*

Αποστολέας Θέμα: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 93620 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #56 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 06:17:49 μμ »
αρκετα κενα στη β/θμια ομως λογικα καποια απο αυτα καλυφτηκαν με μονιμους.
ουτε κι εγω ηθελα να βαλω το κουτακι για τους ιδιους ακριβως λογους,τωρα ομως που καλεσαν κι εγω ακομα καθομαι σπιτι μου με πειραζει!


Ε δεν είναι και πολλά τα κενά έτσι όπως τα βλέπω εγώ ( υποψιάζομαι οτι είναι ώρες όχι άτομα δηλ. 6 ώρες, 12 ώρες, 29 ώρες κτλ). Αντε να είναι 2-3 τα κενά για ΑΚΩ και τώρα που συμπληρώθηκε το ένα να έμειναν 2. Αλλά όπως είπες μπορεί και να καλύφθηκαν τα άλλα 2 απο μόνιμους.

Μην στεναχωριέσαι είσαι πιο πάνω απο μένα στον πίνακα οπότε θα πάρουν εσενα  ;D . Εμένα με πειράζουν άλλα πράγματα περισσότερο π.χ. το ότι ο μισθός του νεοδιόρισθου θα είναι τόσο χαμηλός. Αν κάποτε διοριστώ σίγουρα θα αργήσει και θα έχω οικογένεια. Πώς θα τρέχω με 660 ευρώ; Φέτος ότι είναι να γίνει θα γίνει. αυτοί ξέρουν αυτοί μας βάζουν. Αλλά π.χ. για του χρόνου πάλι έχουμε μια απόφαση να πάρουμε. Να βάλω κουτάκι ναι ή όχι, Να ψάξω σε φροντιστήρια ναι  ή όχι. Να πάρω ιδιαίτερα ναι ή οχι; Να κάνω ΤΕΒΕ ναι ή όχι (για ΣΔΕ ή για άλλα τύπου ενίσχυση της γλωσσομάθειας ή ακόμα και για κάποιο οικοδιδασκαλείο... δεν τα ξέρω και πολύ καλά αυτά με τα οικοδιδασκαλεία γιατί πάντα στο δημόσιο σχολείο ήθελα να δουλέψω τρομάρα μου... ). Τελικά είναι πολλές οι αποφάσεις και όχι μόνο μία...  :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:12:20 »

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #57 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 06:24:28 μμ »
αρκετα κενα στη β/θμια ομως λογικα καποια απο αυτα καλυφτηκαν με μονιμους.
ουτε κι εγω ηθελα να βαλω το κουτακι για τους ιδιους ακριβως λογους,τωρα ομως που καλεσαν κι εγω ακομα καθομαι σπιτι μου με πειραζει!


Ε δεν είναι και πολλά τα κενά έτσι όπως τα βλέπω εγώ ( υποψιάζομαι οτι είναι ώρες όχι άτομα δηλ. 6 ώρες, 12 ώρες, 29 ώρες κτλ). Αντε να είναι 2-3 τα κενά για ΑΚΩ και τώρα που συμπληρώθηκε το ένα να έμειναν 2. Αλλά όπως είπες μπορεί και να καλύφθηκαν τα άλλα 2 απο μόνιμους.

Ναι ωρες ειναι ολα αυτα,ολο και κατι θα εχει περισσεψει,κανα 2 θεσεις οπως λες κι εσυ,αντε να δουμε

Μην στεναχωριέσαι είσαι πιο πάνω απο μένα στον πίνακα οπότε θα πάρουν εσενα  ;D . Εμένα με πειράζουν άλλα πράγματα περισσότερο π.χ. το ότι ο μισθός του νεοδιόρισθου θα είναι τόσο χαμηλός. Αν κάποτε διοριστώ σίγουρα θα αργήσει και θα έχω οικογένεια. Πώς θα τρέχω με 660 ευρώ; Φέτος ότι είναι να γίνει θα γίνει. αυτοί ξέρουν αυτοί μας βάζουν. Αλλά π.χ. για του χρόνου πάλι έχουμε μια απόφαση να πάρουμε. Να βάλω κουτάκι ναι ή όχι, Να ψάξω σε φροντιστήρια ναι  ή όχι. Να πάρω ιδιαίτερα ναι ή οχι; Να κάνω ΤΕΒΕ ναι ή όχι (για ΣΔΕ ή για άλλα τύπου ενίσχυση της γλωσσομάθειας ή ακόμα και για κάποιο οικοδιδασκαλείο... δεν τα ξέρω και πολύ καλά αυτά με τα οικοδιδασκαλεία γιατί πάντα στο δημόσιο σχολείο ήθελα να δουλέψω τρομάρα μου... ). Τελικά είναι πολλές οι αποφάσεις και όχι μόνο μία...  :o

one step at a time,οπως λενε κι οι φιλοι μας οι Αγγλοι.κι εμενα με αγχωνουν ολα αυτα που λες,οι μισθοι,η δημιουργια οικογενειας,τι θα βαλω του χρονου και ειδικα το αιωνιο για μενα θεμα εδω και καποια χρονια,να παω σε φροντιστηριο ή να περιμενω? ας λυσουμε αν μπορουμε τα τωρινα και βλεπουμε..εγω ας πουμε θα ηθελα να ξερω σχετικα συντομα αν θα καλεσουν ξανα[οπως και τοσοι αλλοι] για να δω τι θα κανω.απο κει και μετα σιγουρα σκεφτομαι και ολα τα υπολοιπα αλλα απ'την αλλη θα τα αντιμετωπισω οταν ερθει η ωρα τους κι εκεινα,θελω δεν θελω..


και σε ευχαριστω πολυ για τα links που εβαλες,αν μη τι αλλο μου δινουν μια εικονα της καταστασης και εστω μια μικρη ελπιδα,ελπιζω να μας παρουν συντομα και τις δυο!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2011, 06:27:57 μμ από luxe »

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #58 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 06:29:56 μμ »
Λοιπόν με κάποιους προχειρους υπολογισμούς που έκανα διαπίστωσα τα εξής:
     αρχική σειρά                           εκκαθαρισμένος πίνακας (μετά από α' φάση)
        500                                                  90
        700                                                 180
       1000                                                390
       1200                                                590
Τα νούμερα είναι κατά προσέγγιση δεκάδας. Υπολογίζει λοιπόν ο καθένας αυτό που τον ενδιαφέρει.

οποτε εγω που ημουν 600+,τωρα περιπου θεωρουμαι στο 150+ ?
ξερεις ποσα περιπου ατομα μας προσπερασε το συστημα σ'αυτη τη φαση? με μαθηματικους υπολογισμους δεν τα παω τοσο καλα για να υπολογισω εγω..
Επειδή μέναν διασπαρτα νούμερα δεν μπορώ να σου απαντήσω ακριβώς. Βρήκα για παράδειγμα το νούμερο 613 στον αρχικό πίνακα που τώρα είναι στο 139! Η διαφορά είναι 474 νούμερα. Εγώ έχω ανέβει (ή κατέβει?) 530 νούμερα.
Επειδή κάθισα και έσβησα όλα τα ονόματα που πήραν τώρα δεν μπόρεσα να καταλάβω πώς τα έπαιρναν από τον πίνακα. 'Ηταν λες και έπαιρναν 2 για ββάθμια, 5 για ΕΑΕΠ, 5 για λοιπά δημοτικά και ξανα από την αρχή. Δεν υπήρχαν πολλά συνεχόμενα νούμερα όπως λογικά θα έπρεπε. Τί γίνεται βρε παιδιά?????

πωπω ψιλοαγχωθηκα με αυτα βρε εφη.. νομιζα οτι ειχαν παρει περισσοτερους προχθες.. δηλαδη εχω που ειμαι στο 1100 περιπου εχω ακομα 500 τοσα ατομα απο πανω μου... πωπω.. αντε να δουμε... κι εχουμε και τον μπρατη που δεν λεει τιποτα.. θα τον παρακολουθω στενα στο φβ, αν και δεν τον εχω φιλο, και θα σας λεω τι βλεπω...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #59 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 06:40:48 μμ »
και σε ευχαριστω πολυ για τα links που εβαλες,αν μη τι αλλο μου δινουν μια εικονα της καταστασης και εστω μια μικρη ελπιδα,ελπιζω να μας παρουν συντομα και τις δυο!

Παρακαλώ! Μακάρι να μας πάρουν!!!
Πιστεύω οτι μέχρι τις 15 Νοεμβρίου θα έχουμε σίγουρα κάποια φάση ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:12:20 »

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #60 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 06:50:53 μμ »
και σε ευχαριστω πολυ για τα links που εβαλες,αν μη τι αλλο μου δινουν μια εικονα της καταστασης και εστω μια μικρη ελπιδα,ελπιζω να μας παρουν συντομα και τις δυο!

Παρακαλώ! Μακάρι να μας πάρουν!!!
Πιστεύω οτι μέχρι τις 15 Νοεμβρίου θα έχουμε σίγουρα κάποια φάση ακόμα.

Μακαρι! ειναι ενας μηνας μεν μεχρι τοτε [πως θα αντεξω!] αλλα αν μας παρουν θα το ξεπερασω!

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #61 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 10:06:38 πμ »
Λοιπόν με κάποιους προχειρους υπολογισμούς που έκανα διαπίστωσα τα εξής:
     αρχική σειρά                           εκκαθαρισμένος πίνακας (μετά από α' φάση)
        500                                                  90
        700                                                 180
       1000                                                390
       1200                                                590
Τα νούμερα είναι κατά προσέγγιση δεκάδας. Υπολογίζει λοιπόν ο καθένας αυτό που τον ενδιαφέρει.

οποτε εγω που ημουν 600+,τωρα περιπου θεωρουμαι στο 150+ ?
ξερεις ποσα περιπου ατομα μας προσπερασε το συστημα σ'αυτη τη φαση? με μαθηματικους υπολογισμους δεν τα παω τοσο καλα για να υπολογισω εγω..
Επειδή μέναν διασπαρτα νούμερα δεν μπορώ να σου απαντήσω ακριβώς. Βρήκα για παράδειγμα το νούμερο 613 στον αρχικό πίνακα που τώρα είναι στο 139! Η διαφορά είναι 474 νούμερα. Εγώ έχω ανέβει (ή κατέβει?) 530 νούμερα.
Επειδή κάθισα και έσβησα όλα τα ονόματα που πήραν τώρα δεν μπόρεσα να καταλάβω πώς τα έπαιρναν από τον πίνακα. 'Ηταν λες και έπαιρναν 2 για ββάθμια, 5 για ΕΑΕΠ, 5 για λοιπά δημοτικά και ξανα από την αρχή. Δεν υπήρχαν πολλά συνεχόμενα νούμερα όπως λογικά θα έπρεπε. Τί γίνεται βρε παιδιά?????

πωπω ψιλοαγχωθηκα με αυτα βρε εφη.. νομιζα οτι ειχαν παρει περισσοτερους προχθες.. δηλαδη εχω που ειμαι στο 1100 περιπου εχω ακομα 500 τοσα ατομα απο πανω μου... πωπω.. αντε να δουμε... κι εχουμε και τον μπρατη που δεν λεει τιποτα.. θα τον παρακολουθω στενα στο φβ, αν και δεν τον εχω φιλο, και θα σας λεω τι βλεπω...
Καλημέρα!!!Εγώ έτσι όπως τα μέτρησα χθές είμαι τώρα στη θέση 85 με αρχική 487 αλλα και πάλι δεν νομίζω ότι είναι πολύ καλό γιατί έχω βάλει μόνο κεντρική μακεδονία και είναι περιοχή με πολλές προτιμήσεις...Είδομεν!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος maro06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #62 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 10:15:36 πμ »
καλημέρα παιδιά...μήπως πήρε κάποιος στο υπουργείο να ρωτήσει τι να περιμένουμε περίπου από δώ και πέρα...αν ξέρετε σε ποιο τηλέφωνο πρέπει να πάρουμε γράψτε το για να επικοινωνήσουμε...ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #63 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 10:18:13 πμ »
Συνάδελφοι, είναι νωρίς για τηλεφωνήματα.Ακόμη δεν έχουν παρουσιαστεί κ τοποθετηθεί οι συνάδελφοι της πρώτης φάσης, ούτε οι διεθύνσεις δεν γνωρίζουν τι κενα θα μείνουν, πόσο μάλλον το υπουργείο!

Αποσυνδεδεμένος maro06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #64 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 10:20:46 πμ »
δίκο έχεις χαρά...απλά εννοούσα για του μειωμένου ωραρίου που είχαν πει...αλλά μάλλον θα περιμένουν να μαζέψουν και τα υπόλοιπα κενά και μετά...σ'ευχαριστώ πάντως...

Αποσυνδεδεμένος ioannina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #65 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 10:42:37 πμ »
καλυτερα να μη βγουνε αμω πριν τη β φαση ακω γιατι κινδυνευουμε να χασουμε μια θεση ακω για λιγες μερες αναμονη.εγω ειμαι 150 και δε με πηραν αρα τωρα ειμαι στις πρωτες θεσεις και φοβαμαι για αμω.και γω πιστευω οτι ειναι νωρις για τηλεφωνηματα.αυτη η εβδομαδα θα ειναι νεκρη.

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #66 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 10:45:26 πμ »
καλυτερα να μη βγουνε αμω πριν τη β φαση ακω γιατι κινδυνευουμε να χασουμε μια θεση ακω για λιγες μερες αναμονη.εγω ειμαι 150 και δε με πηραν αρα τωρα ειμαι στις πρωτες θεσεις και φοβαμαι για αμω.και γω πιστευω οτι ειναι νωρις για τηλεφωνηματα.αυτη η εβδομαδα θα ειναι νεκρη.
Ησουν 150 πριν η' είσαι τώρα 150 κατά προσέγγιση?Τι περιοχές έχεις βάλει?
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #67 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 12:33:46 μμ »
ο ΜΠράτης στο φβ έγραψε: ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ 50 ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΒΘΜΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ(ΠΕ 02,03 ,04)ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ.ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΡΩΤΟΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΒΘΜΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΘΕΙ ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ,ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΜΟΔΙΑ ΤΜΗΜΑΤΑ.

όποτε η βδομάδα ειναι χαμένη από χέρι, κι αναμενόμενο μιας και τώρα θα παρουσιαστούν οι πρώτοι συνάδελφοι... οπότε από βδομάδα παίδες οτιδήποτε νεότερο...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος ioannina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #68 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 01:39:09 μμ »
καλυτερα να μη βγουνε αμω πριν τη β φαση ακω γιατι κινδυνευουμε να χασουμε μια θεση ακω για λιγες μερες αναμονη.εγω ειμαι 150 και δε με πηραν αρα τωρα ειμαι στις πρωτες θεσεις και φοβαμαι για αμω.και γω πιστευω οτι ειναι νωρις για τηλεφωνηματα.αυτη η εβδομαδα θα ειναι νεκρη.
Ησουν 150 πριν η' είσαι τώρα 150 κατά προσέγγιση?Τι περιοχές έχεις βάλει?
πριν ημουν.ειχα βαλει ολους της ηπειρου.αλλα βγηκαν μονο13 θεσεις.για μια θεση δεν με πηραν.

Αποσυνδεδεμένος sofia06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #69 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 02:10:45 μμ »
Καλησπερα συναδελφοι. Συγχαρητηρια σε οσους προσληφθηκαν..Αχ κι εγω ειμαι τωρα σειρα 45 περιπου και εχω βαλει μονο κεντρικη μακεδονια. Σκουρα τα βλεπω τα πραγματα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160440
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 769
Σύνολο: 783

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.