*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1524564 φορές)

0 μέλη και 74 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #2954 στις: Απρίλιος 09, 2022, 12:08:02 μμ »
Μια αρχή θα ήταν να κοπούν τα σεμινάρια και οι πιστοποιήσεις του 24ωρου... 8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:49:56 »

Αποσυνδεδεμένος Lilykol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #2955 στις: Απρίλιος 09, 2022, 12:14:15 μμ »
Αν προταθούν οι πολύτεκνοι να πάτε στα δικαστήρια.Έχουν ήδη μοριοδοτηθεί.Είμαι μόνιμη εκπαιδευτικός, με 2 παιδιά αναπληρωτές, και το χάλι των πολύτεκνων το έχω δει τόσα χρόνια. Όλο άδειες πάίρνουν,εφημερίες δεν κάνουν,σε εκδρομές δεν πάνε

Αποσυνδεδεμένος 2020kasep

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #2956 στις: Απρίλιος 09, 2022, 12:19:10 μμ »
Θα γίνουν και φέτος γι αυτό ανοίγουμε τους πίνακες ειδικής αγωγής για να καταθέσουν...... Πόσο πιο απλά να το πει. Άρα το φέτος σημαινει να προκηρυχθούν φέτος για να γίνουν του χρόνου
Μ αυτό το πλευρό να κοιμάσαι εσύ. Οι διορισμοι στην ειδική θα γίνουν φέτος απο τους υπάρχοντες. Με τη συμπλήρωση των 1300 οργανικών που έμειναν για να ξανα γίνουν διορισμοί στην ΕΑΕ πρεπει να δημιουργηθουν πληθωρα τμηματων ενταξης. ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΦΕΤΟΣ, του χρονου ΔΕΝ θα είναι. Του χρονου επισης με τοσα λεφτα που θα φυγουν για εκλογες ΔΕΝ θα γινουν διορισμοί

Αποσυνδεδεμένος 2020kasep

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #2957 στις: Απρίλιος 09, 2022, 12:20:31 μμ »
Αν προταθούν οι πολύτεκνοι να πάτε στα δικαστήρια.Έχουν ήδη μοριοδοτηθεί.Είμαι μόνιμη εκπαιδευτικός, με 2 παιδιά αναπληρωτές, και το χάλι των πολύτεκνων το έχω δει τόσα χρόνια. Όλο άδειες πάίρνουν,εφημερίες δεν κάνουν,σε εκδρομές δεν πάνε
Οι πολύτεκνοι έχουν δει το δημόσιο τσιφλίκι τους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:49:56 »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #2958 στις: Απρίλιος 09, 2022, 12:24:29 μμ »
Μ αυτό το πλευρό να κοιμάσαι εσύ. Οι διορισμοι στην ειδική θα γίνουν φέτος απο τους υπάρχοντες. Με τη συμπλήρωση των 1300 οργανικών που έμειναν για να ξανα γίνουν διορισμοί στην ΕΑΕ πρεπει να δημιουργηθουν πληθωρα τμηματων ενταξης. ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΦΕΤΟΣ, του χρονου ΔΕΝ θα είναι. Του χρονου επισης με τοσα λεφτα που θα φυγουν για εκλογες ΔΕΝ θα γινουν διορισμοί
Μακάρι για να διοριστω φέτος αλλά...

Αποσυνδεδεμένος Mirage2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #2959 στις: Απρίλιος 09, 2022, 12:37:18 μμ »
Ρε συ gia ...είπαμε σας βόλεψε ο ΣΥΡΙΖΑ αν και ήσασταν χαληλοβαθμοι και επιτυχόντες ... ούτε καν διοριστεοι . Πάρε τώρα και άλλους διορισμούς και μάλιστα θα μας εκπλήξει ο αριθμός έτσι για να έρθεις στα ίσια σου !!! Και μην στείλεις pm πάλι γιατί δεν μπορώ να διαχειρίζομαι τα ψυχολογικά του καθενός .
Respect

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #2960 στις: Απρίλιος 09, 2022, 01:16:11 μμ »
Παιδια φετος θα γινουν οι διορισμοι και στην Ειδικη και στην Γενικη. Στην Ειδικη θα εχουμε (?) προσωρινους τον Αυγουστο και οριστικουε του χρονου μετα τις εκλογες.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #2961 στις: Απρίλιος 09, 2022, 01:26:19 μμ »
Δεν ειναι μονο οι πολυτεκνοι αλλα και τα διπλα μορια! Τα οποία θα φέρουν τα πανω κατω στους πινακες..
Άκουσα με προσοχή την κυρία κεραμεως που μίλησε για νέο σύστημα το 2023 και επειδή από σήμερα και για ένα χρόνο τα ερώτημα των αναπληρωτων θα είναι πολλά η κυρία υπουργός οφείλει όσον το δυνατόν γρηγορότερα να ανακοινώσει το νέο σύστημα. Ήδη έχουν αρχίσει τα σχόλια... εγώ από την πλευρά μου οφείλω να επισημάνω ένα από τα ερωτήματα και αφορά την διπλή μοριοδοτηση. Η διπλή μοριοδοτηση θα αφορά μόνο την αναπλήρωση η" και τον διορισμό κάτι από ο ασεπ δεχεται μόνο την πραγματική προυπηρεσια;;;; Τι θα γίνει με την μεταφορά προϋπηρεσίας στον ίδιο κλάδο από γενική σε ειδικη και από ειδική σε γενική σε ότι αφορά την διπλή μοριοδοτηση. Εδώ να αναφέρω ότι ένας της ειδικής μεταφέρει την πραγματική προϋπηρεσία γιατί στην ειδική δεν υπάρχει σχολικη με διπλή μοριοδοτηση ενώ στην γενική υπάρχουν πολλές Σχολικές Μονάδες με διπλή μοριοδοτηση. Πιστεύω ότι όλα αυτά θα τα δει η κυρία υπουργός και θα πράξει όσο πιο δίκαια γινεται

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #2962 στις: Απρίλιος 09, 2022, 01:39:51 μμ »
Συναδελφε math τους πινακες τους ανοιγει φετος γιατι τελειωνει η ισχυ τους τον Αυγουστο. Οταν λεει καποιος θα κανουμε φετος διορισμους εννοει φετος το καλοκαιρι. Εγω ετσι ξερω απο τα προηγουμενα χρονια. Τωρα αν τους προκηρυξει και τους κανει τοτ χρονου, ειναι αλλο καπελο. Δεν θα λεγονται φετινοι διορισμοι.
Επισης, με την λογικη αυτη οι διορισμοι της Ειδικης εγιναν το 19. Κσι της Γενικης το 20
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2022, 01:42:52 μμ από Vagg91 »

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #2963 στις: Απρίλιος 09, 2022, 02:01:56 μμ »
Συναδελφε math τους πινακες τους ανοιγει φετος γιατι τελειωνει η ισχυ τους τον Αυγουστο. Οταν λεει καποιος θα κανουμε φετος διορισμους εννοει φετος το καλοκαιρι. Εγω ετσι ξερω απο τα προηγουμενα χρονια. Τωρα αν τους προκηρυξει και τους κανει τοτ χρονου, ειναι αλλο καπελο. Δεν θα λεγονται φετινοι διορισμοι.
Επισης, με την λογικη αυτη οι διορισμοι της Ειδικης εγιναν το 19. Κσι της Γενικης το 20
Vagg91 μην ακούς κανένα.. νομίζω  ότι η υπουργός ήταν ξεκάθαρη διορισμοί θα γίνουν φέτος το καλοκαιρι

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #2964 στις: Απρίλιος 09, 2022, 02:32:26 μμ »
Απορίες:
Η διπλή μοριοδοτηση νομίζω δεν υφίσταται στον ΑΣΕΠ. Δε τη δέχεται. Σωστά;
Για να αλλάξει το σύστημα διορισμών πρέπει πρώτα να συγχρονιστει η ειδική με τη γενική. Έτσι δεν είναι; Όλοι μαζί θα γράψουμε υποθέτω. Πόσα χρόνια θα διορθώνουν εκεί στον ΑΣΕΠ;
Νομίζω στις προκηρύξεις ΑΣΕΠ οι ειδικές κατηγορίες μπαίνουν σε ειδικό πίνακα ή μοριοδοτουνται. Ένα από τα 2.Οχι κ τα 2.Ετσι δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #2965 στις: Απρίλιος 09, 2022, 02:36:21 μμ »
Τολακη ο συναδελφος math εκφραζει μια ορθη απορια. Απλα με την λογικη οτι τους προκηρυσσω το 22 και τους καμω το 23, ειναι σαν να τους κανει του χρονου.
Με την λογικη αυτη, οι διορισμοι της Ειδικης το 19, εγιναν απο τον ΣΥΡΙΖΑ. Τον Μαιο του 19 βγηκε η προκηρυξη.

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #2966 στις: Απρίλιος 09, 2022, 02:41:49 μμ »
Πόσο καλή πολιτική κίνηση είναι να μιλάς για διορισμούς κα να κάνεις μόνο στη μία;Όταν είναι η τελευταία χρόνια που μπορείς να δώσεις κάτι προεκλογικά;Ακομα κ να μην κάνει πολλούς διορισμούς, θα σπάσει όσους κάνει για να πει ότι έκανε κ στις 2 βαθμίδες. Όσο για τα 2 χρόνια μπορεί να δώσει τα οργανικά κενά και να τοποθετήσει μετά τους νεοδιοριστους β στη 2η χρόνια τους. Ότι θέλει μπορεί να κάνει... Το θέμα είναι να θέλει....

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #2967 στις: Απρίλιος 09, 2022, 03:40:57 μμ »
Τολακη ο συναδελφος math εκφραζει μια ορθη απορια. Απλα με την λογικη οτι τους προκηρυσσω το 22 και τους καμω το 23, ειναι σαν να τους κανει του χρονου.
Με την λογικη αυτη, οι διορισμοι της Ειδικης το 19, εγιναν απο τον ΣΥΡΙΖΑ. Τον Μαιο του 19 βγηκε η προκηρυξη.
Vagg91... θεωρώ ότι η ερώτηση του δημοσιογράφο και η απάντηση της υπουργού προσωπικά σε μένα μου έδωσε την εντύπωση διορισμοί φέτος. Επίσης όταν ρώτησε για αριθμό.. πάμε για 11000....η αντίδραση της υπουργού έδειξε ότι θα είναι λιγότεροι. Στην ερώτηση για τους νέους πίνακες γενικής είπε ότι θα γίνουν το 2023 με αλλαγή του συστήματος μοριοδοτησης. Τώρα δεδομένου ότι εκλογές θα έχουμε τουλάχιστον μέχρι την άνοιξη δεν νομίζω ότι την πάθουν όπως ο συριζα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 953
Σύνολο: 960

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.