*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011  (Αναγνώστηκε 254115 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #896 στις: Ιούνιος 28, 2010, 02:10:54 μμ »
Αν εχει ζητηθει ωρομισθιος για ενα σχολειο αλλα δεν εχει δηλωσει αλλος την περιοχη, θα καταφυγουν σε ΑΜΩ που την εχει στις επιλογες?

Ναι θα μπορούσε αλλά λογικά πρώτα θα καλέσουν αμω και μετά ωρομίσθιους. Οι αμω είναι οι μπαλαντέρ της Δ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:33:55 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #897 στις: Ιούνιος 28, 2010, 02:14:22 μμ »
πάντως nena έξυπνη η σκέψη σου για τα νησάκια!

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #898 στις: Ιούνιος 28, 2010, 02:20:45 μμ »
Θα καλούν από χωριστό πίνακα ΑΜΩ και ΑΚΩ?Δεν υπάρχει περίπτωση να προκύψουν ταυτόχρονα τα κενά?Πως επιλέγουν τότε?Μπορεί να ρωτάω βλακείες αλλά έχω μπερδευτεί!!
Κοίτα, δεν είμαι ειδήμων αλλά θα σου πω τι πιστεύω με βάση αυτά που είπε η Δ. Ο πίνακας θα είναι ένας. Άρα, διορισμοί, προσλήψεις ΑΜΩ/ΑΚΩ και ωρομισθίων θα γίνονται από κει (διορθώστε με αν κάνω λάθος). Γι'αυτό λέω, αν έρθει η σειρά σου κι έχεις δηλώσει κάποιο απ'τα κενά που θα έχουν μπροστά τους, θα σε καλέσουν. Και δεν ρωτάς καθόλου βλακείες. Λογικά ερωτήματα για μια παράλογη εγκύκλιο.

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.Ωραία,αν προκύψει ένα κενό και έρθει η σειρα μου και το χω δηλώσει,με καλούν.Δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν πχ 3 κενά μαζι?για ποιο κενό θα καλέσουν πρώτα έστω οτι οι 3 επόμενοι τα χουν δηλώσει και τα 3.Θα μετρήσει η σειρά καθόλου?Ένα -Ένα προκύπτουν τα κενά??Εκεί έχω μπερδευτεί,ένας πίνακας για όλη την Ελλάδα θα 'ναι...

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #899 στις: Ιούνιος 28, 2010, 02:27:54 μμ »
Είχα διαβάσει αυτό και πάνω σ αυτό έκανα κριτική. Τελικά όντως μετά έγραψες κάτι που ισχύει κατά την γμώμη μου. Οπότε ανακαλώ το σχόλιό μου για το τελευταίο που έγραψες!
ΟΚ. :)
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.Ωραία,αν προκύψει ένα κενό και έρθει η σειρα μου και το χω δηλώσει,με καλούν.Δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν πχ 3 κενά μαζι?για ποιο κενό θα καλέσουν πρώτα έστω οτι οι 3 επόμενοι τα χουν δηλώσει και τα 3.Θα μετρήσει η σειρά καθόλου?Ένα -Ένα προκύπτουν τα κενά??Εκεί έχω μπερδευτεί,ένας πίνακας για όλη την Ελλάδα θα 'ναι...
Έχουν 3 κενά. Βλέπουν στον πίνακα με τα μόρια ο Χ είναι πρώτος κι έχει δηλώσει και τα 3 κενά. Τότε, ναι, παίζει ρόλο η σειρά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:33:55 »

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #900 στις: Ιούνιος 28, 2010, 02:37:51 μμ »

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.Ωραία,αν προκύψει ένα κενό και έρθει η σειρα μου και το χω δηλώσει,με καλούν.Δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν πχ 3 κενά μαζι?για ποιο κενό θα καλέσουν πρώτα έστω οτι οι 3 επόμενοι τα χουν δηλώσει και τα 3.Θα μετρήσει η σειρά καθόλου?Ένα -Ένα προκύπτουν τα κενά??Εκεί έχω μπερδευτεί,ένας πίνακας για όλη την Ελλάδα θα 'ναι...
[/quote]
Έχουν 3 κενά. Βλέπουν στον πίνακα με τα μόρια ο Χ είναι πρώτος κι έχει δηλώσει και τα 3 κενά. Τότε, ναι, παίζει ρόλο η σειρά.
[/quote]


Άρα μετράει πως θα δηλώσεις τα ΑΚΩ-ΑΜΩ.Αν υπάρχει περίπτωση τα κενα να ειναι 2 ΑΜΩ - 1 ΑΚΩ και είσαι πρώτος και έχεις το συγκεκριμένο ΑΜΩ πριν το ΑΚΩ,θα σε καλέσουν ΑΜΩ.
Ε?(.....??)
σ' έχω τρελάνει!  :-[

Αποσυνδεδεμένος georgia9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #901 στις: Ιούνιος 28, 2010, 02:49:24 μμ »
η φετινη εγκυκλιος ειναι σαν τα βιβλιαρακα με τις καλοκαιρινες σπαζοκεφαλιες...
δωρακι απτη  διαμαντω... με τη μονη διαφορα οτι δεν θυμιζει καλοκαιρι και ευχαριστες ωρες και δεν εχει στοχο να
ακονισει το μυαλο μας...αλλα τα νευρα μας!!!! και να σου τα εγκεφαλικα και τα απανωτα εμφραγματα οσοι
ειχαμε γλιτωσει...οι νευρικοι κλονισμοι και το καψιμο εγκεφαλικων κυτταρων. αυτη πινει το καφεδακι της και ολοι ψαχνουμε
αν θα μαστε αμω ακω μετραμε και ξαναμετραμε μορια και γραφουμε  και ξαναγραφουμε αν τα βαλω ετσι αν φερω απο εδω αν τα γυρισω απο κει τι θα βγει.βασανιζει τοσο κοσμο...

Αποσυνδεδεμένος liliput

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • wisest is he, who knows he knows not
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #902 στις: Ιούνιος 28, 2010, 02:54:33 μμ »
Σκεφτείτε ότι υπάρχουν και χειρότερα. Εγώ ας πούμε, θα κάνω την αίτηση και δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ μόριο :) .... χαχαχαχαχα!

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #903 στις: Ιούνιος 28, 2010, 02:56:36 μμ »
Άρα μετράει πως θα δηλώσεις τα ΑΚΩ-ΑΜΩ.Αν υπάρχει περίπτωση τα κενα να ειναι 2 ΑΜΩ - 1 ΑΚΩ και είσαι πρώτος και έχεις το συγκεκριμένο ΑΜΩ πριν το ΑΚΩ,θα σε καλέσουν ΑΜΩ.
Ε?(.....??)
σ' έχω τρελάνει!  :-[
Α, εδώ φιλενάδα θα το βουλώσω γιατί δεν έχω ιδέα! :P Ως τώρα απαντούσα με βάση το τι γινόταν τόσα χρόνια. Αλλά εδώ με πιάνεις αδιάβαστη. :D Φαντάζομαι ότι δε θα είναι μαζί οι λίστες με τα κενά ΑΚΩ/ΑΜΩ. Θα τους έρθει η μία λίστα, θα καλέσουν, και μετά η άλλη. Βέβαια, με αυτόν τον τρόπο ο γκαντέμης θα είναι αυτός που θα τον καλέσουν πρώτα ΑΜΩ και σε λίγο θα καλέσουν για την ίδια περιοχή ΑΚΩ και θα χάσει την ευκαιρία! :-\
Πάντως, όταν σου έλεγα ότι δεν παίζει ρόλο η σειρά, εννοούσα ότι δεν παίζει ρόλο αν στις 40 επιλογές δηλώσεις πρώτα ΑΚΩ ή ΑΜΩ. Έχει όμως σημασία στα ΑΚΩ ποια σειρά θα βάλεις, και στα ΑΜΩ το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #904 στις: Ιούνιος 28, 2010, 03:11:57 μμ »
Τα σχολεία της κάθε Δ/νσης θα δηλώνουν τα κενά τους. Άλλο σχολείο θα δίνει κενό για 16+ ώρες και άλλο 5 ώρες. Η Δ/νση θα ζητά από το υπεπθ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ έναν ακω κι έναν αμω (εκτός αν φυλάξει κάποια κενά για...αργότερα ;) ). Ο πίνακας θα είναι ένας με βάση την προϋπηρεσία και τα μόρια ασεπ (Ν 3848). Από τον ίδιο πίνακα θα παίρνουν ακω και αμω. Ωρομίσθιους μόνο θα παίρνουν από ξεχωριστο πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #905 στις: Ιούνιος 28, 2010, 03:33:05 μμ »
Τα σχολεία της κάθε Δ/νσης θα δηλώνουν τα κενά τους. Άλλο σχολείο θα δίνει κενό για 16+ ώρες και άλλο 5 ώρες. Η Δ/νση θα ζητά από το υπεπθ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ έναν ακω κι έναν αμω (εκτός αν φυλάξει κάποια κενά για...αργότερα ;) ). Ο πίνακας θα είναι ένας με βάση την προϋπηρεσία και τα μόρια ασεπ (Ν 3848). Από τον ίδιο πίνακα θα παίρνουν ακω και αμω. Ωρομίσθιους μόνο θα παίρνουν από ξεχωριστο πίνακα.

Λογικά θα είναι ένας ο πίνακας, ας ελπίσουμε πως θα καλέσουν πρώτα ακω και στη συνέχεια αμω, ώστε να μην χτυπάμε το κέφάλι μας...

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #906 στις: Ιούνιος 28, 2010, 03:40:53 μμ »
Τα σχολεία της κάθε Δ/νσης θα δηλώνουν τα κενά τους. Άλλο σχολείο θα δίνει κενό για 16+ ώρες και άλλο 5 ώρες. Η Δ/νση θα ζητά από το υπεπθ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ έναν ακω κι έναν αμω (εκτός αν φυλάξει κάποια κενά για...αργότερα ;) ). Ο πίνακας θα είναι ένας με βάση την προϋπηρεσία και τα μόρια ασεπ (Ν 3848). Από τον ίδιο πίνακα θα παίρνουν ακω και αμω. Ωρομίσθιους μόνο θα παίρνουν από ξεχωριστο πίνακα.

Λογικά θα είναι ένας ο πίνακας, ας ελπίσουμε πως θα καλέσουν πρώτα ακω και στη συνέχεια αμω, ώστε να μην χτυπάμε το κέφάλι μας...

εκ των πραγμάτων θα καλούν ταυτόχρονα. Δίνεται το κενό (αμω ή ακω); Στην επόμενη φάση θα πρέπει να το καλύψουν.

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #907 στις: Ιούνιος 28, 2010, 03:45:02 μμ »
Αν εχει ζητηθει ωρομισθιος για ενα σχολειο αλλα δεν εχει δηλωσει αλλος την περιοχη, θα καταφυγουν σε ΑΜΩ που την εχει στις επιλογες?

Ναι θα μπορούσε αλλά λογικά πρώτα θα καλέσουν αμω και μετά ωρομίσθιους. Οι αμω είναι οι μπαλαντέρ της Δ!

Απλα στην ειδικοτητα μου δεν υπαρχει περιπτωση να κανω πανω απο 2 ωρες σε ενα σχολειο (νεο μαθημα επιλογης γαρ)και μιας και ειμαστε λιγοι, στα νησια ιονιου εχω περισσοτερες πιθανοτητες για ωρομισθια αλλα θελω να δηλωσω και Αθηνα.Παντως η αληθεια ειναι οτι εξακολουθει να με εκπλησσει ο τροπος που τα μηχανευονται ολα...Ανοργανωτα μεν αλλα μια χαρα εξυπηρετουν τα συμφεροντα τους..
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

Αποσυνδεδεμένος viKtoria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #908 στις: Ιούνιος 28, 2010, 04:07:21 μμ »
Και το καλύτερο είναι ότι σήμερα που πήγα να καταχωρήσω την αιτησή μου δε γινόταν διότι δεν είχαν inetrnet!Και η προθεσμία είανι ως τη Παρασκευή!! ??? ???

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #909 στις: Ιούνιος 28, 2010, 04:20:02 μμ »
Ξαναθέτω λίγο μια ερωτησή μου σε μορφλη προβλήματος. Sandra συγνώμη που σε έκανα  να ξενυχτήσεις για να βρεις όλους τους πιθανούς συνδυασμούς, σε ευχαριστώ για την απάντηση.

ΠΡΟΒΛΗΜΑ -ΣΠΑΖΟΚΕΦΑΛΙΑ ΓΙΑ ΓΕΡΑ ΝΕΥΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ (SOS για το τεστ δεξιοτήτων):

ένας αναπληρωτής θέλει π.χ να προσληφθεί μόνο σε 2 περιοχές π.χ. Σέρρες, Κιλκίς και έστω έχουν μόνο μία διευθυνση δευτεροβάθμιας οι περιοχές αυτές,δηλαδή Α'-Σερρών και Α'-Κιλκίς

(Στην αρχή υπέθεσα ότι υπάρχουν 12, η Sandra μου βρήκε 24 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ-ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΠΟΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ - πραγματικά εξεπλάγην από το αριθμό των επιλογών.)
 
Π.Χ.
1η περίπτωση: γράφει πρώτα ως ΑΚΩ όλες τις περιοχές των Σερρών και μετά του Κιλκίς και κατόπιν γράφει ως ΑΜΩ τις Σέρρες πρώτα και μετά το Κιλκίς.
2η περιπτωση: γράφει ως ΑΚΩ και ΑΜΩ πρώτα όλες τις Σέρρες και μετά ως ΑΚΩ και ΑΜΩ όλο το Κιλκίς,
3η περίπτωση: γράφει πρώτα ως ΑΚΩ όλες τις περιοχές του Κιλκίς και μετά των Σερρών και κατόπιν γράφει ως ΑΜΩ το Κιλκίς πρώτα και μετά Σέρρες.
4η περίπτωση: γράφει ως ΑΚΩ και ΑΜΩ πρώτα όλο το Κιλκίς και μετά ως ΑΚΩ και ΑΜΩ όλες τις Σέρρες
.
.
.
Φτάνει η σειρά του να κάνουν πρόσληψη με βάση τα μόρια που έχει στο πίνακα και ζητάνε έναν ΑΜΩ στο Κιλκίις

Όπως και να τα δήλωσε (με έναν οποιοδήποτε από τους 24 τρόπους) ΠΡΟΓΕΙΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ως προς την πρόσληψη σε σχέση με έναν άλλο που έχει ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΜΟΡΙΑ και δήλωσε και αυτός τις περιοχές με έναν από τους 24 διαφορετικούς τρόπους που υπάρχουν;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2010, 04:35:33 μμ από giannios »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160627
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 318
Σύνολο: 324

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.