*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 665113 φορές)

0 μέλη και 16 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/305094_enimerosi-n-fasfali-gia-toys-apokleisthentes-apo-toys-pinakes-dioristhenton

ΔΟΕ:
"Θέλω να σας ενημερώσω ότι μετά την συνάντηση της ΔΟΕ με το ΑΣΕΠ σε ό,τι αφορά τους αποκλεισθέντες από τους πίνακες διορισθέντων θα ισχύσουν τα εξής:
1. Όσα παράβολα κατατέθηκαν εντός του διμήνου θα γίνουν δεκτά.
2. Σε όσα έχει γίνει λάθος ο αριθμός, επίσης, θα γίνουν δεκτά.
Όλοι οι συνάδελφοι και όλες οι συναδέλφισσες να καταθέσουν άμεσα τη σχετική ένσταση!!!
Για όλες τις άλλες περιπτώσεις, χρειάζεται νομοθετική ρύθμιση με αναδρομική ισχύ.
"


Το εντός διμήνου τι σημαίνει?
Εγω καταλαβαίνω με τα λίγα ελληνικά που ξέρω οτι όσοι κάνουν ένσταση θα μπορούν να πληρώσουν το παράβολο εντός διμήνου. Καταλαβαίνω σωστά; επαγωγικής λογισμός ή δυο μετρα δυο σταθμά πρεπει να διδάξουμε στα παιδια στα σχολεια. Ας μας πουν τα μεγάλα κεφάλια...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Εγω καταλαβαίνω με τα λίγα ελληνικά που ξέρω οτι όσοι κάνουν ένσταση θα μπορούν να πληρώσουν το παράβολο εντός διμήνου. Καταλαβαίνω σωστά; επαγωγικής λογισμός ή δυο μετρα δυο σταθμά πρεπει να διδάξουμε στα παιδια στα σχολεια. Ας μας πουν τα μεγάλα κεφάλια...

Εγώ καταλαβαίνω ότι όσοι δεν πλήρωσαν το παράβολο της αίτησης εμπροθεσμα αλλά εντός διμήνου θα γίνει αποδεκτό.

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κι εγώ αυτό κατάλαβα

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Τι να πω... Είναι νομίζω πρωτοφανές στα χρονικά αυτό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ καταλαβαίνω ότι όσοι δεν πλήρωσαν το παράβολο της αίτησης εμπροθεσμα αλλά εντός διμήνου θα γίνει αποδεκτό.
Συνάδελφε κατ'επεκταση αυτο που κατάλαβες θα πρεπει να εφαρμοστεί και στην ένσταση αλλιώς μιλάμε για 2 μετρα και 2 σταθμά. Τα προσαρμόζουμε όλα κατά το δοκουν. Ας μας απαντήσουν εκεί στη ΔΟΕ. Απλή λογική είναι..δεν τους βάζουμε δύσκολα. Μην ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
1. Σε όσες αιτήσεις έγιναν λάθη στην υποβολή του παράβολου ως προς τον αριθμό ή εάν δηλώθηκε άλλος αριθμός με ένσταση και υποβολή του παράβολου που πληρώθηκε θα γίνουν δεκτά.
2. Όλα τα άλλα παράβολα που δεν έχουν πληρωθεί δεν μπορούν με το υφιστάμενο νομικό πλαίσιο να γίνουν δεκτά αφού έχουν λήξει πάρα μόνο εάν γίνει νομοθετική αλλαγή την οποία η ΔΟΕ θα προτείνει στο υπουργείο παιδείας με αναδρομική ισχύ.
3. Όσοι είχαν πληρώσει το παράβολο εντός προθεσμίας διμήνου και εκτός προθεσμίας υποβολής αίτησης βρίσκονται ήδη μέσα στους πίνακες και δεν χρειάζεται να κάνουν καμία ένσταση.
4. Σε όσες αιτήσεις δεν έχουν δηλωθεί προσόντα ή δηλώθηκαν λάθος από τον υποψήφιο που υπάρχουν και μοριοδοτούνται δεν θα γίνουν δεκτά ακόμα και με ένσταση.
https://porto-rafti.gr/%ce%b1%cf%83%ce%b5%cf%80-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%ce%b4%ce%bf%ce%b5-%cf%83%cf%85%ce%bc%cf%86%cf%8e%ce%bd%ce%b7%cf%83%ce%b1%ce%bd-%cf%83%ce%b5-%cf%84%ce%ad%cf%83%cf%83%ce%b5%cf%81%ce%b9%cf%82-%cf%80%ce%b5/
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 25, 2019, 06:18:03 μμ από Leon21 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
1. Σε όσες αιτήσεις έγιναν λάθη στην υποβολή του παράβολου ως προς τον αριθμό ή εάν δηλώθηκε άλλος αριθμός με ένσταση και υποβολή του παράβολου που πληρώθηκε θα γίνουν δεκτά.
2. Όλα τα άλλα παράβολα που δεν έχουν πληρωθεί δεν μπορούν με το υφιστάμενο νομικό πλαίσιο να γίνουν δεκτά αφού έχουν λήξει πάρα μόνο εάν γίνει νομοθετική αλλαγή την οποία η ΔΟΕ θα προτείνει στο υπουργείο παιδείας με αναδρομική ισχύ.
3. Όσοι είχαν πληρώσει το παράβολο εντός προθεσμίας διμήνου και εκτός προθεσμίας υποβολής αίτησης βρίσκονται ήδη μέσα στους πίνακες και δεν χρειάζεται να κάνουν καμία ένσταση.
4. Σε όσες αιτήσεις δεν έχουν δηλωθεί προσόντα ή δηλώθηκαν λάθος από τον υποψήφιο που υπάρχουν και μοριοδοτούνται δεν θα γίνουν δεκτά ακόμα και με ένσταση.
https://porto-rafti.gr/%ce%b1%cf%83%ce%b5%cf%80-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%ce%b4%ce%bf%ce%b5-%cf%83%cf%85%ce%bc%cf%86%cf%8e%ce%bd%ce%b7%cf%83%ce%b1%ce%bd-%cf%83%ce%b5-%cf%84%ce%ad%cf%83%cf%83%ce%b5%cf%81%ce%b9%cf%82-%cf%80%ce%b5/

Αυτό προφανώς έγινε στα μουλωχτά, έτσι; Διότι είναι αντίθετο με τους όρους της προκήρυξης, που, απ ότι ξέρω, δεν έχουν τροποποιηθεί.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Αυτό προφανώς έγινε στα μουλωχτά, έτσι; Διότι είναι αντίθετο με τους όρους της προκήρυξης, που, απ ότι ξέρω, δεν έχουν τροποποιηθεί.
Για το τρίτο σημείο που λες ο rrrrrr θα μπορούσε να διαφωτίσει. Προβλέπει κάτι ο νόμος για δίμηνο; Ή κάποιος άλλος νόμος γενικότερα;

Αποσυνδεδεμένος silver30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Για το τρίτο σημείο που λες ο rrrrrr θα μπορούσε να διαφωτίσει. Προβλέπει κάτι ο νόμος για δίμηνο; Ή κάποιος άλλος νόμος γενικότερα;
το διμηνο αφορα τη λήξη του παράβολου και ισχύει γενικα για όλα τα παράβολα πρεπει να πληρωθουν εντός διμηνου, αλλιως ληγουν. Τωρα γιατι το δεχτηκαν στον ασέπ ενω ελεγε η προκηρυξη ρητά οτι πρέπει να πληρωθεί μεχρι τη λήξη των αιτήσεων, αγνωστο..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 25, 2019, 07:00:21 μμ από silver30 »

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ανακοινωση Δοε για θεμα παραβολου.Ζηταν νομοθετικη ρυθμιση με αναδρομικη ισχυ.Μαλλον κανα μπουμπουκι απο εκει μεσα την πατησε και ζηταν και τα ρεστα
math22..διαβαζοντας την ανακοινωση της ΔΟΕ...θελω να πιστευω οτι η κυβερνηση δεν θα κινηθει σε μια τετοια ενεργεια..

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
το διμηνο αφορα τη λήξη του παράβολου και ισχύει γενικα για όλα τα παράβολα πρεπει να πληρωθουν εντός διμηνου, αλλιως ληγουν. Τωρα γιατι το δεχτηκαν στον ασέπ ενω ελεγε η προκηρυξη ρητά οτι πρέπει να πληρωθεί μεχρι τη λήξη των αιτήσεων, αγνωστο..
Μάλιστα...

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1227
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό προφανώς έγινε στα μουλωχτά, έτσι; Διότι είναι αντίθετο με τους όρους της προκήρυξης, που, απ ότι ξέρω, δεν έχουν τροποποιηθεί.

Ναι έγινε μετά από πιέσεις της ΔΟΕ. Περιμένουμε και επίσημη ανακοίνωση του ΑΣΕΠ. Δημιουργεί προηγούμενο για όλους τους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος Nora Kak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Αν καποιοσ ειναι στουσ απορριφθεντεσ στην ειδικη , δεν θα μπορει να κανει τα χαρτια για τουσ αναπληρωτεσ  ουτε στην γενική ?

Θα μπορεί.
Η παιδική ηλικία δείχνει τον άνθρωπο, όπως η αυγή την ημέρα..

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι έγινε μετά από πιέσεις της ΔΟΕ. Περιμένουμε και επίσημη ανακοίνωση του ΑΣΕΠ. Δημιουργεί προηγούμενο για όλους τους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ.
Δηλαδη υπαρχουν αναπληρωτες με πληρωμενο το παραβολο εκτος προθεσμιας και ειναι στους προσωρινους;;;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 885
Σύνολο: 890

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.