*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 776039 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3136 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 12:42:17 μμ »
Συγγνώμη γιατί προσλαμβάνουν αναπληρωτές αγγλικής και γερμανικής... Ας πάρουν όσους μας παίρνουν τις ιστορίες για να διδάξουν... Θα μας τρελλάνουν....
Για τη Πρωτοβάθμια μιλάει ο Μπράτης...
Όχι Ξενόγλωσσες Φιλολογίες για την Δευτεροβάθμια..

 XA...XA...XA.. Συνάδελφοι επίκαιρο το ψευδώνυμό μου... Και να φανταστείτε ότι το επέλξα προ κρίσης... χα..χα..

 Στέλιο μου αν ήμουν υπουργός παιδείας και το κράτος μου βρισκόταν υπό κατάρρευση, θα μετακινούσα τους ξενόγλωσσους στην πρωτοβάθμια για να συμπληρώσουν ωράριο και δεν θα προσελάμβανα αναπληρωτές... Πολύ απλά.... αλλά δυστυχώς εμείς πληρώνουμε την αναποτελεσματικότητά τους ....


Germanoi και στο υπουργείο παιδείας!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:19:44 »

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3137 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 12:44:06 μμ »
Πήρα και εγώ στο 426, μου είπε τα γνωστά, ότι: δε γνωρίζουν πότε, αριθμό κλπ, είναι θέμα πολιτικής ηγεσίας, η Α Αθήνας δε θα πάρει άτομα, όταν ανανεωθούν, οι πίνακες την ίδια μέρα θα γίνει και η κλήση. Είπα ότι στο νομό μου υπάρχουν κενά και μου είπε ότι αυτό δε σημαίνει ότι θα τα καλύψει. Όλα σίγουρα, λέει, δε θα τα καλύψει, μπορεί και κανένα.  ::)
χαχαχαχαχα...Καρχαριάκι, αφού τελειώσαμε με τις δουλειές του σπιτιού και οι δυο, το ρίξαμε στα τηλέφωνα;;;;;;;;;;

 ;D ;D ;D ;D ;D ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3138 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 12:44:27 μμ »
λοιποοοοοοον........ακουγα ,αγουγα για τον κυριούλη, είπα να γνωρίσω και εγω τη φωνή του...... ::) ::) ::) ::) ::) ::)

 μου είπε λοιπόν ότι δεν έχουν καμία ενημέρωση για το πότε θα ανακοινωθεί η φάση......είναι θέμα της πολιτικής ηγεσίας πότε θα αποφασίσει. Όταν ξεκίνησα να του λέω "Ο Μπράτης είπε......." , μου είπε "Να τον ακούτε τον Μπράτη...έχει διασυνδέσεις....."

φυσικά δε γνώριζε αριθμό ατόμων και μου είπε ότι μέχρι τελευταία στιγμή αλλάζουν τα δεδομένα...

του είπα ότι έχω δηλώσει μόνο Αθήνα και πριν προλάβω να αναφέρω περιοχές μου είπε ξεκάθαρα "α  Αθήνας μην περιμένετε, γιατι έχει πλεόνασμα, επειδή τα έκαναν μπάχαλο..."

σε ερώτηση μου αν θα πάρει γενικά Αττική μου είπε ότι αυτό είναι θέμα της ηγεσίας αν θα δωσει προτεραιότητα σε παραμεθώριο και νησιά ή θα πάρει και σε μεγάλες πόλεις.....( πάντως σε καμία περίπτωση δεν άφησε ενα εννοηθεί ότι δε θα πάρει κάποια στιγμή Αττική...)
ωραια αντε να ανεβαινουμε λιγο η της αττικης μια οι δικες σου πληροφοριες συναδελφε μια οι δικες μου πως το βλεπεις?

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3139 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 12:47:17 μμ »
στο τοπικ των θεολογων τους ειπαν αυριο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:19:44 »

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3140 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 12:49:51 μμ »
ωραια αντε να ανεβαινουμε λιγο η της αττικης μια οι δικες σου πληροφοριες συναδελφε μια οι δικες μου πως το βλεπεις?
[/quote]



χμ....δε χάνω τις ελπίδες μου.....έστω και πιο αργά θα μας καλέσει...... ;) ;) ;) ;) ;) ;)
..... διαφορετικά μας βλέπω γωνία Πανεπιστημίου και Ιπποκράτους με τη φουφού να πουλάμε κάστανα......και να τα σερβίρουμε σε χωνάκια φτιαγμένα απο Ασεποσελίδες....... 8) 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3141 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 12:51:45 μμ »
Πήρα και εγώ στο 426, μου είπε τα γνωστά, ότι: δε γνωρίζουν πότε, αριθμό κλπ, είναι θέμα πολιτικής ηγεσίας, η Α Αθήνας δε θα πάρει άτομα, όταν ανανεωθούν, οι πίνακες την ίδια μέρα θα γίνει και η κλήση. Είπα ότι στο νομό μου υπάρχουν κενά και μου είπε ότι αυτό δε σημαίνει ότι θα τα καλύψει. Όλα σίγουρα, λέει, δε θα τα καλύψει, μπορεί και κανένα.  ::)
χαχαχαχαχα...Καρχαριάκι, αφού τελειώσαμε με τις δουλειές του σπιτιού και οι δυο, το ρίξαμε στα τηλέφωνα;;;;;;;;;;

 ;D ;D ;D ;D ;D ;) ;) ;) ;)

Μη συζητάς! ;D ;D ;D
... Αλλά, προς το παρόν θα αποχωρήσω, γιατί ο πονοκέφαλος για 7η συνεχόμενη μέρα ελλοχεύει.  :(
Καλό κουράγιο και καλή συνέχεια. :)

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3142 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 12:51:51 μμ »
ωραια αντε να ανεβαινουμε λιγο η της αττικης μια οι δικες σου πληροφοριες συναδελφε μια οι δικες μου πως το βλεπεις?
χμ....δε χάνω τις ελπίδες μου.....έστω και πιο αργά θα μας καλέσει...... ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 διαφορετικά μας βλέπω γωνία Πανεπιστημίου και Ιπποκράτους με τη φουφού να πουλάμε κάστανα......και να τα σερβίρουμε σε χωνάκια φτιαγμένα απο Ασεποσελίδες....... 8) 8) 8) 8)
[/quote]θα μας βοηθησει για το ασεπ του 2020!!!

Αποσυνδεδεμένος Ναστια

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3143 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 12:58:28 μμ »
ωραια αντε να ανεβαινουμε λιγο η της αττικης μια οι δικες σου πληροφοριες συναδελφε μια οι δικες μου πως το βλεπεις?



χμ....δε χάνω τις ελπίδες μου.....έστω και πιο αργά θα μας καλέσει...... ;) ;) ;) ;) ;) ;)
..... διαφορετικά μας βλέπω γωνία Πανεπιστημίου και Ιπποκράτους με τη φουφού να πουλάμε κάστανα......και να τα σερβίρουμε σε χωνάκια φτιαγμένα απο Ασεποσελίδες....... 8) 8) 8) 8)
[/quote]


Αααααααααααααα...δε θέλω τέτοια.... >:( >:( >:(

την έχω κλείσει εγώ τη συγκεκριμένη γωνία....(ούσα αττικόπληκτη ;)) .....

να φύγετε απο 'δω....να πάτε αλλού  :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3144 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 12:59:27 μμ »
Έχω ποστάρει τα κενά από Κ.Μακεδονία στο αντίστοιχο θέμα των φιλολόγων,είναι 21 όπως διευκρίνισε εκ του σύνεγγυς ένας ευγενής  νεαρός υπάλληλος,υπεύθυνος για τη συλλογή των κενών.Μέσα στη βδομάδα η κλήση και φυσικά δεν ξέρει αν θα καλυφθούν όλα με αναπληρωτές.Μου προξενεί τεράστια εντύπωση ότι μόνο η Θεσσαλονίκη πέρυσι κάλεσε δεκάδες ενώ φέτος δεν παρουσιάζει κενά.Ελπίζω να αποτελεί μέρος ενός παιχνιδιού με στόχο την εκπλήρωση του όρου περί 8μηνης θητείας αναπληρωτών για λόγους οικονομίας.

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Ο2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02..........
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3145 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 01:00:01 μμ »
Από τα λεγόμενα του υπαλλήλου του υπουργείου καταλάβατε ότι η καταμέτρηση των κενών δεν έχει ολοκληρωθεί;Οι δευτεροβάθμιες ακόμα τους ενημερώνουν για τις ελλείψεις;
Όσο για τη μη κάλυψη όλων των κενών σε αυτή τη φάση,δείχνει πόσο πολύ ψεύδονται οι της πολιτικής ηγεσίας,όταν μιλούν για μία τελευταία κλήση αναπληρωτών και άλλες τέτοιες ανοησίες.........
 :P >:(

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3146 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 01:00:29 μμ »
ωραια αντε να ανεβαινουμε λιγο η της αττικης μια οι δικες σου πληροφοριες συναδελφε μια οι δικες μου πως το βλεπεις?
χμ....δε χάνω τις ελπίδες μου.....έστω και πιο αργά θα μας καλέσει...... ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 διαφορετικά μας βλέπω γωνία Πανεπιστημίου και Ιπποκράτους με τη φουφού να πουλάμε κάστανα......και να τα σερβίρουμε σε χωνάκια φτιαγμένα απο Ασεποσελίδες....... 8) 8) 8) 8)
θα μας βοηθησει για το ασεπ του 2020!!!
[/quote]

ενώ αν μας πάρουν σε κανένα καστανοχώρι μας βλέπω να ψήνουμε κάστανα στην ξυλόσομπα για να επιβιώσουμε... ;D

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3147 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 01:07:53 μμ »
Τα λίγα κενά στην κ.Μακεδονία μια απο τις μεγαλύτερες της χώρας είναι ασχημος οιωνος....μικρο καλάθι για τη β φάση...

Αποσυνδεδεμένος αρτεμις!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση αλλα αυτη δεν με λατρευει!!
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3148 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 01:18:52 μμ »
παιδια γεια σε ολους τους πληγεντες!!!!προτεινω οσοι ειμαστε αθηνα την πεμπτη που ειναι το πανεκπαιδυτικο με ραντεβου στη 1 στα προπυλαια να βρεθουμε,να γνωριστουμε κ να τα πουμε απο κοντα μπας κ οργανωθουμε κ καταφερουμε κατι.τι λετε;;; ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος df

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3149 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 02:11:53 μμ »
Τα λίγα κενά στην κ.Μακεδονία μια απο τις μεγαλύτερες της χώρας είναι ασχημος οιωνος....μικρο καλάθι για τη β φάση...



....ας μη γενικεύουμε με βάση το τι συμβαίνει σε Αθήνα κ Μακεδονία ;)
έτσι κ αλλιώς δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι ούτε για τα κενά που λένε ότι υπάρχουν, ούτε κ γι αυτά που κρύβουν....θα δείξει......

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159953
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 428
Σύνολο: 430

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.