*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 776016 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #994 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 05:29:06 μμ »
Ελλάδα: μπουρδέλο.
Εγώ: μακάρι να ήμουν 20 χρόνια νεότερος και θα’ριχνα μαύρη πέτρα πίσω μου.
Άι σιχτίρ..............

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ο Καρτσιώτης δεν ήταν ο, άντε μη βρίσω, που στα ΠΕΚ μας τρέλανε με τις αλλαγές αιθουσών γιατί ήθελε μόνο αίθουσα με διαδραστικό, που ανάθεμα αν χρησιμοποίησε;! >:(
ναι ο Καραγκιόζης,και ηθελε με το ζόρι να αναγνωρίσουμε ότι η Ελλάδα έχει από  τα καλύτερα σχολεία

 >:( >:( >:( >:( >:(

Να σου πω, αρνούμαι τότε να απελπιστώ, αφού τη συγκεκριμένη "πηγή" για την ύπαρξη κενών κάθε άλλο παρά φερέγγυα και αξιόπιστη τη χαρακτηρίζω!!!
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:59:43 »

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #995 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 05:43:24 μμ »
Ελλάδα: μπουρδέλο.
Εγώ: μακάρι να ήμουν 20 χρόνια νεότερος και θα’ριχνα μαύρη πέτρα πίσω μου.
Άι σιχτίρ..............

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ο Καρτσιώτης δεν ήταν ο, άντε μη βρίσω, που στα ΠΕΚ μας τρέλανε με τις αλλαγές αιθουσών γιατί ήθελε μόνο αίθουσα με διαδραστικό, που ανάθεμα αν χρησιμοποίησε;! >:(
ναι ο Καραγκιόζης,και ηθελε με το ζόρι να αναγνωρίσουμε ότι η Ελλάδα έχει από  τα καλύτερα σχολεία

 >:( >:( >:( >:( >:(

Να σου πω, αρνούμαι τότε να απελπιστώ, αφού τη συγκεκριμένη "πηγή" για την ύπαρξη κενών κάθε άλλο παρά φερέγγυα και αξιόπιστη τη χαρακτηρίζω!!!

Τι αξιοπιστία και φερεγγυότητα!! Στο σαιτ των δασκάλων λένε ότι εκθείαζε το έργο της Διαμάντως και του υπουργείου που παρά τη δυσκολία των περιστάσεων κατάφεραν να λειτουργούν τα σχολεία με ελάχιστα προβλήματα. Από κει να καταλάβετε για τι φρούτο μιλάμε.

Τώρα που θ αρχίσουν και στα σχολεία καταλήψεις θα τρέχουν και δε θα φτάνουν!

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #996 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 05:55:57 μμ »
Καλά, αυτός ο πίνακας για το Γυμνάσιο Αυλώνα πως προέκυψε;

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #997 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 06:04:35 μμ »
Καλά, αυτός ο πίνακας για το Γυμνάσιο Αυλώνα πως προέκυψε;

Ποιος πιναξ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:59:43 »

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #998 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 06:34:38 μμ »
Καλά, αυτός ο πίνακας για το Γυμνάσιο Αυλώνα πως προέκυψε;

Ποιος πιναξ;

Στην κορυφή της σελίδας στα τελευταία νέα λέει "Σύνταξη αξιολογικού πίνακα υποψηφίων αναπληρωτών για το 2ο Γυμνάσιο Αυλώνα με Λυκειακές Τάξεις".

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #999 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 06:37:59 μμ »
Καλά, αυτός ο πίνακας για το Γυμνάσιο Αυλώνα πως προέκυψε;

Ποιος πιναξ;

Στην κορυφή της σελίδας στα τελευταία νέα λέει "Σύνταξη αξιολογικού πίνακα υποψηφίων αναπληρωτών για το 2ο Γυμνάσιο Αυλώνα με Λυκειακές Τάξεις".

ως αποτέλεσμα αυτής της πρόσκλησης

http://www.pde.gr/index.php?page=2913

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1000 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 06:54:32 μμ »
Λοιπόν ,θα σας πω και εγώ η θεία Λένα ένα παραμυθάκι ..Πήρα σήμερα στο υπουργείο τηλέφωνο και το σήκωσε ένας κύριος καθόλα ευγενέστατος .Τον ρώτησα αν ευσταθούν οι φήμες για μη κλήση αναπληρωτών και απολύσεις και μου είπε ότι όλα προχωρουν κανονικά και δεν έχουν καμία ενημέρωση για κάτι τέτοιο .Έπειτα λοιπόν του λέω ..από κενά τι έχουμε φέτος ; Μου απάντησε ότι δεν έχουμε σαφή εικόνα καθώς δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία και υπάρχει συνεχής ενημέρωση .Τέλος πάντων ,τα κενά μου έδωσε να καταλάβω ότι είναι πολλά για φιλολόγους .Όμως δεν ξέρουμε αν θα καλυφθούν όλα τα λειτουργικά κενά μου είπε .Εκεί τα πήρα πανταχόθεν  :o :o.Τι εννοείτε αγαπητέ, του είπα, δεν θα κάνουν τα παιδιά έκθεση και ιστορία αλλά θα κάνουν καλλιτεχνικά ;Δεν μου απήντησε ...Μετά του είπα το νούμερο μου στον πίνακα αναπληρωτών (κοντά στο 1000 με φθίνουσα πορεία )και μου λέει τι να σας πω μη σας αποθαρρύνω ..Δηλαδή φεύξε μου και γλίστρησα φέτος η δουλεία, λέω μέσα μου ...τρελή ανεργία με περιμένει . :'(Εν τω μεταξύ μια άλλη εκεί μέσα διατεινόταν ότι γύρισαν από τα γραφεία 500 φιλόλογοι που έχουν ριχτεί όλοι στην εκπαίδευση .Άρα ,λέω εγώ τώρα μήπως τελικά κάνουν διαχείριση προσωπικού και δεν πάρει πολλούς αναπληρωτές ;Και όσα μας έλεγαν για πιστώσεις ήταν φούμαρα και μεταξωτές κορδέλες ; Γιατί αν συνεχιστεί αυτό που δεν βλέπω το λόγο να μη συνεχιστεί οι αναπληρωτές θα είναι πολύ λίγοι της τάξης των 600 -700 φιλολόγων .Σας παρακαλώ μη σπεύσετε να με πείτε Κασσάνδρα κακών οιωνών ,τις σκέψεις μου παραθέτω χωρίς να θέλω να τρομοκρατήσω .Άλλωστε είμαι και η ίδια τόσο φοβισμένη ,που απλά σας παραθέτω τι ακούω και τι μου λένε .  Αισιόδοξα θέλω να σκέφτομαι και ελπίζω να αλληλοαναιρεθούν αυτοί μέσα στο υπουργείο . 

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1001 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 07:01:45 μμ »
500?? Ειναι πολλοι 500 ατομα...

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1002 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 07:06:15 μμ »
Εχω μια απορια.. Τον εξτρα φορο-χαρατσι που στελνουν με προθεσμια πληρωμης εντος λιγων ημερων πως θα τον πληρωσουμε αφου ειμαστε ανεργοι κι απληρωτοι τρεις μηνες κοντα;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1003 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 07:29:16 μμ »
Εν τω μεταξύ μια άλλη εκεί μέσα διατεινόταν ότι γύρισαν από τα γραφεία 500 φιλόλογοι που έχουν ριχτεί όλοι στην εκπαίδευση 
χωρίς να αμφισβητώ τα λεγόμενα της κυρούλας ,διότι όλοι μοιραζόμαστε την ίδια ανησυχία ,μήπως εννοούσε ότι από πέρυσι επέστρεψαν 500 φιλόλογοι;Ή ακόμη,μήπως δεν ήξερε το νούμερο και πέταξε μια κουβέντα χάριν εντυπωσιασμού;Ή πάλι μήπως είναι από τις γλυκιές φωνούλες που παπαγαλίζουν από ηδονή καθώς ευλογούν τα γένια της πολυαγαπημένης τους πατισάχ;Δεν ξέρω αν είχατε παρατηρήσει τη θέρμη των σφουγγοκολάριων καθώς χειροκροτούσαν την ομιλία του Γιωργάκη προ ημερών και όλοι οι νοήμονες αναρωτιόντουσαν πώς υπάρχουν ακόμη τέτοια σκουλήκια.Μήπως ανήκει στην ίδια συνομοταξία;

Αποσυνδεδεμένος papa/laou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1004 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 07:32:42 μμ »
ΑΠΛΑ ΔΕ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ...........................

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1005 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 07:48:38 μμ »
Ρε παιδια να πω κατι και γω, πιο πολυ στατιστικης φυσεως (μιας και ειμαι φυσικος). Περσι η Β φαση βγηκε στις 4 Οκτωβρη. Απο αυτη τη σκοπια δεν ειναι καπως νωρις απο τωρα να ανησυχειτε? Δε λεω ισως τα νουμερα να ειναι πιο μικρα απο περσι αλλα νομιζω πως απλα το παιζουν οτι ολα ειναι υπο ελεγχο και τα κενα λιγα,αλλα καποια στιγμη θα φανουν τα κενα. Και περσι γυρισαν 6000 αποσπασμενους και καλα... Τα κενα ηταν πολλα και ειδατε ποσους πηρε,σας τα λεω αυτα γιατι πιστευω πως ειδικα στην ειδικοτητα σας θα υπαρξουν πολλα κενα , να σας δωσω και λιγο θαρρος... Οσον αφορα για τις απολυσεις που λενε ειναι αστειο... Του χρονου αν κλεισουν καμια 1000αρα σχολεια οκ δε θα παρει αναπληρωτες και παει το παραμυθι για ολους. Τελοςή δε λεω μπορει ξαφνικα να μειωθει πολυ ο μισθος μας αλλα μην το παμε στο αλλο ακρο (απολυση). Δοξα το θεο για αυτους 30 Ιουνη απολυομαστε... Αυτα και απο μενα.

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1006 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 07:55:59 μμ »
Κι εγώ πιστεύω ότι παρα-ανησυχούυμε. Θα μου πεις άνθρωποι είμαστε και τι να κάνουμε. Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να περιμένουμε να δούμε πόσους θα πάρει στη β φάση και μετά να ανησυχήσουμε. Όσον αφορά το τι λέει ο καθένας, έχει αποδειχτεί εδώ και χρόνια ότι ακόμα και μες στο υπουργείο λένε ότι τους κατέβει ή ότι νομίζει ο καθένας. Ειδικά φέτος με όλα αυτά που συμβαίνουν λογικό είναι το μυαλό του καθενός να βγάζει συμπεράσματα που δεν είναι απαραιτήτως σωστά.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1007 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 08:03:27 μμ »
Παρακαλώ να μείνετε στο θέμα. Μηνύματα άσχετα θα διαγραφούν.

Για τις ανησυχίες (πάνω σε 'ολα τα θέματα), σκέψεις κλπ μπορείτε να γράφετε στο τόπικ "Το λιμάνι του εκπαιδευτικού.Ας μιλήσουμε...."

http://www.pde.gr/index.php?topic=23951.140

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159948
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 612
Σύνολο: 622

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.