*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 776012 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #980 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 03:58:57 μμ »
Βγήκαν οι αποσπάσεις? Περιμένουμε τα εκκλησιαστικά? Κανένα νεότερο για β΄φάση? Σόρι για τις πολλαπλές ερωτήσεις αλλά τρέχω και δεν έχω χρόνο να παρακολουθήσω τίποτε!! :-[

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:22:45 »

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #981 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 04:02:33 μμ »
το θέμα είναι όχι οι επιταγές του μεσοπρόθεσμου, δηλ το 1 προς 10 και η μείωση κατά 50 % των συμβασιούχων.


το θέμα είναι τα 15 νέα μέτρα που έθεσε η τρόϊκα το σαββατοκύριακο και που η τυχόν αποδοχή τους από τη κυβέρνηση σημαίνει ακύρωση όλων των πρόσφατων προσλήψεων και φυσικά καμία νέα πρόσληψη.

ο Μαριάς του πανεπιστημίου της Κρήτης έλεγε χθες πως αυτός ο εκφοβισμός μπορεί να γίνεται για δύο λόγους: ή για να φάνε τον ένα μισθό του Οκτωβρίου των δημ.υπ. για να κλείσουν οι τρύπες ή γιατί όντως υπάρχει κίνδυνος μη καταβολής της δόσης που σημαίνει στάση πληρωμών.

σήμερα επαναλαμβάνεται η τηλεδιάσκεψη και μάλλον αυρίο μετά και το υπουργικό συμβούλιο θα έχουμε τα νέα μέτρα.

αν τηρούνταν το μεσοπρόθεσμο οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί και οι εν δυνάμει αναπληρωτές εκπαιδευτικοί δεν θα κινδύνευαν. τώρα όμως μιλάμε για νέες εξελίξεις και νέα μέτρα. μην τα μπερδεύετε με το μεσοπρόθεσμο.

Δηλαδη κινδυνευουμε με απολυση; Αυτο προσπαθω να καταλαβω απο χτες. Περικοπη= απολυση ή μειωση των συμβασιουχων;

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #982 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 04:08:14 μμ »
το θέμα είναι όχι οι επιταγές του μεσοπρόθεσμου, δηλ το 1 προς 10 και η μείωση κατά 50 % των συμβασιούχων.


το θέμα είναι τα 15 νέα μέτρα που έθεσε η τρόϊκα το σαββατοκύριακο και που η τυχόν αποδοχή τους από τη κυβέρνηση σημαίνει ακύρωση όλων των πρόσφατων προσλήψεων και φυσικά καμία νέα πρόσληψη.

ο Μαριάς του πανεπιστημίου της Κρήτης έλεγε χθες πως αυτός ο εκφοβισμός μπορεί να γίνεται για δύο λόγους: ή για να φάνε τον ένα μισθό του Οκτωβρίου των δημ.υπ. για να κλείσουν οι τρύπες ή γιατί όντως υπάρχει κίνδυνος μη καταβολής της δόσης που σημαίνει στάση πληρωμών.

σήμερα επαναλαμβάνεται η τηλεδιάσκεψη και μάλλον αυρίο μετά και το υπουργικό συμβούλιο θα έχουμε τα νέα μέτρα.

αν τηρούνταν το μεσοπρόθεσμο οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί και οι εν δυνάμει αναπληρωτές εκπαιδευτικοί δεν θα κινδύνευαν. τώρα όμως μιλάμε για νέες εξελίξεις και νέα μέτρα. μην τα μπερδεύετε με το μεσοπρόθεσμο.

Δηλαδη κινδυνευουμε με απολυση; Αυτο προσπαθω να καταλαβω απο χτες. Περικοπη= απολυση ή μειωση των συμβασιουχων;

Μάλλον το άγχος και η ανασφάλεια σου δεν σ αφήνουν να δεις καθαρά και συγκεντρωμένα. Το έχουμε επισημάνει πολλές φορές. Περικοπές σημαίνει μειώσεις, όχι αναστολή ή παύση

Μην αγχώνεσαι λοιπον!!  ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #983 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 04:09:38 μμ »
το θέμα είναι όχι οι επιταγές του μεσοπρόθεσμου, δηλ το 1 προς 10 και η μείωση κατά 50 % των συμβασιούχων.


το θέμα είναι τα 15 νέα μέτρα που έθεσε η τρόϊκα το σαββατοκύριακο και που η τυχόν αποδοχή τους από τη κυβέρνηση σημαίνει ακύρωση όλων των πρόσφατων προσλήψεων και φυσικά καμία νέα πρόσληψη.

ο Μαριάς του πανεπιστημίου της Κρήτης έλεγε χθες πως αυτός ο εκφοβισμός μπορεί να γίνεται για δύο λόγους: ή για να φάνε τον ένα μισθό του Οκτωβρίου των δημ.υπ. για να κλείσουν οι τρύπες ή γιατί όντως υπάρχει κίνδυνος μη καταβολής της δόσης που σημαίνει στάση πληρωμών.

σήμερα επαναλαμβάνεται η τηλεδιάσκεψη και μάλλον αυρίο μετά και το υπουργικό συμβούλιο θα έχουμε τα νέα μέτρα.

αν τηρούνταν το μεσοπρόθεσμο οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί και οι εν δυνάμει αναπληρωτές εκπαιδευτικοί δεν θα κινδύνευαν. τώρα όμως μιλάμε για νέες εξελίξεις και νέα μέτρα. μην τα μπερδεύετε με το μεσοπρόθεσμο.

Δηλαδη κινδυνευουμε με απολυση; Αυτο προσπαθω να καταλαβω απο χτες. Περικοπη= απολυση ή μειωση των συμβασιουχων;

Μάλλον το άγχος και η ανασφάλεια σου δεν σ αφήνουν να δεις καθαρά και συγκεντρωμένα. Το έχουμε επισημάνει πολλές φορές. Περικοπές σημαίνει μειώσεις, όχι αναστολή ή παύση

Μην αγχώνεσαι λοιπον!!  ;) ;) ;)

 ??? :'( :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:22:45 »

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #984 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 04:43:26 μμ »
Η μία κεραμίδα μετά την άλλη! Πόση βαρύτητα πρέπει να δώσουμε στο κείμενο του περιφερειάρχη κεντρικής Μακεδονίας που αφήνει να εννοηθεί ότι δεν υπάρχει ούτε ένα κενό φιλολόγου στην κεντρική Μακεδονία; Αν είναι έτσι, βλέπω μπροστά μου μια χρονιά ανεργίας, καθώς η α΄ φάση με προσπέρασε λόγω περιορισμένων επιλογών (ΜΟΝΟ κ. Μακεδονία και όχι ολόκληρη!)
Κάποιο μέλος είχε αναφέρει 45 λειτουργικά κενά μόνο στη δυτική Θεσσαλονίκη, πού πήγαν αυτά οέο;;;
Εν όψει και της σημερινής τηλεδιάσκεψης, τους καρπούς της οποίας θα γνωρίζουμε μάλλον αύριο, με έχουν ζώσει τα φίδια και παντός είδους ερπετά και συναφή...
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #985 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 04:49:37 μμ »
Σε επαρχιες με μμικρα τμηματα εχει δοθει οδηγια απο το υπουργειο για συμπτυξεις ωστε να εχουν γυρω στα 28 παιδια , πραγμα το οποιο εχει οδηγησει σε μειωση κενων. Τα ονοματα των εκπαιδευτικων που ειναι στη διαθεση και δεν εχουν ωραριο δοθηκαν στην περιφερεια. Δεν ξερω τι θα τους κανουν

Αποσυνδεδεμένος alek81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #986 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 04:52:37 μμ »
Σε επαρχιες με μμικρα τμηματα εχει δοθει οδηγια απο το υπουργειο για συμπτυξεις ωστε να εχουν γυρω στα 28 παιδια , πραγμα το οποιο εχει οδηγησει σε μειωση κενων. Τα ονοματα των εκπαιδευτικων που ειναι στη διαθεση και δεν εχουν ωραριο δοθηκαν στην περιφερεια. Δεν ξερω τι θα τους κανουν
Θα τους κρεμάσουν προς παραδειγματισμό...

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #987 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 04:54:36 μμ »
Διδασκαλία ορισμών:
Καρτσιώτης: ο ίδιος άνθρωπος που στα ΠΕΚ έλεγε ότι οι μόνοι που θα διορίζονται εφεξής θα είναι οι φιλόλογοι και οι μαθηματικοί σε μικρότερο βαθμό.
Θεσσαλονίκη: όπου πρόπερσι μου ορκίζονταν ότι δεν έχουν κενά και την επομένη κάλεσαν δεκάδες ωρομίσθιους.
Χωρίς κενά: 4-5 τουλάχιστον ξέρω εγώ.
Ελλάδα: μπουρδέλο.
Εγώ: μακάρι να ήμουν 20 χρόνια νεότερος και θα’ριχνα μαύρη πέτρα πίσω μου.
Άι σιχτίρ..............

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #988 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 04:59:57 μμ »
Ελλάδα: μπουρδέλο.
Εγώ: μακάρι να ήμουν 20 χρόνια νεότερος και θα’ριχνα μαύρη πέτρα πίσω μου.
Άι σιχτίρ..............

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ο Καρτσιώτης δεν ήταν ο, άντε μη βρίσω, που στα ΠΕΚ μας τρέλανε με τις αλλαγές αιθουσών γιατί ήθελε μόνο αίθουσα με διαδραστικό, που ανάθεμα αν χρησιμοποίησε;! >:(
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #989 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 05:02:18 μμ »
Διδασκαλία ορισμών:
Καρτσιώτης: ο ίδιος άνθρωπος που στα ΠΕΚ έλεγε ότι οι μόνοι που θα διορίζονται εφεξής θα είναι οι φιλόλογοι και οι μαθηματικοί σε μικρότερο βαθμό.
Θεσσαλονίκη: όπου πρόπερσι μου ορκίζονταν ότι δεν έχουν κενά και την επομένη κάλεσαν δεκάδες ωρομίσθιους.
Χωρίς κενά: 4-5 τουλάχιστον ξέρω εγώ.
Ελλάδα: μπουρδέλο.
Εγώ: μακάρι να ήμουν 20 χρόνια νεότερος και θα’ριχνα μαύρη πέτρα πίσω μου.
Άι σιχτίρ..............
Πέραν ότι σε βρίσκω λίγο προβοκάτορα ;D ;D ;D ;D ;D να σε ενημερώσω ότι κάποιες χώρες (αυτές που "κοίταξα" εγώ) -εκτός Ευρώπης- δέχονται για μετανάστες ανθρώπους μέχρι και τα 55....

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #990 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 05:05:01 μμ »
πεθερές δέχονται;

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #991 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 05:06:07 μμ »
Διδασκαλία ορισμών:
Καρτσιώτης: ο ίδιος άνθρωπος που στα ΠΕΚ έλεγε ότι οι μόνοι που θα διορίζονται εφεξής θα είναι οι φιλόλογοι και οι μαθηματικοί σε μικρότερο βαθμό.
Θεσσαλονίκη: όπου πρόπερσι μου ορκίζονταν ότι δεν έχουν κενά και την επομένη κάλεσαν δεκάδες ωρομίσθιους.
Χωρίς κενά: 4-5 τουλάχιστον ξέρω εγώ.
Ελλάδα: μπουρδέλο.
Εγώ: μακάρι να ήμουν 20 χρόνια νεότερος και θα’ριχνα μαύρη πέτρα πίσω μου.
Άι σιχτίρ..............
Πέραν ότι σε βρίσκω λίγο προβοκάτορα ;D ;D ;D ;D ;D να σε ενημερώσω ότι κάποιες χώρες (αυτές που "κοίταξα" εγώ) -εκτός Ευρώπης- δέχονται για μετανάστες ανθρώπους μέχρι και τα 55....

Να βιαστώ...  :(   
Μπα, εντός Ευρώπης μπορώ και μετά τα 55...  8)

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #992 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 05:19:01 μμ »
Σε επαρχιες με μμικρα τμηματα εχει δοθει οδηγια απο το υπουργειο για συμπτυξεις ωστε να εχουν γυρω στα 28 παιδια , πραγμα το οποιο εχει οδηγησει σε μειωση κενων. Τα ονοματα των εκπαιδευτικων που ειναι στη διαθεση και δεν εχουν ωραριο δοθηκαν στην περιφερεια. Δεν ξερω τι θα τους κανουν
Θα τους κρεμάσουν προς παραδειγματισμό...

 ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #993 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 05:22:13 μμ »
Ελλάδα: μπουρδέλο.
Εγώ: μακάρι να ήμουν 20 χρόνια νεότερος και θα’ριχνα μαύρη πέτρα πίσω μου.
Άι σιχτίρ..............

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ο Καρτσιώτης δεν ήταν ο, άντε μη βρίσω, που στα ΠΕΚ μας τρέλανε με τις αλλαγές αιθουσών γιατί ήθελε μόνο αίθουσα με διαδραστικό, που ανάθεμα αν χρησιμοποίησε;! >:(
ναι ο Καραγκιόζης,και ηθελε με το ζόρι να αναγνωρίσουμε ότι η Ελλάδα έχει από  τα καλύτερα σχολεία

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159939
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 447
Σύνολο: 461

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.