*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 992464 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3682 στις: Απρίλιος 14, 2016, 09:11:30 πμ »
Στο διαγωνισμο του 2008,στο μαθημα της ιστοριας,πηρα 77,40 ενω ημουν σιγουρη οτι ειχα γραψει γυρω στο 90.Το μαθημα εξεταζόνταν με πολλαπλη επιλογη,που σημαινει οτι δεν το διορθωνε χερι.Ημουν σιγουρη οτι ειχε γινει λαθος!Πηγα στον ασεπ  και  αρχικα μου ειπαν οτι δε γινοταν να δω το γραπτο μου αμεσα.Βρεθηκε εκει ενας καταπληκτικος ανθρωπος,δεν ηταν απλη υπαλληλος βεβαια,και δεχτηκε να κοιταξει το γραπτο μου,κυριως επειδη  αφορουσε την πολλαπλη επιλογη,οπου τα πραγματα ηταν μετρημενα κουκια!!Επειδη την επομενη μερα εφευγα ταξιδι,της εδωσα τον αριθμο μου και με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε τις απαντησεις μου μια μια!!Να ναι καλα η γυναικα.Τοσο ειχα γραψει..77.40.Κατι υπολογισμοι του τυπου...με πτυχιο 5 πως εγραψε 92,ειναι μπακαλιστικοι .Είναι ο μονος αδιαβλητος διαγωνισμος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3683 στις: Απρίλιος 14, 2016, 09:52:02 πμ »
Στο διαγωνισμο του 2008,στο μαθημα της ιστοριας,πηρα 77,40 ενω ημουν σιγουρη οτι ειχα γραψει γυρω στο 90.Το μαθημα εξεταζόνταν με πολλαπλη επιλογη,που σημαινει οτι δεν το διορθωνε χερι.Ημουν σιγουρη οτι ειχε γινει λαθος!Πηγα στον ασεπ  και  αρχικα μου ειπαν οτι δε γινοταν να δω το γραπτο μου αμεσα.Βρεθηκε εκει ενας καταπληκτικος ανθρωπος,δεν ηταν απλη υπαλληλος βεβαια,και δεχτηκε να κοιταξει το γραπτο μου,κυριως επειδη  αφορουσε την πολλαπλη επιλογη,οπου τα πραγματα ηταν μετρημενα κουκια!!Επειδη την επομενη μερα εφευγα ταξιδι,της εδωσα τον αριθμο μου και με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε τις απαντησεις μου μια μια!!Να ναι καλα η γυναικα.Τοσο ειχα γραψει..77.40.Κατι υπολογισμοι του τυπου...με πτυχιο 5 πως εγραψε 92,ειναι μπακαλιστικοι .Είναι ο μονος αδιαβλητος διαγωνισμος.

Κι εγω αυτο πιστεύω...οι πανελλήνιες και ο ΑΣΕΠ ειναι οι μοναδικοί αδιάβλητοι διαγωνισμοί...όλοι όταν τελειώνουμε τις εξετάσεις, ξέρουμε πάνω κάτω ποσό έχουμε γράψει...αν κάτι μας αιφνιδίασε στη βαθμολογία, πιστεύω ότι ειναι κάποια μαθήματα που υπεισέρχεται ο προσωπικός παράγοντας πχ. Διδακτική στον ΑΣΕΠ και έκθεση στις πανελλήνιες...αλλα για αυτο υπάρχει και τρίτος βαθμολογητης.

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3684 στις: Απρίλιος 14, 2016, 10:16:18 πμ »
και κατι τελευταιο...τι ειναι διαβλητο;; Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ στα εκκλησιαστικα και στη σιβιτανιδειο...τοσα χρονια που στην αιτηση μου δινω και το βιογραφικο μου ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΕΣΕΙ ΓΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ...τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια; ο παπα- ρουφας των εκκλησιαστικων και μετα μας φταιει ο 'διαβλητος ασεπ'...για αυτο και γω σκεφτομαι την επομενη φορα να γραψω πανω στο βιογραφικο με μεγαλα γραμματα ΑΘΕΟΣ μπας και τους κινησω το ενδιαφερον...

Αποσυνδεδεμένος ALITHINOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3685 στις: Απρίλιος 14, 2016, 10:24:50 πμ »
Πότε λένε ότι θα ψηφιστεί η αλλαγή στους πίνακες των αναπληρωτών ; Ξέρει κανείς ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3686 στις: Απρίλιος 14, 2016, 10:50:39 πμ »
Διαβλητος δεν ειναι κανενας διαγωνισμος του ΑΣΕΠ. Διαβλητα ειναι τα κριτηρια που βαζουν καθε φορα οι πολιτικοι, όπως το τεστ δεξιοτητων, η προφορικη συνεντευξη, αλλα και η επιλεκτικη εφαρμογη παραγραφων του νομου 3848 και η απορριψη αλλων, οπως συμβαινει στην περιπτωση μας. Εφοσον τροποποιει τον νομο μπορει και πρεπει και την μοριοδοτηση της προυπηρεσιας να αυξησει και τα δυσπροσιτα να μετρησει οπως και τα υπολοιπα ακαδημαικα κριτηρια
Προφανως ομως κοβει και ραβει οπως βολευει 

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3687 στις: Απρίλιος 14, 2016, 11:18:18 πμ »
Όχι, θα πρέπει να κόβει και να ράβει όπως βολεύει κάποιους από εσάς.

Παρεμπιπτόντως, το τεστ δεξιοτήτων (που ήταν και καθαρά πολλαπλής επιλογής) μόνο διαβλητό δεν το έλεγες. Αν δεν μπορούσαν κάποιοι να γράψουν καλά ακόμα και σε ένα τέτοιο τεστ, τα παράπονα στο dna τους...
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος caramia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3688 στις: Απρίλιος 14, 2016, 12:20:43 μμ »
Γεια σας.ειμαι νεο μελος αλλα διαβαζω οσα γραφετε.δεν ξερω για τις αλλες ειδικοτητες αλλα για ριξτε μια ματια στους πρωτους 500 πε11 να δειτε ποσοι εχουν ασεπ.ελαχιστοι και καποιοι απο αυτους ειναι διοριστεοι.πολλοι απο αυτους εχουν δωσει ασεπ αρκετες φορες αλλα δεν πετυχαν.κι ομως επειδη παιρνει λιγους καθε χρονο δουλευουν οι ιδιοι και οι  ιδιοι ειδικες κατηγοριες,ιδιωτικοι και ατομα με μεγαλες προυπηρεσιες που ξεκινησαν να τις αποκτουν αγνωστο πως.προσωπικα εχω 4 επιτυχιες και μαλιστα με καλες σειρες.ειδικα το 06 που εγιναν τη διετια περιπου 1000 διορισμοι στην ειδικοτητα μου οι 70 μονο ηταν απο ασεπ κι εγω ημουν γυρω στο 150.για μας τους υπολοιπους ειχε μεινει η ωρομισθια και μαλισταμε λιγες ωρες γιατι ετσι τις μοιραζε ο προισταμενος.οι αναπληρωτες μας κοιτουσαν αφ υψηλου σαν να ημασταν καημενοι και γελουσαν εις βαρος των κοροιδων.αν γινει αυτο τουλαχιστον στους πινακες των πε11 θα υπαρξουν αρκετα μεγαλες αλλαγες.αν ησασταν στη θεση μου δεν θα θελατε να γινει αυτο ωστε να δικαιωθειτε τουλαχιστον σε καποιο βαθμο?

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4020
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3689 στις: Απρίλιος 14, 2016, 12:30:39 μμ »
Γεια σας.ειμαι νεο μελος αλλα διαβαζω οσα γραφετε.δεν ξερω για τις αλλες ειδικοτητες αλλα για ριξτε μια ματια στους πρωτους 500 πε11 να δειτε ποσοι εχουν ασεπ.ελαχιστοι και καποιοι απο αυτους ειναι διοριστεοι.πολλοι απο αυτους εχουν δωσει ασεπ αρκετες φορες αλλα δεν πετυχαν.κι ομως επειδη παιρνει λιγους καθε χρονο δουλευουν οι ιδιοι και οι  ιδιοι ειδικες κατηγοριες,ιδιωτικοι και ατομα με μεγαλες προυπηρεσιες που ξεκινησαν να τις αποκτουν αγνωστο πως.προσωπικα εχω 4 επιτυχιες και μαλιστα με καλες σειρες.ειδικα το 06 που εγιναν τη διετια περιπου 1000 διορισμοι στην ειδικοτητα μου οι 70 μονο ηταν απο ασεπ κι εγω ημουν γυρω στο 150.για μας τους υπολοιπους ειχε μεινει η ωρομισθια και μαλισταμε λιγες ωρες γιατι ετσι τις μοιραζε ο προισταμενος.οι αναπληρωτες μας κοιτουσαν αφ υψηλου σαν να ημασταν καημενοι και γελουσαν εις βαρος των κοροιδων.αν γινει αυτο τουλαχιστον στους πινακες των πε11 θα υπαρξουν αρκετα μεγαλες αλλαγες.αν ησασταν στη θεση μου δεν θα θελατε να γινει αυτο ωστε να δικαιωθειτε τουλαχιστον σε καποιο βαθμο?

Όχι. Γιατί ο διαγωνισμός είναι θέμα τύχης. Έτσι δεν είπε ο Φίλης; Άρα όλοι αυτοί που αναφέρεις, ήταν απλά εξαιρετικά άτυχοι. Τη μια φορά έπεσαν άλλα θέματα από τα sos που είχαν διαβάσει, την άλλη δεν έβρισκαν να παρκάρουν και έχασαν την εξέταση. Θα τους τιμωρήσουμε για την ατυχία τους; Άσε που είναι και διαβλητός ο διαγωνισμός. Για να έχεις τόσες επιτυχίες, σίγουρα έχεις βύσμα. Τόσο βύσμα, που όπως λες, άλλοι χωρίς ΑΣΕΠ έχουν διοριστεί εδώ και καιρό και συ ούτε αναπληρωτής πας. Οπότε ΟΧΙ.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1568
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3690 στις: Απρίλιος 14, 2016, 01:11:30 μμ »
Όχι. Γιατί ο διαγωνισμός είναι θέμα τύχης. Έτσι δεν είπε ο Φίλης; Άρα όλοι αυτοί που αναφέρεις, ήταν απλά εξαιρετικά άτυχοι. Τη μια φορά έπεσαν άλλα θέματα από τα sos που είχαν διαβάσει, την άλλη δεν έβρισκαν να παρκάρουν και έχασαν την εξέταση. Θα τους τιμωρήσουμε για την ατυχία τους; Άσε που είναι και διαβλητός ο διαγωνισμός. Για να έχεις τόσες επιτυχίες, σίγουρα έχεις βύσμα. Τόσο βύσμα, που όπως λες, άλλοι χωρίς ΑΣΕΠ έχουν διοριστεί εδώ και καιρό και συ ούτε αναπληρωτής πας. Οπότε ΟΧΙ.
Αν κανουμε μια αναδρομη ολων εκεινων που ειχαν λεχθει απο την κυβερνηση οταν ηταν αντιπολιτευση..πανω σε θεματα παιδειας..ασεπ-αξιολογηση κτλ θελει πολυ συζητηση....εγω αυτο που θα πω και το εχω ξαναπει ..οτι πρεπει τουλαχιστον απο τους εκαιδευτικους να σταματησουν οποια σχολια δημιουργουν προβληματα μεταξυ συναδελφων....ΟΙ μη εχοντες επιτυχια ασεπ πρεπει να καταλαβουν οτι η δοκιμασια σε ενα διαγωνισμο ασεπ....δεν αρκει μονο το να πεις α???εγω τα γνωριζω ολα και παω να γραψω και θα ειμαι σιγουρα επιτυχων....ολοι γνωριζουν οτι η προετοιμασια για ενα τετοιο διαγωνισμο....δεν ειναι προετοιμασια  καποιων ημερων ....αρα λιγο σεβασμο στους επιτυχοντες..και απο την αλλη λιγο σεβασμο και στην προυπηρεσια....γιατι δεν ειναι ολοι οι συναδελφοι με βυσματικη προυπηρεσια....Και κατι ακομη...οι επομενες μερες θα ειναι δυσκολες...υπομονη λοιπον γιατι αν στον πινακα που θα γινει δεν προταθουν οι εχοντες ασεπ...και παει με την μοριοδοτηση που διαβαζουμε..τοτε δυστυχως καποιος απο πινακα Γ...ΚΑΙ μονο με τον βαθμο πτυχιου θα βρεθει μπροστα οχι μονο απο καποιον με προυπηρεσια...αλλα και απο αρκετους με επιτυχια στον ΑΣΕΠ....

Αποσυνδεδεμένος BILL231

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3691 στις: Απρίλιος 14, 2016, 01:24:24 μμ »
Ωραιότατο!!

Ποιός το υπογράφει;
Καποιοι που αυτο τους συμφερει..
Αν ειναι ετσι ολοκληρη η προυπηρεσια τοτε
και ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ο βαθμος ΑΣΕΠ 2008..
Οχι οτι συμφερει τον καθε τυχοντα..

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3692 στις: Απρίλιος 14, 2016, 01:45:37 μμ »
Γεια σας.ειμαι νεο μελος αλλα διαβαζω οσα γραφετε.δεν ξερω για τις αλλες ειδικοτητες αλλα για ριξτε μια ματια στους πρωτους 500 πε11 να δειτε ποσοι εχουν ασεπ.ελαχιστοι και καποιοι απο αυτους ειναι διοριστεοι.πολλοι απο αυτους εχουν δωσει ασεπ αρκετες φορες αλλα δεν πετυχαν.κι ομως επειδη παιρνει λιγους καθε χρονο δουλευουν οι ιδιοι και οι  ιδιοι ειδικες κατηγοριες,ιδιωτικοι και ατομα με μεγαλες προυπηρεσιες που ξεκινησαν να τις αποκτουν αγνωστο πως.προσωπικα εχω 4 επιτυχιες και μαλιστα με καλες σειρες.ειδικα το 06 που εγιναν τη διετια περιπου 1000 διορισμοι στην ειδικοτητα μου οι 70 μονο ηταν απο ασεπ κι εγω ημουν γυρω στο 150.για μας τους υπολοιπους ειχε μεινει η ωρομισθια και μαλισταμε λιγες ωρες γιατι ετσι τις μοιραζε ο προισταμενος.οι αναπληρωτες μας κοιτουσαν αφ υψηλου σαν να ημασταν καημενοι και γελουσαν εις βαρος των κοροιδων.αν γινει αυτο τουλαχιστον στους πινακες των πε11 θα υπαρξουν αρκετα μεγαλες αλλαγες.αν ησασταν στη θεση μου δεν θα θελατε να γινει αυτο ωστε να δικαιωθειτε τουλαχιστον σε καποιο βαθμο?
εχεις τη γνωμη σαν πε11 που εισαι οτι θα διοριστεις?ενας ασεπιτης.......ο τελευταιος τροχος της αμαξας ειμαστε για αυτους.....
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3693 στις: Απρίλιος 14, 2016, 02:00:06 μμ »
Συζητήσεις πει συζητήσεων ! Αν το ΣΤΕΛΙΟΣ αναφέρει ΑΣΕΠ γραπτό αυτό θα γίνει αν λέει κάτι άλλο να συζητηθεί ! Το τι θέλει ο καθένας και η καμένη η ΟΛΜΕ που μέχρι χθες μας είχε χεσμενους λίγο αφορά το νόμο ! Τα αλλά είναι για να γεμίζουμε σελίδες !

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3694 στις: Απρίλιος 14, 2016, 02:01:42 μμ »
Γράφω από tablet To Στέλιος είναι ΣΤΕ

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3695 στις: Απρίλιος 14, 2016, 02:07:49 μμ »
οσοι δαιμονοποιητε το ΑΣΕΠ επειδη ειστε ασχετοι και ποτε δεν περασετε ουτε εξω απο υτο εξεταστικο κεντρο..γρηγορα θα παρετε τη θεση που σας αξιζει στα θρανια που θα καθισετε λιαν συντομως!!!Το χρωστατε αλλωστε στις συναδελφισες που με την κοιλια στο στομα σε κατασταση κυησης κοιλοπουνουσαν στα εξεταστικα κεντρα του ασεπ,στους ασθενεις συναδελφους που παρα τα προβληματα υγειας τους συμμετειχαν στη διαδικασια .στους χιλιαδες συναδελφους ανω των 35 που αψηφισαν τις οποιες δεσμευσεις και δυσκολιες στρωθηκαν διαβασαν και πετυχαν.Ακομα και στος βαθμοιλογητες που καποιοι ειρωνευεστε και απαξιωνετε!!!!ΝΤΡΟΠΗ!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160172
  • Σύνολο θεμάτων: 19216
  • Σε σύνδεση σήμερα: 737
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 592
Σύνολο: 606

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.