*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 992478 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Θεοφανώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3654 στις: Απρίλιος 13, 2016, 11:03:04 μμ »
Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει για όσους θα έχουμε 18-18,5 μόρια σε τι θέσεις μπορούμε να βρεθούμε στους φιλολόγους;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3655 στις: Απρίλιος 13, 2016, 11:04:07 μμ »
Ρε παιδια εγω εχω μια αλλη απορια. Αυτος ο τυπος ο Κολλυρης που διαβεβαιωνε οτι οι πινακες δε θα αλλαξουν και πως κερδισε τη δικη τι λεει για ολα αυτα? Δεν πρεπει να βγαλει καποιο ενημερωτικο? Οσο για καποιους που αναρωτιουνται για τις νεες προσφυγες νομιζω δε θα γινουν δεκτες (για ολες τις προσφυγες μιλαω, απο ολες τις μεριες) μιας και το συστημα θα ειναι μονο για ενα χρονο , οποτε θα το κρινει λογικα ανεκτο το ΣΤΕ αφου εχει ισχυ ενα χρονο. Και λογικα δε θα δινει περιθωρια να το ξεχειλωσουν και αλλα χρονια. Οπως δηλαδη ειπε το Σεπτεμβρη που μας περασε για το υπαρχον συστημα.
Οταν το στε εχει πει ¨"κανεις χωρις ασεπ και χωρις αξιοκρατικα αποκτημενες προυπηρεσιες",πως γινεται να δωσει τη δυνατοτητα να αποκτησουν ακομα περισσοτερα μορια αυτες οι περιπτωσεις;(οχι οτι θεωρω απιθανη την περιπτωση που λες...)

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3656 στις: Απρίλιος 13, 2016, 11:04:38 μμ »
Ρε παιδια εγω εχω μια αλλη απορια. Αυτος ο τυπος ο Κολλυρης που διαβεβαιωνε οτι οι πινακες δε θα αλλαξουν και πως κερδισε τη δικη τι λεει για ολα αυτα? Δεν πρεπει να βγαλει καποιο ενημερωτικο? Οσο για καποιους που αναρωτιουνται για τις νεες προσφυγες νομιζω δε θα γινουν δεκτες (για ολες τις προσφυγες μιλαω, απο ολες τις μεριες) μιας και το συστημα θα ειναι μονο για ενα χρονο , οποτε θα το κρινει λογικα ανεκτο το ΣΤΕ αφου εχει ισχυ ενα χρονο. Και λογικα δε θα δινει περιθωρια να το ξεχειλωσουν και αλλα χρονια. Οπως δηλαδη ειπε το Σεπτεμβρη που μας περασε για το υπαρχον συστημα.
Οταν το στε εχει πει ¨"κανεις χωρις ασεπ και χωρις αξιοκρατικα αποκτημενες προυπηρεσιες",πως γινεται να δωσει τη δυνατοτητα να αποκτησουν ακομα περισσοτερα μορια αυτες οι περιπτωσεις;(οχι οτι θεωρω απιθανη την περιπτωση που λες...)

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3657 στις: Απρίλιος 13, 2016, 11:06:47 μμ »
Για τους μόνομους διορισμούς τί πρόθεση υπάρχει γιατι Φίλης έλεγε ότι θα υπάρχει ένας πίνακας και για διορισμούς και για αναπληρωτές.
H δικη μου λογικη ,που σε γενικες γραμμες τοσα χρονια πεφτει σχετικα μεσα, λεει οτι απο το 17-18 θα προχωρησει συστημα με φυσικα μηδενικους εως ελαχιστοτατους διορισμους ειτε τραβωντας απο τους επιλαχοντες-επιτυχοντες του 2008 ειτε προκηρυσοντας νεο γραπτο ασεπ ωστε να γινει η σωστη και νομιμη εφαρμογη του 3848. Αυτα σκεφτειτε τα κιολας με μια πιθανη αλλη συνθεση κυβερνησης. Εγω λεω τι νομιζω θα συμβει με βαση την ολη κατασταση . Αλλο τι ειναι σωστο δικαιο καλο κακο για τον καθενα ή φυσικα τι θελει ο καθενας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3658 στις: Απρίλιος 13, 2016, 11:09:50 μμ »
Ρε παιδια εγω εχω μια αλλη απορια. Αυτος ο τυπος ο Κολλυρης που διαβεβαιωνε οτι οι πινακες δε θα αλλαξουν και πως κερδισε τη δικη τι λεει για ολα αυτα? Δεν πρεπει να βγαλει καποιο ενημερωτικο? Οσο για καποιους που αναρωτιουνται για τις νεες προσφυγες νομιζω δε θα γινουν δεκτες (για ολες τις προσφυγες μιλαω, απο ολες τις μεριες) μιας και το συστημα θα ειναι μονο για ενα χρονο , οποτε θα το κρινει λογικα ανεκτο το ΣΤΕ αφου εχει ισχυ ενα χρονο. Και λογικα δε θα δινει περιθωρια να το ξεχειλωσουν και αλλα χρονια. Οπως δηλαδη ειπε το Σεπτεμβρη που μας περασε για το υπαρχον συστημα.

Το επιχείρημα που χρησιμοποίησε (εν ετη 2015)  "Οι πίνακες δεν θα αλλάξουν για φέτος και το χρόνου". Μάλλον εννοούσε το Σχολικό Έτος 2015-2016.
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3659 στις: Απρίλιος 13, 2016, 11:19:38 μμ »
το ίδιο και για την προυπηρεσία ενα κουμπακι το 9 το κανει 90...... και δεν υπάρχει και γραπτο.......

Ποιο? Αυτο που απαγορευοταν δια νομου να εχεις προσβαση και μετα εντελως τυχαια καταστρεφοταν?
Δεν τα λεω εγω... Οι ιδιοι διοριστεοι του ασεπ τα εχουν πει...
Και το ξερουν πλεον ΟΛΟΙ: παντελως διαβλητος ο γραπτος ασεπ

Αποσυνδεδεμένος Θεοφανώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3660 στις: Απρίλιος 13, 2016, 11:20:07 μμ »
Μέτρησα αυτούς μέχρι το 1400 στους φιλολογούς που δεν έχουν καθόλου ασεπ και έχουν 45 μόρια και κάτω και είναι περίπου 420...........

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3661 στις: Απρίλιος 13, 2016, 11:24:17 μμ »
Τους από κάτω σου με καλύτερο ασεπ και καλύτερο πτυχίο τους μέτρησες;

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3662 στις: Απρίλιος 13, 2016, 11:24:45 μμ »
Εγώ πάντως και τις δύο φορές που έδωσα έγραψα όσο υπολόγιζα... και όσοι γνωστοί μου έδωσαν μαζί που ήξερα τις επιδόσεις τους από τη σχολή. Τώρα αν κάποιοι μπόρεσαν να το κάνουν αυτό τι να πω, για πόσους θα ρίσκαρε ένας υπάλληλος ου υπουργείου τη θέση του?
Ποιο? Αυτο που απαγορευοταν δια νομου να εχεις προσβαση και μετα εντελως τυχαια καταστρεφοταν?
Δεν τα λεω εγω... Οι ιδιοι διοριστεοι του ασεπ τα εχουν πει...
Και το ξερουν πλεον ΟΛΟΙ: παντελως διαβλητος ο γραπτος ασεπ
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3663 στις: Απρίλιος 13, 2016, 11:40:12 μμ »
Εγώ πάντως και τις δύο φορές που έδωσα έγραψα όσο υπολόγιζα... και όσοι γνωστοί μου έδωσαν μαζί που ήξερα τις επιδόσεις τους από τη σχολή. Τώρα αν κάποιοι μπόρεσαν να το κάνουν αυτό τι να πω, για πόσους θα ρίσκαρε ένας υπάλληλος ου υπουργείου τη θέση του?

Ας το αυτο. Ατομα με 5 πτυχιο εμφανιστηκαν με 92% ασεπ...
Δεν ρισκαρανε τιποτα. Κανεις δεν μπορουσε να ελεγξει τιποτα και τα γραπτα καταστρεφονταν...

Αποσυνδεδεμένος crown1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3664 στις: Απρίλιος 13, 2016, 11:42:03 μμ »
Ποιο? Αυτο που απαγορευοταν δια νομου να εχεις προσβαση και μετα εντελως τυχαια καταστρεφοταν?
Δεν τα λεω εγω... Οι ιδιοι διοριστεοι του ασεπ τα εχουν πει...
Και το ξερουν πλεον ΟΛΟΙ: παντελως διαβλητος ο γραπτος ασεπ

καλα βρε συ τους διευθυντές για πδσ τους βρίσκετε, τα γραφεια για ονοματισμενες ειδικοτητες τα βρίσκετε σωρηδόν, σερνευτε από τη μύτη συνδικαλιστες και υπουργους, αυτον τον ερμο τον τύπο που διαβάλλει τον ασεπ μου κανει εντύπωση που δεν μπορείτε να βρείτε με τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3665 στις: Απρίλιος 13, 2016, 11:44:45 μμ »
Τι να σου πω... δεν θεωρώ ότι είναι πολλοί. Δεν ξέρω κάποιον άριστο που διάβασε και ένιωσε ότι αδικήθηκε πάντως.. Από τη σχολή η πρώτη που τελείωσε διορίστηκε με τον πρώτο ασεπ που έδωσε από τους πρώτους.. και εγώ η ίδια δύο φορές σου ξαναλέω ότι πήρα όσο υπολόγιζα. Εσύ δηλαδή έδωσες ασεπ και αδικήθηκες?????
Ας το αυτο. Ατομα με 5 πτυχιο εμφανιστηκαν με 92% ασεπ...
Δεν ρισκαρανε τιποτα. Κανεις δεν μπορουσε να ελεγξει τιποτα και τα γραπτα καταστρεφονταν...
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3666 στις: Απρίλιος 14, 2016, 12:05:37 πμ »
Ας το αυτο. Ατομα με 5 πτυχιο εμφανιστηκαν με 92% ασεπ...
Δεν ρισκαρανε τιποτα. Κανεις δεν μπορουσε να ελεγξει τιποτα και τα γραπτα καταστρεφονταν...
ΚΑΝΕΙΣ μεγα λαθος και σταματησε την προπαγανδα!!!!ΕΓΩ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΓΡΑΠΤΟ ΜΟΥ,ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΤΗ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ!!!!!ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΛΕΣ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3667 στις: Απρίλιος 14, 2016, 12:11:23 πμ »
Επιτέλους !!!
ΚΑΝΕΙΣ μεγα λαθος και σταματησε την προπαγανδα!!!!ΕΓΩ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΓΡΑΠΤΟ ΜΟΥ,ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΤΗ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ!!!!!ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΛΕΣ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ
the best teachers teach from the heart... not from the book...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160183
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 804
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 28
Επισκέπτες: 782
Σύνολο: 810

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.