*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 992421 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ignis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4214 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:12:05 μμ »
Εγώ προτείνω να ακυρωθούν οι δρομολογημένες προσλήψεις των διοριστέων που έχουν απομείνει τώρα που αποκαλύφθηκε η απάτη!!! Να γλιτώσει και το κράτος τα έξοδα! Τί να πεί κανείς...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 19, 2016, 08:15:05 μμ από ignis »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4215 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:17:54 μμ »
@johnd και λοιπούς μίζερους ανθρωποφάγους:
Σας εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου, να διοριστείτε. Ως ΑμΕΑ.
Αυτό είναι το πρόβλημα ! αν βρεθούμε στη θέση σας πάλι δεν θα έχουμε καμιά ευκαιρία.
Αν ήταν να διοριστείτε αυτό θα μπορούσε να γίνει τα τελευταία 7 χρόνια…,
Η ασθένεια που αναφέρθηκε μπορεί να εκδηλωθεί ξαφνικά, δεν σε προειδοποιεί, αυτοάνοσο νόσημα είναι που μπορεί να εκδηλωθεί στον καθένα μας, τα συμπτώματα διαφέρουν ανάλογα με το στάδιο και πλέον τα φάρμακα έχουν εξελιχτεί. Με το νέο σύστημα όμως τα μόρια θα τα έχουν και όσοι είναι φορείς του ιού hiv, ::) 
Αν δεν υπάρχει βαθμός ασεπ σταδιακά θα μπουκώσει και το σύστημα με κτήρια είτε έχουν 10 , 7, 16. 80 μόρια, ίσως προστεθούν και κάποια ακαδημαϊκά, πόσα προσόντα να συγκεντρώσει κάποιος για να ξεκινήσει να δουλεύει και να μην τον προσπεράσουν.
όπως συμβαίνει πάντα όλοι νοιάζονται για το πόσοι θα βρεθούν από πάνω τους, για το τι θα γίνει στις θέσεις κάτω από 16,80 δεν μας απασχολεί…
Οι υπόλοιποι θα αναζητήσουμε εργασία στα κέντρα απασχόλησης των προσφύγων. Για κάθε 30 ανήλικους σχεδιάζουν να απασχολήσουν 11 άτομα προσωπικό!!! βλέπω να πάνε πίσω για αρκετά χρόνια οι προσλήψεις εκπαιδευτικών θα προηγηθούν σε άλλες δομές , εμείς θα αρκεστούμε σε προγράμματα εσπα, καλή εξόντωση , αφού το γουστάρετε τόσο πολύ.
 

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4216 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:19:06 μμ »
Δηλαδή ο΄τι πλήρωσα και πέτυχα;;;;;;;;;;;;;;;;
Αν πλήρωνα μπορεί να έγραφα 75 + και όχι 72-.......αυτό δεν το ξέρω αλλά δεν έδωσα μία!

Οποιος εχει δουλεψει πολλα χρονια στα γραναζια του κρατους ξερει. Ο καθενας εχει δικαιωμα να πιστευει ο,τι θελει. Αν δεν καταστρεφονταν παντως τα γραπτα και μπορουσες να κανεις προσφυγη εναντιον αλλου, τωρα θα μιλουσαμε και με αποδειξεις

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 19, 2016, 08:21:58 μμ από lilypad »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4217 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:21:29 μμ »
Οποιος εχει δουλεψει πολλα χρονια στα γραναζια του κρατους ξερει. Ο καθενας εχει δικαιωμα να πιστευει ο,τι θελει. Αν δεν καταστρεφονταν παντως τα γραπτα και μπορουσες να κανεις προσφυγη εναντιον αλλου, τωρα θα μιλουσαμε και με αποδειξεις
Δεν πιστεύω.......έπραξα δηλ. διάβασα μόνη μου και πήγα και έδωσα!
Και να σου πω κάτι μακάρι να είχα και μια βοήθεια να γράψω και παραπάνω!!!!!
Δηλ αν ο γιος μου κάνει φροντιστήριο για να δώσει για Ιατρική είναι διαβλητές οι πανελλήνιες;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 19, 2016, 08:25:44 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4218 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:23:40 μμ »
Δεν πιστεύω.......έπραξα δηλ. διάβασα μόνη μου και πήγα και έδωσα!

Καλα εκανες και μπραβο. Το 2 απο το 5, παντως, ειναι ενα κουμπακι... Απαξ και πατηθηκε τελειωσε... Ο βαθμος εφυγε στη μηχανογραφηση και γεια χαρα...

Αποσυνδεδεμένος ignis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4219 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:26:12 μμ »
Οποιος εχει δουλεψει πολλα χρονια στα γραναζια του κρατους ξερει. Ο καθενας εχει δικαιωμα να πιστευει ο,τι θελει. Αν δεν καταστρεφονταν παντως τα γραπτα και μπορουσες να κανεις προσφυγη εναντιον αλλου, τωρα θα μιλουσαμε και με αποδειξεις

Επειδή λοιπόν δεν μιλάμε με αποδείξεις, καλύτερα να μην μιλάμε, γιατί με την ίδια λογική να αμφισβητήσουμε και τις πανελλαδικές και τις εξετάσεις στα πανεπιστήμια κλπ. Να σκίσουμε λοιπόν τα πτυχία μας. Αν είναι να μιλάμε έτσι τότε δεν διαφέρουμε πολύ απο το να συκοφαντούμε

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4220 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:27:43 μμ »
Νομίζω σε αυτή τη φάση οφείλουν να τραβήξουν όλοι το σχοινί.
Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, οι διορισμένοι με ασεπ και οι διεκδικητές της αξιοσύνης τους οφείλουν να κανουν εξώδικο στην καταγγελία της εκπροσώπου. Η εκπρόσωπος οφείλει να κάνει επώνυμη καταγγελία των περιπτώσεων στις οποίες αναφαίρετε, αν υπάρχουν, και να αναλάβει η δικαιοσύνη αυταπάγγελτα. Σε περίπτωση που δεν υπάρχουν πρέπει να γινει κίνηση για συκοφαντική δυσφήμιση με οποιο τρόπο κρίνουν οι αδικηθέντες.
Σε περίπτωση που αποδειχθεί ότι υπάρχουν όμως μερικές περιπτώσεις, τοτε η προσμέτρηση των επιτυχιών ΑΣΕΠ οφείλει να απαξιωθεί, όπως ακριβώς απαξιώνεται η προυπηρεσία ΟΛΩΝ εξαιτίας αυτών που την απέκτησαν με δομές πδς και αθλητικα και κλπ. Φυσικά μέσω ενος ΣΤΕ που θα κρίνει τον γραπτό διαγωνισμό πιθανώς αναξιοκρατικό
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 19, 2016, 08:32:19 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4221 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:28:06 μμ »
Καλα εκανες και μπραβο. Το 2 απο το 5, παντως, ειναι ενα κουμπακι... Απαξ και πατηθηκε τελειωσε... Ο βαθμος εφυγε στη μηχανογραφηση και γεια χαρα...
Κοίτα κάποτε κάποιος μου είπε ότι γι'αυτό το κουμπάκι ,άκουσε ότι ζητάνε 50000 ταρίφα.........ε χαλάλι τους όσοι τα έχουν και τα δίνουν για να διοριστούν!!!!!!!!!!!!
 ::) :P :P
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 19, 2016, 08:42:03 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4222 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:30:09 μμ »
Αφού ο ασεπ ηταν στημενος οπως λετε...και αφου καταξοδευτηκατε στις εσχατιες της πατριδας μας με αυταπαρνηση και προσωπικο κοστος για να στηριξετε τη δημοσια εκπαιδευση ..γιατι δεν αγοραζαρε κι εσεις τα θεματα;Επειδη τα φαγατε ολα στην αυταπαρνηση;Από κάπου θα το βρείτε.Νομιζα απο Στε μόνο ,αλλα τελικά παίζει και ο Ασεπ......

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4223 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:34:03 μμ »
Κοίτα κάποτε κάποιος μου είπε ότι γι'αυτό το κουμπάκι ,άκουσε ότι ζητάνε 50000 ταρίφα.........ε χαλάλι τους όσοι τα έχουν και τα δίνουν για να διοριστούν!!!!!!!!!!!!
Αλήθεια το πιστεύεις;

101% Ναι

Αποσυνδεδεμένος p75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4224 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:35:57 μμ »
Κοίτα κάποτε κάποιος μου είπε ότι γι'αυτό το κουμπάκι ,άκουσε ότι ζητάνε 50000 ταρίφα.........ε χαλάλι τους όσοι τα έχουν και τα δίνουν για να διοριστούν!!!!!!!!!!!!
Αλήθεια το πιστεύεις;

Δηλαδή τον πήρανε τηλέφωνο και τον ρωτήσανε? Μη μας τρελλαίνεις τώρα!!!

Μου θυμίζεις μαθητές μου που κάνουν κάτι δηλώσεις σε στυλ "ε δεν έχει σχέση αν διαβάζεις, εμένα ένας γνωστός μου μου είπε ότι δεν είχε ανοίξει βιβλίο και έγραψε 13 στις Πανελλήνιες".

Φυσικά οι συγγενείς και κολλητοί αυτού που χειριζόταν το σύστημα πιθανώς να ευνοήθηκαν γιατί στην Ελλάδα ζούμε, αλλά δεν μπορεί να βγαίνει και να λέει αυτά τα πράγματα και να λέει ότι εκπροσωπεί και ΟΟΟΛΟΥΣ τους αναπληρωτές. Μεγάλη σοβαρότητα!!!

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4225 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:40:52 μμ »
Δηλαδή τον πήρανε τηλέφωνο και τον ρωτήσανε? Μη μας τρελλαίνεις τώρα!!!

Μου θυμίζεις μαθητές μου που κάνουν κάτι δηλώσεις σε στυλ "ε δεν έχει σχέση αν διαβάζεις, εμένα ένας γνωστός μου μου είπε ότι δεν είχε ανοίξει βιβλίο και έγραψε 13 στις Πανελλήνιες".

Φυσικά οι συγγενείς και κολλητοί αυτού που χειριζόταν το σύστημα πιθανώς να ευνοήθηκαν γιατί στην Ελλάδα ζούμε, αλλά δεν μπορεί να βγαίνει και να λέει αυτά τα πράγματα και να λέει ότι εκπροσωπεί και ΟΟΟΛΟΥΣ τους αναπληρωτές. Μεγάλη σοβαρότητα!!!
καλέ πλάκα κάνω.................διάβασε τα παραπάνω μηνύματα μου!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος p75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4226 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:42:24 μμ »
καλέ πλάκα κάνω.................διάβασε τα παραπάνω μηνύματα μου!!!!!!!!!!!!!!!

Συγνώμη νόμιζα ότι μιλούσες σοβαρά.. ΜΕ τόσα που ακούμε/διαβάζουμε κάθε μέρα πλέον όλα τα περιμένω να τα ακούσω!! :)

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4227 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:43:01 μμ »
Επειδή λοιπόν δεν μιλάμε με αποδείξεις, καλύτερα να μην μιλάμε, γιατί με την ίδια λογική να αμφισβητήσουμε και τις πανελλαδικές και τις εξετάσεις στα πανεπιστήμια κλπ. Να σκίσουμε λοιπόν τα πτυχία μας. Αν είναι να μιλάμε έτσι τότε δεν διαφέρουμε πολύ απο το να συκοφαντούμε

Δεν θα μας στερησεις και τον λογο. Ο καθενας γραφει προσωπικες αποψεις και μονο. Οσο για αυτα που γραφεις τι να πω... ανεκδοτο. Ειδικα η αναφορα σου στις εξετασεις μεσα στα πανεπιστημια...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160143
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 730
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 411
Σύνολο: 426

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.