*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 992404 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1946 στις: Μάρτιος 15, 2016, 09:54:56 μμ »
Εσεις ποσες επιτυχιες εχετε κυριε στον διαγωνισμο του ΑΣΕΠ? Ελπιζω να εχετε καποια... ;D ;D ;D
Αν σου πω πως έχω, θα σου χαλάσω το καταχθόνιο-υπεροπτικό χαμόγελο;Πίστευε λοιπόν ό,τι θες.Η παροιμία λέει, μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες.
Αν και με κάλυψε αρκετά ο συνάδελφος, δε θυμάμαι να σας παρακαλέσαμε ποτέ να μοιραστείτε μαζί μας τις μαζοχιστικές μας τάσεις όπως τις λέτε. Η εκπαίδευση δεν έχει ανάγκη από κανέναν μας. Όποιος θέλει, ακολουθεί το σύστημα που υπάρχει. Αν δεν του αρέσει, ας πάει στο καλό. Εδώ εσύ θεωρείς ότι ο ικανός εκπαιδευτικός θα κριθεί για να μπει στην τάξη από τη χρονολογία κτήσης πτυχίου (γιατί όσοι δεν έχουν ΑΣΕΠ από πίνακα μηδενικής ξεκίνησαν και εκεί η κατάταξη είναι με βάση το χρόνο κτήσης πτυχίου) και προσπαθείς να πείσεις εμένα ότι αυτό είναι καλύτερο από ένα διαγωνισμό αξιολόγησης....
Σε περίμενα πως και πως να εμφανιστείς. Έβαλες ασπίδα τον νέο, αλλά μάλλον είναι λίγος. Θα αφήσω στην άκρη περί όποιος θέλει ακολουθεί το σύστημα που υπάρχει.Και σίγουρα δεν θα πάω στο καλό γιατί πάντα υπάρχει(και πρέπει να  υπάρχει) και η αντίθετη άποψη.Εγώ έκανα λόγο για ατέρμονες εξετάσεις.Σε αυτό δεν απαντάς.Ξέρεις τι συνεπάγεται νόμος Αρσένη;Πες στο μη ντρέπεσαι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geniuslak

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1947 στις: Μάρτιος 15, 2016, 10:01:14 μμ »
Διορισμοί 2005  απο 287  αναπληρωτές προϋπηρεσίας που διορίστηκαν  μονο   7 έδωσαν ΑΣΕΠ  ΤΡΕΙΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΑΠΟΤΥΧΟΝΤΕΣ  Η Μ Α Ρ Τ Ο Ν!!!;;;;!!!;;;
ΠΕ0402

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1948 στις: Μάρτιος 15, 2016, 10:03:03 μμ »
Αν σου πω πως έχω, θα σου χαλάσω το καταχθόνιο-υπεροπτικό χαμόγελο;Πίστευε λοιπόν ό,τι θες.Η παροιμία λέει, μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες.

Εεεε.λοιπον αυτο που πιστευω οπως λες και εσυ...ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ εχεις ουτε για δειγμα επιτυχια στον ΑΣΕΠ...εξου και η χολη για τους επιτυχοντες... ;)

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4020
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1949 στις: Μάρτιος 15, 2016, 10:03:20 μμ »
Αν σου πω πως έχω, θα σου χαλάσω το καταχθόνιο-υπεροπτικό χαμόγελο;Πίστευε λοιπόν ό,τι θες.Η παροιμία λέει, μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες.Σε περίμενα πως και πως να εμφανιστείς. Έβαλες ασπίδα τον νέο, αλλά μάλλον είναι λίγος. Θα αφήσω στην άκρη περί όποιος θέλει ακολουθεί το σύστημα που υπάρχει.Και σίγουρα δεν θα πάω στο καλό γιατί πάντα υπάρχει(και πρέπει να  υπάρχει) και η αντίθετη άποψη.Εγώ έκανα λόγο για ατέρμονες εξετάσεις.Σε αυτό δεν απαντάς.Ξέρεις τι συνεπάγεται νόμος Αρσένη;Πες στο μη ντρέπεσαι.

Ναι ξέρω. Και; Όσο ο διαγωνισμός θα αφορά και (έστω και ελάχιστους) διορισμούς, καλά θα κάνει να γίνεται κάθε 2 χρόνια. Δε θα συμφωνήσω ποτέ στο "ο παλιός είναι αλλιώς φάση" ούτε στο "κουράστηκα να δίνω εξετάσεις". Μου θυμίζει το "κουράστηκα να πηγαίνω σε συνεντεύξεις". Όταν κάποιοι είναι καλύτεροι από σένα, θα τερματίζεις πάντα δευτεροτρίτος. Παρόλα αυτά, θα αυξάνεις την προϋπηρεσία σου από το αναπληρωτηλίκι, άρα και την προσαύξηση. Εκτός αν μπει το πλαφόν. Αυτά τα "είμαι φρέσκος για την εκπαίδευση και μπορώ να προετοιμάσω άριστα το μάθημα μου και να διορθώνω γραπτά χωρίς πρόβλημα, αλλά να δώσω ένα διαγωνισμό πάνω σε αυτά που διδάσκω τόσα χρόνια, δε μπορώ, κουράζομαι", εγώ δεν τα συμμερίζομαι. Άποψη μου φυσικά. Αν ήταν να στερούμε συνέχεια την ευκαιρία από τους νέους να διεκδικήσουν μια θέση, μέναμε και με την επετηρίδα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

anemona

  • Επισκέπτης
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1950 στις: Μάρτιος 15, 2016, 10:04:56 μμ »
Πρόβλεψη

Τίτλος: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2017) (Super Duper Νέο Νομοσχέδιο)

Ιδέα

Διπλωματική σε Μεταπτυχιακό επίπεδο με θέμα: Στάσεις και απόψεις εκπαιδευτικών για τον τρόπο διορισμών/προσλήψεων στην εκπαίδευση. Η περίπτωση του διαδικτυακού κοινωνικού φόρουμ PDE 2012-2018.
Φοβερό.Το προτιμώ για θέμα διδακτορικού.Πειράζει;

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1951 στις: Μάρτιος 15, 2016, 10:30:11 μμ »
Εεεε.λοιπον αυτο που πιστευω οπως λες και εσυ...ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ εχεις ουτε για δειγμα επιτυχια στον ΑΣΕΠ...εξου και η χολη για τους επιτυχοντες... ;)
Υποκλίνομαι. Έχεις αλάνθαστο ένστικτο!!! Μια ευχή μόνο.Η λογική σου μόνο να μην ακολουθεί το ένστικτό σου.
Πάμε παρακάτω:
Ναι ξέρω. Και; Όσο ο διαγωνισμός θα αφορά και (έστω και ελάχιστους) διορισμούς, καλά θα κάνει να γίνεται κάθε 2 χρόνια. Δε θα συμφωνήσω ποτέ στο "ο παλιός είναι αλλιώς φάση" ούτε στο "κουράστηκα να δίνω εξετάσεις". Μου θυμίζει το "κουράστηκα να πηγαίνω σε συνεντεύξεις". Όταν κάποιοι είναι καλύτεροι από σένα, θα τερματίζεις πάντα δευτεροτρίτος. Παρόλα αυτά, θα αυξάνεις την προϋπηρεσία σου από το αναπληρωτηλίκι, άρα και την προσαύξηση. Εκτός αν μπει το πλαφόν. Αυτά τα "είμαι φρέσκος για την εκπαίδευση και μπορώ να προετοιμάσω άριστα το μάθημα μου και να διορθώνω γραπτά χωρίς πρόβλημα, αλλά να δώσω ένα διαγωνισμό πάνω σε αυτά που διδάσκω τόσα χρόνια, δε μπορώ, κουράζομαι", εγώ δεν τα συμμερίζομαι. Άποψη μου φυσικά. Αν ήταν να στερούμε συνέχεια την ευκαιρία από τους νέους να διεκδικήσουν μια θέση, μέναμε και με την επετηρίδα.
Τους νέους καλό θα είναι να τους αφήσουμε στην ησυχία τους. Όλοι είμασταν κάποτε νέοι και μπήκαμε σε αυτήν την άτυπη επετηρίδα.Βέβαια άλλες εποχές(ευημερίας) το πράγμα τσούλαγε και δεν υπήρχε γκρίνια. Τι προτείνεις δηλαδή, τι να σου αποδείξει κάποιος πχ με 100+ μήνες προυπηρεσία με 2 ,3 ή και περισσότερους ασεπ στην πλάτη και ο οποίος έχει στήσει τη ζωή του σε κάποια δεδομένα; να τον βάλεις να δώσει εξετάσεις για να γίνει καλύτερος;Κι αν έρθει δευτεροτρίτος στα 50+/- τι κάνει αν το σύστημα που τον θεωρούσε ικανό ως αναπλήρωτή για μια τριετία, την επόμενη τον πετάξει έξω. Ο νόμος Αρσένη μπορεί να φαντάζει ως το απόλυτο όνειρο για πολλούς νέους. Κι αν σου κάτσει και διοριστείς έχει καλώς.Αν όχι όμως το όνειρο εύκολα γίνεται εφιάλτης. Δυστυχώς ο νόμος Αρσένη συμβαδίζει με τις αρχές της ελαστικής απασχόλησης. Αυτό σαν εκπαιδευτικοί αντί να το αντιταχθούμε, κάποιοι όπως εσύ το κάνουν σημαία. Το δικαιώμα των εκπαιδευτικών για μόνιμη και σταθερή απασχόληση γίνεται κιμάς στη κρεατομηχανή του νόμου Αρσένη.Αυτό δεν το καταλαβαίνεις; Ακόμη κι νόμος της Διαμαντοπούλου(με τις ατέλειες του) αυτό το είδε και το διόρθωσε εν μέρει.

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1952 στις: Μάρτιος 15, 2016, 10:32:19 μμ »
Ναι ξέρω. Και; Όσο ο διαγωνισμός θα αφορά και (έστω και ελάχιστους) διορισμούς, καλά θα κάνει να γίνεται κάθε 2 χρόνια. Δε θα συμφωνήσω ποτέ στο "ο παλιός είναι αλλιώς φάση" ούτε στο "κουράστηκα να δίνω εξετάσεις". Μου θυμίζει το "κουράστηκα να πηγαίνω σε συνεντεύξεις". Όταν κάποιοι είναι καλύτεροι από σένα, θα τερματίζεις πάντα δευτεροτρίτος. Παρόλα αυτά, θα αυξάνεις την προϋπηρεσία σου από το αναπληρωτηλίκι, άρα και την προσαύξηση. Εκτός αν μπει το πλαφόν. Αυτά τα "είμαι φρέσκος για την εκπαίδευση και μπορώ να προετοιμάσω άριστα το μάθημα μου και να διορθώνω γραπτά χωρίς πρόβλημα, αλλά να δώσω ένα διαγωνισμό πάνω σε αυτά που διδάσκω τόσα χρόνια, δε μπορώ, κουράζομαι", εγώ δεν τα συμμερίζομαι. Άποψη μου φυσικά. Αν ήταν να στερούμε συνέχεια την ευκαιρία από τους νέους να διεκδικήσουν μια θέση, μέναμε και με την επετηρίδα.
υπάρχει και η μέση λύση όπως στην Ιταλία....50% ασεπ και 50% προϋπηρεσία με επιτυχία σε ασεπ ήτοι: ευκαιρίες και για τους νέους αλλά και αποκατάσταση των προϋπηρεσιών χωρίς όμως υποχρέωση σε ατέρμονες εξεταστικές διαδικασίες

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4020
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1953 στις: Μάρτιος 15, 2016, 10:40:20 μμ »
υπάρχει και η μέση λύση όπως στην Ιταλία....50% ασεπ και 50% προϋπηρεσία με επιτυχία σε ασεπ ήτοι: ευκαιρίες και για τους νέους αλλά και αποκατάσταση των προϋπηρεσιών χωρίς όμως υποχρέωση σε ατέρμονες εξεταστικές διαδικασίες

Κρίθηκε αντισυνταγματικό το 60-40. Εσύ λες να κριθεί συνταγματικό το 50-50;

Τους νέους καλό θα είναι να τους αφήσουμε στην ησυχία τους. Όλοι είμασταν κάποτε νέοι και μπήκαμε σε αυτήν την άτυπη επετηρίδα.Βέβαια άλλες εποχές(ευημερίας) το πράγμα τσούλαγε και δεν υπήρχε γκρίνια. Τι προτείνεις δηλαδή, τι να σου αποδείξει κάποιος πχ με 100+ μήνες προυπηρεσία με 2 ,3 ή και περισσότερους ασεπ στην πλάτη και ο οποίος έχει στήσει τη ζωή του σε κάποια δεδομένα; να τον βάλεις να δώσει εξετάσεις για να γίνει καλύτερος;Κι αν έρθει δευτεροτρίτος στα 50+/- τι κάνει αν το σύστημα που τον θεωρούσε ικανό ως αναπλήρωτή για μια τριετία, την επόμενη τον πετάξει έξω. Ο νόμος Αρσένη μπορεί να φαντάζει ως το απόλυτο όνειρο για πολλούς νέους. Κι αν σου κάτσει και διοριστείς έχει καλώς.Αν όχι όμως το όνειρο εύκολα γίνεται εφιάλτης. Δυστυχώς ο νόμος Αρσένη συμβαδίζει με τις αρχές της ελαστικής απασχόλησης. Αυτό σαν εκπαιδευτικοί αντί να το αντιταχθούμε, κάποιοι όπως εσύ το κάνουν σημαία. Το δικαιώμα των εκπαιδευτικών για μόνιμη και σταθερή απασχόληση γίνεται κιμάς στη κρεατομηχανή του νόμου Αρσένη.Αυτό δεν το καταλαβαίνεις; Ακόμη κι νόμος της Διαμαντοπούλου(με τις ατέλειες του) αυτό το είδε και το διόρθωσε εν μέρει.

Είναι προφανές ότι έχουμε διαφορά νοοτροπίας. Εσύ θεωρείς ότι από τη στιγμή που πήρες το πτυχίο σου, υπήρχε μια θέση με το ονοματεπώνυμο σου και ότι το υπουργείο δεν έχει καμία άλλη επιλογή από το να σε διορίσει. Όσες φορές και να σου πούμε ότι ο ΑΣΕΠ δεν είναι διαγωνισμός για να βελτιωθείς, αλλά τρόπος αξιολόγησης των υποψηφίων ώστε να πάρεις τους ικανότερους την κάθε στιγμή, εσύ θα λες τα δικά σου. Τους νέους δε θα τους αφήσω καθόλου στην άκρη και ακόμα περισσότερο επειδή το λες εσύ. Αν εσύ θες να επανέλθουμε στην επετηρίδα, ώστε να διοριζόμαστε όλοι κάποτε χωρίς κόπο, απλά κάνοντας υπομονή, να το διεκδικήσεις μέχρι τέλους, με όσους τρόπους μπορείς. Εγώ θα διεκδικήσω να διευκρινιστεί δικαστικά το τί είναι επιτρεπτό από το σύνταγμα και τί όχι και ό,τι προκύψει, θα το αποδεχτώ και θα πορευτώ με βάση αυτό.

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1954 στις: Μάρτιος 15, 2016, 10:50:30 μμ »
Κρίθηκε αντισυνταγματικό το 60-40. Εσύ λες να κριθεί συνταγματικό το 50-50;

Είναι προφανές ότι έχουμε διαφορά νοοτροπίας. Εσύ θεωρείς ότι από τη στιγμή που πήρες το πτυχίο σου, υπήρχε μια θέση με το ονοματεπώνυμο σου και ότι το υπουργείο δεν έχει καμία άλλη επιλογή από το να σε διορίσει. Όσες φορές και να σου πούμε ότι ο ΑΣΕΠ δεν είναι διαγωνισμός για να βελτιωθείς, αλλά τρόπος αξιολόγησης των υποψηφίων ώστε να πάρεις τους ικανότερους την κάθε στιγμή, εσύ θα λες τα δικά σου. Τους νέους δε θα τους αφήσω καθόλου στην άκρη και ακόμα περισσότερο επειδή το λες εσύ. Αν εσύ θες να επανέλθουμε στην επετηρίδα, ώστε να διοριζόμαστε όλοι κάποτε χωρίς κόπο, απλά κάνοντας υπομονή, να το διεκδικήσεις μέχρι τέλους, με όσους τρόπους μπορείς. Εγώ θα διεκδικήσω να διευκρινιστεί δικαστικά το τί είναι επιτρεπτό από το σύνταγμα και τί όχι και ό,τι προκύψει, θα το αποδεχτώ και θα πορευτώ με βάση αυτό.
Προφανώς και υπάρχει διαφορά νοοτροπίας. Δεν είπα πως θέλω να με διορίσει το υπουργειο χωρίς να το αξίζω. Είπα πως δεν θέλω να με χρησιμοποιήσει το υπουργείο όσο πάει και μια στιγμή μου πει "φιλαράκι τώρα θα πάρω τον άλλο που μου έγραψε 70, ενώ εσύ 65 είναι καλύτερος". Και θα μοιράζεται και θα ξαναμοιράζεται με αυτόν τον τρόπο το ίδιο πιάτο φαί σε πολλούς δύστυχους. Και στην ουρά θα το περιμένουν ως μάνα εξ ουρανού οι νέοι. Εσύ καλλιεργείς αυταπάτες(χρησιμοποιώντας το δόλωμα της αριστείας) ενώ εγώ προσπαθώ να προσγειώσω στην πραγματικότητα.
Γύρνα λοιπόν στο δικαστικό κομμάτι που είναι και το στοιχείο σου!

Αποσυνδεδεμένος aspinoulas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1955 στις: Μάρτιος 15, 2016, 11:02:01 μμ »
Ο διαγωνισμός ΑΣΕΠ είναι ο πιο απαραδεκτος τρόπος να αξιολογείς το προσωπικό ώστε να αναδειχθούν οι ικανότεροι. Είναι σαν να λες ότι θα βγάλω μια φωτογραφία και θα πάρω τους πιο όμορφους...

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1956 στις: Μάρτιος 15, 2016, 11:03:58 μμ »
Υποκλίνομαι. Έχεις αλάνθαστο ένστικτο!!! Μια ευχή μόνο.Η λογική σου μόνο να μην ακολουθεί το ένστικτό σου.


Σας ευχαριστω κυριε...διαβαζοντας τα μυνηματα σας...σκεφτομαι οτι ουτε κατσαριδα πρεπει να επιτραπει στην εκπαιδευση χωρις ΑΣΕΠ... 8)

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1957 στις: Μάρτιος 15, 2016, 11:06:30 μμ »
η μέση λύση παιδιά, και να υπάρχει ευκαιρία να δώσει κάποιος γραπτό ΑΣΕΠ, και να μη πρέπει να δίνεις αιωνίως γραπτό ΑΣΕΠ. Τώρα, πια πρέπει να είναι η φόρμουλα που να ξεπερνά το νομικό σκόπελο? ? ? είναι μια ωραία συζήτηση..
2 φορές είναι αρκετές νομίζω για να αποδείξεις ότι είσαι καλός (έστω και σε γραπτό, όλοι από εκεί ξεκινάμε είτε προπτυχιακό είτε οτιδήποτε ecdl κτλπα) σε γραπτό ΑΣΕΠ, αλλά να έχεις και τις ευκαιρίες για αυτές τις 2 φορές ...

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1958 στις: Μάρτιος 15, 2016, 11:08:09 μμ »
Ο διαγωνισμός ΑΣΕΠ είναι ο πιο απαραδεκτος τρόπος να αξιολογείς το προσωπικό ώστε να αναδειχθούν οι ικανότεροι. Είναι σαν να λες ότι θα βγάλω μια φωτογραφία και θα πάρω τους πιο όμορφους...

τουλάχιστον θα ξέρει το υπουργείο ότι μπορείς να λύσεις ασκήσεις στον πίνακα...  ;D

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1959 στις: Μάρτιος 15, 2016, 11:10:03 μμ »
Σας ευχαριστω κυριε...διαβαζοντας τα μυνηματα σας...σκεφτομαι οτι ουτε κατσαριδα πρεπει να επιτραπει στην εκπαιδευση χωρις ΑΣΕΠ... 8)
Ενίοτε οι κατσαρίδες αποδεικνύονται εξυπνότερες .....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160142
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 689
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 477
Σύνολο: 489

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.