*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4345263 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16912 στις: Ιούνιος 07, 2015, 09:58:54 μμ »
@janiva
Αναρρωτιέσαι γιατί δεν εμφανίζονται τα ονόματα.
Εσύ γιατί πιστεύεις ότι οι 50 και άνω συνάδελφοι ζήτησαν να μην εμφανίζονται τα ονόματά τους  (παρά μόνο να τεθούν στη διάθεση του ιστότοπου, αν το επιθυμεί);
Πιστεύεις ότι ντρέπονται γι αυτό που κάνουν;

Μπορούμε άραγε να εξάγουμε κάποιο γενικότερο συμπέρασμα για την γκρίζα χώρα μας;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:00:59 »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16913 στις: Ιούνιος 07, 2015, 10:14:00 μμ »
@ rollo_tomassi
 Δεν ξέρω τι θα κάνεις με τα μόρια, δική σου είναι η ευθύνη, σου το έχω επισημάνει εδώ και καιρό, αλλά εάν τελικά δημοσιεύσεις πίνακες και υπάρξει οποιοδήποτε υπονοούμενο όσο αφορά την δική μου παρουσία σε αυτούς, θα κάνω οτιδήποτε κρίνω απαραίτητο προκείμενου να προστατεύσω την φυσική και ηθική μου παρουσία. Και το γράφω αυτο γιατί μπαίνοντας σήμερα στο νήμα διαβάζω χαρακτηρισμούς ανείπωτους. Δεν με ενδιαφέρει τι σου είπε ο Πατρεας, αλλά με ενδιαφέρει η δική μου υπόσταση. Μόρια και αιτήσεις δέχομαι μόνο από τις υπηρεσίες του ΥΠΟΠΑΙΘ.
Δεν δέχομαι από τρίτους να παριστάνουν την θεία δίκη και εγώ να παριστάνω τον λαγό προκειμένου μερικοί να επιτύχουν τους σκοπούς τους.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος aligator

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16914 στις: Ιούνιος 07, 2015, 10:19:04 μμ »
Απο το γενικό λογιστήριο του κράτους υπαρχει η ανακοίνωση οτι μετα τη νίκη του Ολυμπιακού στο μπάσκετ με 76-70 επι του λαγού αυριο θα ανακοινωθούν 7000 οργανικές θέσεις στην Αθμια.

Αποσυνδεδεμένος janiva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16915 στις: Ιούνιος 07, 2015, 10:34:51 μμ »
@rollo

Δεν ξέρω γιατί δεν επιθυμούν να εμφανίζονται τα ονόματά τους.

Αυτό που ξέρω είναι ότι η εισήγηση είναι λάθος και άδικο για πολλούς από εμάς. Στο είπα από την αρχή ότι όλοι μαζί ενωμένοι έπρεπε να ζητάμε το ίδιο πράγμα. Το αυτονόητο. Δυστυχώς το μόνο αυτονόητο εδώ μέσα είναι το συμφέρον. Και αυτό μας έφαγε και σε εθνικό επίπεδο. «Όλα για πάρτι μου» και να «ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα».

Συντονιστική επιτροπή ανώνυμη δεν ξέρω αν έχει ξανά γίνει. Και μέλος της συντονιστικής να μην ξέρει να αρθρώσει ένα επιχείρημα επίσης είναι κάπως. Δυστυχώς είναι ένα μικρό δείγμα μιας κατάστασης που άνοιξε το 2013 και ποιος ξέρει που και πως θα κλείσει.

Για τα μόρια το πρώτο που πρέπει να αναρωτηθείς είναι γιατί δεν τα βγάζει το Υπουργείο. Αυτά που έχεις έχουν ανακρίβειες. Από εκεί και πέρα κάνε ότι σε φωτίσει ο θεός. Σου εύχομαι μόνο να μην βρεις τον μπελά σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:00:59 »

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16916 στις: Ιούνιος 07, 2015, 10:57:32 μμ »
Όλοι μαζί ενωμένοι θα έπρεπε να ζητούν τί ακριβώς; Υπάρχει κάτι κοινό πλέον;

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16917 στις: Ιούνιος 07, 2015, 11:01:16 μμ »
Όπως φαίνεται έχουν αρχίσει οι απειλές υπό τον φόβο της δημοσιοποίησης των μοριων από τον rollo... Τώρα τι φοβούνται άγνωστο.

Janiva ποτέ ισχυρίστηκα ότι είμαι μέλος της συντονιστικής που αναφέρεις? Ρε λες να είμαι και να μην το ξέρω. Σίγουρα έχεις μεγάλη φαντασία και το έχεις αποδείξει με όσα λες.

Όσο για την ποιότητα των επιχειρημάτων μου σου απάντησαν πολλοί συνάδελφοι αλλά εσύ κάνεις πως δεν ακούς. Είπαμε το προσωπικό συμφέρον τυφλώνει.

Σε οποίες ιστοσελίδες ανάρτησαν την ανακοίνωσή μας τα ονόματα βρίσκονται στην διάθεσή τους.

Περιμένω τα δικά σας. Επίσης ποτέ έγινε η ψηφοφορία και εξελέγη η συντονιστική των μετάταχθεντων?

Αλήθεια janiva στην μετάταξη σου ίσχυε η προτεραιότητα πυσδε η όχι?
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16918 στις: Ιούνιος 07, 2015, 11:05:18 μμ »
Απο το γενικό λογιστήριο του κράτους υπαρχει η ανακοίνωση οτι μετα τη νίκη του Ολυμπιακού στο μπάσκετ με 76-70 επι του λαγού αυριο θα ανακοινωθούν 7000 οργανικές θέσεις στην Αθμια.
Βάλε άλλες 3000 για να γίνει στρογγυλό το νούμερο...
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16919 στις: Ιούνιος 07, 2015, 11:06:59 μμ »


@ rollo_tomassi
 Δεν ξέρω τι θα κάνεις με τα μόρια, δική σου είναι η ευθύνη, σου το έχω επισημάνει εδώ και καιρό, αλλά εάν τελικά δημοσιεύσεις πίνακες και υπάρξει οποιοδήποτε υπονοούμενο όσο αφορά την δική μου παρουσία σε αυτούς, θα κάνω οτιδήποτε κρίνω απαραίτητο προκείμενου να προστατεύσω την φυσική και ηθική μου παρουσία. Και το γράφω αυτο γιατί μπαίνοντας σήμερα στο νήμα διαβάζω χαρακτηρισμούς ανείπωτους. Δεν με ενδιαφέρει τι σου είπε ο Πατρεας, αλλά με ενδιαφέρει η δική μου υπόσταση. Μόρια και αιτήσεις δέχομαι μόνο από τις υπηρεσίες του ΥΠΟΠΑΙΘ.
Δεν δέχομαι από τρίτους να παριστάνουν την θεία δίκη και εγώ να παριστάνω τον λαγό προκειμένου μερικοί να επιτύχουν τους σκοπούς τους.

Άνθρωπε μου δεν σε ξέρουμε τι υπονοούμενο μπορεί να υπάρξει? Για εξήγησε μας να καταλάβουμε..
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16920 στις: Ιούνιος 07, 2015, 11:17:41 μμ »
Μετά από όλους αυτούς τους διαλόγους αρχίζω να ζω για τη στιγμή που το υπουργείο θα ανακοινώσει τα μόρια!!!

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16921 στις: Ιούνιος 07, 2015, 11:22:02 μμ »
@janiva και @Nομιμος
Είναι αδίκημα που διώκεται και τιμωρείται η παραποίηση εγγράφων.
Δηλαδή αν εγώ γυρίσω και πω ότι αυτά είναι τα μόρια ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ ή αν τα τροποποιήσω.
Κάτι τέτοιο δεν έχω κάνει, άρα δεν έχω κανέναν ενδοιασμό.
Επίσης όταν δημοσιευτούν θα έχουν την επισήμανση ότι σε αυτά προστίθενται τα μόρια 2ων πτυχίων-μεταπτυχιακών-διδακτορικών και μεταβολής οικογενειακής κατάστασης από το τέλος των αιτήσεων μεταθέσεων 2013 (νομίζω 31-1-2013) και μέχρι 23-8-2013.
Εύχομαι να τα δημοσιεύσει το υπουργείο.
Προφανώς δεν το κάνει γιατί έχει μπλοκάρει το θέμα και είναι κάτι παραπάνω από εμφανές ότι έχει μπλοκάρει ΚΑΙ από στελέχη ΕΝΤΟΣ ΣΥΡΙΖΑ.
Τα του Καίσαρως τω Καίσαρι.
Από εκεί και πέρα εκτιμώ ότι θα περάσει ντούκου φέτος το θέμα με μια ΑΚΟΜΑ μεγαλοπρεπέστατη κωλοτούμπα, ΧΩΡΙΣ ΟΡΓΑΝΙΚΕΣ (θα είναι έκπληξη για μένα σύστασή των) για κανέναν και παραμονή στη Διάθεση ΠΥΣΠΕ των μεταταγμένων.
Το επόμενο επεισόδιο, ΑΝ ΠΑΙΧΤΕΙ, θα είναι το ΣΤΕ και τα διοικητικά δικαστήρια.
Αν οι μεταταγμένοι περάσουν και αυτό το σκόπελο, τότε ελπίζουν βάσιμα σε 1 χρόνο από τώρα, εμείς να έχουμε σπάσει και αποδεχτεί τη μοίρα μας και θα γίνει σύσταση οργανικών θέσεων.

Να δείξω τη για άλλη μια φορά τη συμπαθή συμπαράστασή μου στις μαριονέτες των συλλόγων που άλλαξαν την πρότασή τους επειδή λάθεψαν... ;D ;D ;D ;D ;D

@Νόμιμος
Από τη στιγμή που δεν εμπίπτεις σε κανέναν περιορισμό ΠΥΣΔΕ-ΠΥΣΠΕ και θα έπαιρνες άνετα με τα κενά της 1ης διαπιστωτικής, τότε δεν πρόκειται επ ουδενί να σε θίξει ο πίνακας. Πολύ καλά κάνεις και θέλεις να καθαρίσεις το όνομά σου. Η πλειοψηφία των μεταταγμένων θα έπρεπε να χαρεί με τη δημοσίευση, καθώς θα καθαρίσει πολλά ονόματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 07, 2015, 11:26:14 μμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16922 στις: Ιούνιος 07, 2015, 11:26:16 μμ »

Άνθρωπε μου δεν σε ξέρουμε τι υπονοούμενο μπορεί να υπάρξει? Για εξήγησε μας να καταλάβουμε..

Απευθύνθηκα σε σένα και δεν το κατάλαβα;; Με υβριστές και είρωνες έχω σταματήσει κάθε είδους διάλογο, είναι σαν να μην υπάρχουν. Μάλλον έχεις ξεχάσει τον τρόπο που σκέπτεται ο rollo_tomassi να παρουσιάσει τους πίνακες του ή δεν έχεις ασχοληθεί καθόλου με το ζήτημα, αλλά σου αρέσει να παριστάνεις τον γνώστη.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16923 στις: Ιούνιος 07, 2015, 11:29:41 μμ »
@ rollo_tomassi

Για λόγους αρχών και δεοντολογίας από σένα δεν δέχομαι τίποτε, μόνο από το ΥΠΟΠΑΙΘ.
Χωρίς παρεξήγηση δηλαδή..............
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2015, 12:47:10 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16924 στις: Ιούνιος 07, 2015, 11:42:15 μμ »
@ rollo_tomassi

Για λόγους αρχών και δεοντολογίας από σένα δεν δέχομαι τίποτε, μόνο από το ΥΠΟΠΑΙΘ.
Χωριά παρεξήγηση δηλαδή..............
:)

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16925 στις: Ιούνιος 07, 2015, 11:54:21 μμ »
@ rollo_tomassi

Για λόγους αρχών και δεοντολογίας από σένα δεν δέχομαι τίποτε, μόνο από το ΥΠΟΠΑΙΘ.
Χωριά παρεξήγηση δηλαδή..............

Μιας και μόρια,αιτήσεις,κλπ δεν βλέπουμε από το υποπαιθ αλλά ούτε και κάποια νέα εισήγηση, τουλάχιστον εκείνη η περιβόητη επιτροπή συνεδρίασε ποτέ;
Να ακούσουμε τουλάχιστον τις προθέσεις.
Απορώ δηλαδή με την καθυστέρηση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160357
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 653
Σύνολο: 657

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.