*

Αποστολέας Θέμα: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών  (Αναγνώστηκε 287279 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών
« Απάντηση #70 στις: Μάιος 15, 2016, 12:31:11 μμ »
Συγνώμη συνάδελφοι,ως διοριστέος βέβαια δεν έχω δικαίωμα να έχω άποψη για το θέμα.Θέλω όμως να ρωτήσω,ποιός σας έχει πει πως μπορείτε να κάνετε προτάσεις για τον νέο τρόπο διορισμού;Μήπως έχετε αντιληφθεί άλλους υποψηφίους για διορισμό στο δημόσιο να έχουν άποψη για το πως οι ίδιοι θα διοριστούν;Ο δημοσιουπαλληλικός κώδικας δεν παρέχει τέτοια δικαιώματα.Εσείς πόθεν έχετε το δικαώμα αυτό;

Σύμφητό με το παραπάνω είναι και το θέμα της συναδέλφου με το προσωνήμιο anixia.H συνάδελφος λόγω καλής διαθέσης μοιράζεται μαζί μας τις πληροφορίες που έχει απο την Διοίκηση.Για όσους ξεχνούν,οι προτάσεις βάσει συντάγματος για το νέο σύστημα διορισμών είναι αρμοδιότητα της Διοίκησης.Ορθότατα λοιπόν η κυρία συνάδελφος μας μεταφέρει τις εξ αυτής προτάσεις.Παρεμβαίνει λοιπόν ο κύριος συνάδελφος "πορτοκάλι",απαράδεκτη συμπριφορά σε κυρία,και την κατακρίνει γιατί προφανώς αυτά που παραθέτει η συνάδελφος δεν του είναι αρεστά.Ποίος κύριε συνάδελφε "πορτοκάλι" σας έχει πει πως το νέο σύστημα διορισμών πρέπει να είναι αρεστό σε εσάς;Χρωστάτε λοιπόν μια συγνώμη στην κυρία συνάδελφο και θα σας παρακαλούσα την επόμενη φορά να είστε ευγενικότερος!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:28:52 »

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών
« Απάντηση #71 στις: Μάιος 15, 2016, 12:44:06 μμ »
Συγνώμη συνάδελφοι,ως διοριστέος βέβαια δεν έχω δικαίωμα να έχω άποψη για το θέμα.Θέλω όμως να ρωτήσω,ποιός σας έχει πει πως μπορείτε να κάνετε προτάσεις για τον νέο τρόπο διορισμού;Μήπως έχετε αντιληφθεί άλλους υποψηφίους για διορισμό στο δημόσιο να έχουν άποψη για το πως οι ίδιοι θα διοριστούν;Ο δημοσιουπαλληλικός κώδικας δεν παρέχει τέτοια δικαιώματα.Εσείς πόθεν έχετε το δικαώμα αυτό;

Σύμφητό με το παραπάνω είναι και το θέμα της συναδέλφου με το προσωνήμιο anixia.H συνάδελφος λόγω καλής διαθέσης μοιράζεται μαζί μας τις πληροφορίες που έχει απο την Διοίκηση.Για όσους ξεχνούν,οι προτάσεις βάσει συντάγματος για το νέο σύστημα διορισμών είναι αρμοδιότητα της Διοίκησης.Ορθότατα λοιπόν η κυρία συνάδελφος μας μεταφέρει τις εξ αυτής προτάσεις.Παρεμβαίνει λοιπόν ο κύριος συνάδελφος "πορτοκάλι",απαράδεκτη συμπριφορά σε κυρία,και την κατακρίνει γιατί προφανώς αυτά που παραθέτει η συνάδελφος δεν του είναι αρεστά.Ποίος κύριε συνάδελφε "πορτοκάλι" σας έχει πει πως το νέο σύστημα διορισμών πρέπει να είναι αρεστό σε εσάς;Χρωστάτε λοιπόν μια συγνώμη στην κυρία συνάδελφο και θα σας παρακαλούσα την επόμενη φορά να είστε ευγενικότερος!
έχεις πάρει χαμπάρι ότι γίνεται δημόσιος διάλογος για το σύστημα πρόσληψης και ερωτόμεθα όλοι οι εμπλεκόμενοι φορείς;http://dialogos.minedu.gov.gr/
έτσι δεν έκανε και η Διαμαντοπούλου; άσχετα αν επέβαλε αυτό που είχε προαποφασίσει...

ΥΓ πάντως εσύ τον γάιδαρό σου τον έχεις δεμένο...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2016, 12:46:00 μμ από portokali »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών
« Απάντηση #72 στις: Μάιος 15, 2016, 12:59:25 μμ »
Συγνώμη συνάδελφοι,ως διοριστέος βέβαια δεν έχω δικαίωμα να έχω άποψη για το θέμα.Θέλω όμως να ρωτήσω,ποιός σας έχει πει πως μπορείτε να κάνετε προτάσεις για τον νέο τρόπο διορισμού;Μήπως έχετε αντιληφθεί άλλους υποψηφίους για διορισμό στο δημόσιο να έχουν άποψη για το πως οι ίδιοι θα διοριστούν;Ο δημοσιουπαλληλικός κώδικας δεν παρέχει τέτοια δικαιώματα.Εσείς πόθεν έχετε το δικαώμα αυτό;

Σύμφητό με το παραπάνω είναι και το θέμα της συναδέλφου με το προσωνήμιο anixia.H συνάδελφος λόγω καλής διαθέσης μοιράζεται μαζί μας τις πληροφορίες που έχει απο την Διοίκηση.Για όσους ξεχνούν,οι προτάσεις βάσει συντάγματος για το νέο σύστημα διορισμών είναι αρμοδιότητα της Διοίκησης.Ορθότατα λοιπόν η κυρία συνάδελφος μας μεταφέρει τις εξ αυτής προτάσεις.Παρεμβαίνει λοιπόν ο κύριος συνάδελφος "πορτοκάλι",απαράδεκτη συμπριφορά σε κυρία,και την κατακρίνει γιατί προφανώς αυτά που παραθέτει η συνάδελφος δεν του είναι αρεστά.Ποίος κύριε συνάδελφε "πορτοκάλι" σας έχει πει πως το νέο σύστημα διορισμών πρέπει να είναι αρεστό σε εσάς;Χρωστάτε λοιπόν μια συγνώμη στην κυρία συνάδελφο και θα σας παρακαλούσα την επόμενη φορά να είστε ευγενικότερος!
Ευχαριστώ πάντως... Οσο για την παρορμητικότητα κάποιων μελών , όπως και σε μια ευρύτερή κοινωνία έμαθα να την " δεχομαι" ... 😌😔

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών
« Απάντηση #73 στις: Μάιος 15, 2016, 01:05:26 μμ »
Ευχαριστώ πάντως... Οσο για την παρορμητικότητα κάποιων μελών , όπως και σε μια ευρύτερή κοινωνία έμαθα να την " δεχομαι" ... 😌😔
που την είδες την παρορμητικότητα; και τι ευχαριστείς;συμπαράσταση σε τι πράγμα; έτσι για να καταλάβω... μήπως δεν θέλετε εδώ κάποιοι να σας απαντούν; να γίνεται διάλογος; καλά κρασιά.... ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:28:52 »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών
« Απάντηση #74 στις: Μάιος 15, 2016, 01:40:30 μμ »
που την είδες την παρορμητικότητα; και τι ευχαριστείς;συμπαράσταση σε τι πράγμα; έτσι για να καταλάβω... μήπως δεν θέλετε εδώ κάποιοι να σας απαντούν; να γίνεται διάλογος; καλά κρασιά.... ;D ;D ;D ;D ;D
Ως προς το ύφος σου... Οχι τα λεγόμενα σου Και έχω δικαίωμά να ευχαριστώ κάποιον που μου έδωσε θετικο χρόνο και ευγένειά ως προς το άτομό μου...
Το γνώριζα από το πρωί... Θα διαγραφούν τα μηνύματα μας!!!  :P

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών
« Απάντηση #75 στις: Μάιος 15, 2016, 04:05:20 μμ »
Στο μέγκα πριν από λίγη ώρα ο Φίλης ......
''Θα πάμε σε εξετάσεις ασέπ ,δεν προλαβαίναμε φέτος, για να γίνουν διορισμοί και να μπορούν και οι νέοι να διεκδικήσουν διορισμό..''

https://youtu.be/ZU1TwtLUOjk?t=1108
Διορισμοί το 2017-18 ;D ;D ;D
Νίκος Φίλης παραχώρησε συνέντευξη στην εφημερίδα "Η ΕΠΟΧΗ" και τη δημοσιογράφο Ιωάννα Δρόσου
Είμαστε ηθικοπολιτικά δεσμευμένοι οι αναπληρωτές να αξιοποιηθούν στη διαδικασία ΑΣΕΠ που θα προκηρυχθεί. Ακόμα και για εκείνους που δεν είναι στη λίστα επιτυχόντων του ΑΣΕΠ. Θέλουμε σε κάθε περίπτωση να αποφύγουμε την ενεργοποίηση του κοινωνικού αυτοματισμού. Πρόκειται για έναν κίνδυνο που ελλοχεύει εξαιτίας του κατακερματισμού των εκπαιδευτικών σε 150 ειδικότητες, καθώς και των αδιόριστων εκπαιδευτικών σε πάνω από δέκα ομάδες ιδιαίτερων συμφερόντων. Όμως, πιστεύω ότι η προκήρυξη θέσεων θα γίνει με τέτοιο τρόπο ώστε να αποφευχθεί το ενδεχόμενο ο ένας να κατηγορεί τον άλλον και θα προβλέπεται επίσης η δυνατότητα των νέων πτυχιούχων για διορισμό

  ::)όπως φαίνεται σχεδιάζουν ένα σύστημα με κριτήρια από τον 3848 μαζί με νεο γραπτό διαγωνισμό , χωρίς να υπάρχει προϋπόθεση επιτυχίας. ίσως μετρήσει η προϋπηρεσία και για όσους γράψουν κάτω από 55 για να  αξιοποιηθούν και οι αναπληρωτές
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2016, 04:42:05 μμ από kostasMath »

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών
« Απάντηση #76 στις: Μάιος 15, 2016, 04:56:45 μμ »
που την είδες την παρορμητικότητα; και τι ευχαριστείς;συμπαράσταση σε τι πράγμα; έτσι για να καταλάβω... μήπως δεν θέλετε εδώ κάποιοι να σας απαντούν; να γίνεται διάλογος; καλά κρασιά.... ;D ;D ;D ;D ;D
Κύριε συνάδελφε,η διαφωνία είναι στοιχείο δημιουργικό του διαλόγου.Η κατάκριση του συνομιλητή μας είναι κακή συμπεριφορά.Προσωπικά δεν σας κατέκρινα γιατί διαφωνείτε,γιατί αυτό δικαίωμα σας.Σας κατέκρινα γιατί κάνετε επίθεση στον συνομιλητή σας,η οποία μάλιστα τυγχάνει να είναι κυρία.Η αρετή του σεβασμού και οι καλοί τρόποι πρέπει να είναι ίδιον του σωστού εκπαιδευτικού.Πως θα διδάξουμε στους μαθητές μας να μας σέβονται,αν εμείς δεν έχουμε αλληλοσεβασμό;
Σας ανταποδίδω τις ευχαριστίες κυρία συνάδελφε και σας εύχομαι Χριστός Ανέστη.

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών
« Απάντηση #77 στις: Μάιος 15, 2016, 05:48:23 μμ »
Ως προς το ύφος σου... Οχι τα λεγόμενα σου Και έχω δικαίωμά να ευχαριστώ κάποιον που μου έδωσε θετικο χρόνο και ευγένειά ως προς το άτομό μου...
Το γνώριζα από το πρωί... Θα διαγραφούν τα μηνύματα μας!!!  :P
ποιο είναι το  ύφος μου γιατί θα μας τρελάνεις μεσημεριάτικα...
λες
Στο μέγκα πριν από λίγη ώρα ο Φίλης ......
''Θα πάμε σε εξετάσεις ασέπ ,δεν προλαβαίναμε φέτος, για να γίνουν διορισμοί και να μπορούν και οι νέοι να διεκδικήσουν διορισμό..''

Αρα 3848;;;;

Εύχομαι οι παλιές μου πληροφορίες μου για light εξετάσεις να ισχύουν... ::)

σου απαντώ
πότε μιλάει για εξετάσεις...πότε μιλάει για διαδικασία ασεπ... 8)
γράφεις
Με διαδικασίες ασέπ τι ελπίδα έχει ο νέος;;;;;;;;;;;;;;;; ::) ::) ::) ::) ::) ::)
Γι'αυτό το υπουργείο θέλει εξετάσεις...κατά τις παλιές πληροφορίες μου πιο light.....Αυτά, μην ξαναρχίζουμε και διαγραφούμε , έχουμε μέλλον  ::) :-[
σε ερωτω;
πρακτικά τι σημείνει πιο light;  διότι εκτός του νέου υπάρχει και ο παλιός με πολλές επιτυχίες σε ασεπ και μεγάλες προϋπηρεσίες; πως αυτά θα παντρευτούν;
ξαναλές
Για να κλείσω το θέμα εδώ....έμφαση παιδαγωγικά -διδακτική μήπως; ;) ;) ;) ::) ::) ::) ::)
σου λέω
δηλαδή δεν θα εξεταζόμαστε στο γνωστικό αλλά θα έχει μόνο παιδαγωγικά; για πολύ κόσμο έχει ενδιαφέρον πόσο θα βαραίνει η προϋπηρεσία διότι υπάρχει και αυτή η πολυπαθη όλα αυτά τα χρόνια και ευάριθμη ομάδα που την έχει μνημονεύσει ο Φίλης...γι' αυτή τι θα κάνει;
Ε δεν δουλεύω μαζί του , ούτε είμαι μέσα στο μυαλό του......... :) :) :)
Αυτά γιατί είμαστε εκτός topic.... :P
απαντάς....σε ότι είπα τι έχει το ύφος μου; και πετάγεται το άσχετο σχόλιο του χαλκέντερου πατέρα της εκκλησίας....

Αποσυνδεδεμένος προσφυγάκι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών
« Απάντηση #78 στις: Μάιος 15, 2016, 09:26:40 μμ »
Η προϋπηρεσία των αναπληρωτών θα αναγνωριστεί στη διαδικασία διορισμών;

Είμαστε ηθικοπολιτικά δεσμευμένοι οι αναπληρωτές να αξιοποιηθούν στη διαδικασία ΑΣΕΠ που θα προκηρυχθεί. Ακόμα και για εκείνους που δεν είναι στη λίστα επιτυχόντων του ΑΣΕΠ. Θέλουμε σε κάθε περίπτωση να αποφύγουμε την ενεργοποίηση του κοινωνικού αυτοματισμού. Πρόκειται για έναν κίνδυνο που ελλοχεύει εξαιτίας του κατακερματισμού των εκπαιδευτικών σε 150 ειδικότητες, καθώς και των αδιόριστων εκπαιδευτικών σε πάνω από δέκα ομάδες ιδιαίτερων συμφερόντων. Όμως, πιστεύω ότι η προκήρυξη θέσεων θα γίνει με τέτοιο τρόπο ώστε να αποφευχθεί το ενδεχόμενο ο ένας να κατηγορεί τον άλλον και θα προβλέπεται επίσης η δυνατότητα των νέων πτυχιούχων για διορισμό.

http://www.minedu.gov.gr/eidiseis/20260-15-05-16-synentefksi-tou-nikou-fili-stin-epoxi

Γραπτό διαγωνισμό καταλαβαίνουμε ότι θα φέρει ο υπουργός Παιδείας καθώς δήλωσε ότι χρειάζεται ένα σύστημα ΑΣΕΠ που να μπορέσει να αξιοποιήσει τους αναπληρωτές σε μόνιμη πια βάση αλλά και νέα παιδιά που θα θελήσουν να πάνε για να δοκιμάσουν τη δυνατότητα να διοριστούν στο δημόσιο. Μάλιστα  ο υπουργός ανέφερε και τη λέξη εξέταση: Δε μπορούμε να κάνουμε το Σεπτέμβριο αυτή την εξέταση. Δεν προλαβαίνουμε αυτό το πράγμα να το κάνουμε. Θέλει τουλάχιστον 4 μήνες αυτή η διαδικασία.

Διαβάστε περισσότερα: http://xenesglosses.eu/2016/05/simera-milise-gia-grapto-diagonismo-o/
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2016, 09:28:41 μμ από προσφυγάκι »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών
« Απάντηση #79 στις: Μάιος 15, 2016, 09:49:23 μμ »
όποιοι προσπαθούν να μπουν στο μυαλό του Φίλη πλανώνται πλάνην οικτράν

θα πει ότι θέλει για να είναι όλα μπερδεμένα να είναι όλοι με μια ελπίδα και να την σκαπουλάρει
όταν αύριο βγει η αξιολόγηση τότε σου λέει δεν προλαβαίνουμε... γιατί ρε μάγκα δεν προλαβαίνουμε?
τι να προλάβουμε ? μην καεί το φαγητό στο φούρνο;... αφού είτε γραπτό ασεπ είτε με κριτήρια ασεπ και αν κάνεις το πότε θα βγουν τα αποτελέσματα και το πότε θα διορίσεις δεν έχει ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ....

και αντί να του το κοπανάνε όλοι αυτό... παίζουμε τις κουμπάρες...βέβαια για να προλάβει το αυτονόητο πετάει και ένα πείτε μου τι σύστημα θέλετε εσείς και όλοι αρχίζουν και κοιτάνε τον άλλο και βραχυκυκλώνουν.....

για να επανέλθω και στο θέμα μας και να το απλουστεύσω λίγο, 2 καθαρές λύσεις υπάρχουν κατά την γνώμη μου για μόνιμους διορισμούς
1. Γραπτός ΑΣΕΠ όπως ο 3848 ΑΛΛΑ σε προκαθορισμένες θέσεις και όχι φλου όπως ο 3848 και αφού δεν μπορείς να κρατάς βαθμό για επόμενο διαγωνισμό (λόγω ΣΤΕ) ξανά διαγωνισμό μετά από 3 χρόνια ή νωρίτερα αν σε κάποιες ειδικότητες έχει ανάγκες. Προσαυξήσεις όπως ο 3848 αλλά να βάλει και άλλες όπως έχουμε γράψει σε προηγούμενα ποστ.
2. ΑΣΕΠ με μοριοδότηση όπως είναι ΑΚΡΙΒΩΣ και στο υπόλοιπο δημόσιο.


Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών
« Απάντηση #80 στις: Μάιος 15, 2016, 10:16:10 μμ »
Συνάδελφε,κύριε "πορτοκάλι",αν και ομίλησα δεόντως δια το ύφος σας,εντούτοις αμέλησα πλήρως να τοποθετηθώ επι της ουσίας.Ο διαγωνισμός εκπαιδευτικών δια μοριοδοτήσεως είναι απολύτως αδύνατος.Αφ' ης στιγμής η απόφαση 527/2015 του Ανωτάτου Ακυρωτικού διαλαμβάνει αρνητικώς την υπάρχουσα προυπηρεσία και την χαρακτηρίζει ως ελλίπουσαν αντικειμενικότητας και διαφανείας,η αύτη προυπηρεσία είναι ατελέσφορη.Ίνα αύτη τελεσφορήσει,ούτο απαιτεί υψηλή επίδοση εις γραπτόν διαγωνισμόν ένεκα νομιμοποιήσεως της.Δια ταύτα η καλή συνάδελφος,κυρία anixia,χαίρει πλήρους αληθείας λέγουσα πως η Διοίκηση αναζητεί τρόπο προσφυγής εις ελαφρυμένον κατά το δυνατόν γραπτόν διαγωνισμόν.Ποία η ακριβής μορφή ούτου;Οίδομεν!

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών
« Απάντηση #81 στις: Μάιος 15, 2016, 10:32:23 μμ »
Συνάδελφε,κύριε "πορτοκάλι",αν και ομίλησα δεόντως δια το ύφος σας,εντούτοις αμέλησα πλήρως να τοποθετηθώ επι της ουσίας.Ο διαγωνισμός εκπαιδευτικών δια μοριοδοτήσεως είναι απολύτως αδύνατος.Αφ' ης στιγμής η απόφαση 527/2015 του Ανωτάτου Ακυρωτικού διαλαμβάνει αρνητικώς την υπάρχουσα προυπηρεσία και την χαρακτηρίζει ως ελλίπουσαν αντικειμενικότητας και διαφανείας,η αύτη προυπηρεσία είναι ατελέσφορη.Ίνα αύτη τελεσφορήσει,ούτο απαιτεί υψηλή επίδοση εις γραπτόν διαγωνισμόν ένεκα νομιμοποιήσεως της.Δια ταύτα η καλή συνάδελφος,κυρία anixia,χαίρει πλήρους αληθείας λέγουσα πως η Διοίκηση αναζητεί τρόπο προσφυγής εις ελαφρυμένον κατά το δυνατόν γραπτόν διαγωνισμόν.Ποία η ακριβής μορφή ούτου;Οίδομεν!

συνάδελφε κάποιες παρατηρήσεις, η προϋπηρεσία μια χαρά μετράει στους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ και υπάρχει απόφαση του ΣΤΕ για αυτό. Όσο αφορά την υψηλή βαθμολογία που γράφεις δεν ισχύει αφού αυτό που χρειάζεται κάποιος για να προσμετρηθεί η προϋπηρεσία του στον γραπτό ασεπ εκπαιδευτικών είναι να πιάσει απλά την βάση στον γραπτό ασεπ...

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών
« Απάντηση #82 στις: Μάιος 15, 2016, 10:39:32 μμ »
συνάδελφε κάποιες παρατηρήσεις, η προϋπηρεσία μια χαρά μετράει στους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ και υπάρχει απόφαση του ΣΤΕ για αυτό. Όσο αφορά την υψηλή βαθμολογία που γράφεις δεν ισχύει αφού αυτό που χρειάζεται κάποιος για να προσμετρηθεί η προϋπηρεσία του στον γραπτό ασεπ εκπαιδευτικών είναι να πιάσει απλά την βάση στον γραπτό ασεπ...
Συγνώμη συνάδελφε,αλλά σφάλεις οικτρά.Η μεν αναφερόμενη απόφαση,ομιλούσα δια μόνιμους διορισμούς,μνημονεύει επακριβώς τα εκτεθέντα υπ εμού.Η δε 4303/2015,ομιλούσα δια αναπληρωτάς,μόλις και ανέχεται μέχρι τέλους τρέχοντος τας προυπηρεσίας.Εσείς,πόθεν αρρύεσθε τα συμπεράσματα σας;Μην οδηγείται τυφλά τους ακολουθούντας σας εις το βάραθρον!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2016, 12:18:58 πμ από origenis »

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προτάσεις για νέο τρόπο διορισμών
« Απάντηση #83 στις: Μάιος 15, 2016, 11:45:25 μμ »
Γιατί πάθαμε καθαρεύουσα ρε παιδιά;;;;;Α!Εγώ προτείνω ασεπ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 417
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 372
Σύνολο: 380

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.