*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 992435 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4228 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:43:19 μμ »
Συγνώμη νόμιζα ότι μιλούσες σοβαρά.. ΜΕ τόσα που ακούμε/διαβάζουμε κάθε μέρα πλέον όλα τα περιμένω να τα ακούσω!! :)
δεκτή η συγνώμη.....τρελαθήκαμε σήμερα!!!!!!!!!! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

mauros vales

  • Επισκέπτης
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4229 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:45:16 μμ »
Α εσύ ήσουν;

Τελευταίο μνμ που σου στέλνω γτ πραγματικά βαρέθηκα την αντιπαράθεση μαζί σου και ήρθε η ώρα να βγω και καμια βόλτα. Αρκετη σαπίλα σήμερα.

Εγώ έκανα λογαριασμό στο φορουμ προχτες για να εκφράσω ένα θέμα το οποίο θιγεται κ δεν ασχολείται κανείς. Καθώς όλοι ασχολούνται με την προυπηρεσία κ το βαθμό πτυχίου, λες και αλλάζουν μόνο αυτά. Θέλω να σου πω ότι θα μπορούσα να είμαι στην εκπαίδευση με την ''εύνοια'' που λέγαμε, εδώ κ 4 χρόνια, αλλά κ χωρίς την εύνοια αλλά σε πολύ χαμηλότερη θέση, οπότε θα πήγαινα για δουλειά σε 3η φάση κατά το Γενάρη.Εγώ συνέχισα να δουλεύω έξω.  Φέτος λοιπόν είπα να δοκιμάσω κ την εκπαίδευση. Δεν μου είναι φετίχ να διοριστώ. Κ να μην με πάρουν του χρόνου, που δίνω ένα 1%, θα πάω ξανά να δουλέψω στο γραφείο κ γενικά θα την βρω την άκρη μου. Αλλά ,μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ η δουλειά και λογικά θα το δοκιμάσω κ του χρόνου. Γούσταρα πολύ με τα παιδιά κ αυτό εννοούσα κ πριν που είπα ότι μου δίνει ζωή.

Τέλος πάντων βάλτο κ συ καλά στο μυαλό σου ότι για φέτος τουλάχιστον μου παραχώρησα τη θέση μου για να πάω λίγο νωρίτερα για δουλειά. Χωρίς την εύνοια έχω σειρά στον πίνακα 33. Πήραν μέχρι και το 42. Με την εύνοια πήγα πολύ ψηλά, μπορείς να φανταστείς που. Τώρα που αλλάζουν τα πράγματα θα πέσω στο 4-5 με την εύνοια αλλά θα ανέβω και καμία 10αριά θέσεις χωρίς την εύνοια καθώς θα φύγουν πίσω μου άτομα χωρίς ΑΣΕΠ, θα πάω στο 25 περίπου. Κοινώς και του χρόνου θα μου παραχωρήσω τη θέση να πάω λίγο πιο νωρίς.

Εγώ πάντως το παρακολουθώ το θέμα με την προυπηρεσία από κοντά κ εύχομαι το καλύτερο, όχι τόσο για σένα, για να μην το παίζω κ μεγαλοπρεπής, αλλά για φιλαράκια-συναδδέλφους  που έχω κάνει κ συζητάμε για τους προβληματισμούς μας. Κ την Παρασκευή που μας πέρασε κατέβηκα στην συγκέντρωση κ την προηγούμενη Τετάρτη πήγα στην συνέλευση που προηγήθηκε.
 
Κ γω δεν ξέρω πιο είναι σωστό κ λάθος για το νέο σύστημα, αλλά ξέρω ότι χρειάζεται ένα σταθερό περιβάλλον - σύστημα, ώστε να μπορούμε όλοι να κάνουμε τα κουμάντα μας για κάποιο βάθος χρόνου.

Τέλος να σε ενημερώσω ότι δεν έχω καμία σχέση με τον άλλο λογαριασμό. αν θες το πιστεύεις. Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να στο πω στα ίσια κάτι τέτοιο αν το ήθελα.



Αποσυνδεδεμένος p75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4230 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:47:09 μμ »
Δεν θα μας στερησεις και τον λογο. Ο καθενας γραφει προσωπικες αποψεις και μονο. Οσο για αυτα που γραφεις τι να πω... ανεκδοτο. Ειδικα η αναφορα σου στις εξετασεις μεσα στα πανεπιστημια...

Ναι το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε?....

Τις απόψεις μας να τις λέμε αλλά πιστεύω ότι θα έπρεπε να έχουμε και τη στοιχειώδη νοημοσύνη να μην τσουβαλιάζουμε. Ότι μπορεί 10, 100 να έκαναν αυτό και εάν εσύ το ξέρεις πώς και τί έγινε να πας να το καταγγείλεις. Δεν μπορείς να το χρησιμοποιείς για να "κερδίζεις" εντυπώσεις, από κάποιους που ίσως είναι αδαείς για τα θέματα αυτά!!

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4231 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:48:16 μμ »
καλέ πλάκα κάνω.................διάβασε τα παραπάνω μηνύματα μου!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι, παιδια, καλε πλακα κανω και εγω............... Μισο λεπτο να κανω τις τροποποιησεις μου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4232 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:48:56 μμ »
Εχω ακούσει κι εγώ βέβαια  για το περιφημο κουμπακι που αλλαζει τους βαθμους,που μετατρέπει τα 5 σε 9 και τα 55 σε 95 και που  απο στουρνο σε κανει φωστηρα!Το κουμπακι αυτο λεγεται"στρωνομαι και διαβαζω".Πατήστε το συναδελφοι κι εσεις στον επομενο ασεπ.Δεν πονάει καθόλου............

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4233 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:50:30 μμ »
Ναι, παιδια, καλε πλακα κανω και εγω............... Μισο λεπτο να κανω τις τροποποιησεις μου
Tα μηνύματα μου οι αποδείξεις μου.... :)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4234 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:51:18 μμ »
Δεν πιστεύω.......έπραξα δηλ. διάβασα μόνη μου και πήγα και έδωσα!
Και να σου πω κάτι μακάρι να είχα και μια βοήθεια να γράψω και παραπάνω!!!!!
Δηλ αν ο γιος μου κάνει φροντιστήριο για να δώσει για Ιατρική είναι διαβλητές οι πανελλήνιες;
:) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος ignis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4236 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:55:13 μμ »
Δεν θα μας στερησεις και τον λογο. Ο καθενας γραφει προσωπικες αποψεις και μονο. Οσο για αυτα που γραφεις τι να πω... ανεκδοτο. Ειδικα η αναφορα σου στις εξετασεις μεσα στα πανεπιστημια...
Δεν σου στερώ το δικαίωμα να μιλάς και να λές ότι νομίζεις. Αναφερόμουνα στην εκπρόσωπο και τις βεβαιότητές της. Αν θεωρείς ότι σε έθιξα σου ζητώ συγνώμη. Και αν θεωρείς το πτυχίο σου κουρελόχαρτο επίσης δικαίωμά σου. Άλλο όμως η γνώμη μας σε ένα φόρουμ και άλλο κάποιος να μιλά επίσημα και μάλιστα να υπονοεί ότι με εκφράζει κι όλας

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4237 στις: Απρίλιος 19, 2016, 08:57:25 μμ »
Εχω ακούσει κι εγώ βέβαια  για το περιφημο κουμπακι που αλλαζει τους βαθμους,που μετατρέπει τα 5 σε 9 και τα 55 σε 95 και που  απο στουρνο σε κανει φωστηρα!Το κουμπακι αυτο λεγεται"στρωνομαι και διαβαζω".Πατήστε το συναδελφοι κι εσεις στον επομενο ασεπ.Δεν πονάει καθόλου............

Οκ, "ακουστηκαν" ολες οι αποψεις. Ο καθενας μπορει να πιστευει ο,τι θελει. Αδιαβλητος μηχανισμος στην Ελλαδα ΔΕΝ υπαρχει, παρα μονο οι εξετασεις του Διπλωματικου Σωματος. Οσοι ξερουν, καταλαβαινουν. Ολα τα αλλα περι αμεροληψιας και αδιαβλητου ειναι παραμυθια της χαλιμας να βαρυγκομαει η μαζα και να καρπωνονται οι λιγοι, ομορφα, ανετα, ξεκουραστα.

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4238 στις: Απρίλιος 19, 2016, 09:00:56 μμ »
Τελευταίο μνμ που σου στέλνω γτ πραγματικά βαρέθηκα την αντιπαράθεση μαζί σου και ήρθε η ώρα να βγω και καμια βόλτα. Αρκετη σαπίλα σήμερα.

Εγώ έκανα λογαριασμό στο φορουμ προχτες για να εκφράσω ένα θέμα το οποίο θιγεται κ δεν ασχολείται κανείς. Καθώς όλοι ασχολούνται με την προυπηρεσία κ το βαθμό πτυχίου, λες και αλλάζουν μόνο αυτά. Θέλω να σου πω ότι θα μπορούσα να είμαι στην εκπαίδευση με την ''εύνοια'' που λέγαμε, εδώ κ 4 χρόνια, αλλά κ χωρίς την εύνοια αλλά σε πολύ χαμηλότερη θέση, οπότε θα πήγαινα για δουλειά σε 3η φάση κατά το Γενάρη.Εγώ συνέχισα να δουλεύω έξω.  Φέτος λοιπόν είπα να δοκιμάσω κ την εκπαίδευση. Δεν μου είναι φετίχ να διοριστώ. Κ να μην με πάρουν του χρόνου, που δίνω ένα 1%, θα πάω ξανά να δουλέψω στο γραφείο κ γενικά θα την βρω την άκρη μου. Αλλά ,μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ η δουλειά και λογικά θα το δοκιμάσω κ του χρόνου. Γούσταρα πολύ με τα παιδιά κ αυτό εννοούσα κ πριν που είπα ότι μου δίνει ζωή.

Τέλος πάντων βάλτο κ συ καλά στο μυαλό σου ότι για φέτος τουλάχιστον μου παραχώρησα τη θέση μου για να πάω λίγο νωρίτερα για δουλειά. Χωρίς την εύνοια έχω σειρά στον πίνακα 33. Πήραν μέχρι και το 42. Με την εύνοια πήγα πολύ ψηλά, μπορείς να φανταστείς που. Τώρα που αλλάζουν τα πράγματα θα πέσω στο 4-5 με την εύνοια αλλά θα ανέβω και καμία 10αριά θέσεις χωρίς την εύνοια καθώς θα φύγουν πίσω μου άτομα χωρίς ΑΣΕΠ, θα πάω στο 25 περίπου. Κοινώς και του χρόνου θα μου παραχωρήσω τη θέση να πάω λίγο πιο νωρίς.

Εγώ πάντως το παρακολουθώ το θέμα με την προυπηρεσία από κοντά κ εύχομαι το καλύτερο, όχι τόσο για σένα, για να μην το παίζω κ μεγαλοπρεπής, αλλά για φιλαράκια-συναδδέλφους  που έχω κάνει κ συζητάμε για τους προβληματισμούς μας. Κ την Παρασκευή που μας πέρασε κατέβηκα στην συγκέντρωση κ την προηγούμενη Τετάρτη πήγα στην συνέλευση που προηγήθηκε.
 
Κ γω δεν ξέρω πιο είναι σωστό κ λάθος για το νέο σύστημα, αλλά ξέρω ότι χρειάζεται ένα σταθερό περιβάλλον - σύστημα, ώστε να μπορούμε όλοι να κάνουμε τα κουμάντα μας για κάποιο βάθος χρόνου.

Τέλος να σε ενημερώσω ότι δεν έχω καμία σχέση με τον άλλο λογαριασμό. αν θες το πιστεύεις. Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να στο πω στα ίσια κάτι τέτοιο αν το ήθελα.
Καλή συνέχεια.
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4239 στις: Απρίλιος 19, 2016, 09:01:52 μμ »
Εγώ προτείνω να ακυρωθούν οι δρομολογημένες προσλήψεις των διοριστέων που έχουν απομείνει τώρα που αποκαλύφθηκε η απάτη!!! Να γλιτώσει και το κράτος τα έξοδα! Τί να πεί κανείς...
Mη μου λες τετοια.Εχω κλεισει εισιτηριο ηδη first class,δεν ειπαμε;Πριν βγαλω μπουρμπουληθρες στον βυθο,θελω να δω για λιγο πως ειναι στα πανω πατωματα.Το δικαιουμαι.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος joannabear

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4240 στις: Απρίλιος 19, 2016, 09:02:41 μμ »
Πολύ σωστά, υπάρχουν παρα πολλά παραδείγματα χωρών του Τρίτου Κόσμου, όπου πολύ λίγοι ενταγμένοι στο "σύστημα" περνούν καλά και ο πολύς κόσμος πεινάει. Χρεωκοπούν - ξεχρεωκοπούν οι χώρες, αυτοί επιβιώνουν.
Εγώ πάλι κολλάω λιγάκι σε αυτό το του "Τρίτου Κόσμου"...  ::)
Και ξαφνικά ανοίγουν τα μάτια σου. Και βλέπεις καθαρά. Και είσαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4241 στις: Απρίλιος 19, 2016, 09:09:55 μμ »
@johnd και λοιπούς μίζερους ανθρωποφάγους:
Σας εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου, να διοριστείτε. Ως ΑμΕΑ.
ειχε δεν ειχε η υπουργαρα τα καταφερε να σκοτωνεστε για ενα θεμα τοσο σοβαρο οσο η υγεια. Μπορει να μην συμφωνω με τον johnt, οι εχοντες σοβαρο προβλημα υγειας πρεπει να εχουν ενα πλεονεκτημα εναντι των υγειων στην καλυψη μιας δημοσιας θεσης, αλλα μπορω να αντιληφθω την θεση του. Ο χαρακτηρισμος μιζερος ανθρωποφαγος ειναι απαραδεκτος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160152
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 730
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 508
Σύνολο: 524

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.