικαιούΜΑΣΤΕ να ομιλΟΥΜΕ!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1371 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:09:13 μμ »
Οχι, αν ηταν απο άλογο, μια χαρα ήταν.νοστιμότατα και κρεας καθαρο.... ;D
Kinegiros,Giannis1,bitch  να κανονισουμε να παμε σε κινεζικο....ρε, τι μαλώνετε? εσεις δεν εχετε αναγκη απο οποιαδήποτε αξιολόγηση....Τα μέλη του pde δεν θα περασουν αξιολόγηση  ;)  Εχουν αφήσει δειγμα γραφης και ηθους ,"εδω"
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 648
Σύνολο: 655

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.