*

Αποστολέας Θέμα: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 93620 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #84 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 09:22:36 μμ »
η δικη μου σειρα μετα την εκκαθαριση ειναι 5.εγω εχω δηλωσει ηπειρο και αποτι ξερω εφυγαν ολοι που ενδιαφεροταν.
Τυχερή!!! Άρα ουσιαστικά 1η είσαι για τον νομό σου!

Κάποιος για Θεσσαλονίκη;
Εγώ εγώ!!!Αλλά δεν το νομίζω γιατί τώρα στον πίνακα είμαι γύρω στο 85...Δεν με πειράζει,και Σερρες με βολεύουν, και κιλκίς και κατερίνη...Είμαι βολικός άνθρωπος καλέ!!!
Ουφ, δεν κινδυνεύω! ;D
Πάντως, εύχομαι κι ελπίζω να υπάρξουν κενά στη Θεσσαλονίκη για όλους μας. Δεν μπορεί να χρειάζονται μόνο 2, να πάρει!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:50:40 »

Αποσυνδεδεμένος Berenice

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #85 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 09:32:23 μμ »
Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι (και συγνώμη για την ασχετοσύνη μου). Εκτός από αναπληρωτές παίρνουν ακόμα και ωρομίσθιους ή έχει καταργηθεί αυτό; Αν ναι, έχουν αρχίσει να καλούν κανέναν ή περιμένουν να τοποθετηθούν οι αναπληρωτές πρώτα;
Καλή τύχη σε όσους περιμένουν!

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #86 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 09:43:27 μμ »
η δικη μου σειρα μετα την εκκαθαριση ειναι 5.εγω εχω δηλωσει ηπειρο και αποτι ξερω εφυγαν ολοι που ενδιαφεροταν.
Τυχερή!!! Άρα ουσιαστικά 1η είσαι για τον νομό σου!

Κάποιος για Θεσσαλονίκη;
Εγώ εγώ!!!Αλλά δεν το νομίζω γιατί τώρα στον πίνακα είμαι γύρω στο 85...Δεν με πειράζει,και Σερρες με βολεύουν, και κιλκίς και κατερίνη...Είμαι βολικός άνθρωπος καλέ!!!
Ουφ, δεν κινδυνεύω! ;D
Πάντως, εύχομαι κι ελπίζω να υπάρξουν κενά στη Θεσσαλονίκη για όλους μας. Δεν μπορεί να χρειάζονται μόνο 2, να πάρει!
Ε ναι πια!!!Είναι δυνατόν να εβγαλε ολόκληρη Θεσσαλονίκη μόνο τόσα κενά???Κάποιο λάκο έχει η φάβα!!!
Από μένα δεν κινδυνεύεις σίγουρα!!! ;) Μακάρι να βγάλει αρκετά να πάρουν κι εμένα όμως!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #87 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 09:44:37 μμ »
Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι (και συγνώμη για την ασχετοσύνη μου). Εκτός από αναπληρωτές παίρνουν ακόμα και ωρομίσθιους ή έχει καταργηθεί αυτό; Αν ναι, έχουν αρχίσει να καλούν κανέναν ή περιμένουν να τοποθετηθούν οι αναπληρωτές πρώτα;
Καλή τύχη σε όσους περιμένουν!

Εκτός από τους αναπληρωτές πλήρους ωραρίου, δηλ.21 ώρες κοινώς ΑΚΩ, δεν βγήκε τίποτα άλλο ακόμα!Ο καινούργιος όρος είναι οι ΑΜΩ,δηλ. οι αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου με 14 ώρες/εβδομ.Ο όρος ωρομίσθιος ακόμα υπάρχει, βέβαια δεν ξέρω κανέναν που να τον κάλεσαν και δίνει από 1-4 ώρες.ΑΜΩ δήλωσες στην αίτησή σου?Δεν έχουν βγει ακόμα πάντως, μην ανησυχείς!
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:50:40 »

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #88 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 09:46:38 μμ »
Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι (και συγνώμη για την ασχετοσύνη μου). Εκτός από αναπληρωτές παίρνουν ακόμα και ωρομίσθιους ή έχει καταργηθεί αυτό; Αν ναι, έχουν αρχίσει να καλούν κανέναν ή περιμένουν να τοποθετηθούν οι αναπληρωτές πρώτα;
Καλή τύχη σε όσους περιμένουν!
Δεν έχει καταργηθεί γιατί τα χαρτιά μας τα κάνουμε ακόμη κάθε χρόνο...Ωστόσο οι προσλήψεις ωρομισθίων αν γίνονται δεν ανακοινώνονται στη σελίδα του Υπουργείου!!!Οπότε δεν γνωρίζω αν πήραν καθόλου πέρυσι...Πάντως και να πήραν δεν νομίζω να πήγε κανείς γιατί τα λεφτά είναι χάλια και δεν μετράει και η προυπηρεσία για τους πίνακες κατάταξης!!!Ελπίζω να σε διαφώτησα!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #89 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 09:48:28 μμ »
Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι (και συγνώμη για την ασχετοσύνη μου). Εκτός από αναπληρωτές παίρνουν ακόμα και ωρομίσθιους ή έχει καταργηθεί αυτό; Αν ναι, έχουν αρχίσει να καλούν κανέναν ή περιμένουν να τοποθετηθούν οι αναπληρωτές πρώτα;
Καλή τύχη σε όσους περιμένουν!
Δεν έχει καταργηθεί γιατί τα χαρτιά μας τα κάνουμε ακόμη κάθε χρόνο...Ωστόσο οι προσλήψεις ωρομισθίων αν γίνονται δεν ανακοινώνονται στη σελίδα του Υπουργείου!!!Οπότε δεν γνωρίζω αν πήραν καθόλου πέρυσι...Πάντως και να πήραν δεν νομίζω να πήγε κανείς γιατί τα λεφτά είναι χάλια και δεν μετράει και η προυπηρεσία για τους πίνακες κατάταξης!!!Ελπίζω να σε διαφώτησα!!!

Τάνια τι εννοείς?Καθόλου δεν μετράει ως ωρομίσθιος ή απλώς δεν προσμετράται?
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος Berenice

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #90 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 09:52:18 μμ »
Ευχαριστώ, ναι έχω κάνει και για ΑΜΩ...

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #91 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 09:55:02 μμ »
Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι (και συγνώμη για την ασχετοσύνη μου). Εκτός από αναπληρωτές παίρνουν ακόμα και ωρομίσθιους ή έχει καταργηθεί αυτό; Αν ναι, έχουν αρχίσει να καλούν κανέναν ή περιμένουν να τοποθετηθούν οι αναπληρωτές πρώτα;
Καλή τύχη σε όσους περιμένουν!
Δεν έχει καταργηθεί γιατί τα χαρτιά μας τα κάνουμε ακόμη κάθε χρόνο...Ωστόσο οι προσλήψεις ωρομισθίων αν γίνονται δεν ανακοινώνονται στη σελίδα του Υπουργείου!!!Οπότε δεν γνωρίζω αν πήραν καθόλου πέρυσι...Πάντως και να πήραν δεν νομίζω να πήγε κανείς γιατί τα λεφτά είναι χάλια και δεν μετράει και η προυπηρεσία για τους πίνακες κατάταξης!!!Ελπίζω να σε διαφώτησα!!!

Τάνια τι εννοείς?Καθόλου δεν μετράει ως ωρομίσθιος ή απλώς δεν προσμετράται?
Ισχύει το ίδιο όπως και με την αναπλήρωση τώρα...Οτι μετράει δηλαδή ως εργασιακή εμπειρία αλλα εφόσον πια οι πίνακες δεν αλλάζουν κάθε χρόνο δεν υπάρχει λόγος να δουλεύεις για 4 ώρες με ψίχουλα και ένας θεός ξέρει που!!!Γι αυτό το λόγο άλλωστε εισήγαγν τον θεσμό του ΑΜΩ!!!Γιατί κανείς δεν θα πήγαινε ωρομίσθιος πια με τα νέα δεδομένα...
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος vinyl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #92 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 10:07:40 μμ »
Οι πίνακες ανανεώθηκαν;

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #93 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 10:09:53 μμ »
Μετά από ξεκαθάρισμα που έκανα, η "καινούρια μου" σειρά είναι γύρω στο 15. Να τολμήσω να ρωτήσω αν υπάρχει κανείς από δω μέσα που να δήλωσε Θεσσαλονίκη και να έχει σειρά πριν το 210 στον πίνακα αναπληρωτών; Να υπολογίσω πόσα κενά πρέπει να υπάρξουν για να με πάρουν. Να'χω να ασχολούμαι, κοινώς. :P
Και εγώ για Θεσσαλονίκη με σειρά 12 μετά από ένα πρόχειρο υπολογισμό. Sorry αν σε στενοχωρώ! :)

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #94 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 11:32:21 μμ »
Μετά από ξεκαθάρισμα που έκανα, η "καινούρια μου" σειρά είναι γύρω στο 15. Να τολμήσω να ρωτήσω αν υπάρχει κανείς από δω μέσα που να δήλωσε Θεσσαλονίκη και να έχει σειρά πριν το 210 στον πίνακα αναπληρωτών; Να υπολογίσω πόσα κενά πρέπει να υπάρξουν για να με πάρουν. Να'χω να ασχολούμαι, κοινώς. :P
Και εγώ για Θεσσαλονίκη με σειρά 12 μετά από ένα πρόχειρο υπολογισμό. Sorry αν σε στενοχωρώ! :)
Οχι δεν με στεναχωρείς!!!Ο καθένας μας στη σειρά του και με την σειρά του!!!Ετσι ειναι το σωστό!!!Εξάλλου εμένα με στεναχωρεί μόνο το ενδεχόμενο να μην δουλέψω καθόλου!!!Ας με πάρουν και Σερρες!!!Θα πηγαινοέρχομαι όπως έκανα και πέρυσι!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #95 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 08:56:42 πμ »
Μετά από ξεκαθάρισμα που έκανα, η "καινούρια μου" σειρά είναι γύρω στο 15. Να τολμήσω να ρωτήσω αν υπάρχει κανείς από δω μέσα που να δήλωσε Θεσσαλονίκη και να έχει σειρά πριν το 210 στον πίνακα αναπληρωτών; Να υπολογίσω πόσα κενά πρέπει να υπάρξουν για να με πάρουν. Να'χω να ασχολούμαι, κοινώς. :P
Και εγώ για Θεσσαλονίκη με σειρά 12 μετά από ένα πρόχειρο υπολογισμό. Sorry αν σε στενοχωρώ! :)
Μπου χου χου..... :'( :'( :'( :'( :'( Δε θα μάθω πού μένεις;  >:(  ;D ;D ;D ;D ;D
Άρα, ως τώρα είσαι εσύ και άλλες 2 κοπέλες που ξέρω. Άρα να παρακαλάω για τουλάχιστον 4 κενά. :-\ Ναι, καλά......

Αποσυνδεδεμένος sofia06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #96 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 12:54:25 μμ »
Mηπως ξερει κανεις που θα βρουμε τα κενα στους νομους της κεντρικης μακεδονιας?? Εχουν ερθει τοσοι πολλοι με αποσπαση που φοβαμαι οτι τα καλυψαν. Η θεσαλονικη μονο πηρε 87 αποσπασμενους φετος. Επισης αν μειωθηκε ο μισθος στους ακω τοτε στους αμω ποσο θα παει?

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #97 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 01:24:20 μμ »
Mηπως ξερει κανεις που θα βρουμε τα κενα στους νομους της κεντρικης μακεδονιας?? Εχουν ερθει τοσοι πολλοι με αποσπαση που φοβαμαι οτι τα καλυψαν. Η θεσαλονικη μονο πηρε 87 αποσπασμενους φετος. Επισης αν μειωθηκε ο μισθος στους ακω τοτε στους αμω ποσο θα παει?
Γιατί, μήπως οι διευθύνσεις ξέρουν τα κενά; Μπάχαλο.... Καλά, τόσους πολλούς αποσπασμένους πήρε η Θεσ/κη; Τι περιμένω τότε εγώ να με πάρουν; :( Τρομάρα μου......

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160444
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 709
Σύνολο: 730

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.