*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3152552 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geliki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2730 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 07:53:37 μμ »
παιδιά, νομίζω στις αρχές του καλοκαιριού μας έστειλαν mail σχετικά με την επαναξιολόγηση του πανεπιστημίου λευκωσίας. Απ ότι θυμαμαι ήταν καθησυχαστικό για την ειδική αγωγή και αφορούσε νέα τμήματα. Οταν τελειώσουν οι εξετάσεις θα το ψάξω. Απ όσα διάβασα με ανησύχησε το 1η σεπτεμβρίου 14 που δεν αναφέρεται σε εγγραφή αλλά μάλλον σε αποφοίτηση. μην πανικοβαλλόμαστε όμως. Τα πανεπιστήμια κύπρου συνεχώς παίρνουν αναγνωρίσεις από ελλάδα για εξ αποστάσεως και με λιγότερα μαθήματα. μέχρι και η βουλγαρία ίδρυσε τμήμα ειδικής αγωγής. Οποιος μάθει περισσότερα ας ενημερώσει. καλό διάβασμα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2731 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 07:58:49 μμ »
Geliki για να μην μπερδευτουμε..... Η ανακοινωση λεει για αει και βγηκε 18-8. Σου δινω το λινκ:

http://www.doatap.gr/gr/news_extended.php?post_id=491

Αυτο που αναφερεις βγηκε οντως αρχες καλοκαιριου και δεν μας αφορα. Αφορα τα ΤΕΙ. Αλλο το ενα και αλλο το αλλο.


Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2732 στις: Σεπτέμβριος 06, 2014, 09:59:25 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι. Σύμφωνα με τα όσα λένε οι συμφοιτητές μας αλλά και είδαν το φως της δημοσιότητας τις τελευταίες μέρες ο ΔΟΑΤΑΠ έχει αλλάξει στάση και έχει παγώσει τις αναγνωρίσεις μεταπτυχιακών από τα ιδιωτικά πανεπιστήμια της Κύπρου. Διάβασα τις προϋποθέσεις, μπήκα στα site του Υπουργείου Παιδείας Κύπρου και το μόνο στο οποίο κατά τη γνώμη μου μπορεί να κολλάει ο ΔΟΑΤΑΠ έχει να κάνει τα προγράμματα σπουδών του Πανεπιστημίου τα οποία δεν περνούν από αυστηρό έλεγχο του ΕΑΙΠ γιατί προφανώς δεν προβλέπεται από την κυπριακή νομοθεσία καθώς το πανεπιστήμιο έχει τελική άδεια λειτουργίας.
Αναγνωρίζω ότι το πρόβλημα δημιουργήθηκε από τον ΔΟΑΤΑΠ  ο οποίος ξαφνικά άλλαξε τις προϋποθέσεις του. Επίσης δε θέλω να γίνω μάντης κακών αλλά μήπως δεν γίνεται τυχαία η αναστάτωση για τα συγκεκριμένα προγράμματα; Θέλω να πω με αυτό ότι ο κατά τα άλλα αντικειμενικός ΔΟΑΤΑΠ αναγνωρίζει τα πτυχία, μεταπτυχιακά κλπ των χωρών της Ανατολικής Ευρώπης και ένα σωρό άλλα, όμως έχει πρόβλημα με τα μεταπτυχιακά της Κύπρου. Μήπως έχουν καταλάβει ότι φεύγουν πολλά χρήματα στην Κύπρο λόγω της γλώσσας που δεν αποτελεί εμπόδιο ούτε για τους ανθρώπους μεγαλύτερης ηλικίας; Μήπως βρήκαν τον τρόπο  να σταματήσουν έτσι τη διαρροή χρημάτων από τη χώρα στην Κύπρο;

Εν πάσει περιπτώσει η γνώμη μου είναι ότι έστω και να μη φταίει το πανεπιστήμιο ΟΦΕΙΛΕΙ να βρει μια λύση. Έχει πάρει τόσα χρήματα απ' όλους μας και ΟΦΕΙΛΕΙ να μας διασφαλίσει. Μου είναι παγερά αδιάφορο αν θα πρέπει να τα βρει με τον ΔΟΑΤΑΠ ή να συνεννοηθεί  με το ΕΑΙΠ. Εξάλλου αν αντιμετωπίσουμε πρόβλημα φαντάζομαι ότι από τη δυσφήμιση που θα γίνει θα πάψει να βρίσκει φοιτητές στην Ελλάδα.

Σας προτείνω να γνωστοποιήσουμε όλοι το θέμα στους συμφοιτητές μας στις εξετάσεις από 5-14 Σεπτεμβρίου ή ακόμη και μέσω moodle. Μόνο αν πιέσουμε όλοι μαζί θα πάρουν σοβαρά το ζήτημα και θα ψάξουν να βρουν μια λύση. Προτείνω να μην αφήσουμε το θέμα για μετά τις εξετάσεις. Πρέπει να πιέσουμε ΤΩΡΑ. Πάμε όλοι να βρούμε τους υπεύθυνους του πανεπιστημίου στα εξεταστικά κέντρα και να απαιτήσουμε λύση. Ας κοινοποιήσουμε το θέμα σε όλους τους συμφοιτητές ΤΩΡΑ. Μιλάμε για τα χρήματά μας και ΚΥΡΙΩΣ τον κόπο μας.

Κατά τα άλλα καλή μας επιτυχία...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2014, 10:01:52 πμ από ekat2210 »

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2733 στις: Σεπτέμβριος 06, 2014, 10:39:39 πμ »
εγώ σας τα έλεγα παλιά αλλά κάποιοι έλεγαν άλλα ή εσκεμμένα το απεκρυπταν. εγώ δεν το ξεκίνησα το μεταπτυχιακό λόγω έγγραφης απαντησης του ΚΥΣΑΤΣ οτι δεν αναγνωρίζεται στην Κύπρο. Ο δικός μας ΔΟΑΤΑΠ μου είπε οτι δεν το ηξερε το θέμα και θα το έβλεπαν. άρα κράτησα τα λεφτάκια μου τα οποία δεν μου περίσσευαν.
Πάντως πέρασε καιρός από τότε και νομίζω οτι έχουν αναγνωριστεί στην Κύπρο τα εν λόγω εξαποστάσεως άρα οι τωρινοί δεν νομίζω να κινδυνεύετε. Κίνδυνο διέτρεχαν η πρώτη φουρνιά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kourta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2734 στις: Σεπτέμβριος 06, 2014, 11:14:48 πμ »
Θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει τον κόπο και τα χρήματα να ξεκινήσω το μεταπτυχιακο τον Οκτώβριο. Προλαβαίνω τον επόμενο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών? Ευχαριστώ εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος rainfpapa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2735 στις: Σεπτέμβριος 06, 2014, 11:35:28 πμ »
Παράθεση

Καλημέρα συνάδελφοι. Σύμφωνα με τα όσα λένε οι συμφοιτητές μας αλλά και είδαν το φως της δημοσιότητας τις τελευταίες μέρες ο ΔΟΑΤΑΠ έχει αλλάξει στάση και έχει παγώσει τις αναγνωρίσεις μεταπτυχιακών από τα ιδιωτικά πανεπιστήμια της Κύπρου. Διάβασα τις προϋποθέσεις, μπήκα στα site του Υπουργείου Παιδείας Κύπρου και το μόνο στο οποίο κατά τη γνώμη μου μπορεί να κολλάει ο ΔΟΑΤΑΠ έχει να κάνει τα προγράμματα σπουδών του Πανεπιστημίου τα οποία δεν περνούν από αυστηρό έλεγχο του ΕΑΙΠ γιατί προφανώς δεν προβλέπεται από την κυπριακή νομοθεσία καθώς το πανεπιστήμιο έχει τελική άδεια λειτουργίας.
Αναγνωρίζω ότι το πρόβλημα δημιουργήθηκε από τον ΔΟΑΤΑΠ  ο οποίος ξαφνικά άλλαξε τις προϋποθέσεις του. Επίσης δε θέλω να γίνω μάντης κακών αλλά μήπως δεν γίνεται τυχαία η αναστάτωση για τα συγκεκριμένα προγράμματα; Θέλω να πω με αυτό ότι ο κατά τα άλλα αντικειμενικός ΔΟΑΤΑΠ αναγνωρίζει τα πτυχία, μεταπτυχιακά κλπ των χωρών της Ανατολικής Ευρώπης και ένα σωρό άλλα, όμως έχει πρόβλημα με τα μεταπτυχιακά της Κύπρου. Μήπως έχουν καταλάβει ότι φεύγουν πολλά χρήματα στην Κύπρο λόγω της γλώσσας που δεν αποτελεί εμπόδιο ούτε για τους ανθρώπους μεγαλύτερης ηλικίας; Μήπως βρήκαν τον τρόπο  να σταματήσουν έτσι τη διαρροή χρημάτων από τη χώρα στην Κύπρο;

Εν πάσει περιπτώσει η γνώμη μου είναι ότι έστω και να μη φταίει το πανεπιστήμιο ΟΦΕΙΛΕΙ να βρει μια λύση. Έχει πάρει τόσα χρήματα απ' όλους μας και ΟΦΕΙΛΕΙ να μας διασφαλίσει. Μου είναι παγερά αδιάφορο αν θα πρέπει να τα βρει με τον ΔΟΑΤΑΠ ή να συνεννοηθεί  με το ΕΑΙΠ. Εξάλλου αν αντιμετωπίσουμε πρόβλημα φαντάζομαι ότι από τη δυσφήμιση που θα γίνει θα πάψει να βρίσκει φοιτητές στην Ελλάδα.

Σας προτείνω να γνωστοποιήσουμε όλοι το θέμα στους συμφοιτητές μας στις εξετάσεις από 5-14 Σεπτεμβρίου ή ακόμη και μέσω moodle. Μόνο αν πιέσουμε όλοι μαζί θα πάρουν σοβαρά το ζήτημα και θα ψάξουν να βρουν μια λύση. Προτείνω να μην αφήσουμε το θέμα για μετά τις εξετάσεις. Πρέπει να πιέσουμε ΤΩΡΑ. Πάμε όλοι να βρούμε τους υπεύθυνους του πανεπιστημίου στα εξεταστικά κέντρα και να απαιτήσουμε λύση. Ας κοινοποιήσουμε το θέμα σε όλους τους συμφοιτητές ΤΩΡΑ. Μιλάμε για τα χρήματά μας και ΚΥΡΙΩΣ τον κόπο μας.

Κατά τα άλλα καλή μας επιτυχία...


« Τελευταία τροποποίηση: Σήμερα στις 10:01:52 πμ από ekat2210 

Επικοινώνησα με τη Λευκωσία χθες στις 17:00. Ήταν μία κοπέλα η οποία μου δήλωσε άγνοια όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα με την καθυστέρηση στον ΔΟΑΤΑΠ. Μου είπε ότι θα μιλήσει με τους υπεύθυνους.
Εγώ έστειλα και email στο Πανεπιστήμιο και απαιτώ έγκαιρη ενημέρωση. Σε κάθε περίπτωση επιφυλασσόμαστε για τα δικαιώματά μας. Υπάρχουν απόφοιτοι που έχουν πάρει αναγνώριση. Το Πανεπιστήμιο οφείλει να απαντήσει ΤΩΡΑ ώστε να προλάβει αθρόες ακυρώσεις εγγραφών.

ekat2210 θα ήθελα να ελπίζω ότι ανησυχούμε αδίκως...Συμφωνώ όμως με αυτό που προτείνεις. Από τη Δευτέρα πρέπει να πιέσουμε ΟΛΟΙ




Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2736 στις: Σεπτέμβριος 06, 2014, 02:41:32 μμ »
Συναδελφοι καλησπερα,

Ας επικοινωνησουμε με το πανεπιστημιο και ας ενημερωσουμε και αλλους. Σημερα που μιλησα με τους υπευθυνους στο εξεταστικο κεντρο, μου ανεφεραν πως οντως αναμενεται εγκριση για τις μισες κατευθυνσεις και πως προσπαθουν να το επιταχυνουν απο την ΕΑΙΠ.
Αρα υπαρχει θεμα.

Απο την αλλη, ο ΔΟΑΤΑΠ μου ανεφερε πως υπαρχει αναμονη για ολες τις αναγνωρισεις ανεξαρτητα απο την κατευθυνση.
Δεν ξερω τι να πιστεψω, παντως κατι παιζεται.

Ειναι πολλα τα λεφτα για να το αφησουμε στην τυχη του.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2014, 02:43:33 μμ από Maraki_math »


Αποσυνδεδεμένος Fista

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2738 στις: Σεπτέμβριος 06, 2014, 03:22:02 μμ »
***********************
 This message has been scanned by the InterScan for CSC SSM and found to be free of known security risks.
 ***********************



                Ο ΔΟΑΤΑΠ έχει αναγνωρίσει το ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – CYPRUS στην Κύπρο ως  ομοταγές προς τα Ελληνικά Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα (Δ.Σ. 82/10-12-2010). Έχει επίσης  αναγνωρίσει  την ισοτιμία της ΣΧΟΛΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΑΓΩΓΗΣ και του ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ του ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ προς τις αντίστοιχες Σχολές των ελληνικών Α.Ε.Ι. (Δ.Σ. 112A/15-04-2011).

Ο Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. έχει αναγνωρίσει το, εγκεκριμένο από την Επιτροπή Αξιολόγησης Ιδιωτικών Πανεπιστημίων (Ε.Α.Ι.Π) της  Κύπρου, εξ αποστάσεως πρόγραμμα σπουδών (90 ECTS) που οδηγεί στην απόκτηση του τίτλου σπουδών MASTER OF EDUCATIONAL STUDIES σύμφωνα με τα στοιχεία του ερωτηματολογίου που κατατέθηκε, ως ισότιμο προς τα Προγράμματα Μεταπτυχιακών Σπουδών των Ελληνικών Α.Ε.Ι. (Δ.Σ.137/14-09-2012). 

Ο τίτλος σπουδών MASTER OF EDUCATIONAL STUDIES – ΕΙΔΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ απονεμόμενος μετά από εξ αποστάσεως σπουδές (Distance Learning) διάρκειας τουλάχιστον ενός έτους,  σύμφωνα και με τις αποφάσεις που ελήφθησαν στην 145η συνεδρίαση της Ολομέλειας του ΔΣ του Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π., δύναται να κριθεί ως ισότιμος προς τα μεταπτυχιακά διπλώματα ειδίκευσης τα απονεμόμενα από το Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο (Ε.Α.Π.) υπό την προϋπόθεση, σύμφωνα και με τις αποφάσεις που ελήφθησαν στην 145η συνεδρίαση της Ολομέλειας του Δ.Σ. Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π.,  ότι

(α) το εν λόγω πρόγραμμα (δηλαδή το εξ αποστάσεως με τη συγκεκριμένη κατεύθυνση έχει εγκριθεί από την Ε.Α.Ι.Π.)

(β) το αντίστοιχο συμβατικό πρόγραμμα με την εν λόγω κατεύθυνση έχει εγκριθεί από την (Ε.Α.Ι.Π) της  Κύπρου

(γ) πληρούνται οι διατάξεις των Νόμων 3328/2005, 2083/1992,  3685/2008, 4009/2011 και 4076/2012. 

 

Επισημαίνεται  ότι για τις εξ αποστάσεως σπουδές το πρόγραμμα που θα παρακολουθήσετε πρέπει:

1) Να προσφέρεται αποκλειστικά από το Ίδρυμα που απονέμει τον τίτλο και όχι από άλλο με οποιοδήποτε τρόπο συνεργαζόμενο με αυτό Ίδρυμα.

2) Να περιλαμβάνει μία τουλάχιστον δια ζώσης εξέταση.

3) Να προσφέρεται και ως συμβατικό (taught) πρόγραμμα, με τα ίδια ποιοτικά κριτήρια. 

4) Όλες οι αξιολογήσεις (εξετάσεις – γραπτές ή προφορικές-, assignments, thesis, dissertation κλπ) να γίνονται με την αποκλειστική ευθύνη του Ιδρύματος και του διδακτικού του προσωπικού και όχι μέσω άλλου φορέα.

Η παραπάνω βεβαίωση για την αναγνώριση του Ιδρύματος, της Σχολής και του προγράμματος δεν υποκαθιστά την αναγνώριση ισοτιμίας των τίτλων σπουδών των παραπάνω Ιδρυμάτων. Η ακαδημαϊκή κρίση των τίτλων σπουδών γίνεται σύμφωνα με τις προϋποθέσεις που τίθενται στο ν. 3328/2005.

Από τη Διεύθυνση Ενημέρωσης

Τηλ. 210-5281010

Αποσυνδεδεμένος bellakabala

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2739 στις: Σεπτέμβριος 06, 2014, 06:25:47 μμ »
Με το φόβο ότι το ερώτημα μου έχει ξαναγίνει αλλά ζητώντας την κατανόησή σας επειδή είναι δύσκολο να διαβάσω 196 σελίδες θα ήθελα να ρωτήσω τους ήδη απόφοιτους που έχουν πάρει αναγνώριση αν όντως έχουν μπει με το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό στους πίνακες της ειδικής αγωγής. Εκτός λοιπόν από το θέμα με τον ΔΟΑΤΑΠ, αναγνωρίζεται επίσημα από το Υπουργείο ως μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής;

Αποσυνδεδεμένος geliki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2740 στις: Σεπτέμβριος 06, 2014, 10:47:26 μμ »
Παρακολούθησα όλα όσα γράφτηκαν εδώ, μπήκα και στο site ΔΟΑΤΑΠ, όπως και στο esos.gr το μόνο ανησυχητικό ήταν για τα ομοταγή τριτοβάθμιας της κυπρου που είχαν με ΤΕΙ ελλάδας. Και υπάρχουν πολλοι έλληνες φοιτητές εκεί. Το δικό μας έχει αναγνώριση από το ΑΕΙΠ Κύπρου. Φυσικά και θα ρωτήσουμε. Αύριο δίνω μάθημα και θα κάνω προσπάθεια να μάθω αν και περιμένω την απάντηση "θα σας ενημερώσουμε". Μήπως γι αυτό αλλάζουν τον τρόπο εξετασης σε κάποια μαθήματα; Θα το ψάξω και με κάποιους αποφοίτους που κατέθεσαν τα χαρτιά τους για αναγνωριση.

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2741 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 02:36:57 μμ »
Πως σας φάνηκαν τα απαράδεκτα θέματα του 610 και 521;;;

Αποσυνδεδεμένος pde2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2742 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 02:42:51 μμ »
Στο 521 στην ερώτηση που αναφερόταν στο δάσκαλο που έχει να αντιμετωπίσει
τρεις μαθητές με δυσλεξία, αυτισμό και ΔΕΠΥ, στο πλαίσιο της συμπεριληπτικής
εκπαίδευσης, αναφερθήκατε στη καθεμία περίπτωση ξεχωριστά;

Αποσυνδεδεμένος vasopantelis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2743 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 05:51:58 μμ »
Καλησπέρα. Εκανα αιτηση χθες. Σε ποσες μερες περιπου να περιμενω ειδοποιηση αν εγινα δεκτη?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160464
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 837
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 599
Σύνολο: 599

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.