*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 517947 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Δεν έχεις άδικο... Εξαρτάται βέβαια από το πόσους τέλος πάντων 24μηνίτες θα πάρει.

Πάντως αν δούμε τους αριθμούς με βάση τα ως τώρα στοιχεία, το 80% των ασεπιτών είναι περίπου 200 (192...)  . Με αυτό ως δεδομένο, το 40% είναι γύρω στους 110-120. Αν οι διορισμοί σε σύνολο είναι γύρω στους 400 τότε από το 24μηνο παίζει να είναι γύρω στους 70.. Αυτοί αφαιρούνται από το 40% άρα η βάση του θα φτάσει γύρω στο 190... του πίνακα καθαρής. Για φέτος μιλάμε πάντα.

Δεν ξέρω κατά πόσο το σκεπτικό είναι σωστό. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει με τους υπολογισμούς, θα του είμαστε υπόχρεοι.


Με 70 24μηνίτες, εμένα μου βγαίνει η βάση 31, 7 μόρια, δηλαδή στη θέση 138.

Πόσους υπολογίζεις ως διοριστέους από το 40% ? Και... με βάση ποιον πίνακα πρόβλεψης υπολογίζεις τη βάση?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2010, 01:32:30 μμ από tihea »
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος MANAXOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Δεν έχεις άδικο... Εξαρτάται βέβαια από το πόσους τέλος πάντων 24μηνίτες θα πάρει.

Πάντως αν δούμε τους αριθμούς με βάση τα ως τώρα στοιχεία, το 80% των ασεπιτών είναι περίπου 200 (192...)  . Με αυτό ως δεδομένο, το 40% είναι γύρω στους 110-120. Αν οι διορισμοί σε σύνολο είναι γύρω στους 400 τότε από το 24μηνο παίζει να είναι γύρω στους 70.. Αυτοί αφαιρούνται από το 40% άρα η βάση του θα φτάσει γύρω στο 190... του πίνακα καθαρής. Για φέτος μιλάμε πάντα.

Δεν ξέρω κατά πόσο το σκεπτικό είναι σωστό. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει με τους υπολογισμούς, θα του είμαστε υπόχρεοι.


Με 70 24μηνίτες, εμένα μου βγαίνει η βάση 31, 7 μόρια, δηλαδή στη θέση 138.

Πόσους υπολογίζεις ως διοριστέους από το 40% ? Και... με βάση ποιον πίνακα πρόβλεψης υπολογίζεις τη βάση?

Υπολόγισα το 80% του 40% που είναι περίπου 128 άτομα, από τον πίνακα που υπάρχει στο pde.To έγραψα παραπάνω το link.

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
παιδια οι 24,ηνιτες ειμαστε 253.Δεν θα παρει λοιπον τους μισους τουλαχιστον!; ???
αφου αυτη η κυβερνηση πριμοδοτει την επιτυχια του ΑΣΕΠ.ετσι εχουν δειξει...
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Δεν έχεις άδικο... Εξαρτάται βέβαια από το πόσους τέλος πάντων 24μηνίτες θα πάρει.

Πάντως αν δούμε τους αριθμούς με βάση τα ως τώρα στοιχεία, το 80% των ασεπιτών είναι περίπου 200 (192...)  . Με αυτό ως δεδομένο, το 40% είναι γύρω στους 110-120. Αν οι διορισμοί σε σύνολο είναι γύρω στους 400 τότε από το 24μηνο παίζει να είναι γύρω στους 70.. Αυτοί αφαιρούνται από το 40% άρα η βάση του θα φτάσει γύρω στο 190... του πίνακα καθαρής. Για φέτος μιλάμε πάντα.

Δεν ξέρω κατά πόσο το σκεπτικό είναι σωστό. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει με τους υπολογισμούς, θα του είμαστε υπόχρεοι.


Με 70 24μηνίτες, εμένα μου βγαίνει η βάση 31, 7 μόρια, δηλαδή στη θέση 138.

Πόσους υπολογίζεις ως διοριστέους από το 40% ? Και... με βάση ποιον πίνακα πρόβλεψης υπολογίζεις τη βάση?

Υπολόγισα το 80% του 40% που είναι περίπου 128 άτομα, από τον πίνακα που υπάρχει στο pde.To έγραψα παραπάνω το link.


Οκ με βάση αυτόν τον πίνακα, υπό κανονικές συνθήκες το 40% είναι μέχρι το 160 (αριθμός που έπρεπε να διοριστεί φέτος). Μέσα σ' αυτούς είναι και 24μηνίτες. Ο συνάδελφος που έκανε τον πίνακα έχει και αύξοντα για 24μηνο σε όποιον έχει κι ασέπ.
Αν πχ πάρει 70 24μηνίτες τους αφαιρούμε απ' αυτόν τον πίνακα.. Επομένως , αν διοριστούν γύρω στους 120 με το 40% δε θα φτάσει η βάση γύρω στο 190?
Δεν ξέρω.. ίσως δεν το σκέφτομαι σωστά.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
δεν ειναι 253 οι 24μηνιτες....αλλοι λενε 332 αλλοι 390!!!!!

Αποσυνδεδεμένος MANAXOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Δεν έχεις άδικο... Εξαρτάται βέβαια από το πόσους τέλος πάντων 24μηνίτες θα πάρει.

Πάντως αν δούμε τους αριθμούς με βάση τα ως τώρα στοιχεία, το 80% των ασεπιτών είναι περίπου 200 (192...)  . Με αυτό ως δεδομένο, το 40% είναι γύρω στους 110-120. Αν οι διορισμοί σε σύνολο είναι γύρω στους 400 τότε από το 24μηνο παίζει να είναι γύρω στους 70.. Αυτοί αφαιρούνται από το 40% άρα η βάση του θα φτάσει γύρω στο 190... του πίνακα καθαρής. Για φέτος μιλάμε πάντα.

Δεν ξέρω κατά πόσο το σκεπτικό είναι σωστό. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει με τους υπολογισμούς, θα του είμαστε υπόχρεοι.


Με 70 24μηνίτες, εμένα μου βγαίνει η βάση 31, 7 μόρια, δηλαδή στη θέση 138.

Πόσους υπολογίζεις ως διοριστέους από το 40% ? Και... με βάση ποιον πίνακα πρόβλεψης υπολογίζεις τη βάση?

Υπολόγισα το 80% του 40% που είναι περίπου 128 άτομα, από τον πίνακα που υπάρχει στο pde.To έγραψα παραπάνω το link.


Οκ με βάση αυτόν τον πίνακα, υπό κανονικές συνθήκες το 40% είναι μέχρι το 160 (αριθμός που έπρεπε να διοριστεί φέτος). Μέσα σ' αυτούς είναι και 24μηνίτες. Ο συνάδελφος που έκανε τον πίνακα έχει και αύξοντα για 24μηνο σε όποιον έχει κι ασέπ.
Αν πχ πάρει 70 24μηνίτες τους αφαιρούμε απ' αυτόν τον πίνακα.. Επομένως , αν διοριστούν γύρω στους 120 με το 40% δε θα φτάσει η βάση γύρω στο 190?
Δεν ξέρω.. ίσως δεν το σκέφτομαι σωστά.

To υπολογίζεις αφαιρώντας πρώτα τους 120 του 40%.Αλλά λογικά θα πάρει πρώτα τους 24μηνίτες.Αν αφαιρέσεις πρώτα αυτούς βγαίνει άλλο αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος viKtoria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τις προάλλες διάβασα ότι θα συνταξιοδοτηθούν κάπου 9000 εκπαιδευτικοί δευτεροβάθμιας. Γνωρίζει κανείς κάτι αντίστοιχο?

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Γιατί μου το χαλάς, συνάδελφε; Ακούστηκε 11.000-12.000!!!  :D
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Δεύτερη πληροφορία (μετά τον physikos13) σχετικά με απορρόφηση του 60-40 σε ποσοστό 80%. Ευχαριστούμε πολύ παιδιά για την ενημέρωση και ας ελπίσουμε να βγείτε αληθινοί!
Ξέρει κανείς πόσοι ασεπιτες απέμειναν για διορισμό;το 80%ποιου αριθμού υπολογίζουμε;
γιατί αν υπήρχαν πέρυσι διπλοδιοριστέοι, τότε δε μιλάμε για 240, αλλά για λιγότερους και φυσικά για επιλαχόντες οι οποίοι θα διοριστούν του χρόνου, αν αποτελούν μέρος του 20% που μένει

Αποσυνδεδεμένος georgia9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
εχετε ιδεα αν θα παιξει παραλληλη στηριξη φετος?




Αποσυνδεδεμένος Selanik

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Δεύτερη πληροφορία (μετά τον physikos13) σχετικά με απορρόφηση του 60-40 σε ποσοστό 80%. Ευχαριστούμε πολύ παιδιά για την ενημέρωση και ας ελπίσουμε να βγείτε αληθινοί!
Ξέρει κανείς πόσοι ασεπιτες απέμειναν για διορισμό;το 80%ποιου αριθμού υπολογίζουμε;
γιατί αν υπήρχαν πέρυσι διπλοδιοριστέοι, τότε δε μιλάμε για 240, αλλά για λιγότερους και φυσικά για επιλαχόντες οι οποίοι θα διοριστούν του χρόνου, αν αποτελούν μέρος του 20% που μένει


240 ακριβώς διορίστηκαν και άλλοι τόσοι μένουν. Κανείς από τους 240 πέρσι δεν επέλεξε άλλη κατηγορία διορισμού.

Αποσυνδεδεμένος ferrari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Μπορεί κάποιος ρε παιδιά να με διαφωτίσει τι σημαίνει το 80% του 60-40 γιατί δεν μπορώ να το καταλάβω.


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Σημαίνει ότι αντί να πάρει όλο το ποσοστό που όφειλε δηλαδή το 100% θα πάρει το 80%. π.χ. αν είσαι στη β φουρνιά των ασεπιτών φιλολόγων θα πάρει ως τον αριθμό 432 όχι ως τον αριθμό 480.
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος ferrari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Ευχαριστώ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160448
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 669
Σύνολο: 689

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.254 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.