*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 260403 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #574 στις: Ιανουάριος 15, 2009, 08:01:37 πμ »
Salve a tutti!
Στο τέλος θα βγεί ότι πίναμε καφέ μαζί στο υπόγειο της Φιλοσοφικής,
Εγώ μπήκα το '89 και τελείωσα το '94 αλλα τον πρώτο χρόνο δεν πάτησα καθόλου στη σχολή!
Πάντως για τους παλιούς το λέω συναδέλφους, πάρτε μία γεύση για το πόσο άλλαξε το πρόγραμμα σπουδών και μπείτε στην ιστοσελίδα της σχολής!!!!
Μου άρεσε πάρα πολύ που είδα τέτοιες αλλαγές!  Ελπίζω τα όσα γράφονται στα αναλυτικά των μαθημάτων ν΄' αντιστοιχούν στην πράξη!!!!!
la vita e' bellla 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:10:24 »

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #575 στις: Ιανουάριος 15, 2009, 02:50:00 μμ »
Buonasera a tutti ;D Δεν το αποκλείω να πίναμε καφέ γιατί εγώ δουλευα σε φροντιστήριο ιταλικών στην γραμματεία και είχα σπαστό ωράριο,οπότε τα μεσημέρια πήγαινα στην σχολή και το πρωί επίσης.Παρακολουθούσα συνήθως λογοτεχνίες,Πετρούνια  και ετοίμαζα τις περίφημες εργασίες της Παυλίδου!!!Μπήκα στο site της σχολής και νόμιζα ότι  έκανα λάθος.Έχουν αλλάξει όλα!!!

Αποσυνδεδεμένος mmsd

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #576 στις: Ιανουάριος 15, 2009, 10:58:52 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα :). Εγώ θα δώσω στον ΑΣΕΠ αλλά δεν είμαι προετοιμασμένη πολύ καλά (με δύο παιδιά δεν είναι εύκολο). Θα πάω για να δω τι με περιμένει στον μέλλον. Εκτός και αν συνωμοτήσει το σύμπαν υπέρ μου και τα καταφέρω. (ξέρετε η ελπίδα πεθαίνει τελευταία :))
Σχετικά με το σχέδιο μαθήματος διαβάστε το Κοινό ευρωπαϊκό πλαίσιο και κάντε ένα πλάνο σύμφωνα με αυτά που λέει αυτό ή βρείτε στο Internet σχέδια μαθήματος. Δεν υπάρχει ένας τρόπος για να κάνεις σχέδιο μαθήματος. Διαλέξτε έναν που να σας ταιριάζει και ακολουθείστε τον.

Καλό κουράγιο, καλή συνέχεια και καλή επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #577 στις: Ιανουάριος 15, 2009, 11:09:40 μμ »
Buongiorno ragazzi e ragazze!!

Κάτι που ακουσα ότι μπορεί να μας βοηθήσει στην διδακτική Ευρωπαικο Κοινο Πλαισιο Αναφορας για την εκμαθηση των ξενων γλωσσων
Το βρίσκεται και στο ιντερνετ σε αυτή την διεύθυνση..http://www.komvos.edu.gr/Common%20European%20Framework.pdf
Προσοχή ορισμένα φροντιστήρια το πουλάνε κιόλας. Μιά γνωστή μου της Αγγλικής έσκασε 200 ευρουλάκια!!! Εγώ μόλις το κατέβασα και 8α δω τι είναι.. Δεν έχω όρεξη για διάβασμα και το γεγονός ότι δεν ελπίζω κιόλας κάνει χειρότερη την κατάσταση!!

Benvenuta mmsd.Στην παράθεση υπάρχει αναφορά στο ευρωπαϊκό πλαίσιο δεν είναι όμως και το πιο απλό πράγμα για να το διαβάσεις.Φυσικά και εγω dum spiro spero για'αυτό και θα δώσω την επόμενη φορά ελπίζοντας.Θέλω να ρωτήσω όποιον ξέρει ή έχει ακούσει κάτι για το Ενιαίο Μητρώο Εκπαιδευτών του ΥΠΕΠΘ.Υπάρχει αναφορά στο φορουμ αλλά  δεν υπάρχει κάποιος απο Ιταλική φιλολογία.Ρωτάω γιατί είναι ο μοναδικός τρόπος για να μπορέσεις να διδάξεις στα ΚΕΕ,αν ενταχθείς υποτίθεται ότι θα σε καλέσουν.Μήπως ξέρετε κάτι?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:10:24 »

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #578 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 01:44:03 μμ »
Buongiorno ragazzi e ragazze!!

Κάτι που ακουσα ότι μπορεί να μας βοηθήσει στην διδακτική Ευρωπαικο Κοινο Πλαισιο Αναφορας για την εκμαθηση των ξενων γλωσσων
Το βρίσκεται και στο ιντερνετ σε αυτή την διεύθυνση..http://www.komvos.edu.gr/Common%20European%20Framework.pdf
Προσοχή ορισμένα φροντιστήρια το πουλάνε κιόλας. Μιά γνωστή μου της Αγγλικής έσκασε 200 ευρουλάκια!!! Εγώ μόλις το κατέβασα και 8α δω τι είναι.. Δεν έχω όρεξη για διάβασμα και το γεγονός ότι δεν ελπίζω κιόλας κάνει χειρότερη την κατάσταση!!

Benvenuta mmsd.Στην παράθεση υπάρχει αναφορά στο ευρωπαϊκό πλαίσιο δεν είναι όμως και το πιο απλό πράγμα για να το διαβάσεις.Φυσικά και εγω dum spiro spero για'αυτό και θα δώσω την επόμενη φορά ελπίζοντας.Θέλω να ρωτήσω όποιον ξέρει ή έχει ακούσει κάτι για το Ενιαίο Μητρώο Εκπαιδευτών του ΥΠΕΠΘ.Υπάρχει αναφορά στο φορουμ αλλά  δεν υπάρχει κάποιος απο Ιταλική φιλολογία.Ρωτάω γιατί είναι ο μοναδικός τρόπος για να μπορέσεις να διδάξεις στα ΚΕΕ,αν ενταχθείς υποτίθεται ότι θα σε καλέσουν.Μήπως ξέρετε κάτι?

Ciao a tutti
Δεν θέλω να είμαι απόλυτη για τί δεν το ξέρω επίσημα , ψυθιρίζεται όμως, ότι  θα είναι ΠΛΕΟΝ, ο μοναδικός τρόπος να σε καλέσουν, πάντως εμένα με ειδοποίησε πέρσυ το καλοκαίρι μία συνάδελφος της ισπανικής και έστειλα τα χαρτιά μου στην Αθήνα (ήταν Αύγουστος!!!!!) περάσαμε όλοι  από συνέντευξη θα πρέπει να ήταν Οκτώβρης, τα αποτελέσματα βγήκαν από Αθήνα, και τελικά με κάλεσαν τον περασμένο Δεκέμβριο για πρώτη φορά!
Η κλήση γίνεται με βάση 1/ την σειρά προτεραιότητας, 2/τις επιλογές των εκπαιδευομένων (ώρες -καθηγητή)  3/ και από τις ώρες που δίνει ο καθηγητής ως διαθέσιμες .
Πάντως δεν χάνει κανεις κάτι εαν φτιάξει τα χαρτιά του, εγώ θα σας προέτρεπα να ετοιμάσετε τον φάκελλο!
H διεύθυνση είναι     http://www.gslll.edu.gr
 la vita e' bella

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #579 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 03:30:16 μμ »
Buonasera.Σε ευχαριστω για την άμεση απάντηση.Το ξέρω οτι είναι ο μοναδικος τρόπος γιατί ήδη λειτουργει τμήμα στις Σέρρες και είναι πρωινό με βολεύει αφάνταστα και δεν ήξερα αν έπρεπε να κάνω τα χαρτιά μου ή όχι.Τώρα είμαι σίγουρη.Γίνεται χάμος με την ιστοσελίδα.Θα συμπληρώσω ηλεκτρονικά την αίτηση και μετά θα στείλω τα χαρτια μου.Το παρακολουθώ απο πέρυσι άλλά δεν ήξερα τι να κάνω.Εδω τα πράγματα είναι χειρότερα γιατί δεν λένε τίποτα μην τους φάς την  θέση.Το ίδιο είχε συμβεί όταν δούλευα στα δημόσια ΙΕΚ.Μόλις με πήραν έκαναν ενστάσεις επι ενστάσεων και φυσικά με πήραν γιατί και προϋπηρεσία είχα και βαθμό πτυχίου και παλιότητα απόκτησης του πτυχίου.

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #580 στις: Ιανουάριος 18, 2009, 06:16:46 μμ »
Buonasera.Σε ευχαριστω για την άμεση απάντηση.Το ξέρω οτι είναι ο μοναδικος τρόπος γιατί ήδη λειτουργει τμήμα στις Σέρρες και είναι πρωινό με βολεύει αφάνταστα και δεν ήξερα αν έπρεπε να κάνω τα χαρτιά μου ή όχι.Τώρα είμαι σίγουρη.Γίνεται χάμος με την ιστοσελίδα.Θα συμπληρώσω ηλεκτρονικά την αίτηση και μετά θα στείλω τα χαρτια μου.Το παρακολουθώ απο πέρυσι άλλά δεν ήξερα τι να κάνω.Εδω τα πράγματα είναι χειρότερα γιατί δεν λένε τίποτα μην τους φάς την  θέση.Το ίδιο είχε συμβεί όταν δούλευα στα δημόσια ΙΕΚ.Μόλις με πήραν έκαναν ενστάσεις επι ενστάσεων και φυσικά με πήραν γιατί και προϋπηρεσία είχα και βαθμό πτυχίου και παλιότητα απόκτησης του πτυχίου.

Salve,
Vecchiarella, και τα χαρτιά σου να στείλεις και στην ιστοσελίδα να μπαίνεις  για να ενημερώνεσαι, στις προκηρύξεις θέσεων, μή τυχόν και βγάλουν καμμία και την χάσεις!
 Η ιστοσελίδα είναi:  http://kee.ideke.edu.gr/?p=tracts
la vita e' bella

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #581 στις: Ιανουάριος 18, 2009, 11:20:40 μμ »
Buonasera a tutti!Grazie artsatal  ;) εννοείται ότι μπαίνω κάθε μέρα και τα βλέπω , αλλά όταν είδα ότι ήδη λειτουργει τμήμα με ιταλικά 50 ώρες και εγω έμπαινα στο ΙΔΕΚΕ και τα εβλεπα και δεν είχε ανακοίνωση , τότε κατάλαβα ότι ο μοναδικός τρόπος είναι αυτός.Δεν ευκαιρώ και δεν μπορώ να δουλεύω επίσης απογεύματα λόγω των παιδιών.Eγω κατάφερα σήμερα να κάνω εγγραφη  http://em.gsae.edu.gr/mitroo/Login.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1http://Νομίζω ότι είναι το ιδιο????...Καλή δύναμη σε όλους ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 19, 2009, 08:51:58 πμ από vecchiarella »

Αποσυνδεδεμένος mmsd

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #582 στις: Ιανουάριος 19, 2009, 06:01:40 μμ »
καλησπέρα,
Το ευρωπαϊκό πλαίσιο νομίζω (τουλάχιστον εγώ αυτό έκανα) το διάβασα μία ανάγνωση όλο και μετά μελέτησα μόνο το 5ο κεφάλαιο. Βλέπετε, αποφάσισα ότι θα ακολουθήσω αυτό τον τρόπο για το σχέδιο μαθήματος.
Κατά τα άλλα νομίζω ότι ο εγκέφαλός μου σε λίγο θα κάνει απεργία. Μήπως είμαι πολύ γριά για τόσο διάβασμα;

Το μητρώο εκπαιδευτών σε ποιους απευθύνεται; Γιατί με μια γρήγορη ματιά που έριξα στο ΦΕΚ μιλάει για μεταπτυχιακό, διδακτορικό και προϋπηρεσία. Μήπως μπορείτε να με διαφωτίσετε;

Καλή επιτυχία σε όλους

Αποσυνδεδεμένος mmsd

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #583 στις: Ιανουάριος 19, 2009, 06:39:21 μμ »
Στον ιστό του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου (pi-schools.gr) υπάρχει ΦΕΚ με το ΑΠΣ για τα ιταλικά. Καλό είναι να ρίξετε μια ματιά και σ'αυτό.

Καλή επιτυχία (όσες φορές και να το ευχηθούμε δεν πειράζει, πειράζει;)

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #584 στις: Ιανουάριος 19, 2009, 11:31:17 μμ »
καλησπέρα,
Το ευρωπαϊκό πλαίσιο νομίζω (τουλάχιστον εγώ αυτό έκανα) το διάβασα μία ανάγνωση όλο και μετά μελέτησα μόνο το 5ο κεφάλαιο. Βλέπετε, αποφάσισα ότι θα ακολουθήσω αυτό τον τρόπο για το σχέδιο μαθήματος.
Κατά τα άλλα νομίζω ότι ο εγκέφαλός μου σε λίγο θα κάνει απεργία. Μήπως είμαι πολύ γριά για τόσο διάβασμα;

Το μητρώο εκπαιδευτών σε ποιους απευθύνεται; Γιατί με μια γρήγορη ματιά που έριξα στο ΦΕΚ μιλάει για μεταπτυχιακό, διδακτορικό και προϋπηρεσία. Μήπως μπορείτε να με διαφωτίσετε;

Καλή επιτυχία σε όλους

Buonasera mmsd.Το ενιαίο μητρώο εκπαιδευτών απευθύνεται σε πολλές ειδικότητες εκπαιδευτικούς και οχι μόνο.Εμένα προσωπικά με ενδιαφερει γιατί αν θέλω παράδειγμα να διδάξω στα ΚΕΕ  ή στα ΝΕΛΕ και δεν είμαι γραμμένη εκεί δεν θα μπορέσω.Μπές στην ιστοσελιδα του ΙΔΕΚΕ που παραθέτει η astsatal και διάβασε και εκεί di cosa si tratta.Επίσης στο φορουμ  του pde εκεί που αναφέρει διάφορα θέματα για την εκπαίδευση έχουν θέμα για το ενιαίο μητρώο.Κάλή δύναμη σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος LunaLoca

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #585 στις: Ιανουάριος 21, 2009, 02:24:12 μμ »
Buonasera LunaLoca!!! ;D Εγω προκομένη???!!!!Μπήκα το '90 και τέλειωσα το '96...Δούλευα συγχρόνως για 3 χρόνια είχα μόνο 1 μάθημα.Λογοτεχνία με την Russo(Θεσσαλονίκη) και νόμιζα ότι ποτέ δεν ήμουν καλά διαβασμένη.Μετά το πήρε ο Γκικόπουλος και αποφάσησα να το δώσω και ακόμα θυμάμαι το άγχος που είχα!!!!Καλή δύναμη σε Κ

Καταρχήν καλή επιτυχία σε όσες και όσους θα πάνε να δώσουν γιατί εγώ δεν.. Αχ ρε Vecchiarella τι μου θύμισες? Την πιο πονεμένη στιγμή της φοιτητικής μου καριέρας. Από την στιγμή που μπήκα στη σχολή άκουγα για το πόσο κακιά και πόσο τσεκούρω είναι η Russo και παρά το γεγονός ότι είχα παρακολουθήσει 2-3 φορές το μάθημα της (επιτομή στην λογοτεχνία) και για να είμαι ειλικρινής μου άρεσε κιόλας δεν τόλμησα να πάω να το δώσω. Ε είχε ακουστεί ότι θα το έπαιρνε ο Γκικό που θα έκανε και γραπτές εξετάσεις και περίμενα τρομάρα μου.. Το πράγμα άρχισε να δείχνει απο τις παραδόσεις  που ήτανε ό,τι θυμάμαι χαίρομαι και στις 14.30 γιατί ο Καθηγητής μόνο στο κεντρικό αμφιθέατρο ήθελε να διδάσκει και το κεντρικό μόνο τότε ήταν ελεύθερο. Μιλάμε δεν καταλαβαίναμε τίποτα και δεν μιλάω για τη γλώσσα αλλά να... δεν είχαν και τόοοση συνοχή αυτά που έλεγε... Το άλλο δράμα το Asor Rosa.. Τέλος πάντων έρχεται η μέρα των εξετάσεων, δίνει τα θέματα και εγώ ούτε την εκφώνηση δεν καταλάβαινα.. Δεν ήμουνα η μόνη μάλλον γιατί άρχισαν να πέφτουν κάτι βλέματα απελπισίας από παντού.. Μόλις δε, βρήκε το θάρρος κάποιος και σηκώθηκε να παραδώσει λευκή κόλλα σηκώθηκε το μισό αμφιθέατρο (το κεντρικό πάντα) μαζί και εγώ..Το μοναδικό 5άρι μου σε μάθημα είναι σε αυτό και το έδωσα πολλές πολλές φορές.. Την νοστάλγησα τη Russo πάντως

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #586 στις: Ιανουάριος 22, 2009, 08:25:13 πμ »
Buonasera LunaLoca!!! ;D Εγω προκομένη???!!!!Μπήκα το '90 και τέλειωσα το '96...Δούλευα συγχρόνως για 3 χρόνια είχα μόνο 1 μάθημα.Λογοτεχνία με την Russo(Θεσσαλονίκη) και νόμιζα ότι ποτέ δεν ήμουν καλά διαβασμένη.Μετά το πήρε ο Γκικόπουλος και αποφάσησα να το δώσω και ακόμα θυμάμαι το άγχος που είχα!!!!Καλή δύναμη σε Κ

Καταρχήν καλή επιτυχία σε όσες και όσους θα πάνε να δώσουν γιατί εγώ δεν.. Αχ ρε Vecchiarella τι μου θύμισες? Την πιο πονεμένη στιγμή της φοιτητικής μου καριέρας. Από την στιγμή που μπήκα στη σχολή άκουγα για το πόσο κακιά και πόσο τσεκούρω είναι η Russo και παρά το γεγονός ότι είχα παρακολουθήσει 2-3 φορές το μάθημα της (επιτομή στην λογοτεχνία) και για να είμαι ειλικρινής μου άρεσε κιόλας δεν τόλμησα να πάω να το δώσω. Ε είχε ακουστεί ότι θα το έπαιρνε ο Γκικό που θα έκανε και γραπτές εξετάσεις και περίμενα τρομάρα μου.. Το πράγμα άρχισε να δείχνει απο τις παραδόσεις  που ήτανε ό,τι θυμάμαι χαίρομαι και στις 14.30 γιατί ο Καθηγητής μόνο στο κεντρικό αμφιθέατρο ήθελε να διδάσκει και το κεντρικό μόνο τότε ήταν ελεύθερο. Μιλάμε δεν καταλαβαίναμε τίποτα και δεν μιλάω για τη γλώσσα αλλά να... δεν είχαν και τόοοση συνοχή αυτά που έλεγε... Το άλλο δράμα το Asor Rosa.. Τέλος πάντων έρχεται η μέρα των εξετάσεων, δίνει τα θέματα και εγώ ούτε την εκφώνηση δεν καταλάβαινα.. Δεν ήμουνα η μόνη μάλλον γιατί άρχισαν να πέφτουν κάτι βλέματα απελπισίας από παντού.. Μόλις δε, βρήκε το θάρρος κάποιος και σηκώθηκε να παραδώσει λευκή κόλλα σηκώθηκε το μισό αμφιθέατρο (το κεντρικό πάντα) μαζί και εγώ..Το μοναδικό 5άρι μου σε μάθημα είναι σε αυτό και το έδωσα πολλές πολλές φορές.. Την νοστάλγησα τη Russo πάντως
Buongiorno LunaLoca ;D Εγώ το έδωσα μόνο όταν το πήρε ο Γκικόπουλος και το γράφαμε θυμάμαι στον πρώτο όροφο του καινούργιου κτιρίου της φιλοσοφικής.Εννοείται ότι εξανλτησα τον χρόνο και το πέρασα με 7,5 μετα απο 3 χρόνια διάβασμα!!Το μοναδικό μου 5 είναι στην Ματσα.Καλή επιτυχία σε όσους δίνουν , έφτασε η μεγάλη στιγμή!!! :D

Αποσυνδεδεμένος vecchiarella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #587 στις: Ιανουάριος 26, 2009, 08:34:05 πμ »
Buongiorno a tutti!Προσπαθώ να κάνω να χαρτιά μου για το μητρώο ελπίζω επιτυχώς.Διάβασα και ότι απόψεις αντάλλαξαν στο φορουμ για το θέμα και διαφωτίστηκα κάπως.Μπαίνω στο site του ιταλικου ινστιτούτου θεσ/κης για να βγάλω τα past papers αλλά συνεχεια μου βγάλει λάθος στην συγκεκριμένη σελίδα και μου λέει να εγκαταστήσω τον adobe που ήδη έχω.Μήπως κάποια μπορεί να μου πεί αν αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2009, 07:14:50 πμ από vecchiarella »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32303
  • Τελευταία: RISA
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160367
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 661
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 596
Σύνολο: 609

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.