*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 776049 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3150 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 02:28:16 μμ »
Aυτό ότι δηλαδή δεν θα καλυφθούν όλα τα κενά ,μου το έχουν πει και εμένα ...Μήπως κρατούν τις πιστώσεις για την πρωτοβάθμια και όχι για εμάς ;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:23:13 »

Αποσυνδεδεμένος άρης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3151 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 02:30:35 μμ »
αρτεμη συμφωνω με την προταση σου...

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3152 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 02:31:01 μμ »
Γιατί εμείς είμαστε υποδεέστεροι; >:(
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3153 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 02:31:16 μμ »
Α και κάτι άλλο !!Αρχίζουν να δίνουν project στους αναπληρωτές !!!Αυτό είναι καλό ή κακό ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:23:13 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3154 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 02:32:55 μμ »
Aυτό ότι δηλαδή δεν θα καλυφθούν όλα τα κενά ,μου το έχουν πει και εμένα ...Μήπως κρατούν τις πιστώσεις για την πρωτοβάθμια και όχι για εμάς ;;;
Όχι, θα τα "απλώσουν" σε βάθος χρόνου για να εφαρμόσουν εκείνο το 8μηνο που έγραφαν στην ανάλυση προσλήψεων 2010-11.
Επισήμως λένε ότι η Β' Φάση θα βγει αυτή την εβδομάδα. Την μέρα δεν λένε.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3155 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 02:33:36 μμ »
 Καλό? Καλό... Αν και δεν έχουμε επιμορφωθεί... Ναι... γιατί όχι.. νέα πρόκληση.... δουλειά όμως δεν έχουμε προς το παρόν....

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3156 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 02:33:58 μμ »
Ναι inw μου είμαστε υποδεέστεροι για αυτούς ...έτσι έχουν αποδείξει δύο χρόνια τώρα  >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3157 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 02:34:18 μμ »
Α και κάτι άλλο !!Αρχίζουν να δίνουν project στους αναπληρωτές !!!Αυτό είναι καλό ή κακό ;
(Αν είναι εντός των 21 ωρών) φυσικά είναι καλό γιατί θα πάρουν και οι μόνιμοι ;)

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3158 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 02:36:39 μμ »
Aυτό ότι δηλαδή δεν θα καλυφθούν όλα τα κενά ,μου το έχουν πει και εμένα ...Μήπως κρατούν τις πιστώσεις για την πρωτοβάθμια και όχι για εμάς ;;;

Νομίζω ότι πρέπει να λάβουμε πιο σοβαρά τη δέσμευση για οκτάμηνη πλέον εργασία των αναπληρωτών. Οκτώ μήνες είναι από 1-11. Σκεφτείτε πόσες προσλήψεις έχει κάνει ήδη -ειδικά στην πρωτοβάθμια- και πώς θα κατορθώσει να κάνει το μέσο όρο 8 μήνες.
Στην πρωτοβάθμια τα κενά είναι επιτακτικά, φάινονται πολύ πιο πολύ. Στη δευτεροβάθμια ακόμη κι αν κάποιοι μαθητές κάνουν 3-4 ώρες την ημέρα φαίνονται να πηγαίνουν σχολείο. Στην πρωτοβάθμια δεν είναι έτσι.
Στη δευτεροβάθμια επίσης αρκετά σχολεία κάνουν καταλήψεις, κι αυτό τους βολεύει για να κάνουν προσλήψεις όσο το δυνατόν πιο αργά
Συν τοις άλλοις τους βολεύει να κάνουν όσο πιο αργά προσλήψεις για να μπουν απευθείας στο ενιαίο μισθολόγιο.

Πιστεύω ότι φέτος θ' αργήσει πάρα πολύ να διαμορφωθεί η εικόνα των κενών και των προσλήψεων. Μάλλον δε θα πρέπει να μας ξαφνιάσει αν αρχίσουν κατά το Δεκέμβρη να εμφανίζοναι κενά ως δια μαγείας!

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3159 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 02:46:53 μμ »
Aυτό ότι δηλαδή δεν θα καλυφθούν όλα τα κενά ,μου το έχουν πει και εμένα ...Μήπως κρατούν τις πιστώσεις για την πρωτοβάθμια και όχι για εμάς ;;;

Νομίζω ότι πρέπει να λάβουμε πιο σοβαρά τη δέσμευση για οκτάμηνη πλέον εργασία των αναπληρωτών. Οκτώ μήνες είναι από 1-11. Σκεφτείτε πόσες προσλήψεις έχει κάνει ήδη -ειδικά στην πρωτοβάθμια- και πώς θα κατορθώσει να κάνει το μέσο όρο 8 μήνες.
Στην πρωτοβάθμια τα κενά είναι επιτακτικά, φάινονται πολύ πιο πολύ. Στη δευτεροβάθμια ακόμη κι αν κάποιοι μαθητές κάνουν 3-4 ώρες την ημέρα φαίνονται να πηγαίνουν σχολείο. Στην πρωτοβάθμια δεν είναι έτσι.
Στη δευτεροβάθμια επίσης αρκετά σχολεία κάνουν καταλήψεις, κι αυτό τους βολεύει για να κάνουν προσλήψεις όσο το δυνατόν πιο αργά
Συν τοις άλλοις τους βολεύει να κάνουν όσο πιο αργά προσλήψεις για να μπουν απευθείας στο ενιαίο μισθολόγιο.

Πιστεύω ότι φέτος θ' αργήσει πάρα πολύ να διαμορφωθεί η εικόνα των κενών και των προσλήψεων. Μάλλον δε θα πρέπει να μας ξαφνιάσει αν αρχίσουν κατά το Δεκέμβρη να εμφανίζοναι κενά ως δια μαγείας!

 Θα συμφωνήσω μαζί σου....

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3160 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 02:48:07 μμ »
Aυτό ότι δηλαδή δεν θα καλυφθούν όλα τα κενά ,μου το έχουν πει και εμένα ...Μήπως κρατούν τις πιστώσεις για την πρωτοβάθμια και όχι για εμάς ;;;

Νομίζω ότι πρέπει να λάβουμε πιο σοβαρά τη δέσμευση για οκτάμηνη πλέον εργασία των αναπληρωτών. Οκτώ μήνες είναι από 1-11. Σκεφτείτε πόσες προσλήψεις έχει κάνει ήδη -ειδικά στην πρωτοβάθμια- και πώς θα κατορθώσει να κάνει το μέσο όρο 8 μήνες.
Στην πρωτοβάθμια τα κενά είναι επιτακτικά, φάινονται πολύ πιο πολύ. Στη δευτεροβάθμια ακόμη κι αν κάποιοι μαθητές κάνουν 3-4 ώρες την ημέρα φαίνονται να πηγαίνουν σχολείο. Στην πρωτοβάθμια δεν είναι έτσι.
Στη δευτεροβάθμια επίσης αρκετά σχολεία κάνουν καταλήψεις, κι αυτό τους βολεύει για να κάνουν προσλήψεις όσο το δυνατόν πιο αργά
Συν τοις άλλοις τους βολεύει να κάνουν όσο πιο αργά προσλήψεις για να μπουν απευθείας στο ενιαίο μισθολόγιο.

Πιστεύω ότι φέτος θ' αργήσει πάρα πολύ να διαμορφωθεί η εικόνα των κενών και των προσλήψεων. Μάλλον δε θα πρέπει να μας ξαφνιάσει αν αρχίσουν κατά το Δεκέμβρη να εμφανίζοναι κενά ως δια μαγείας!

Oι σκέψεις αυτές, πέραν του ότι είναι σωστές, αιτιολογούν, σ' ένα βαθμό, και την τεράστια, πλέον, καθυστέρηση για την κλήση της Β' φάσης ...

Καθυστέρηση, που φαντάζομαι, επιτείνει και το γενικότερα ταραχώδες οικονομικό τοπίο.


Όσο για τα κενά που δηλώνονται πριν από μια φάση, ποτέ δεν καλύπτονται πλήρως ... (εκτός και αν μιλάμε για μικρή φάση, προς το τέλος της χρονιάς).
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2011, 02:52:04 μμ από aristos2 »
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3161 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 02:52:07 μμ »
Και εγώ συμφωνώ .Πιστεύω ότι θα γίνει τώρα μια μικρή φάση (ίσως 200-250)και μετά προς το τέλος του μήνα θα πάρουν άλλους τόσους .Αρχές Δεκέμβρη άλλους ακόμη και μετά λίγους λίγους ,όπως και πέρυσι. 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3162 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 03:02:34 μμ »
Και δυστυχώς η καθυστέρηση όχι μόνο επιτείνεται από την οικονομική δυσπραγία αλλά ίσως και να φαίνεται δικαιολογημένη σε γονείς και εξωτερικόυς παρατηρητές...
Τη χρονιά που η καλή μας υπουργός έκανε ό,τι μπορούσε αλλά δεν κοτόρθωσε να εκτυπώσει τα βιβλία εγκαίρως και οι απολαβές όλων μειώνονται δραματικά ίσως σε κάποιους να φαίνεται λογική η καθυστέρηση στην πρόσληψη καθηγητών για εξοικονόμηση χρημάτων

Κι εγώ πιστεύω ότι θα πάρει καμιά 200αριά τώρα κι άλλους τόσους μέσα στο Νοέμβρη. Και μετά βλέπουμε...

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #3163 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 03:18:49 μμ »
Συνάδελφοι, ακούστε το παράλογο..Υποτίθεται πως έχουν μαζέψει κενά και περιμένουμε να βγει η φάση...Λοιπόν..Ο διευθυντής από το σχολείο που εργαζόμουν πέρυσι είπε πως έδωσε ένα κενό, μάλιστα 24 ώρες για φιλόλογο..Όταν ρώτησα στο γραφείο της Δευτεροβάθμιας σε γνωστό μου, ρωτώντας τον γιατί δεν μου είχε πει πως κι αυτό το σχολείο είχε κενό και αν γιατί δεν το έστειλαν στο υπουργείο μου είπε πως θα το στείλουμε από την άλλη εβδομάδα γιατί ακόμη μαζεύουν τα κενά..Βγάζετε άκρη????? Ή εγώ απο-χάζεψα????? (το δεύτερο συνθετικό είναι δεδομένο μέρες τώρα....).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159953
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 428
Σύνολο: 429

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.192 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.