*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 776021 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1834 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 06:57:10 μμ »
Καταλάβαμε τι λες και αυτό πίστευα και εγώ. Αφού όμως έγινε πραγματικά αυτό που περιγράφω και αφού το επιβεβαιώνουν και άλλοι συνάδελφοι στο λινκ της προηγούμενης σελίδας, εγώ έχω πια πειστεί ότι δεν είναι έτσι, όπως νόμιζα.
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:36:57 »

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1835 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 07:14:26 μμ »
tonik μάλλον ήταν βλακείες αυτά που σου είπαν. πρώτη φορά άκουσα κάτι τέτοιο... :o

αυτό που λέει η marietta  είναι το σωστό.

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1836 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 07:44:33 μμ »
Στο link που σας παραθέτω ο συνάδελφος Recoba αναλύει πώς καλούνται οι αναπληρωτές: Δείτε το είναι αρκετά διαφωτιστικό

http://www.pde.gr/index.php?topic=23640.msg455679#msg455679
αυτό πρώτη φορά το ακούω,έχω κληθεί σε περιοχή που δεν είχα δηλώσει και όταν ρώτησα μου είπαν ότι με έβαλε εκεί το περιώνυμο κουτάκι,ως νο 41-νομίζω- τότε επιλογή μου,δηλαδή μετά τις περιοχές που είχα δηλώσει.Ίσως κατάλαβα λάθος.
Όσο για το αλφαβητικά!!!...δεν ισχύει,δεν έχει καμία λογική και δεν καταλαβαίνω κάτι τέτοιο,αντιθέτως κατάλαβα ότι προτιμάται η εγγύτητα,αν υποτεθεί βέβαια ότι το μηχάνημα λειτουργεί και με πλοήγηση.
Καλέ μου Evants, μακάρι, και αν επαληθευτείς, σε κερνάω και ένα τζιν τόνικ!!!
Εύχομαι να βγεις αληθινός για το καλό και των δυο μας, αφού, αν κληθώ εγώ Θεσσαλονίκη, θα έχεις ήδη κληθεί και εσύ που προηγείσαι στον πίνακα, αν δεν κάνω λάθος!
Ναι, πιστεύω ότι είναι η σειρά της Θεσσαλονίκης να τα βγάλει επιτέλους τα κενά της, αλλά τι να πω με όσα ακούμε και βλέπουμε τελευταία, έχω χάσει την αισιοδοξία μου που πάντα είχα!
αγαπητή συντοπίτισσα,αποτελείς παράδειγμα και υπόδειγμα.Σου αξίζει καλή τοποθέτηση

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1837 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 07:50:38 μμ »
 Συνάδελφοι δεν κατάλαβα τι γράφετε... Εγώ δεν έχω ρωτήσει κανέναν... όμως τι έχω καταλάβει... Ξεκινούν να μοιράζουν τα κενά βάσει επιλογών... Οι τελευταίοι αναπληρωτές της κάθε φάσης... δεν έχουν πλέον πολλές επιλογές γιατί οι πρώτοι από τον πίνακα πήραν από την πίτα... Δηλαδή εξηγώ καλύτερα.. Ας φανταστούμε ότι είναι ένα κέικ... Οι πρώτοι θα πάρουν αυτό που επιθυμούν ... οι τελευταίοι ότι έμεινε... θα παρατηρήσετε ότι οι τρίτεκνοι παίρνουν πάντα επαρχία γιατί η Αττική έχει εξαντληθεί... Εγώ έτσι το έχω καταλάβει... Τι να πω.. όλα αυτά που γράψατε μου φαίνονται ακαταλαβίστικα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:36:57 »

Αποσυνδεδεμένος roula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1838 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 08:54:39 μμ »
Συναδελφοι τους τριτεκνους ξερει καποιος πως τους καλουνε;Λετε να καθυστερησει η Β φαση λογω καταληψεων;

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1839 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 09:14:10 μμ »
Συνάδελφοι δεν κατάλαβα τι γράφετε... Εγώ δεν έχω ρωτήσει κανέναν... όμως τι έχω καταλάβει... Ξεκινούν να μοιράζουν τα κενά βάσει επιλογών... Οι τελευταίοι αναπληρωτές της κάθε φάσης... δεν έχουν πλέον πολλές επιλογές γιατί οι πρώτοι από τον πίνακα πήραν από την πίτα... Δηλαδή εξηγώ καλύτερα.. Ας φανταστούμε ότι είναι ένα κέικ... Οι πρώτοι θα πάρουν αυτό που επιθυμούν ... οι τελευταίοι ότι έμεινε... θα παρατηρήσετε ότι οι τρίτεκνοι παίρνουν πάντα επαρχία γιατί η Αττική έχει εξαντληθεί... Εγώ έτσι το έχω καταλάβει... Τι να πω.. όλα αυτά που γράψατε μου φαίνονται ακαταλαβίστικα...

Αυτό που λες είναι σχετικό. Εξαρτάται τι έχει δηλώσει ο καθένας. Δε σημαίνει ότι οι τελευταίοι πάντα πάνε όπου να 'ναι. π.χ. αν κάποιος θέλει δωδεκάνησα τότε το πιθανότερο είναι ότι και στο τέλος να είναι θα τα πιάσει. Αν πάλι θέλει Αττική, μάλλον δύσκολο γιατί έχει μεγάλη ζήτηση.

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1840 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 09:22:02 μμ »
Το θέμα είναι να πιάσει κανείς τις επιλογές που έχει βάλει, διαφορετικά, αν βάλει και το "ναι σε όλη την Ελλάδα", τότε μπορεί να πάει οπουδήποτε. Πέρσι πήραν γνωστή μου στα Δωδεκάνησα - μη τρίτεκνη- καθώς δεν έπιανε τις 20 πρώτες επιλογές της. Στην τελική, ας δουλέψουμε και ας μας στείλουν οπουδήποτε. Να εργαστούμε δεν θέλουμε; Να είμαστε κοντά  στους μαθητές και από κει και πέρα, ας είναι και όσο πιο μακριά γίνεται. Μακάρι, βέβαια, να πάρει τον καθένα στην 1η του επιλογή, αλλά αυτό δεν είναι εφικτό. Εύχομαι Καλό Σαββατοκύριακο και είθε η νέα βδομάδα να φέρει καλά νέα σε όλους μας.

Αποσυνδεδεμένος roula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1841 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 09:38:28 μμ »
Οι επιλογες παιζουν μεγαλη σημασια για το αν θα δουλεψει καποιος. Η πρωτη φαση με προσπερασε  αν και τριτεκνη με 29 μορια χωρις την προθπηρεσια του 2010. Με τρεις μονο επιλογες πιθανον να με προσπερασει και η καινουρια φαση.Εξαρταται απο τις προτεραι.οτητες του καθενος

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1842 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 09:45:52 μμ »
Συνάδελφοι δεν κατάλαβα τι γράφετε... Εγώ δεν έχω ρωτήσει κανέναν... όμως τι έχω καταλάβει... Ξεκινούν να μοιράζουν τα κενά βάσει επιλογών... Οι τελευταίοι αναπληρωτές της κάθε φάσης... δεν έχουν πλέον πολλές επιλογές γιατί οι πρώτοι από τον πίνακα πήραν από την πίτα... Δηλαδή εξηγώ καλύτερα.. Ας φανταστούμε ότι είναι ένα κέικ... Οι πρώτοι θα πάρουν αυτό που επιθυμούν ... οι τελευταίοι ότι έμεινε... θα παρατηρήσετε ότι οι τρίτεκνοι παίρνουν πάντα επαρχία γιατί η Αττική έχει εξαντληθεί... Εγώ έτσι το έχω καταλάβει... Τι να πω.. όλα αυτά που γράψατε μου φαίνονται ακαταλαβίστικα...

 Αν εγώ ήμουν τρίτεκνη και ήθελα να εργαστώ Αττική θα ήταν αδύνατον γιατί θα τις είχα πάρει τις θέσεις στην Αττική αυτοί που προηγούνται.. Εκτός και βγουν 50 θέσεις και είναι όλες Αττική όπως έκαναν πριν από λίγο ημέρες με τους δασκάλους που έδωσαν κενά μόνο στην Ανατολική αττική... άλλο και αυτό... χα..χα... γελάω για να μην κλαίω....
Αυτό που λες είναι σχετικό. Εξαρτάται τι έχει δηλώσει ο καθένας. Δε σημαίνει ότι οι τελευταίοι πάντα πάνε όπου να 'ναι. π.χ. αν κάποιος θέλει δωδεκάνησα τότε το πιθανότερο είναι ότι και στο τέλος να είναι θα τα πιάσει. Αν πάλι θέλει Αττική, μάλλον δύσκολο γιατί έχει μεγάλη ζήτηση.
  Εγὠ απλώς διεύκρινσα το κουτάκι... δεν μίλησα για το ποιο θα πάει στην επιλογή του.. αν η επιλογή του είναι Ψαρά και είναι τελευταίος... πολύ πιθανόν ή μάλλον είναι σίγουρο ότι θα πάει... έχει δεν έχει βάλει το κουτάκι.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2011, 09:54:16 μμ από AntreaEirini »

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1843 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 10:58:02 μμ »
60 κενά λένε στην Κρήτη....μια φάση στα 200 άτομα είναι ρεαλιστική...μακάρι να πάρει 400...,υπάρχουν κενά αλλα πολλά είναι μικρά 7-8 ώρες..

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1844 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 11:02:34 μμ »
60 κενά λένε στην Κρήτη....μια φάση στα 200 άτομα είναι ρεαλιστική...μακάρι να πάρει 400...,υπάρχουν κενά αλλα πολλά είναι μικρά 7-8 ώρες..
Μια φαση 200 ατομων θα πιασει σχεδον με την προηγουμενη ολη την περσινη Α φαση μονο.Αν ειναι ετσι παμε κατα διαολου ρε παιδια.

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1845 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 11:03:54 μμ »
200 ατομα στη β φαση για τον κλαδο μας δεν ειναι ρεαλιστικη,μικρη ειναι.ρεαλιστικη ειναι απο 300 και πανω
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1846 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 11:06:17 μμ »
Τι να πω ρε παιδιά?......

Αποσυνδεδεμένος Ναστια

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1847 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 11:08:04 μμ »
Οι επιλογες παιζουν μεγαλη σημασια για το αν θα δουλεψει καποιος. Η πρωτη φαση με προσπερασε  αν και τριτεκνη με 29 μορια χωρις την προθπηρεσια του 2010. Με τρεις μονο επιλογες πιθανον να με προσπερασει και η καινουρια φαση.Εξαρταται απο τις προτεραι.οτητες του καθενος


Είμαστε ακριβώς στην ίδια κατάσταση....

...μόνο που εγώ ήμουν πιο γενναιόδωρη... 8) 8)

έβαλα 4 επιλογές!!!  :-[ :-[ :-[ :-[

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159950
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 420
Σύνολο: 425

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.