*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3155608 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος antihatzi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1358 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 06:38:57 μμ »
 Καλησπέρα ! Μπήκα παιδιά να ανοίξω λογαρισμό στο jcc  Και ενώ δέχεται τα στοιχεία όλα , στο κινητό τηλέφωνο έχω θέμα. Δεν το δέχεται και δεν υπάρχει επιβεβαίωση του κινητού. Σε εσάς συμβαίνει κάτι ανάλογο; Να το παρακάμψω λέτε; Θα υλοποιηθεί η συναλλαγή;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fraou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1359 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 08:27:34 μμ »
Παιδιά, να σας ρωτήσω κάτι? Εκτός από το ποσό της εγγραφής δεν έχω πληρώσει κάτι άλλο. Θα με ειδοποιήσουν ή πρέπει να κάνω κάτι από μόνη μου? Πού μπορώ να δω το λογαριασμό μου?

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1360 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 08:49:09 μμ »
Φαίνονται οι δόσεις κάθε τετραμήνου στο student intranet μπαίνεις με τους ίδιους κωδικούς του moodle. Συνήθως τέλη κάθε μήνα πληρώνεις τη δόση.

Αποσυνδεδεμένος sting

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1361 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 08:19:25 πμ »
Μπορείς να τα βάλεις και μεσω πιστωτικής κάρτας με 50 λεπτα χρέωση.
Γνωρίζει κανείς αν θαγίνουν εξετάσεις στο Ηράκλειο ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1362 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 08:34:50 πμ »
Γίνονται εξετάσεις στο Ηράκλειο.Δες το mail σου sting

Αποσυνδεδεμένος thessalonikh!!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1363 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 09:34:43 μμ »
Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται εάν κάποιος φοιτητής κοπεί σε κάποιο μάθημα ή δεν έχει προλάβει να παραδώσει εργασία εντός της προθεσμίας. Κάτι άκουσα ότι πρέπει να πληρώσεις για να ξαναδώσεις, αλλά το χρηματικό ποσό δεν ήταν ξεκάθαρο...Είμαι νέα στο μεταπτυχιακό- μόλις προχθές το βράδυ παρέλαβα τους κωδικούς- και αγχώθηκα, γιατί λογικά...είμαι πολύ πίσω από τους συμφοιτητές μου.... :-[

Αποσυνδεδεμένος Μερόπη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Εκπαίδευση είναι η βαθμιαία ανακάλυψη της άγνοιάς
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1364 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 07:25:10 πμ »
Τωρα πηρες τους κωδικους κια θα προλαβεις να δωσεις τις εξετασεις και ν απαραδωσεις και εργασιες;

Καλη υπομονη
Εκπαίδευση είναι η βαθμιαία ανακάλυψη της άγνοιας μας.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1365 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 09:31:33 πμ »
Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται εάν κάποιος φοιτητής κοπεί σε κάποιο μάθημα ή δεν έχει προλάβει να παραδώσει εργασία εντός της προθεσμίας. Κάτι άκουσα ότι πρέπει να πληρώσεις για να ξαναδώσεις, αλλά το χρηματικό ποσό δεν ήταν ξεκάθαρο...Είμαι νέα στο μεταπτυχιακό- μόλις προχθές το βράδυ παρέλαβα τους κωδικούς- και αγχώθηκα, γιατί λογικά...είμαι πολύ πίσω από τους συμφοιτητές μου.... :-[

Απαράδεκτοι να σου δίνουν κωδικούς τόσο αργά. Τώρα θέλει μία καλή οργάνωση του χρόνου σου για τις εργασίες και φυσικά να ενημερώσεις τους καθηγητές σου για την καθυστέρηση. Στις δραστηριότητες μπορεί να μην έχουν πρόβλημα αλλα στις εργασίες προς βαθμολόγηση είναι αυστηροί ως προς τις ημερομηνίες παράδοσης.
Αν κοπείς εννοείς χωρίς να το έχεις παρακολουθήσει και να έχεις κάνει εργασίες?? χωρίς συμμετοχή νομίζω το ξαναπληρώνεις αλλιώς για να το ξαναδώσεις,  δίνεις  νομίζω 75€ σε επόμενη εξεταστική.
Έχεις πάρει πολλά μαθήματα??

Αποσυνδεδεμένος thessalonikh!!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1366 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 12:01:41 μμ »
Έχω επιλέξει την πλήρη φοίτηση. Έχω ενημερώσει όλους τους καθηγητές για την αργοπορημένη εγγραφή μου και ουσιαστικά τρέχω και δε φτάνω. Μέχρι να προσαρμοστώ.....ένας πανικός. Σήμερα θα πάω να ρωτήσω και για τα βιβλία....Οι καθηγητές μου είπαν να μην αγχώνομαι και όλα θα πάνε καλά....Ευτυχώς σε ένα μάθημα η εργασία έχει πάρει παράταση.....Και έχω να ασχοληθώ μόνο με 2 για 10 ημέρες...... :P Στη βιβλιοθήκη δεν μπόρεσα μέχρι στιγμής να μπω...γιατί είχε πρόβλημα από ότι άκουσα και από άλλους....Άμα είναι 75 ευρώ...Μπορείς να το δεχτείς.....(λέμε τώρα...).
Αλλά εγώ άκουσα ότι είναι 500 και τρομοκρατήθηκα.....Έχω στείλει και στο πανεπιστήμιο τη συγκεκριμένη απορία από προχθές...αλλά δυστυχώς μέχρι στιγμής...δεν πήρα απάντηση...

Αποσυνδεδεμένος thessalonikh!!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1367 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 12:29:56 μμ »
Επίσης...πως φαίνεται ότι εγώ παρακολουθώ το μάθημα; Μπαίνω μέσα στις ιστοσελίδες του καθενός προχωράω βήμα-βήμα στο διάγραμμα και μπαίνει τικ στα κουτάκια. Αυτό οι καθηγητές το βλέπουν; Συγνώμη ρε παιδιά κιόλας για τις τόσες ερωτήσεις μου..... :-\

Αποσυνδεδεμένος xaraxxx

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1368 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 12:39:15 μμ »
Γεια σας παιδιά.ενδιαφέρομαι για εξ'αποστάσεως μεταπτυχιακό στην ειδικά αγωγή. Και έχω κάμποσες απορίες....Γνωρίζετε κάθε πότε γίνονται αιτήσεις?? Και αν το κάνει ήδη κάποιος κατα πόσο μπορείς να το συνδυάσεις με δουλειά?   ::)

Αποσυνδεδεμένος katerinakatia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1369 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 03:34:06 μμ »
καλησπέρα!ενδιαφέρομαι και εγώ για το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό. θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε μέχρι πότε πρέπει να κάνουμε τα χαρτιά μας για το εξάμηνο που ξεκινάει το Σεπτέμβρη. επικοινώνησα μεσω email με το πανεπιστήμιο και μου είπαν ότι καταλυτική ημερομηνία είναι στις 24/11/2013, αλλά δεν με κατατόπισαν... δηλαδή μία είναι η προθεσμία και για τα 2 εξάμηνα;

Αποσυνδεδεμένος kat810

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1370 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 03:40:05 μμ »
και αν καποιος ενδιαφετεται για το εαρινο τωρα το 2014 παλι μεχρι τελη νοεμβριου ειναι η προθεσμια?

Αποσυνδεδεμένος elenaki!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nηπιαγωγός δίχως αύριο...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1371 στις: Νοέμβριος 11, 2013, 03:45:02 πμ »
καλησπέρα!ενδιαφέρομαι και εγώ για το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό. θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε μέχρι πότε πρέπει να κάνουμε τα χαρτιά μας για το εξάμηνο που ξεκινάει το Σεπτέμβρη. επικοινώνησα μεσω email με το πανεπιστήμιο και μου είπαν ότι καταλυτική ημερομηνία είναι στις 24/11/2013, αλλά δεν με κατατόπισαν... δηλαδή μία είναι η προθεσμία και για τα 2 εξάμηνα;

Kατερίνα, λογικά νομίζω πως θα εννοούσαν 24/11/13 για το εξάμηνο που θα ξεκινήσει τον Φεβρουάριο. Δεν νομίζω να αναφέρονταν στο εξάμηνο που διανύουμε, καθώς μέχρι να αξιολογήσουν το φάκελο σου και να σου απαντήσουν θα φτάσει Δεκέμβριος, όπου ήδη θα έχουμε φτάσει σχεδόν στο τέλος των μαθημάτων. Προσωπικά σε δυο μαθήματα που παρακολουθώ αρχές Δεκεμβρίου είναι καταληκτικές ημερομηνίες για τις τελικές εργασίες. Τα μαθήματα έχουν ξεκινήσει απο τέλος Σεπτέμβρη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160701
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 405
Σύνολο: 421

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.