*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1524605 φορές)

0 μέλη και 58 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6930 στις: Ιούνιος 01, 2022, 01:06:56 πμ »
Επειδή  εσυ δεν ξέρεις  τι σημαίνει, πρακτικά, το να γίνονται διορισμοί πάνω από τα οργανικά κενα, δεν φταίω εγώ. Πέραν τούτου από αυτα που γράφεις πιστεύω ότι η αναγνωστική σου κατανόηση χωλαίνει. Αλήθεια. Δεν καταλαβαίνεις τι  διαβάζεις.
τα λόγια σου παραπαίουν δεν έχουμε να σου αποδείξουμε κάτι ,μαζέψου και στους χαρακτηρισμούς και πήγαινε στο νήμα για την μείωση της οργανικής ..τα έξηγει Dimanson το ιδανικό είναι σε όλους τους κλάδους πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια να κάνει όσους περισσότερους διορισμούς ..δεν εγγυάται κανείς ότι θα ξαναγίνουν του χρονου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:30:28 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6931 στις: Ιούνιος 01, 2022, 01:17:08 πμ »
Αν πάντως σε μια περιοχή έρχονται για εργασία 100 αναπληρωτές το χρόνο όλων των ειδικοτήτων αποδεδειγμένα, και νομίζω τα στοιχεία τα χουν, ας δουλεύουν πια στη περιοχή αυτή ως μόνιμοι.

Για τα πλεονασματικά δε φταίνε οι διορισμοί ( που δεν έγιναν τόσα χρόνια ) αλλά η αύξηση ορίου συνταξιοδότησης.

Ας το δούμε στη πράξη αυτό. Ας πάρουμε την Α Αθηνών με τα 45 κενα που έχει στην εγκυκλιο των μετατάξεων. Ας πούμε ότι διορίσει εκεί 45 + άλλους 20 επειδή είχε πάρει εκεί και πολλούς αναπληρωτες, λόγω αποσπάσεων, θέσεων ευθύνης κλπ. Του χρόνου λοιπόν όταν θα έρθει η ώρα να υπολογίσουν να οργανικά κενα με τον αλγόριθμο, η περιοχή αυτή ξενικά με ένα +20. Βρείτε μόνοι σας τη συνέχεια.

ΥΓ Για αρκετούς σχολιαστές εδώ αυτά είναι ψιλά γράμματα, γιατί η πρωταρχική τους έγνοια είναι να διοριστουν. Και όταν γράφεις κάτι διαφορετικό ή τους εξηγεις ότι υπάρχουν και άλλες παράμετροι γίνεσαι κακός.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 01, 2022, 01:44:26 πμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6932 στις: Ιούνιος 01, 2022, 01:19:45 πμ »
τα λόγια σου παραπαίουν δεν έχουμε να σου αποδείξουμε κάτι ,μαζέψου και στους χαρακτηρισμούς και πήγαινε στο νήμα για την μείωση της οργανικής ..τα έξηγει Dimanson το ιδανικό είναι σε όλους τους κλάδους πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια να κάνει όσους περισσότερους διορισμούς ..δεν εγγυάται κανείς ότι θα ξαναγίνουν του χρονου

Δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις. Εκ του αποτελέσματος φαίνεται.

Αποσυνδεδεμένος Dimanson

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6933 στις: Ιούνιος 01, 2022, 01:31:41 πμ »
Ας το δούμε στη πράξη αυτό. Ας πάρουμε την Α Αθηνών με τα 45 κενα που έχει στην εγκυκλιο των μετατάξεων. Ας πούμε ότι διοριστεί εκεί 45 + άλλους 20 επειδή είχε πάρει εκεί και πολλούς αναπληρωτες, λόγω αποσπάσεων, θέσεων ευθύνης κλπ. Του χρόνου λοιπόν όταν θα έρθει η ώρα να υπολογίσουν να οργανικά κενα με τον αλγόριθμο, η περιοχή αυτή ξενικά με ένα +20. Βρείτε μόνοι σας τη συνέχεια.

Αφού τη ξέρουμε όμως την ιστορία με την αυξημένη κινητικότητα, νέες συνταξιοδοτήσεις, μεταθέσεις, αποσπάσεις που τείνουν πια να γίνουν μόνιμες (δεκαετίες συναδέλφων σε φορείς, στο εξωτερικό κτλ) … ε… και οι παραπάνω που θα μείνουν χαμένοι δε πάνε…  πως να το πω δεν είναι ότι δε θα χουν τι να τους κάνουν. Τώρα μεταξύ μας το μόνο σχέδιο που θα ερχόταν κόντρα σε όλο αυτο είναι η μείωση των αδειών, κάπου είχαν πει ότι φταίνε οι άδειες των μόνιμων αλλά άλλο θέμα αυτο.

Θεωρητικά το σκεπτικό σου το κατανοώ κι έχεις δίκιο, στην ουσία ομως έχω και δεύτερες σκέψεις ( και δε με αφορά άμεσα να διορίσει παρά πάνω)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:30:28 »

Αποσυνδεδεμένος Πυθία

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6934 στις: Ιούνιος 01, 2022, 01:35:24 πμ »
Ας το δούμε στη πράξη αυτό. Ας πάρουμε την Α Αθηνών με τα 45 κενα που έχει στην εγκυκλιο των μετατάξεων. Ας πούμε ότι διοριστεί εκεί 45 + άλλους 20 επειδή είχε πάρει εκεί και πολλούς αναπληρωτες, λόγω αποσπάσεων, θέσεων ευθύνης κλπ. Του χρόνου λοιπόν όταν θα έρθει η ώρα να υπολογίσουν να οργανικά κενα με τον αλγόριθμο, η περιοχή αυτή ξενικά με ένα +20. Βρείτε μόνοι σας τη συνέχεια.
θα ήθελες πολυ να κάνει διορισμους Α Αθήνας. Καλώς ή κακώς θα διορίσει παλι σε περιοχες που είτε δεν πανε οι αναπληρωτές είτε έχει ακόμα πολλα κενά!!!!! Για τους πε70 καλή Πελοπόννησο Κρήτη και νησιά. Δεν αναφέρομαι στις άλλες ειδικότητες γιατί δεν ξέρω σε ποιες περιοχές είναι τα κενά σας. Μην πεσετε να με φάτε οι υπόλοιποι κλάδοι. Ας κοπασει λίγο το ξεκατίνιασμα και ας δουμε τι μπορεί να γίνει και ποσους θα κάνει. Κίρκη μακάρι να είναι 5ψηφιος γιατί τις τελευταίες μέρες η Νικουλα δεν λέει τίποτα παραπανω απο το γνωστό ποιημα. Και αν κάνει τόσους μακάρι να κάνει και στους πε70 πανω απο 2000.Με 2700 θα λέμε και ευχαριστώ όταν τα κενά μας είναι 4000.Καλώς ή κακώς του χρόνου αν δεν κάνει τόσους θα φτάσουμε στα 6000 κενά με τις συνταξιοδότησεις. Πάντα αναφέρομαι στο δικό μου κλάδο γιατί σε αυτόν είμαι ενήμερη. Καλο σας βράδυ!!!

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6935 στις: Ιούνιος 01, 2022, 01:40:59 πμ »
Αφού τη ξέρουμε όμως την ιστορία με την αυξημένη κινητικότητα, νέες συνταξιοδοτήσεις, μεταθέσεις, αποσπάσεις που τείνουν πια να γίνουν μόνιμες (δεκαετίες συναδέλφων σε φορείς, στο εξωτερικό κτλ) … ε… και οι παραπάνω που θα μείνουν χαμένοι δε πάνε…  πως να το πω δεν είναι ότι δε θα χουν τι να τους κάνουν. Τώρα μεταξύ μας το μόνο σχέδιο που θα ερχόταν κόντρα σε όλο αυτο είναι η μείωση των αδειών, κάπου είχαν πει ότι φταίνε οι άδειες των μόνιμων αλλά άλλο θέμα αυτο.

Θεωρητικά το σκεπτικό σου το κατανοώ κι έχεις δίκιο, στην ουσία ομως έχω και δεύτερες σκέψεις ( και δε με αφορά άμεσα να διορίσει παρά πάνω)

Ναι αλλά το θέμα δεν είναι τι θα τους κανεί. Το θέμα είναι ότι με τους παραπάνω διορισμούς κλείνει η περιοχή, ο αλγοριθμος θα την βγάλει πλεονασματική.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6936 στις: Ιούνιος 01, 2022, 01:42:17 πμ »
θα ήθελες πολυ να κάνει διορισμους Α Αθήνας. Καλώς ή κακώς θα διορίσει παλι σε περιοχες που είτε δεν πανε οι αναπληρωτές είτε έχει ακόμα πολλα κενά!!!!! Για τους πε70 καλή Πελοπόννησο Κρήτη και νησιά. Δεν αναφέρομαι στις άλλες ειδικότητες γιατί δεν ξέρω σε ποιες περιοχές είναι τα κενά σας. Μην πεσετε να με φάτε οι υπόλοιποι κλάδοι. Ας κοπασει λίγο το ξεκατίνιασμα και ας δουμε τι μπορεί να γίνει και ποσους θα κάνει. Κίρκη μακάρι να είναι 5ψηφιος γιατί τις τελευταίες μέρες η Νικουλα δεν λέει τίποτα παραπανω απο το γνωστό ποιημα. Και αν κάνει τόσους μακάρι να κάνει και στους πε70 πανω απο 2000.Με 2700 θα λέμε και ευχαριστώ όταν τα κενά μας είναι 4000.Καλώς ή κακώς του χρόνου αν δεν κάνει τόσους θα φτάσουμε στα 6000 κενά με τις συνταξιοδότησεις. Πάντα αναφέρομαι στο δικό μου κλάδο γιατί σε αυτόν είμαι ενήμερη. Καλο σας βράδυ!!!

Επειδή όμως σε εμενα απάντησες, στη Βθμια θα καλύψει όλα τα κενα.

Αποσυνδεδεμένος Dimanson

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6937 στις: Ιούνιος 01, 2022, 01:56:31 πμ »
Ναι αλλά το θέμα δεν είναι τι θα τους κανεί. Το θέμα είναι ότι με τους παραπάνω διορισμούς κλείνει η περιοχή, ο αλγοριθμος θα την βγάλει πλεονασματική.
Αν δε συνταξιοδοτηθούν στη περιοχή αυτή 20 του χρόνου, ναι. Θα ναι πλεονασματική. Θα διορίσει όμως και του χρόνου; Θα διορίσει και του χρόνου στη περιοχή αυτή;
Είμαστε σίγουροι ότι θα χει εστω τη πρόθεση;
Νομίζω ότι ο κόσμος εδώ είναι ζορισμένος για πολλούς διορισμούς όχι γιατί θα μείνει χωρίς δουλειά αλλά γιατί δεν εμπιστεύεται, δεν ελπίζει στο μέλλον και είναι κατανοητό. Ειδικά στο δικό μας κλάδο υπάρχει και μια φυσική κόπωση και μια φθορά.
Μπορεί να μη τα λέω απολύτως σωστά, δεν επιμένω, οπως τα σκεφτομαι γράφω.

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6938 στις: Ιούνιος 01, 2022, 07:09:44 πμ »
Ας το δούμε στη πράξη αυτό. Ας πάρουμε την Α Αθηνών με τα 45 κενα που έχει στην εγκυκλιο των μετατάξεων. Ας πούμε ότι διορίσει εκεί 45 + άλλους 20 επειδή είχε πάρει εκεί και πολλούς αναπληρωτες, λόγω αποσπάσεων, θέσεων ευθύνης κλπ. Του χρόνου λοιπόν όταν θα έρθει η ώρα να υπολογίσουν να οργανικά κενα με τον αλγόριθμο, η περιοχή αυτή ξενικά με ένα +20. Βρείτε μόνοι σας τη συνέχεια.

ΥΓ Για αρκετούς σχολιαστές εδώ αυτά είναι ψιλά γράμματα, γιατί η πρωταρχική τους έγνοια είναι να διοριστουν. Και όταν γράφεις κάτι διαφορετικό ή τους εξηγεις ότι υπάρχουν και άλλες παράμετροι γίνεσαι κακός.
πρωτα θα βγουν λοιπόν οι συντάξεις του χρόνου που θα είναι πολλές γιατί φέτος ήταν μειωμένες , έπειτα θα γίνουν οι μεταθέσεις που κυρίως θα πάρουν θέσεις οι νεοδιόριστοι του 2021 και μετά μπορεί να μη μείνουν κενα !!και τι έγινε να μη βγάλει κενα στους επόμενους διορισμούς η Α Αθηνας ;και το 2021 ήταν κλειστή η περιοχή γιατί είχαν προηγηθεί πολλες μεταθέσεις.που δεν είναι απόλυτο ότι θα κλείσει για τον επόμενο χρόνο, γιατί είναι τεράστια υπερβολή να κάνει 20 διορισμούς παραπάνω από τα οργανικά σε μια περιοχή,αν δώσει παραπάνω κενα θα είναι διάσπαρτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 01, 2022, 09:23:17 πμ από No_excuses »

Αποσυνδεδεμένος felina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6939 στις: Ιούνιος 01, 2022, 07:47:10 πμ »
Πατρέα σε περιμένουμε :D

Αποσυνδεδεμένος gpap93

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6940 στις: Ιούνιος 01, 2022, 09:07:19 πμ »
ΠΑΤΡΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ 🙏🙏

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Μακιαβέλι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6941 στις: Ιούνιος 01, 2022, 09:45:15 πμ »
καλημέρα σας κι'από μένα και από το δροσερό Μαρούσι

η πρωτοβάθμια ευχαριστεί την δευτεροβάθμια , επειδή πιέζει για παραπάνω νούμερο :-* :-*  τρομερός αλτρουϊσμός μπράβο  :)

το νούμερο είναι μεγαλύτερο, οτιδήποτε + το έχει πάρει η πρωτοβάθμια ένεκα προτεραιότητας επάνδρωσης στην Αττική (1500 περίπου κενά μόνο οι ΠΕ 70) extra fact - μπράβο στις νηπιαγωγίνες 8) , δευτεροβάθμιοι μην κλέγεστε πάλι , πάτε για 100% ξανά κάλυψη (2200 και κάτι κενά περίπου) :-*

Υ.Γ. φτιάξτε το πολυμηχάνημα του καφέ στο υπουργείο , δεν δίνει σωστά ρέστα !

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6942 στις: Ιούνιος 01, 2022, 09:58:11 πμ »
καλημέρα σας κι'από μένα και από το δροσερό Μαρούσι

η πρωτοβάθμια ευχαριστεί την δευτεροβάθμια , επειδή πιέζει για παραπάνω νούμερο :-* :-*  τρομερός αλτρουϊσμός μπράβο  :)

το νούμερο είναι μεγαλύτερο, οτιδήποτε + το έχει πάρει η πρωτοβάθμια ένεκα προτεραιότητας επάνδρωσης στην Αττική (1500 περίπου κενά μόνο οι ΠΕ 70) extra fact - μπράβο στις νηπιαγωγίνες 8) , δευτεροβάθμιοι μην κλέγεστε πάλι , πάτε για 100% ξανά κάλυψη (2200 και κάτι κενά περίπου) :-*

Υ.Γ. φτιάξτε το πολυμηχάνημα του καφέ στο υπουργείο , δεν δίνει σωστά ρέστα !
😂😂😂

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6943 στις: Ιούνιος 01, 2022, 10:00:28 πμ »
Λοιπόν, θα προσπαθήσω να το μαζέψω λίγο για να μείνει το νήμα ανοιχτό και για άλλες διαφωνίες  ;D ;D

Νομίζω ότι ο κόσμος εδώ είναι ζορισμένος για πολλούς διορισμούς όχι γιατί θα μείνει χωρίς δουλειά αλλά γιατί δεν εμπιστεύεται, δεν ελπίζει στο μέλλον και είναι κατανοητό. Ειδικά στο δικό μας κλάδο υπάρχει και μια φυσική κόπωση και μια φθορά.
Μπορεί να μη τα λέω απολύτως σωστά, δεν επιμένω, οπως τα σκεφτομαι γράφω.

Σε αυτό που λες συμφωνω. Πολλές φορές εχω αναρωτηθεί, αν ήμουν στη θέση τη δική σας, πώς θα αντιδρούσα αν διάβαζα πράγματα σαν αυτά που γράφω εγώ. Για τον λόγο αυτό, αφήνω πολλά από τα υπονοούμεναι και τις προσβολές να πέφτουν κάτω. Ωστόσο, πάντα υπάρχει ένα όριο. Ένας αναπληρωτής συνάδελφος καλά κάνει και έχει αγωνία για τον διορισμό του. Ωστόσο, οφείλει να σέβεται και τους συνομιλητές του σε ενα δημόσιο φορουμ, όταν εκείνοι απλά γράφουν τη γνώμη τους και δεν προκαλουν.

πρωτα θα βγουν λοιπόν οι συντάξεις του χρόνου που θα είναι πολλές γιατί φέτος ήταν μειωμένες , έπειτα θα γίνουν οι μεταθέσεις που κυρίως θα πάρουν θέσεις οι νεοδιόριστοι του 2021 και μετά μπορεί να μη μείνουν κενα !!και τι έγινε να μη βγάλει κενα στους επόμενους διορισμούς η Α Αθηνας ;και το 2021 ήταν κλειστή η περιοχή γιατί είχαν προηγηθεί πολλες μεταθέσεις.που δεν είναι απόλυτο ότι θα κλείσει για τον επόμενο χρόνο, γιατί είναι τεράστια υπερβολή να κάνει 20 διορισμούς παραπάνω από τα οργανικά σε μια περιοχή,αν δώσει παραπάνω κενα θα είναι διάσπαρτα.

Η Α Αθήνας ήταν ένα παράδειγμα. Κοίτα, για να μπορέσουμε να συνεννοηθούμε πρέπει να συμφωνήσουμε σε ορισμένα βασικά πράγματα. Πχ ορισμένοι λέγε ότι υπάρχουν πολλά κενά που δεν δόθηκαν για τις μετατάξεις. ΕΑΝ αυτό ισχύει (που θα μου έκανε εντύπωση, αλλά ας το πάρουμε ως υπόθεση εργασίας), εάν λοιπόν υπήρχαν κανονικά 20ωρα οργανικά κενά που δεν είναι στην εγκύκλιο των μετατάξεων, τότε φυσικά να δοθούν για διορισμό. Αυτό είναι το σωστό. Και όσα τέτοια και αν είναι (+100, +300, +500), όλα είναι καλά. The more the merrier, μη σου πω.

Εμείς όμως εδώ συζητάμε ένα άλλο ενδεχόμενο, ότι δηλαδή τα οργανικά κενά είναι όντως 317 και να γίνουν παραπάνω διορισμοί. Επειδή λοιπόν θα καλύψει στο 100% τα οργανικά κενά, αυτοί οι παραπάνω διορισμοί θα δημιουργήσουν αρχικά πλεόνασμα. Εσύ λοιπόν λες ότι το πλεόνασμα θα εξαλειφθεί από τις συνταξιοδοτήσεις του χρόνου, που λες ότι θα είναι περισσότερες από φέτος. Και φέτος όμως το λέγανε αυτό, και είδες τελικά πόσες ήταν. Και εντάξει, αν μιλάμε να διορίσεις μια δεκαριά παραπάνω στα Δωδεκάνησα μπορεί να μην είναι κάτι τόσο τρομερό (αφού θα αδειάσει και του χρόνου με τις μεταθέσεις), αλλά εγώ δε νομίζω ότι η κουβέντα γίνεται μόνο για 10 και 15 παραπάνω διορισμούς. Εγώ λέω πως αν είναι να μπει στον κόπο θα πάει στο 400 και κάτι ψιλά. Άλλοι έχουν γράψει για 600. Μιλάμε λοιπόν γiα +100 έως +300, 30% - 100% παραπάνω από τα οργανικά κενά. Ένα τέτοιο μέγεθος δεν είναι εύκολο να το 'τακτοποιήσεις' με τρόπο που να μη δημιουργεί κάποιο πρόβλημα, σε κάποιον άλλο, στη συνέχεια. Οι περιοχές που μπορεί να διορίσει παραπάνω είναι 40, σύμφωνα με την εγκύκλιο των μετατάξεων. Και θα μου πεις, αν βάλει 2-3 (ή 8-9) παραπάνω σε κάθε περιοχή, που είναι το πρόβλημα; Για σένα που θα διοριστείς δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Πρόβλημα θα υπάρξει για αυτόν που θα θελήσει να πάει εκεί ή να διοριστεί εκεί την επόμενη ή τη μεθεπόμενη χρονιά, και θα είναι κλειστή η περιοχή ή θα έχει λιγότερα κενά απ' ότι κανονικά θα έπρεπε, λόγω των πλεονασμάτων/εξτρά διορισμών.

Anyway, ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε και ας το λήξουμε εδώ. Καταλαβαίνω την οπτική σας, ελπίζω να έχω εξηγήσει επαρκώς και τη δική μου.


« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 01, 2022, 11:55:02 πμ από mts.ag »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 927
Σύνολο: 930

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.