*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 992518 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #994 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 10:47:10 μμ »
ΤΟ δημόσιο καταρρέει κι όλοι θέλετε να τρουπώσετε σ αυτό.
Εσύ μέχρι προχθές έκανε κήρυγμα να μη μετρήσει καμία δημόσια προυπηρεσία, παρά μόνο σε φροντιστήρια πράγμα που θα σε βοηθούσε να τρουπώσεις γιατί όπως είπες εσύ έχεις άφθονη(από αυτήν που είναι αξιολογημένη από τους γονείς και τους εργοδότες βάζοντας τους άλλους απέναντι θαρρείς και πετάνε χαρταετό).Εσύ λοιπόν γιατί θες να τρουπώσεις στο δημόσιο, πάρε τα παράσημα σου στον ιδιωτικό τομέα και άσε μας εμάς του ταλαίπωρους β και γ διαλογής να πλακωνόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4021
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #995 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 10:49:21 μμ »
τώρα;  τίποτα απο το δημόσιο μπάχαλο

Και γιατί ακριβώς συζητάς σε ένα θέμα για διορισμούς/προσλήψεις αν δε θες ούτε διορισμό, ούτε πρόσληψη; Μου θυμίζει και το "εδώ γίνονται άλλα κι άλλα πιο σημαντικά και εμείς μιλάμε για διορισμούς" που ακούστηκε εδώ μέσα. Ε τότε να σταματήσουμε να πηγαίνουμε και στη δουλειά και απλά να περιμένουμε τί θα γίνει... Μπορούν να γίνονται και τα δύο παράλληλα

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #996 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 10:54:24 μμ »
Και συ δικαίωμα σου να θεωρείς ότι μετά από 1-2 ΑΣΕΠ θα πρέπει να διορίζεσαι "τιμής ένεκεν" έναντι των επιτυχόντων του νυν ΑΣΕΠ. Η 527 λέει ξεκάθαρα τί πρέπει να ισχύει για τη σύγκριση μεταξύ διαφορετικών ΑΣΕΠ. Οι επιτυχόντες του 2008, αυτό που απλά λένε (υποθέτω) είναι ότι είναι ο τελευταίος ΑΣΕΠ. Αυτός αναγνωρίζεται και ως τελευταίος ΑΣΕΠ από τα δικαστήρια. Αν εσύ θεωρείς ότι είναι αλλιώς τα πράγματα, μπορείς κι εσύ να υπερασπιστείς τα δικά σου δικαιώματα. Εγώ πάντως ως επιτυχών του 2008, δε θα ζητήσω όταν γίνει νέος ΑΣΕΠ να διοριστώ γιατί πέτυχα στον προηγούμενο ΑΣΕΠ. Θα αποδεχτώ τις αποφάσεις του δικαστηρίου.

1) Ας μπούνε όλοι οι επιτυχόντες σε έναν Πίνακα.
2) Ας προηγούνται οι Παλαιότεροι ΑΣΕΠιτες , (Σειρά 1998 - 2002 - 2005 - 2008). Σε όποιον ήταν επιτυχόντες Πρώτη Φορά.
3) Ας μπει τώρα η προϋπηρεσία - Πτυχία πάνω στην Επιτυχία.
4) Μέχρι να Εξαντληθεί ο Πίνακας , ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΕΟ ΑΣΕΠ
5) ΌΤΑΝ Εξαντληθεί , Κάνουμε ΜΙΝΙ ΑΣΕΠ για αυτούς που Χρειάζεται.

Εύκολα , Τίμια , Δίκαια.
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #997 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 10:54:57 μμ »
Και συ δικαίωμα σου να θεωρείς ότι μετά από 1-2 ΑΣΕΠ θα πρέπει να διορίζεσαι "τιμής ένεκεν" έναντι των επιτυχόντων του νυν ΑΣΕΠ. Η 527 λέει ξεκάθαρα τί πρέπει να ισχύει για τη σύγκριση μεταξύ διαφορετικών ΑΣΕΠ. Οι επιτυχόντες του 2008, αυτό που απλά λένε (υποθέτω) είναι ότι είναι ο τελευταίος ΑΣΕΠ. Αυτός αναγνωρίζεται και ως τελευταίος ΑΣΕΠ από τα δικαστήρια. Αν εσύ θεωρείς ότι είναι αλλιώς τα πράγματα, μπορείς κι εσύ να υπερασπιστείς τα δικά σου δικαιώματα. Εγώ πάντως ως επιτυχών του 2008, δε θα ζητήσω όταν γίνει νέος ΑΣΕΠ να διοριστώ γιατί πέτυχα στον προηγούμενο ΑΣΕΠ. Θα αποδεχτώ τις αποφάσεις του δικαστηρίου.
Εν τέλει όλοι δεχόμαστε τις αποφάσεις των δικαστηρίων είτε μας αρέσει είτε όχι. Εκτός όμως από τις αποφάσεις πρέπει να δούμε την αλήθεια και αυτή είναι μια μόνο.Υπήρχαν νόμοι και αυτούς ακολουθήσαμε. Δηλαδή εσύ τι λες ότι έγινε έγινε, πάμε για άλλα; Εύκολο είναι να λες: δεν με πειράζει αν το δικαστήριο αποφασίσει αντίθετα από το συμφέρον μου, όταν δεν έχεις να χάσω τίποτα. Όταν όμως έχεις πάρει αποφάσεις ζωής τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και σου εύχομαι να μη το διαπιστώσεις.Αν τελικά γίνουν διορισμοί το 2020 λέω εγώ, θα μιλάμε για τον ασεπ του 2008 ακόμη σαν τον πιο πρόσφατο ενώ του 2006 φαντάζει τόσο μακρινός ως η εποχή παγετώνων;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 29, 2016, 10:59:35 μμ από mathstavros »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #998 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 10:56:48 μμ »
1) Ας μπούνε όλοι οι επιτυχόντες σε έναν Πίνακα.
2) Ας προηγούνται οι Παλαιότεροι ΑΣΕΠιτες , (Σειρά 1998 - 2002 - 2005 - 2008). Σε όποιον ήταν επιτυχόντες Πρώτη Φορά.
3) Ας μπει τώρα η προϋπηρεσία - Πτυχία πάνω στην Επιτυχία.
4) Μέχρι να Εξαντληθεί ο Πίνακας , ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΕΟ ΑΣΕΠ
5) ΌΤΑΝ Εξαντληθεί , Κάνουμε ΜΙΝΙ ΑΣΕΠ για αυτούς που Χρειάζεται.

Εύκολα , Τίμια , Δίκαια.
Και οι ευκαιρίες στους νέους για τους οποίους πολλοί φωνάζουν εδώ μέσα; Πως θα δοθούν ευκαιρίες στους νέους αν δεν σκοτώσουμε τα γέρικα άλογα;

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #999 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 10:59:20 μμ »
Και οι ευκαιρίες στους νέους για τους οποίους πολλοί φωνάζουν εδώ μέσα; Πως θα δοθούν ευκαιρίες στους νέους αν δεν σκοτώσουμε τα γέρικα άλογα;

Θα περιμένουν όπως περιμέναμε και εμείς και άλλοι. Ήμασταν και μεις νέοι κάποτε.
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4021
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1000 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:00:44 μμ »
Εν τέλει όλοι δεχόμαστε τις αποφάσεις των δικαστηρίων είτε μας αρέσει είτε όχι. Εκτός όμως από τις αποφάσεις πρέπει να δούμε την αλήθεια και αυτή είναι μια μόνο.Υπήρχαν νόμοι και αυτούς ακολουθήσαμε. Δηλαδή εσύ τι λες ότι έγινε έγινε, πάμε για άλλα; Εύκολο είναι να λες: δεν με πειράζει αν το δικαστήριο αποφασίσει αντίθετα από το συμφέρον μου, όταν δεν έχεις να χάσω τίποτα. Όταν όμως έχεις πάρει αποφάσεις ζωής τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και σου εύχομαι να μη το διαπιστώσεις.

Τότε να ξεχάσουμε τον ΑΣΕΠ και να διορίσουμε όπως μέχρι τώρα ή ακόμα καλύτερα με το σύστημα που προτείνει η ΟΛΜΕ. Γιατί μη ξεχνάμε και αυτοί που έχουν μόνο προϋπηρεσία, νόμους ακολούθησαν. Δεν έχουν κάνει ΤΙΠΟΤΑ παράνομο. Απλά οι νόμοι που ακολούθησαν αποδείχτηκαν αντισυνταγματικοί. Οπότε ή "κοιτάμε την αλήθεια" μέχρι τέλους, ή αποδεχόμαστε τις αποφάσεις του δικαστηρίου.

Θα περιμένουν όπως περιμέναμε και εμείς και άλλοι. Ήμασταν και μεις νέοι κάποτε.

Διαφωνώ κάθετα με αυτή τη λογική

Αποσυνδεδεμένος geniuslak

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1001 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:01:41 μμ »
Απαγορεύετε να έχω άποψη;Κι εγώ κάποτε ήθελα να διδάξω σε δημόσιο σχολείο (στα καλά χρόνια).Και για τη ιστορία ειμαι επιτυχών σε δύο ΑΣΕΠ 2005, 2007 (ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΥΣ)
ΠΕ0402

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1002 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:01:54 μμ »
Εν τέλει όλοι δεχόμαστε τις αποφάσεις των δικαστηρίων είτε μας αρέσει είτε όχι. Εκτός όμως από τις αποφάσεις πρέπει να δούμε την αλήθεια και αυτή είναι μια μόνο.Υπήρχαν νόμοι και αυτούς ακολουθήσαμε. Δηλαδή εσύ τι λες ότι έγινε έγινε, πάμε για άλλα; Εύκολο είναι να λες: δεν με πειράζει αν το δικαστήριο αποφασίσει αντίθετα από το συμφέρον μου, όταν δεν έχεις να χάσω τίποτα. Όταν όμως έχεις πάρει αποφάσεις ζωής τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και σου εύχομαι να μη το διαπιστώσεις.Αν τελικά γίνουν διορισμοί το 2020 λέω εγώ, θα μιλάμε για τον ασεπ του 2008 ακόμη σαν τον πιο πρόσφατο ενώ του 2006 φαντάζει τόσο μακρινός ως η εποχή παγετώνων;

γιατί να ακυρωθεί μια επίδοση του 2008? ακυρώνεται η προϋπηρεσία του 2000 ή του 2008?

Υ.Γ. ότι είναι νόμιμο δεν είναι και ηθικό και όπως αποδείχτηκε συνταγματικό

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4021
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1003 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:05:24 μμ »
Απαγορεύετε να έχω άποψη;Κι εγώ κάποτε ήθελα να διδάξω σε δημόσιο σχολείο (στα καλά χρόνια).Και για τη ιστορία ειμαι επιτυχών σε δύο ΑΣΕΠ 2005, 2007 (ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΥΣ)

Μα το "γιατί θέλετε να τρουπώσετε στο δημόσιο; Αυτό καταρρέει" δεν είναι άποψη επί του συστήματος διορισμών. Ουσιαστικά είναι άποψη "τσάμπα συζητάτε", όπως επίσης ακούγεται συχνά εδώ μέσα. Αυτό είναι το θέμα που συζητάμε. ΟΚ το καταλάβαμε ότι οι συνθήκες είναι τραγικές και ότι είναι απίθανο να γίνουν διορισμοί. Το είπαμε 1,2,3,10. Ας μεταφέρουμε τις πληροφορίες μας και ας συζητήσουμε τις απόψεις μας και ό,τι γίνει, έγινε.

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1004 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:10:24 μμ »
Τότε να ξεχάσουμε τον ΑΣΕΠ και να διορίσουμε όπως μέχρι τώρα ή ακόμα καλύτερα με το σύστημα που προτείνει η ΟΛΜΕ. Γιατί μη ξεχνάμε και αυτοί που έχουν μόνο προϋπηρεσία, νόμους ακολούθησαν. Δεν έχουν κάνει ΤΙΠΟΤΑ παράνομο. Απλά οι νόμοι που ακολούθησαν αποδείχτηκαν αντισυνταγματικοί. Οπότε ή "κοιτάμε την αλήθεια" μέχρι τέλους, ή αποδεχόμαστε τις αποφάσεις του δικαστηρίου.

Διαφωνώ κάθετα με αυτή τη λογική
Γιατί σε χαλάει η πρόταση της Ολμε, δε κατάλαβα.Παίρνει διορθώσεις αλλά γιατί να την απορρίψουμε χωρίς συζήτηση.Δεν διαβάζεις τα πάντα, παρά μόνο αυτά στα οποία θες να κάνεις ρητορική και μόνο. Είπα ότι έστω ως μεταβατικό ένα σύστημα 60-40(το 40 έστω με αυτα που προτείνει η ΟΛΜΕ) θα ήταν ότι καλύτερο και να γεφυρώσει το χάσμα αλλά και να μην πετάξει στα 50+ ανθρώπους που χωρίς απόλυτα δική τους ευθυνη θα οδηγηθούν στην ανεργία.
Ένα παράδειγμα:γνωρίζοντας κάποιος ότι ισχύει το 24μηνο και το 40% δεν έδωσε ασεπ μολονότι είχε προηγούμενες επιτυχίες.Αυτός πρέπει σύμφωνα με τους επιτυχόντες του 08 να εκτελεσθεί εργασιακά μόνο και μόνο γιατί ακολούθησε του υφιστάμενους τότε νόμους. Και βέβαια και αυτός έχει το νόμιμο δικαίωμα να προσφύγει και μην αποκλείεις τη δικαίωσή του.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:12:23 μμ από mathstavros »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4021
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1005 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:15:37 μμ »
Γιατί σε χαλάει η πρόταση της Ολμε, δε κατάλαβα.Παίρνει διορθώσεις αλλά γιατί να την απορρίψουμε χωρίς συζήτηση.Δεν διαβάζεις τα πάντα, παρά μόνο αυτά στα οποία θες να κάνεις ρητορική και μόνο. Είπα ότι έστω ως μεταβατικό ένα σύστημα 60-40(το 40 έστω με αυτα που προτείνει η ΟΛΜΕ) θα ήταν ότι καλύτερο και να γεφυρώσει το χάσμα αλλά και να μην πετάξει στα 50+ ανθρώπους που χωρίς απόλυτα δική τους ευθυνη θα οδηγηθούν στην ανεργία.
Ένα παράδειγμα:γνωρίζοντας κάποιος ότι ισχύει το 24μηνο και το 40% δεν έδωσε ασεπ μολονότι είχε προηγούμενες επιτυχίες.Αυτός πρέπει σύμφωνα με τους επιτυχόντες του 08 να εκτελεσθεί εργασιακά μόνο και μόνο γιατί ακολούθησε του υφιστάμενους τότε νόμους. Και μην αποκλείεις ότι και αυτός έχει το νόμιμο δικαίωμα να προσφύγει και μην αποκλείεις τη δικαίωσή του.

Εγώ δεν αποκλείω τίποτα. Εγώ αυτό που λέω είναι ότι είναι προτιμότερο να εφαρμόσουμε τις υφιστάμενες δικαστικές αποφάσεις μέχρι να προκύψουν νέες. Το να θεσπίζω συστήματα γιατί μπορεί να προσφύγει κάποιος και μπορεί να δικαιωθεί, δεν είναι δείγμα σοβαρού κράτους. Κάποια πράγματα κρίθηκαν αντισυνταγματικά. Δε μπορούμε να νομοθετούμε αντίθετα σε αυτά, μπας και προλάβουμε να διορίσουμε πριν γίνουν οι προσφυγές. Αυτά είναι μαμουνιές. Καλώς ή κακώς για αυτό την έχουμε τη δικαιοσύνη. Και καλό θα ήταν να μάθουμε να αποδεχόμαστε τις αποφάσεις της, είτε μας βολεύουν είτε όχι. Για μένα, ρυθμίσεις κόντρα σε δικαστικές αποφάσεις αποτελούν ρουσφέτια, όποιον κι αν ευνοούν. Και εγώ προσωπικά δε θα ήθελα να διοριστώ από ρουσφέτι και να με ακολουθεί αυτή η σκιά σε όλο τον εργασιακό μου βίο.

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1006 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:24:19 μμ »
Εγώ δεν αποκλείω τίποτα. Εγώ αυτό που λέω είναι ότι είναι προτιμότερο να εφαρμόσουμε τις υφιστάμενες δικαστικές αποφάσεις μέχρι να προκύψουν νέες. Το να θεσπίζω συστήματα γιατί μπορεί να προσφύγει κάποιος και μπορεί να δικαιωθεί, δεν είναι δείγμα σοβαρού κράτους. Κάποια πράγματα κρίθηκαν αντισυνταγματικά. Δε μπορούμε να νομοθετούμε αντίθετα σε αυτά, μπας και προλάβουμε να διορίσουμε πριν γίνουν οι προσφυγές. Αυτά είναι μαμουνιές. Καλώς ή κακώς για αυτό την έχουμε τη δικαιοσύνη. Και καλό θα ήταν να μάθουμε να αποδεχόμαστε τις αποφάσεις της, είτε μας βολεύουν είτε όχι. Για μένα, ρυθμίσεις κόντρα σε δικαστικές αποφάσεις αποτελούν ρουσφέτια, όποιον κι αν ευνοούν. Και εγώ προσωπικά δε θα ήθελα να διοριστώ από ρουσφέτι και να με ακολουθεί αυτή η σκιά σε όλο τον εργασιακό μου βίο.
Δηλαδή εσύ θεωρείς σοβαρό κράτος που σε απασχολεί και σε κρίνει άξιο να διδάσκεις 8,9,10,...χρόνια ως αναπληρωτής να σου έχει κλείσει το μάτι ότι θα διοριστείς και μετά να σου λέει έλα να σε ξανακρίνω αν είσαι άξιος;Μην οχυρώνεσαι πίσω από τις δικαστικές απόφάσεις. θα πίστευα αυτό που λες ότι δεν θα σε πείραζε απόφαση της δικαιοσύνης και ας μη διοριζόσουν αν ήσουν στην 5η δεκαετία τουλάχιστον της ζωής σου,με οικογένεια, έχοντας δώσει και ξαναδώσει ασεπ επιτυχώς και μη έχοντας κανένα άλλο εισόδημα πλην της εργασίας σου ως αναπληρωτής.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1007 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:29:20 μμ »
Προβλέπω ειδικό πίνακα επιτυχόντων ΑΣΕΠ για προσλήψεις αναπληρωτών εκπαιδευτικών σε χοτ σποτ σχολείο ώστε να δημιουργήσουν τα πρώτα πολυπολιτισμικά κολλέγια με ΕΣΠΑ...Μην το γελάτε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160194
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 818
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 429
Σύνολο: 450

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.