*

Αποστολέας Θέμα: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;  (Αναγνώστηκε 31264 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 30, 2012, 09:08:03 μμ »
Ουτε χαρτακια, ουτε καρτες... μονο μεσω γνωστων θα βρεις και κυριως συναδελφων εκπαιδευτικων και αν εισαι καλη θα αυξανονται και θα πληθαινουν. Απλα χρειαζεται υπομονη στην αρχη, τα πρωτα 2 χρονια ειναι δυσκολα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:38:36 »

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 30, 2012, 09:20:46 μμ »
Να που δεν είναι μόνο τα πρώτα χρόνια δύσκολα, εμένα ξαφνικά μου έτυχε.Είχα πολλά ιδιαίτερα, και δουλεύω τα τελευταία 10 χρόνια.Έτσι έβρισκα ως τώρα (ο ένας γονιός με σύστηνε στον άλλο γιατί αν και μου βγαίνει το λάδι όπως στους περισσότερους δόξα τω Θεώ έχω επιτυχίες).Φέτος όμως έχω μείνει με αρκετές κενές ώρες.Κύκλο με εκπαιδευτικούς έχω, αλλά Βόρεια προάστια κι εγώ μένω Νότια.
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 30, 2012, 10:29:05 μμ »
Η συμβουλή μου είναι μέσω γνωστών και παιδιών που έκανες παλιότερα μάθημα. Αλλά όπως λες, αν οι γνωστοί σου είναι σε περιοχή που δε βολεύει, δεν έχεις και πολλές επιλογές, οπότε βάζεις χαρτάκια.  :)

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 31, 2012, 08:50:41 πμ »
αυτό με τα ιδιαίτερα... συμφωνώ για τους γνωστούς που λέτε, κι εγώ ετσι έχω βρει τα περισσότερα ιδιαίτερα, αλλά δεν με έχει συστήσει γονιός παιδιού μέχρι τώρα σε άλλον.. άραγε δεν είναι ευχαριστημένοι με τη δουλειά μου; και αν δεν είναι ευχαριστημένοι, τόσα χρόνια στα παιδιά τους γιατί με έχουν και δεν παίρνουν μια άλλη καλύτερη; (και κάνω αρκετά χρόνια στα παιδιά αυτά, δεν ξεκίνησα τώρα δοκιμαστικά...) Τι κάνω λάθος; Που να πάω να κατοικήσω;  ::) ::) ::)
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:38:36 »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 31, 2012, 09:01:35 πμ »
αυτό με τα ιδιαίτερα... συμφωνώ για τους γνωστούς που λέτε, κι εγώ ετσι έχω βρει τα περισσότερα ιδιαίτερα, αλλά δεν με έχει συστήσει γονιός παιδιού μέχρι τώρα σε άλλον.. άραγε δεν είναι ευχαριστημένοι με τη δουλειά μου; και αν δεν είναι ευχαριστημένοι, τόσα χρόνια στα παιδιά τους γιατί με έχουν και δεν παίρνουν μια άλλη καλύτερη; (και κάνω αρκετά χρόνια στα παιδιά αυτά, δεν ξεκίνησα τώρα δοκιμαστικά...) Τι κάνω λάθος; Που να πάω να κατοικήσω;  ::) ::) ::)
επειδη εισαι πολυ καλη για αυτο το λογο δεν σε προτεινουν, ειναι χαρακτηριατκο του ελληνα να ειναι κρυφος και να θελει να ψοφησει η κατσικα του διπλανου του, επομενος εαν κανεις σωστα τη δουλεια σου θελουν μονο τα παιδια τους να εχουν καλη δασκαλα αρα και να μαθουν και να εχουν επιτυχια σε εξετασεις. Στην εποχη μας η φημη δημιουργειται στα φροντιστηρια η στο οικοδιδασκαλειο ;)

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 31, 2012, 09:48:13 πμ »
οφου πια... άμα είσαι κακός δεν σε θέλουν, άμα είσαι καλός δεν σε προτείνουν, τι να κάνεις πια;; ήμαρτον... άσε να μην μιλήσω εδώ για τις εμπειρίες που απέκτησα πηγαίνοντας σε φροντιστήρια αυτές τις μέρες, γιατί θα είμαι εκτός θέματος!!  :)
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 09:47:17 μμ »
Εμένα πάλι από ιδιαίτερο που τέλειωσε με proficiency πρόπερσι μου έχουν έρθει άλλα 3 και αδέρφια αυτών... Και φέτος μου ζητάνε CPE για πρώτη φορά μετά από 10 χρόνια που έκανα το τελευταίο. Το σύστημα για μένα λειτούργησε μάλλον καλά... Και χωρίς σου-μου-του  ;D ;D ;D για το οικονομικό. Το κακό είναι ότι με παίρνουν για πτυχία και κάθε χρόνο θα πρέπει να ξεκινώ από την αρχή.  :'(
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 10:16:57 πμ »
και εγω τα τελευταια χρονια δουλευω με μια οικογενεια που μου στελνει συνεχως ξαδερφια...
μεγαλη οικογενεια... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 06:42:54 μμ »
δυστυχως τα μονα ιδιαιτερα που εχω ειναι 2 αδερφια.οι γονεισ ειναι ικανοποιημενοι αλλα δεν νομιζω να με εχουν συστησει αλλου εκτος απο το γειτονα τους του οποιου το παιδι δεν καταφεςρα να αναλαβω λογω ελλειψης ωρων.στην περιοχη ακουω πολυ θετικα σχολια απο τους γονεις των παιδιων του φροντιστηριου που δουλευω αλλα και απο αλλους που ειτε δεν εχουν παιδια ειτε τα στελνουν σε αλλα φροντιστηρια.
η απορια μου ειναι πως ειναι δυνατον σε μια τοσο κλειστη κοινωνια να σχολιαζουν θετικα τη δουλεια σου αλλα κανενας να μη σε παιρνει να κανεις το παιδι του ιδιαιτερο

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 06:51:22 μμ »
Την ίδια απορία έχω και γω. Πως είναι δυνατόν να είναι όλοι ευχαριστημένοι, να έχεις επιτυχίες και να δυσκολευέσαι να βρείς νέα ιδιαίτερα;Κάνουμε λάθη στο μαρκετινγκ και στη διαφήμιση της δουλειάς; Τι να πώ;Έχω προβληματιστεί αρκετά φέτος.
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 06:52:07 μμ »
ναι , ειναι αξιο αποριας. αλλα θα σου πω το εξης....προπερυσι εργαστηκα ως ωρομισθια στο σχολειο της γειτονιας μου. Και πιστευοντας οτι εκανα καλη δουλεια και ειχα αριστες σχεσεις με τους μαθητες , ελεγα φευγοντας οτι τουλάχιστον καποιοι μαθητες θα με ψαξουν για ιδιατερο....λοιπον δεν με εψαξε κανεις...απορησα και συμπερανα οτι πισω μου θα ελεγαν διαφορα , αν και ολοι το επαιζαν ευχαριστημενοι. Και ομως και οι 2 καθηγητριες που κανουν στο ιδιο σχολειο, 6-7 χρονια -μονιμες- δεν εχουν βρει κανενα  παιδι για ιδιαιτερο απο εκει....
ο λογος? θεωρω οτι ειναι τοσο πολλοι αυτοι που κανουν ιδιαιτερο που αν δεν τους δωσεις στο πιατο, δλδ "κανω και ιδιαιτερα εχετε με υποψιν," δεν σε σκεφτεται κανεις...

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 06:56:57 μμ »
Την πρώτη χρονιά που ήμουν ωρομίσθια είχε έρθει στο σχολείο να με συναντήσει μητέρα και μου είχε προτείνει ν'αναλάβω το γιο της. Δεν τον ανέλαβα βέβαια γιατί ήταν πολλή δύσκολη περίπτωση.Έκτοτε κι ας άλλαξα 10 σχολεία δε μου έτυχε πάλι κάτι τέτοιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 04, 2012, 07:00:58 μμ από EmmaB »
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 07:02:18 μμ »
εμενα απο σχολειο δεν μου έχει προτείνει ποτέ παιδί ιδιαίτερο, ούτε γονιός! τόσο αντιπαθής είμαι, δεν ξέρω.. πάντως έχω προβληματιστεί φέτος με τα ιδιαίτερα πολύ, γιατί με βλέπω μόνο με ένα που θα σταματήσει του χρόνου μόλις δώσει lower, γιατί οι γονείς δεν θέλουν να παει τώρα για παραπάνω.. το αλλο παιδί που είχα πέρσι, ουτε φωνή ούτε ακρόαση μέχρι σήμερα και δεν ξέρω και τι να κάνω, πέρασε το lower με Β, αλλά δεν ξέρω αν θα συνεχίσει. να πάρω μόνη μου; τι να κάνω δεν ξέρω.. και πώς να της πεις κι αυτής της μάνας ότι έχω ελεύθερες ώρες, αν θέλετε μπορείτε να με προτείνετε κι αλλού.. μα δεν το ξερει; ουφ πια... :( :(
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 07:09:05 μμ »
να μην ντραπεις καθολου. αυτο που εκανα περυσι! εστειλα προσωπικο μειλ στους συναδελφους δασκαλους και καθηγητες. βρηκα μεσα της χρονιας ενα παιδι για prof και αρχισα και με μια κορη δασκαλου αλλα σταματησαμε διοτι την πηραν αναπληρωτρια ...
κατι θα βρεθει..μην περιμενεις...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160417
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 746
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 596
Σύνολο: 618

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.