*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3146687 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elli_b

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4256 στις: Ιούνιος 04, 2015, 05:24:12 μμ »
Το μάθημα 624 πώς είναι;; Ξέρουμε κάτι για Κωνσταντινίδου ή Πίττα;; Επείγον

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4257 στις: Ιούνιος 04, 2015, 05:32:04 μμ »
Το μάθημα 624 πώς είναι;; Ξέρουμε κάτι για Κωνσταντινίδου ή Πίττα;; Επείγον
Είναι πολύ βατό γενικά και ενδιαφέρον.Δύο εργασίες και εβδομαδιαίες δραστηριότητες αρκετά βατές.Εγώ είχα Στασινό και ήταν αρκετά καλό μόνο που μας παιδεύει με τις βαθμολογίες για να τις βγάλει.Δε γνωρίζω τα ονόματα που ανέφερες.

Αποσυνδεδεμένος anni!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4258 στις: Ιούνιος 04, 2015, 05:47:40 μμ »
Το μάθημα 624 πώς είναι;; Ξέρουμε κάτι για Κωνσταντινίδου ή Πίττα;; Επείγον
Πιττα πολυ καλη αλλα αυστηρη πολυ στο τελος με τις εξετάσεις!!

Αποσυνδεδεμένος anni!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4260 στις: Ιούνιος 04, 2015, 05:51:59 μμ »
Πιττα πολυ καλη αλλα αυστηρη πολυ στο τελος με τις εξετάσεις!!

Συμφωνώ. Διορθώνει πολύ αυστηρά. Όμως ειναι πολύ καλή κατά τη διάρκεια του μαθήματος καθώς επιλύει άμεσα οποιαδήποτε απορία. Επιπρόσθετα κάνει πολύ ενδιαφέρουσες τηλεδιασκέψεις.

Αποσυνδεδεμένος elli_b

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4261 στις: Ιούνιος 04, 2015, 05:56:05 μμ »
Ευχαριστώ πολύ!!! Πήρα την Κωνσταντινίδου τελικά.. Διάβασα ότι είναι αρκετά δίκαιη με τη βαθμολογία. Είχα 529 αλλά μου φάνηκε υπερβολικά απαιτητικό και το άλλαξα με 624. Άντε να δούμε.

Αποσυνδεδεμένος rania90

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4262 στις: Ιούνιος 04, 2015, 09:09:15 μμ »
οσον αφορα το σεμιναριο της μυτιληνης για το σαββατο που βγηκε ανακοινωση να παρακολουθησουμε μηπως γνωριζετε αν και εμεις που ειμαστε εξ αποστασεως θα λαβουμε βεβαιωση;

Αποσυνδεδεμένος Daphne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4263 στις: Ιούνιος 04, 2015, 09:47:49 μμ »
οσον αφορα το σεμιναριο της μυτιληνης για το σαββατο που βγηκε ανακοινωση να παρακολουθησουμε μηπως γνωριζετε αν και εμεις που ειμαστε εξ αποστασεως θα λαβουμε βεβαιωση;

Βεβαίωση δίνεται μόνο για τη παρακολούθηση με φυσική παρουσία απ όσο ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος ΜΕΝΙ@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4264 στις: Ιούνιος 05, 2015, 12:28:34 πμ »
Καλησπέρα !!! Εγώ ξεκινάω τώρα το μεταπτυχιακό και πήρα το 510 με τον Κατσή και το σεμινάριο 1. Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή τρόμαξα... Είναι αρκετά απαιτητικό το μεταπτυχιακό !!! Στο 510 πρέπει να κάνουμε μια εργασία 5000 λέξεων αλλά δεν ξέρω τι θέμα να επιλέξω 😏 Σκέφτηκα μερικά αλλά δεν είμαι σίγουρη . 😏 Έχει κανείς καμία ιδέα;;;
Επίσης, για τις εξετάσεις πρέπει να διαβάσω όλο το βιβλίο που είναι 400 σελίδες;;; Θα δώσουμε με κλειστά βιβλία 😔
Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο....κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος miss_despi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4265 στις: Ιούνιος 05, 2015, 01:39:36 μμ »
Καλησπέρα παιδιά! Να σας κανω μία ερώτηση? Από μαθήματα έρευνας που πρέπει να πάρουμε 2,ποια θα προτείνατε? Έχω λίγο πελαγώσει με το τι πρέπει να επιλέξω. Επίσης, από τα υποψρεωτικά πιστεύετε ότι η Συγκριτική Παιδαγωγική είναι εντάξει ή να δηλωσω Φιλοσοφικές διαστασεις της Εκπσίδευσης? Θα σας ήμουν ευγνώμων αν με διαφωτίζατε λίγο οι πιο έμπειροι!

Αποσυνδεδεμένος Αναστασία_Κ.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4266 στις: Ιούνιος 05, 2015, 01:59:11 μμ »
Παιδιά καλησπέρα, είμαι νέα στο forum! Σκέφτομαι κι εγώ να ξεκινήσω το μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής της Λευκωσίας. Έχω κάποια ερωτήματα ωστόσο, οπότε αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει!!..Πρώτον, τελικά αναγνωρίζεται από τον ΔΟΑΤΑΠ το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό; Δεύτερον, πώς ακριβώς δίνονται οι εξετάσεις, πόσα μαθήματα στο εξάμηνο δίνονται γραπτά και πού;; Τρίτον, είναι σχετικά βατό μεταπτυχιακό; Τις σημειώσεις που θα κρατάγατε σε διαφορετική περίπτωση στο μάθημα πώς τις κρατάτε; Σας τις δίνουν έτοιμες ηλεκτρονικά; Συγνώμη που σας κατακεραύνωσα με απορίες αλλά πραγματικά με απασχολούν όλα αυτά και θέλω πολύ να επιχειρήσω το μεταπτυχιακό αλλά πρώτα πρέπει να σιγουρευτώ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4267 στις: Ιούνιος 05, 2015, 02:41:47 μμ »
Καλησπέρα παιδιά! Να σας κανω μία ερώτηση? Από μαθήματα έρευνας που πρέπει να πάρουμε 2,ποια θα προτείνατε? Έχω λίγο πελαγώσει με το τι πρέπει να επιλέξω. Επίσης, από τα υποψρεωτικά πιστεύετε ότι η Συγκριτική Παιδαγωγική είναι εντάξει ή να δηλωσω Φιλοσοφικές διαστασεις της Εκπσίδευσης? Θα σας ήμουν ευγνώμων αν με διαφωτίζατε λίγο οι πιο έμπειροι!

Απο μαθήματα έρευνας μπορείς να πάρεις 510 ή 511. Ειναι πολύ ενδιαφέροντα με αρκετή δουλειά όμως. Απο τα υποχρεωτικά μαθήματα είχα πάρει Φιλοσοφικές με τον Πέτρου. Δύσκολο αλλά συνάμα ωραίο μάθημα με ακόμα πιο ωραίο τον Πέτρου απο τον όποιον έχεις να μάθεις πολλά. Έχει εβδομαδιαίες δραστηριότητες που σου προσφέρουν πολλά. Στο τέλος βάζει στάνταρ θεματάκια αφού και ο ίδιος αντιλαμβάνεται τον πολυδιάστατο χαρακτήρα του μαθήματος.

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4268 στις: Ιούνιος 05, 2015, 02:49:51 μμ »
Παιδιά καλησπέρα, είμαι νέα στο forum! Σκέφτομαι κι εγώ να ξεκινήσω το μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής της Λευκωσίας. Έχω κάποια ερωτήματα ωστόσο, οπότε αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει!!..Πρώτον, τελικά αναγνωρίζεται από τον ΔΟΑΤΑΠ το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό; Δεύτερον, πώς ακριβώς δίνονται οι εξετάσεις, πόσα μαθήματα στο εξάμηνο δίνονται γραπτά και πού;; Τρίτον, είναι σχετικά βατό μεταπτυχιακό; Τις σημειώσεις που θα κρατάγατε σε διαφορετική περίπτωση στο μάθημα πώς τις κρατάτε; Σας τις δίνουν έτοιμες ηλεκτρονικά; Συγνώμη που σας κατακεραύνωσα με απορίες αλλά πραγματικά με απασχολούν όλα αυτά και θέλω πολύ να επιχειρήσω το μεταπτυχιακό αλλά πρώτα πρέπει να σιγουρευτώ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
1) Φυσικά και αναγνωρίζεται
2) Δίνονται γραπτά σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη και Ηράκλειο.
3) Υπάρχει πλατφόρμα όπου αναρτώνται όλες οι σημειώσεις και οι διαφάνειες και μπορείς να τις εκτυπώσεις. Ίσως χρειαστεί να αγοράσεις και κάποια βιβλία.
4) Βατό δεν το λες ούτε ακατόρθωτο. Θέλει να μπαίνεις συχνά στην πλατφόρμα και να ανεβάζεις σε καθορισμένη ημερομηνία τις εργασίες.
5) Σε δυσκολία σε σύγκριση με της Βουλγαρίας και Ιταλίας είναι αρκετά πιο δύσκολο.

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4269 στις: Ιούνιος 05, 2015, 02:51:15 μμ »
Καλησπέρα παιδιά! Να σας κανω μία ερώτηση? Από μαθήματα έρευνας που πρέπει να πάρουμε 2,ποια θα προτείνατε? Έχω λίγο πελαγώσει με το τι πρέπει να επιλέξω. Επίσης, από τα υποψρεωτικά πιστεύετε ότι η Συγκριτική Παιδαγωγική είναι εντάξει ή να δηλωσω Φιλοσοφικές διαστασεις της Εκπσίδευσης? Θα σας ήμουν ευγνώμων αν με διαφωτίζατε λίγο οι πιο έμπειροι!
Εγώ θα σου πρότεινα Συγκριτική Παιδαγωγική πολύ πιο βατό και να το πάρεις με τον Μάγο. Ο καλύτερος καθηγητής του μεταπτυχιακού

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160046
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 328
Σύνολο: 338

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.