*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 992403 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3850 στις: Απρίλιος 15, 2016, 11:17:25 μμ »
Το ΣΤΕ δεν αναγνωρίζει καμία προϋπηρεσία μαϊμου! Και τα 16.8 μόρια που πήρε είναι αντισυνταγματικά.Μόνο όσες προϋπηρεσίες μέσω ασεπ θα είναι νόμιμες
Επειδη ως μονιμος δεν εχω παρακολουθησει ενδελεχως το θεμα εννοεις οτι μονο η προυπηρεσια που διαγραφηκε μετα απο επιτυχια ασεπ θα μετραει;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος smile02.50

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3851 στις: Απρίλιος 15, 2016, 11:20:38 μμ »
Συνάδελφοι να ρωτήσω κι εγώ κάτι στα πλαίσια του πολέμου (επίτηδες δεν έβαλα εισαγωγικά) που έχει ξεσπάσει μεταξύ των επιτυχόντων του ΑΣΕΠ και των μη? Οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ οι οποίοι ισχυρίζονται ότι τόσα χρόνια δεν δουλεύουν γιατί στηρίχτηκαν στην επιτυχία τους και ανέμεναν... είναι άραγε διατεθειμένοι να δηλώσουν όλη την Ελλάδα (κουτάκι) ή περιμένουν ότι θα επανδρώσουν τα σχολεία της περιοχής τους; Γιατί αντιλαμβάνομαι ότι οι περισσότεροι πια βρίσκονται σε μια ηλικία που σίγουρα έχουν φτιάξει τις ζωές τους με τις αντίστοιχες υποχρεώσεις όπου βρίσκονται. Κάτι μου λέει ότι στις πρώτες φάσεις των προσλήψεων θα μείνουν οι ραχούλες και οι απομακρυσμένες περιοχές πάλι για τους έχοντες προϋπηρεσία που την απέκτησαν τόσα χρόνια υπηρετώντας σε αυτές ακριβώς τις περιοχές... Και θα έχει πολλή πλάκα!!!

Αποσυνδεδεμένος geniuslak

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3852 στις: Απρίλιος 15, 2016, 11:21:38 μμ »
Πάρε ένα απόσπασμα απο στε:
Εξ άλλου ο διορισμός σε κενές οργανικές θέσεις  εκπαιδευτικών με βάση την πραγματική τους προϋπηρεσία αποτελεί μεν πρόσληψη με κριτήριο δυνάμενο κατ αρχήν να θεωρηθεί ως προκαθορισμένο και αντικειμενικό,οι ανωτέρω ομως διατάξεις του άρθρου 6 του ν.3255/2004δεν είναι σύμφωνες με το αρθρο 103 παρ 7 του Συντάγματος,και τούτο διότι οι διορισμοί εκπαιδευτικών απο το πίνακα αναπληρωτών με βάση την προϋπηρεσία τους ούτε στο ελεγχο ανέξαρτητης αρχής υπήχθησαν ούτε σε αλλη ειδική διαδικασία κτλ κτλ
ΠΕ0402

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3853 στις: Απρίλιος 15, 2016, 11:23:27 μμ »
Συνάδελφοι να ρωτήσω κι εγώ κάτι στα πλαίσια του πολέμου (επίτηδες δεν έβαλα εισαγωγικά) που έχει ξεσπάσει μεταξύ των επιτυχόντων του ΑΣΕΠ και των μη? Οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ οι οποίοι ισχυρίζονται ότι τόσα χρόνια δεν δουλεύουν γιατί στηρίχτηκαν στην επιτυχία τους και ανέμεναν... είναι άραγε διατεθειμένοι να δηλώσουν όλη την Ελλάδα (κουτάκι) ή περιμένουν ότι θα επανδρώσουν τα σχολεία της περιοχής τους; Γιατί αντιλαμβάνομαι ότι οι περισσότεροι πια βρίσκονται σε μια ηλικία που σίγουρα έχουν φτιάξει τις ζωές τους με τις αντίστοιχες υποχρεώσεις όπου βρίσκονται. Κάτι μου λέει ότι στις πρώτες φάσεις των προσλήψεων θα μείνουν οι ραχούλες και οι απομακρυσμένες περιοχές πάλι για τους έχοντες προϋπηρεσία που την απέκτησαν τόσα χρόνια υπηρετώντας σε αυτές ακριβώς τις περιοχές... Και θα έχει πολλή πλάκα!!!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ypernouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3854 στις: Απρίλιος 15, 2016, 11:38:02 μμ »
Συνάδελφοι να ρωτήσω κι εγώ κάτι στα πλαίσια του πολέμου (επίτηδες δεν έβαλα εισαγωγικά) που έχει ξεσπάσει μεταξύ των επιτυχόντων του ΑΣΕΠ και των μη? Οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ οι οποίοι ισχυρίζονται ότι τόσα χρόνια δεν δουλεύουν γιατί στηρίχτηκαν στην επιτυχία τους και ανέμεναν... είναι άραγε διατεθειμένοι να δηλώσουν όλη την Ελλάδα (κουτάκι) ή περιμένουν ότι θα επανδρώσουν τα σχολεία της περιοχής τους; Γιατί αντιλαμβάνομαι ότι οι περισσότεροι πια βρίσκονται σε μια ηλικία που σίγουρα έχουν φτιάξει τις ζωές τους με τις αντίστοιχες υποχρεώσεις όπου βρίσκονται. Κάτι μου λέει ότι στις πρώτες φάσεις των προσλήψεων θα μείνουν οι ραχούλες και οι απομακρυσμένες περιοχές πάλι για τους έχοντες προϋπηρεσία που την απέκτησαν τόσα χρόνια υπηρετώντας σε αυτές ακριβώς τις περιοχές... Και θα έχει πολλή πλάκα!!!

μόνο σε αυτό συμφωνώ μαζί σου... οι ίδιοι θα είναι μην αγχώνεσαι!

Αποσυνδεδεμένος nick1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3855 στις: Απρίλιος 15, 2016, 11:55:56 μμ »
Αγαπητε sikat, για ποια Δημοκρατια μιλας?το να αποφασιζουν οι λιγοι τις τυχες των πολλων ειναι Δημοκρατια?μπορεις ατομα 50 ετων να τους πετας ετσι?ξερεις υπαρχουν και οι ηθικοι νομοι....σε λιγο θα διωξουν το Φιλη και θα ερθει αλλος που θα τα αλλαξει ολα παλι! οσον αφορα τη Δικαστικη εξουσια, την αμεροληπτη και αμεμπτη τοτε γιατι οι περικοπες συνταξεων, μισθων, το ΕΝΦΙΑ θεωρηθηκαν αντισυνταγματικα αλλα συνεχιζουν να τα εφαρμοζουν? γιατι τοσα χρονια αφου ο τροπος προσληψης εμπαζε απο παντου δεν εγιναν προσφυγες κ να δικαιωθουν νωριτερα? οσον αφορα την πληροφορηση μου περι νομικων θεματων οντως ειναι ελλιπης γιατι ειχα να ασχοληθω με το Ph.D μου στο ΕΜΠ και ζουσα στο εξωτερικο για ενα χρονικο διαστημα. εσυ τι ειδικοτητα εισαι αγαπητε Sikat??Νομικη εχεις τελειωσει?

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3856 στις: Απρίλιος 15, 2016, 11:58:29 μμ »
Δηλαδή εννοείς ότι επειδή  ποτέ οι διαδικασίες πρόσληψης αναπληρωτών δεν γινόταν από το ΑΣΕΠ αλλά από το υπουργείο, η προϋπηρεσία όλων είναι παράνομη;

Το ΣΤΕ δεν αναγνωρίζει καμία προϋπηρεσία μαϊμου! Και τα 16.8 μόρια που πήρε είναι αντισυνταγματικά.Μόνο όσες προϋπηρεσίες μέσω ασεπ θα είναι νόμιμες

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3857 στις: Απρίλιος 16, 2016, 12:16:19 πμ »
Αγαπητε sikat, για ποια Δημοκρατια μιλας?το να αποφασιζουν οι λιγοι τις τυχες των πολλων ειναι Δημοκρατια?μπορεις ατομα 50 ετων να τους πετας ετσι?ξερεις υπαρχουν και οι ηθικοι νομοι....σε λιγο θα διωξουν το Φιλη και θα ερθει αλλος που θα τα αλλαξει ολα παλι! οσον αφορα τη Δικαστικη εξουσια, την αμεροληπτη και αμεμπτη τοτε γιατι οι περικοπες συνταξεων, μισθων, το ΕΝΦΙΑ θεωρηθηκαν αντισυνταγματικα αλλα συνεχιζουν να τα εφαρμοζουν? γιατι τοσα χρονια αφου ο τροπος προσληψης εμπαζε απο παντου δεν εγιναν προσφυγες κ να δικαιωθουν νωριτερα? οσον αφορα την πληροφορηση μου περι νομικων θεματων οντως ειναι ελλιπης γιατι ειχα να ασχοληθω με το Ph.D μου στο ΕΜΠ και ζουσα στο εξωτερικο για ενα χρονικο διαστημα. εσυ τι ειδικοτητα εισαι αγαπητε Sikat??Νομικη εχεις τελειωσει?
Και εδώ σφάλεις για τις αρχές και τους κανόνες της Δημοκρατίας μας και της δικαιοσύνης που την υπηρετεί. Και ένας να έχει δίκαιο καμία ομάδα όσο μεγάλη και αν είναι δεν μπορεί να του το αφαιρέσει. Οι αποφάσεις του ΣτΕ για άλλα θέματα 1. έχουν πολλάκις παραποιηθεί στην μικροκομματική κουβέντα και 2. δεν μπορούν να υλοποιηθούν λόγω οικονομικής δυσχέρειας.
Φυσικός είμαι και φυσικά οι απόψεις δεν στηρίζονται στις πενιχρές νομικές μου γνώσεις. Απλά έχω μάθει να ακούω αυτούς που είναι επιστημονικά εξειδικευμένοι κάθε φορά με ένα θέμα. Για το τελευταίο χρειάζεται και λίγη τύχη.

Θα ήθελα να σχολιάσω και ένα ερώτημα από το προηγούμενο μήνυμα σου. Ρωτάς ποιος έχει περισσότερο δίκαιο: ένας που συμμετέχει και πετυχαίνει σε ένα διαγωνισμό ή κάποιος που εργάζεται πολλά χρόνια. Η απάντησή μου είναι ότι προβλέπει ο νόμος. Αλλά και ηθικά να το δεις πως εργάζεται ο άλλος τόσα χρόνια χωρίς να έχει πετύχει στον διαγωνισμό και γιατί αυτός που πέτυχε δεν εργάζεται στην θέση του;

Αποσυνδεδεμένος smile02.50

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3858 στις: Απρίλιος 16, 2016, 12:19:08 πμ »
μόνο σε αυτό συμφωνώ μαζί σου... οι ίδιοι θα είναι μην αγχώνεσαι!
Μακριά από μένα το άγχος...τουλάχιστον για τέτοια ζητήματα.Τα απομακρυσμένα μέρη είναι τα αγαπημένα μου και τα υπηρετώ με μεγάλη χαρά.Άσε που και οι φετινοί μου μαθητές ενός τέτοιου μέρους θέλουν πολύ να με έχουν και του χρόνου.Μακάρι... Εύχομαι μόνο την ερχόμενη σχολική χρονιά να μην έχουμε καμιά καινούρια προσφυγή επειδή δεν θα επαρκούν τα κενά στα μεγάλα αστικά κέντρα για όσους στοχεύσουν μόνο σε αυτά...

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3859 στις: Απρίλιος 16, 2016, 12:19:48 πμ »
Δηλαδή εννοείς ότι επειδή  ποτέ οι διαδικασίες πρόσληψης αναπληρωτών δεν γινόταν από το ΑΣΕΠ αλλά από το υπουργείο, η προϋπηρεσία όλων είναι παράνομη;
Ηθελα να σου απαντησω αλλα σου απαντησε ο συναδελφος..διαβασε το..."Η απάντησή μου είναι ότι προβλέπει ο νόμος. Αλλά και ηθικά να το δεις πως εργάζεται ο άλλος τόσα χρόνια χωρίς να έχει πετύχει στον διαγωνισμό και γιατί αυτός που πέτυχε δεν εργάζεται στην θέση του;"

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3860 στις: Απρίλιος 16, 2016, 12:28:46 πμ »
Συνάδελφοι να ρωτήσω κι εγώ κάτι στα πλαίσια του πολέμου (επίτηδες δεν έβαλα εισαγωγικά) που έχει ξεσπάσει μεταξύ των επιτυχόντων του ΑΣΕΠ και των μη? Οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ οι οποίοι ισχυρίζονται ότι τόσα χρόνια δεν δουλεύουν γιατί στηρίχτηκαν στην επιτυχία τους και ανέμεναν... είναι άραγε διατεθειμένοι να δηλώσουν όλη την Ελλάδα (κουτάκι) ή περιμένουν ότι θα επανδρώσουν τα σχολεία της περιοχής τους; Γιατί αντιλαμβάνομαι ότι οι περισσότεροι πια βρίσκονται σε μια ηλικία που σίγουρα έχουν φτιάξει τις ζωές τους με τις αντίστοιχες υποχρεώσεις όπου βρίσκονται. Κάτι μου λέει ότι στις πρώτες φάσεις των προσλήψεων θα μείνουν οι ραχούλες και οι απομακρυσμένες περιοχές πάλι για τους έχοντες προϋπηρεσία που την απέκτησαν τόσα χρόνια υπηρετώντας σε αυτές ακριβώς τις περιοχές... Και θα έχει πολλή πλάκα!!!

Αν και δεν γράφω πια, γιατί πραγματικά δε μου αρέσει να εμπλέκομαι στο πεδίο πολέμου που, όπως σωστά λες, έχει ξεσπάσει εδώ και καιρό, απαντώ στα δικά σου και σε ανάλογα ερωτήματα που ακούω δια ζώσης και διαβάζω στα φόρα:
1) Δεν ισχυριζόμαστε όλοι οι επιτυχόντες του ασέπ ότι τόσα χρόνια δεν δουλεύουμε και αναμένουμε στηριζόμενοι στην επιτυχία μας... αντιθέτως δουλεύουμε αποκτώντας τα πρώτα μας μόρια από μια πολύ καλή επιτυχία, γιατί μια μέτρια επιτυχία δε θα μας έδινε παρά μια ηθική ικανοποίηση...για κλάδους μάλιστα όπως των φιλολόγων δεν έφτανε ούτε αυτό για αναπλήρωση αλλά μόνο για ωρομισθία, οπότε χρειάστηκε και μια δεύτερη επιτυχία στον επόμενο ασέπ για να φτάσουμε στην αναπλήρωση.
2) Φυσικά και είμαστε σε ηλικία που πολλοί από εμάς έχουμε φτιάξει τις ζωές μας και έχουμε τις ανάλογες υποχρεώσεις... κι όμως χωρίζουμε τις οικογένειές μας στα δύο, στα τρία ή στα τέσσερα και γινόμαστε εκατό κομμάτια για να συνδυάσουμε τις επαγγελματικές με όλες τις άλλες υποχρεώσεις μας...άλλοι πάλι δεν έχουν καταφέρει καν να φτιάξουν τη ζωή τους στις νομαδικές εργασιακές συνθήκες της αναπλήρωσης.
3) Χαίρομαι που αναγνωρίζεται ότι είμαστε κάποιας ...ώριμης ηλικίας, γιατί κουράστηκα να αντιμετωπίζονται οι επιτυχόντες ασέπ ως νεαροί στην ηλικία έναντι της "παλιάς γενιάς" των εχόντων μεγάλη προϋπηρεσία χωρίς ασέπ.
4) Πραφανέστατα και οι ασεπίτες (δεν μου αρέσουν οι ταμπέλες αλλά έχει χρησιμοποιηθεί τόσο πολύ ο όρος που για λόγους συντομίας τον υιοθετώ) ξενιτεύονται μακριά από τα σπίτια τους, ίσως και σε μεγαλύτερο βαθμό από τους μη, αφού χάνουμε κάθε χρόνο θέσεις στον πίνακα αναπληρωτών, ενώ δουλεύουμε, κυρίως από τους ιδιωτικούς.
5) Όπως έχει ήδη ειπωθεί, χωρίς επιτυχία ασέπ, σε κάποιους κλάδους (θα μιλήσω πάλι για τους φιλολόγους που γνωρίζω) ήταν αδύνατον να καταγράψεις τα πρώτα μόρια προϋπηρεσίας χωρίς επιτυχία (και με υψηλή βαθμολογία) ασέπ...όσοι λοιπόν δεν είχαμε κονέ για ΠΔΣ, ΟΑΕΔ, εκκλησιαστικά κλπ παράθυρα δεν είχαμε καμία ελπίδα...ωστόσο βλέπαμε όλες τις άλλες κατηγορίες να προηγούνται πάντα σε διορισμούς και αναπληρώσεις.
Τέλος, λυπάμαι περισσότερο γιατί μας διαίρεσαν σε τόσες κατηγορίες όλα αυτά τα χρόνια που πολύ δύσκολα θα βρεθεί κοινή γραμμή συμπόρευσης και θα συνεχίσουμε να ερίζουμε για λίγες θέσεις αναπλήρωσης και μηδαμινές θέσεις διορισμών...   
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3861 στις: Απρίλιος 16, 2016, 12:54:58 πμ »
Δεν είδα κανένα να μου απαντά. Η ερώτηση μου έγινε για αποσαφηνιστεί τι εννοούσε ο συνάδελφος γιατί  έχει άλλο νόημα η έκφραση ότι  "μόνο μέσω ΑΣΕΠ η προϋπηρεσία είναι νόμιμη" από αυτό που εσύ εννοείς και που πιθανόν και αυτός εννοεί.

Ηθελα να σου απαντησω αλλα σου απαντησε ο συναδελφος..διαβασε το..."Η απάντησή μου είναι ότι προβλέπει ο νόμος. Αλλά και ηθικά να το δεις πως εργάζεται ο άλλος τόσα χρόνια χωρίς να έχει πετύχει στον διαγωνισμό και γιατί αυτός που πέτυχε δεν εργάζεται στην θέση του;"

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3862 στις: Απρίλιος 16, 2016, 01:02:19 πμ »
Δεν ξερω αν θα καταφερω τελικα να σου απαντησω,αλλα θα ξαναπροσπαθησω.Κατα τη γνωμη μου  το νοημα ειναι οτι η προυπηρεσια που δεν αποκτηθηκε-οχι επι εποχης ελεγχου ασεπ-με επιτυχια σε ασεπ,εχει προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3863 στις: Απρίλιος 16, 2016, 01:03:29 πμ »
Πριν γινει οποιαδηποτε αλλαγη στον τροπο προσληψης των εκπαιδευτικων θα επρεπε να προηγηθει νεος ΑΣΕΠ, ωστε να δοθει η ευκαιρια σε ολους να συμμετεχουν. Αυτο μαζι με μια τροποποιηση η αλλαγη του νομου συμφωνα με τις αποφασεις του ΣΤΕ θα ελυνε  ολα τα προβληματα.  Επειδη ομως ο ΣΥΡΙΖΑ υπόσχονταν την καταργηση του ΑΣΕΠ και πληθωρα διορισμων κανεις  ουτε με ΑΣΕΠ ουτε με προυπηρεσια δεν διεκδικησε την εγκαιρη διεξαγωγη του διαγωνισμου, θεωρωντας οτι τα νεα κριτηρια προσληψης θα τον ευνοησουν

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160142
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 689
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 571
Σύνολο: 581

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.